Pardubice – Čtyři góly ve čtyřech zápasech. Doma nejhorší mančaft ze všech. V zisku bodů, vstřelených i obdržených branek. Navíc dnes si budou muset pardubičtí hokejisté přibalit na střídačku sbíječky, neboť je čeká bourání zlínského betonu… Utkání v ČSOB Pojišťovna ARENĚ začíná v 17.30 hodin.
Lanškroun – Hráči Světlé potvrdili v Lanškrouně roli favorita a odvezli si cenné vítězství. Naděje domácího týmu na dobrý výsledek držel dlouho skvěle chytající brankář Faltus, který ale v poslední třetině třikrát kapituloval. Orli podlehli Světlé nad Sázavou 1:4.
Chrudim - Okresní hokejové derby mezi Hlinskem a Chrudimí mělo jednoho rozhodujícího činitele – přesilové hry. Chrudim díky nim opět atakuje čelo tabulky.
Krnovské náměstí má od neděle novou atrakci: kluziště se syntetickým ledem. První bruslaři, kteří ho vyzkoušeli, se shodují, že zážitek je od bruslení na zmrzlé vodě k nerozeznání.
Svitavsko /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Dvakrát dvouciferný výsledek. Taková bilance potěšila hokejové fanoušky z regionu, protože jak Moravskou Třebovou, tak Litomyšl posunula blíže k jistotě postupu do nadstavbové skupiny A. Ten by jim, nestane-li se v posledním týdnu základní části katastrofa, neměl utéci.
Kladno - Příchodem Tomáše Plekance by posilování hokejového týmu Rytířů Kladno končit nemuselo. Potvrdil to i majitel klubu Jaromír Jágr. Jednou z nových tváří by mohl být americký obránce James Wisniewski, který má bohaté zkušenosti z NHL.
Setkání s bývalými zaměstnanci v úctyhodném věku devadesát a devadesát pět let uspořádaly Třinecké železárny. Tradičně jako každý rok se s nimi setkali představitelé současného vedení hutě během dopoledního posezení, na něž nakonec dorazilo patnáct seniorů.
Královéhradecko - Krajská hokejová liga měla v neděli na programu zápasy dalšího dějství. Tentokrát se dařilo převážně hostujícím mužstvům, která vyhrála tři ze čtyř duelů. Jediným úspěšným domácím celkem bylo trutnovské béčko.
Na více než hodinu bylo po první třetině přerušeno utkání první hokejové ligy Slavia Praha – Vsetín. Zápas se nakonec dohrál s velkým zpožděním a Valaši odjeli bez bodu.
Benátky nad Jizerou - V pondělí hráli hokejisté Benátek na Vysočině, zajížděli na led lídra Chance ligy. S jihlavskou Duklou se rvali, vytvořili si i slušný náskok, který ale nedokázali udržet. Nakonec berou po porážce v samostatných nájezdech alespoň jeden bod.
Hokejisté Třince v neděli uspěli na půdě pražské Sparty 3:1 a protáhli sérii vítězství na osm v řadě. Třinečtí sparťanům oplatili porážku na nájezdy z prvního říjnového utkání ve Slezsku.
Hokejisté Prostějově dál drží vítěznou sérii a stoupají tabulkou. Čtvrtá výhra v řadě se však nerodila snadno. Litoměřice dotáhly zápas na Hané až do dramatických samostatných nájezdů.
Počtvrté v sezoně odcházeli hokejisté Přerova z domácího ledu poraženi. Ve středečním 28. kole Chance ligy jim porážku oplatil nováček z Poruby, který v MEO Aréně ukázal výbornou produktivitu. Na výhru 5:3 mu stačilo 20 střel na bránu oproti 46 přerovským.
Kladno – Raritu předvedli hokejisté Kladna ve 28. kole Chance ligy, když proti Ústí nad Labem udělali během pár vteřin z přesilovky pět na tři totožné oslabení. Zápas proti předposlednímu týmu tabulky nakonec vyhráli 3:2 zásluhou uzdraveného kapitána Jakuba Strnada, který vyrovnával na 2:2 a v prodloužení obrat dokonal. Kladno vstřelilo dvě branky v oslabení.
Kadaň - Po nepovedeném derby s ústeckým Sloven se kadaňští hokejisté mobilizovali a doma si v dalším kole druhé nejvyšší soutěže poradili s celkem Třebíče. I když domácí vedli i rozdílem tří branek, nakonec zápas ovládli těsně 4:3. Hosté totiž v poslední periodě dramatizovali, ale k bodovému zisku už se nadechnout nedokázali.
