Olomouc – Odmakal celou letní přípravu, zdravotní problémy jej neomezují a je nažhaven na start nové sezony. Dvaačtyřicetiletý útočník Jiří Dopita tak plní přání olomouckých fanoušků, kteří věřili, že jej ještě na hanáckém zimním stadionu uvidí v roli hráče klubu, který sám vlastní.
Hodonín – S jednou podstatnou novinkou se setkali diváci i hokejisté na prvním zápase nové sezony hodonínských Drtičů. Domácí měli totiž dva kotle. Jeden v bývalém sektoru pro hosty a druhý na původním místě.
Pec pod Čerchovem – Talentovaný útočník juniorky HC Plzeň 1929 Jakub Faschingbauer má jedinečnou příležitost prosadit se v North American Hockey League (NAHL), jedné z nejkvalitnějších juniorských soutěží Spojených států amerických. Osmnáctiletého českého reprezentanta z Pece chtějí v klubu Minot Minotaurous.
Znojmo /ROZHOVOR/ – Hokejový útočník Adam Havlík byl u historicky první branky Orlů v EBEL lize. Svou přihrávkou na čepel hokejky Jana Šedy nakopl svůj tým k obratu v nedělním utkání proti Záhřebu. Nakonec znojemským hokejistům zbyl pouze bod za remízu, když prohráli v penaltovém rozstřelu 3:4.
Kutná Hora – Břeclavští hokejisté si vzali skvělou formu z přípravy i do nové sezony. Lvi z prvního utkání ve skupině Střed vezou tři body za výhru 4:1 v Kutné Hoře.
Kutná Hora - V neděli sehráli první mistrovské utkání v nové sezoně kutnohorští hokejisté. Na svém hřišti přivítali mužstvo Břeclavi, kterému podlehl 1:4.
Opava – Hokejisté druholigové Opavy z prvního kola soutěže vytěžili bod. Na ledě Valašského Meziříčí prohráli s domácími Bobry po nájezdech. Valaši po celý zápas vedli, vyrovnání Slezanu přišlo až v poslední minutě normální hrací doby z hokejky Josefa Tichého.
Kladno - Zdá se Vám, že Jaromír Jágr mladší přivedl do kladenského hokejového klubu nové pořádky? Zdá se to více lidem, ne ale bookmakerům minimálně Tipsportu. tedy těm, kteří opravdu hodně riskují v souboji se sázejícím.
Praha – Poslední přípravný zápas na hokejovou sezonu KP mužů odehráli rakovničtí hokejisté na Hvězdě Praha, kde porazili místní celek i na velmi nekvalitním ledu. Za dusného a velmi horkého počasí hrát hokej, to je trochu postavené na hlavu, ale tyto měsíce takové bohužel jsou. Na ledě nebylo vidět na pět metrů a kotouč hráče moc neposlouchal.
Děčín - Úspěšný vstup do II. hokejové ligy mají za sebou hráči HC Děčín. Před domácím publikem svěřenci Karla Chládka dokázali v úvodním kole porazit 3:1 benešovské Vodní Lvy.
Havířov – Na domácích borcích bylo od úvodního vhazování zřetelné, jak moc chtějí v prvním zápase sezony uspět. „Nový Jičín nás vyřadil v minulé sezoně z play off, takže mu máme co vracet. Bereme jenom výhru,“ burcoval před zápasem hrající manažer Martin Potočný.
Bílina - Ve velkou společenskou událost se změnil první druholigový zápas v Bílině. Zahájení bylo za účasti hokejových legend Roberta Reichela, Jiřího Šlégra a Roberta Kysely. Vedení města dostalo dresy se jmény jako ocenění za rozvoj bílinského hokeje a také se uctila památka reprezentantů Vašíčka, Rachůnka a Marka, kteří zahynuli s mužstvem KHL Lokomotiv Jaroslav při letecké katastrofě.
Sokolov – Smutnou předehru mělo druholigové hokejové utkání mezi Baníkem Sokolov a Řisuty. Stejně jako na ostatních stadionech, i zde se vzpomínalo na oběti leteckého neštěstí v ruské Jaroslavli.
Moskva – V moskevské nemocnici v pondělí ráno zemřel ruský hokejista Alexandr Galimov, který spolu s palubním inženýrem Alexandrem Sizovem jako jediný minulou středu přežil tragickou leteckou havárii u Jaroslavle.
Chrudimsko – V 5. kole nejvyšší krajské fotbalové soutěže chrudimská rezerva smolné prohrála, H. Městec doma dostal „bůro“, Hlinsko a Třemošnice doma uspěly.
Znojmo - Hokejisté Znojma mají za sebou nedělní večerní premiéru v rakouské EBEL lize. na ledě Záhřebu prohráli 3:4, ale až po nájezdech, přitom brzy po začátku druhé části prohrávali už 0:3.
Čáslav – Fotbalisté FK Čáslav konečně doma vstřelili branku a konečně vyhráli. V nedělním 6. kole II. ligy porazili na svém hřišti známými jmény nabitou Zbrojovku Brno.
