Lichnov - Hřiště, které bylo před krátkým časem uvedeno do provozu, je znovu uzavřeno kvůli dostavbám. Vsoučasné době jsou ve výstavbě obslužné budovy, přístupové lávky a pokračuje se i ve výstavbě zpevněných ploch. Okolo potoku zprostředkovatelská firma vysázela keře. Hřiště čeká ještě dostavba budovy, vybudování tenisového kurtu a konečná úprava celého areálu.
Třinec - Hokejisté extraligového Třince se budou muset minimálně v úvodu nadcházející sezony obejít bez talentovaného obránce Tomáše Kundrátka, který dal po několikadenním zvažování nakonec zelenou působení v zámoří.
Třinec - Ve svém prvním vystoupení na tradičním Tipsport Cupu zvítězili hokejisté extraligového Třince vdomácím prostředí nad prvoligovou Olomoucí 2:0, když druhý pojišťovací gól vstřelila letní slovenská posila ze zámoří Jozef Balej, který si tak udržuje bilanci jedné branky na zápas. Do černého se totiž trefil ivúvodním přípravném duelu proti Slovanu Bratislava.
Ostrava - Do nové sezony dorostenecké extraligy vstoupí hokejisté Vítkovic pod vedením nového trenéra. Po dvou letech totiž Darek Stránský odchází na střídačku osmáků a deváťáků. Jeho místo nyní zaujme třiatřicetiletý Jakub Petr, ten v minulé sezoně vedl žáky čtvrté a páté třídy.
Šumperk - Draci tak doposud svým příznivcům v přípravě příliš radosti neudělali a připsali si třetí porážku v řadě. Šumperský celek, který by měl být jedním z favoritů letošního ročníku 2. ligy, navíc inkasoval během dosavadních klání již čtrnáct branek.
Pelhřimov - Hokejisté pelhřimovského Spartaku mají za sebou první přípravné utkání, ve kterém těsně podlehli Písku. O góly Pelhřimova se postarali Tecl a Kuchyňa. Exjihlavský obránce ve třetí třetině bombou od modré využil přesilovku.
Olomouc/Třinec - Hokejisté HC Olomouc včera odehráli první zápas v Tipsport Cupu. Úvodní pohárové střetnutí měli hrát s extraligovým Třincem ve Frýdku-Místku, nakonec se vzhledem k technickým potížím na tamním stadionu hrálo v Třinci.
České Budějovice (AKTUALIZOVÁNO) - Využité přesilovky, obrat ve skóre a hlavně precizní obrana. To všechno provázelo první utkání hokejistů Znojma v přípravném turnaji Tipsport Cupu. Orli vyhráli na ledě Českých Budějovic 2:1.
Kladno – Vstup do Tipsport Cupu hokejistům Kladna vyšel. Extraligový výběr trenéra Müllera se sice na domácím ledě trápil s prvoligovým Chomutovem, ale těsný náskok vybudovaný ve druhé části hlavně díky výtečně chytajícímu Kopřivovi udržel.
Valašské Meziříčí - První trénink na ledě před novou sezonou mají za sebou hokejisté Valašského Meziříčí. Na ledovou plochu vyjeli Bobři o týden později než konkurenční Vsetín s dvacítkou hokejistů a pod vedením stejné trenérské dvojice Roman Sedlák – Jan Dědek. Hned na prvním tréninku se objevily také dvě nejvýznamnější posily, útočníci Pavel Šebesta a Dalibor Sochorek.
Litvínov - Druhý a třetí přípravný duel čeká HC Litvínov ve čtvrtém týdnu pobytu na ledě. Ve čtvrtek 7. srpna přivítají černožlutí na Zimním stadiónu Ivana Hlinky tradičního soupeře, HC GEUS Okna Kladno (od 17:30).
Šumperk - Extraligoví dorostenci Mladých Draků mají za sebou další přípravné utkání, když v pondělí přivítali na svém ledě stejně staré hokejisty Slezanu Opava.
Rakovník/ Oddíl pozemního hokeje, tedy klub pyšnící se několika tituly mistrů republiky, pořádá ve dnech 23. až 31. srpna 2008 již třetí Pozemkářský kemp v prostorách rekreačního střediska ve Šlovicích.