České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru prohráli ve 28. kole první Chance ligy s Frýdkem-Místkem 3:4 a na domácím ledě neuspěli už podruhé za sebou. Ve středu je čeká další zápas v Porubě (18), v sobotu budou hostit Vsetín (17).
Třinec – Hokejoví Oceláři jedou! V neděli uspěli na půdě pražské Sparty 3:1 a protáhli sérii vítězství na osm v řadě! Třinečtí sparťanům oplatili porážku na nájezdy z prvního říjnového utkání ve Slezsku.
Kladno – Fanoušci několika českých klubů na jeho rozhodnutí čekali s větší či menší nadějí. Nakonec skvělý český hokejista Tomáš Plekanec tolik nepřekvapil, upsal se do konce sezony mateřskému Kladnu a pokusí se ho dostat zpátky mezi českou elitu. Radují se také v Kometě Brno, která někdejšího slavného kapitána reprezentace získala na střídavý start.
Kladno /FOTOGALERIE/ – Fanoušci několika českých klubů na jeho rozhodnutí čekali s větší či menší nadějí. Nakonec skvělý český hokejista Tomáš Plekanec tolik nepřekvapil, upsal se do konce sezony mateřskému Kladnu a pokusí se ho dostat zpátky mezi českou elitu. Radují se také v Brně, která někdejšího slavného kapitána reprezentace získala na střídavý start.
Fanoušci několika českých klubů na jeho rozhodnutí čekali s větší či menší nadějí. Nakonec skvělý český hokejista Tomáš Plekanec tolik nepřekvapil, upsal se do konce sezony mateřskému Kladnu a pokusí se ho dostat zpátky mezi českou elitu. Radují se také v Brně, která někdejšího slavného kapitána reprezentace získala na střídavý start.
Hodonín – Stejně jako celý hodonínský hokejový tým prožívá nejlepší období v letošní sezoně. Zkušený osmadvacetiletý útočník Lukáš Finsterle se na konci listopadu rozjel a střelecky září. Bývalý forvard Zlína, Vsetína nebo Poruby si ve středu proti poslední Orlové připsal čtyři přesné zásahy a v sobotním duelu s Táborem se blýskl dvěma góly.
Tragédie zasáhla slovenský hokej. V pouhých 21 letech zemřel hokejový reprezentant Kristián Lunter. Kromě Zvolena či Prešova oblékal v minulosti i dres Komety Brno.
Vysočina – Dalším kolem v sobotu pokračovala hokejová II. liga – skupin Jih a Východ. Všechny kluby Vysočiny se měly představit na půdě svých soupeřů. Měly, ale ne všem se to podařilo. Hokejisté Havlíčkova Brodu totiž své utkání na ledě Valašského Meziříčí neodehráli, na vině byla porouchaná rolba, která nedovolila připravit ledovou plochu ke hře. Nejlépe si vedly Moravské Budějovice, které přivezly plný počet bodů ze stadionu Kopřivnice.
Jablonec n. N. – Dvě třetiny a nějaké drobné. Přesně tento časový úsek drželi děčínští hokejisté na ledě favorizovaného Jablonce naděje na příznivý výsledek.
Písek – V rámci jedenáctého kola krajské ligy zavítali hokejisté českokrumlovského Slavoje k Otavě, na píseckém stadionu se utkali se soupeřem v barvách Sokola Radomyšl – a domů se v sobotu v podvečer vraceli s veselou náladou.
Tábor – Kdyby je silný soupeř ze Slovácka jasně převálcoval, asi by se nevraceli domů tak skleslí… Hokejisté Tábora odehráli v sobotu na ledě Hodonína velmi solidní zápas.
Pardubice - Pardubickému hokeji se dlouhodobě nedaří. "Vazba klubu a fanoušku byla vždycky těsná, dá se přirovnat k manželství," píše ve své glose sportovní redaktor Pardubického deníku Zdeněk Zamastil.
Litvínov – Zlomili sérii čtyř venkovních proher v řadě. Hokejisté Komety porazili Litvínov na jeho ledě těsně 3:2. O výhře rozhodl v závěru kapitán Leoš Čermák.
Boskovice – Po divoké prohře v Hodoníně si boskovičtí hokejisté potřebovali zvednout sebevědomí. To se podařilo na domácím ledě, kde jasně přehráli celek Uherského Hradiště.
Břeclav - Další jasný nezdar. Krize hokejových Lvů Břeclav nekončí. Naposledy svěřenci trenéra Davida Bartala prohráli v derby s SHKM Hodonín 4:7, přičemž až do předposlední minuty ztráceli dokonce o pět branek. Padli počtvrté v řadě a v tabulce krajské ligy Jihomoravského a Zlínského kraje jsou na předposlední třinácté pozici.