Karviná - Hokejisté HC Karviná vyhráliv prvním utkání nového ročníku II. ligy na ledě neznámého, ale určitě solidního soupeře ze Slovácka. Skvělý zápas odehrál David Moravec, který si připsal hned ze startu pět bodů do produktivity.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Hokejový národ v neděli odpoledne v Praze uctil památku reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka. S triem hráčů Lokomotivu Jaroslavl, kteří přišli o život s celým týmem ve středu při leteckém neštěstí v Rusku, se rozloučilo zaplněné Staroměstské náměstí včetně hokejových osobností a kolegů z reprezentace.
Praha /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Na Staroměstském náměstí přišlo uctít památku tragicky zemřelých hokejistů Jana Marka, Josefa Vašíčka a Karla Rachůnka 20 tisíc lidí a také hráči Jaromír Jágr, Patrik Eliáš i trenéři Alois Hadamczik a Vladimír Růžička.
Hradec Králové - Prvoligový hokejový klub HC VCES Hradec Králové v týdnu oficiálněodstartoval novou sezonu, úvodní soutěžní zápas mužstvo čeká již o nadcházející středě.
Sokolov – Hokejisté Baníku Sokolov vstoupili do nové sezony druhé ligy porážkou s Řisuty. Přičemž v hornickém městě určitě nebudou spokojeni s výkonem arbitrů v pruhovaném, dvakrát domácí inkasovali při sporných dvojnásobných oslabeních, jednou potom při situaci, kdy reklamovali příliš mnoho hráčů hostí na ledě. Ostatně fanoušci Baníku dávali své roztrpčení nad počínáním rozhodčích hlasitě najevo.
Děčín – Hokejová druholigová sezona se rozjela o víkendu na plné obrátky. Vicemistr z loňského ročníku, HC Benešov zajížděl ve skupině západ do Děčína a nezačal šťastně, když dva góly dostal v závěrech třetin a jeden v oslabení v úvodu druhé části. Kaňka již jen v závěru korigoval výsledek.
O víkendu se před všemi fotbalovými zápasy na okrese jejich aktéři na minutu zastavili a uctili minutou ticha památku hokejistů Jaroslavli. Nejinak tomu bylo i v Osově při zápase s Chrustenicemi.
Ostrava – Povedený vstup do soutěže mají za sebou hokejisté LHK Jestřábi Prostějov. Na ledě nováčka soutěže HC RT Torax Poruba zvítězili 3:1. Do brány Hanáků se postavil uzdravený Dalibor Sedlář a čísté konto mu zhatil až v 51. minutě domácí Chaloupka.
Ostrava – Obnovená domácí soutěžní premiéra body nepřinesla. Hokejisté RT Torax Poruba 2011 prohráli v úvodním utkání nového ročníku II. hokejové ligy doma s prostějovskými Jestřáby 1:3.
Chrudim – Nováček České fotbalové ligy MFK Chrudim ani v pátém kole této soutěže nepoznal hořkost porážky. Naopak po sobotní výhře nad druhým týmem tabulky se nejméně do odpoledne posunul do čela tabulky, kde zůstane, pokud pardubický lídr nevyhraje v Kunicích.
Karviná, Orlová – Co bude dál s karvinským hokejovým subjektem HC Karviná, kterému nebylo dovoleno využívat zázemí zimního stadionu v Karviné? V zásadě jsou jen tři možnosti.
Ostrava /ROZHOVOR/ – Před pár týdny oslavil čtyřicáté narozeniny, přesto z něj stále sálá energie, kterou by mu mnohý z mladších spoluhráčů mohl závidět. Útočník Pavel Zdráhal brusle stále na hřebík nevěší. Naopak, chystá se na další sezonu. Tu letošní by měl strávit v dresu HC RT Torax Poruba 2011, nováčka II. ligy.
Kolín - Loňská ne příliš úspěšná sezona už je definitivně ta tam. Hokejbalový tým Kolína zvedá hlavy a s novými posilami míří do nového ročníku druhé hokejbalové ligy.
Šternberk – V této sezoně šternberští hokejisté kvůli tristní ekonomické situaci klubu žádnou soutěž hrát nebudou. Radnice však má do budoucna určité plány. Kontaktovala už lidi, kteří v klubu dříve pracovali. Mezi nimi je i otec Davida Krejčího nebo trenér Hybler.
Glosář - Když jsem minulý víkend jel ze svatby jednoho svého bývalého studenta (a nynějšího kamaráda), všiml jsem si v Lechovicích, že už tam všichni žijí vínem.
Znojmo, Brno – Už jen hodiny odpočítávají do své premiéry. Znojemští hokejisté se v neděli večer poprvé představí v mezinárodní soutěži EBEL na ledě Záhřebu. Orli okusí jako historicky první český celek zahraniční ligu.
Bílina – Hokejový svátek dnes zažije Bílina. V 17.30 hodin začne na zimním stadionu zápas II. hokejové ligy (skupina Západ) mezi domácími Draky a HC Vlci Jablonec nad Nisou. Fanoušci mají na premiéru bílinského klubu vstup volný!