Brno - Zcela nový formát turnaje nabízejí organizátoři hokejového Tipsport Cupu. Do letního přípravného turnaje se zapojí hned dvacet nejlepších českých mužstev, tedy nejen z nejvyšší soutěže.
Olomouc - Nejslavnější hokejová trofej se ve středu 6. srpna na chviličku objeví v Šumperku. Přiveze ji odchovanec Mladých Draků Šumperk Jakub Kindl, který je hráčem Detroitu, letošního vítěze Stanley Cupu. O den později se s trofejí ukáže v Olomouci a dalších městech Jiří Hudler.
Kolín - Náhlá červencová abdikace čerstvého prezidenta kolínských hokejistů Oldřich Marka vyvolala spekulace o definitivním konci ledního sportu v Kmochově městě. Radnice prý s novým klubovým vedením nekomunikuje a neplní své sliby. Fanoušci Kozlů ale dresy a vlajky pálit zřejmě nemusí. Kolínští radní se na pravidelném pondělním jednání usnesli, že hokej padnout nenechají. A finančně jej podpoří.
České Budějovice - Slovenský bek René Vydarený (27 let) začíná v HC Mountfield svou již čtvrtou sezonu. Zkušený obránce byl nejlepším střelcem svého týmu v nešťastné semifinálové sérii s Karlovými Vary, kterou Jihočeši v závěru loňské sezony prohráli 3:4 na zápasy a na kýžené semifinále nedosáhli.
Litvínov - HC Litvínov, a.s. oznamuje ceny vstupného a permanentních vstupenek na utkání O2 Extraligy v sezóně 2008/ 2009. Vstupné na jednotlivé zápasy základní části zůstalo na stejné úrovni jako v loňské sezóně.
Chomutov - Dnes odpoledne vstoupí hokejisté KLH Chomutov do základní skupiny poháru Tipsport cup 2008. Od 17.30 hodin hrají na ledě extraligového Kladna.
PLZEŇ - V Plzni se dnes bude hrát opět hokej. Extraligový Lasselsberger vstoupí do letního Tipsport Hockey Cupu domácím zápasem s účastníkem první ligy Vrchlabím.
Děčín - Pod vedením nového trenéra Miroslava Macha a a staronového asistenta Pavla Wernera vyjeli v pondělí večer k prvnímu tréninku na ledě druholigoví hokjeisté HC Děčín.
Nový Jičín - Hokejisté HC Gedos Nový Jičín včera poprvé od skončení loňské sezony vjeli na led. V 17 hodin přivítal trenér David Handl kádr, který ve stejném složení absolvoval také přípravu na suchu. „Letní příprava probíhala standardním způsobem,“ řekl Handl.
Brno - Zcela nový formát turnaje nabízejí organizátoři hokejového Tipsport Cupu. Do letního přípravného turnaje se zapojí hned dvacet nejlepších českých mužstev, tedy nejen z nejvyšší soutěže.
Zlín - Úvodní duel Tipsport Cupu skupiny D čeká dnes od 17 hodin na extraligové hokejisty Zlína. Po čtyřměsíční přestávce se fanoušci výběru RI Okna mohou opět přijít podívat na své borce, kteří na stadionu Luďka Čajky změří síly s ambiciózní prvoligovou Kometou Brno.
Pardubice, Vrchlabí -Nedočkaví hokejoví fanoušci si mohou lebedit. Své brány otevírá Tipsport Hockey Cup a dnes první zápasy základních skupin odehrají také tři zástupci z východu Čech.
Prostějov - Ač se to zdá jakkoliv nemožné, každým dnem je situace kolem HK Jestřábi Prostějov zamotanější, absurdnější, kritičtější a především pro příznivce smutnější. O osudu hokeje v Prostějově by se mělo rozhodnout na úterní radě městě.
Valašské Meziříčí, Vsetín - Nový ročník druhé hokejové ligy, ve kterém bude mít náš region hned dva zástupce, se blíží mílovými kroky. Příprava Vsetína i Valašského Meziříčí se začíná rozbíhat na plné obrátky.