Třinec – Tak tomu se říká forma jako hrom. Svěřenci trenéra Václava Varadi zametli při své sérii i s pražskou Spartou, považovanou před sezonou za největšího favorita na titul.
Příbram - Krajská hokejová liga měla na programu jedenácté kolo. Příbram v něm hostila Rakovník, kterému podlehla 4:5. Základem sobotní porážky byly nepovedené první dvě třetiny, po kterých svítilo na světelné tabuli příbramského zimního stadionu skóre 0:3.
Plzeň – Bojovali, dřeli, chtěli potvrdit předchozí těsnou výhru z Mladé Boleslavi, jenže v nedělním večeru hokejisté Škody Plzeň znovu ukázali, že k pohodě mají daleko.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Dvaadvacáté kolo hokejové Tipsport extraligy přivedlo do Mladé Boleslavi Chomutov. V souboji dvanáctého se čtrnáctým týmem byli mírným favoritem domácí. První třetinu ale bušili do zavřených vrat, zatímco Piráti se rychle dostali do vedení.
Litvínov - Tohle zabolí. Hokejisté Litvínova přehráli a přestříleli mistrovskou Kometu, jenže jim to bylo k ničemu. Verva doma prohrála 2:3, když rozhodující gól vstřelil Leoš Čermák v 58. minutě po drtivém tlaku Krušnohorců. Litvínov v extralize už počtvrté za sebou nebodoval.
Liberec, Hradec Králové - Už už to vypadalo na druhý tříbodový zisk z ledu soupeře v sezoně. Hokejisté Hradce vedli 3:2, soupeř hrál power play. Tlak byl, ale jinak situace pod kontrolou. Jenže pak chyboval muž, který do té doby působil velmi dobře. Brankář Brandon Maxwell.
Příbram - Vyválčili tři body, ale byla to pořádná fuška. Hlavně v závěru utkání. Hokejisté Rakovníka vyhráli v dalším střetnutí Krajské ligy na ledě Příbrami o jediný gól, přestože měli soupeře jasně na lopatě.
Salzburg – Znojemští hokejisté v neděli nenavázali na vítěznou sérii. Stopku jim vystavil ve 22. kole EBEL Salzburg, kde Orli prohráli 6:2. Znojemští byli sice aktivnější, disponovali velkým počtem přesilovek, avšak ani jednu nevyužili.
Poděbrady - Sršni Kutná Hora odehráli v sobotu 24. listopadu hokejové utkání v Poděbradech proti domácímu mužstvu. Do zápasu změnil trenér sestavu. Přiměly ho k tomu ho k tomu nedobré výkony v minulém zápase a také fakt, že Suchý je po operaci ramene mimo hru. I přes tyto změny Kutnohorští v zápase prohráli 2:5.
FOTOGALERIE / Víkend ve znamení vítězných samostatných nájezdů. Hokejisté Mory po pátečním triumfu nad Libercem porazili v dovednostní disciplíně také plzeňské Indiány.
Liberec – Necelé tři minuty dělily hokejisty Liberce od druhé porážky v řadě. Bílí Tygři prohrávali doma s Hradcem Králově o gól, v 58. minutě ale přišla šílená hrubka hostujícího gólmana Maxwella a Filippi svým druhým zásahem v utkání spasil Liberec. Severočeši pak dokonali obrat v prodloužení - v čase 64:48 rozhodl o jejich výhře 4:3 Hudáček.
Kralupy, Černošice - Poprvé v sezoně krajské hokejové ligy zabodovalo v jediném kole kompletní okresní trio, žádný z týmů ale nepobral plný počet bodů. Derby chudých rozhodly ve prospěch domácích Kralup po úspěšné stíhačce hostů z Neratovic až samostatné nájezdy. Slibné vedení nedotáhl ani Mělník, jehož boj v Černošicích ukončila branka inkasovaná v prodloužení.
Poděbrady - Po dobrém startu do soutěže přišly tři porážky. Na ty nechali hokejisté Poděbrad zapomenout a v dalším pokračování Krajské ligy porazili na svém ledě Kutnou Horu 5:2. „Do optimálu měla naše hra daleko, ideální to nebylo, ale výhra je pro nás důležitá,“ uvedl po vítězném zápase manažer poděbradského klubu David Kubát.
Rychlou odpověď na páteční neúspěch v derby proti Třinci si přichystali hokejisté Vítkovic. Tým trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky vyhrál v duelu 22. kola extraligy na ledě Karlových Varů 3:2.