
3+3! Přestřelku na západě režíroval pistolník Kuběna
Trutnovsko - Podkrkonošská mise. Tak označili fanoušci Sokolova týden mezi 24. a 31. lednem. Jejich tým totiž v těchto dnech postupně svádí bitvu se všemi východočeskými soupeři.
Trutnovsko - Podkrkonošská mise. Tak označili fanoušci Sokolova týden mezi 24. a 31. lednem. Jejich tým totiž v těchto dnech postupně svádí bitvu se všemi východočeskými soupeři.
Klatovy - V poslední době se druholigový hokejový tým SHC Klatovy potýká s nedostatkem hráčů. Někteří hráči v klubu v průběhu sezony skončili a nepodařilo se je nahradit. Jedním z nich byl útočník Martin Němec, se kterým si Deník povídal o důvodech jeho konce v klatovském týmu.
Liberec - Vicemistři hokejové extraligy nabírají mistrovskou formu. Liberečtí hokejisté vyhráli v 44. kole nejvyšší soutěže v Mladé Boleslavi 3:0, vyhráli pátý zápas v řadě a jejich brankář Roman Will podruhé v řadě neinkasoval!
Brno /FOTOGALERIE/ – Za nepříznivého stavu těsně před koncem soupeře mačkali, ale ani drtivý finiš jim nezajistil vyrovnání. Hokejisté brněnské Komety v 44. kole extraligy prohráli na ledě Chomutova 1:2.
Praha, Plzeň – Hokejová Plzeň se v extralize dál řítí za Prezidentským pohárem.
Chomutov – Piráti začali zápas aktivně. Tlačili se dopředu ale jejich snaha o překonání hostujícího gólmana Čiliaka byla celou první třetinu neúspěšná. Teprve v závěru první části dali o sobě vědět i hosté, ale ani oni gól nedali. To ve druhé třetině padly hned tři góly. Piráti rychle otevřeli skóre a záhy přidali druhou branku. V závěru třetiny však Kometa snížila na 1:2. Ve třetí části se Kometa snažila alespoň vyrovnat, ale nedařilo se jí to. V nervózním závěru se už skóre nezměnilo a Piráti zvítězili.
K. Vary, Ústí n. L. - Hokejisté Ústí hrají ve třech dnech se dvěma celky z čela tabulky. Ve varech schytali bůra, v pondělí hostí Kladno.
Nymburk - Jeho jméno je v Nymburce hodně známé. Ještě nedávno se proháněl po hokejových stadionech. Je mu dvaačtyřicet let, hrál za Nymburk, dlouho za Mladou Boleslav, pak také za Vrchlabí a Chrudim, v Pardubicích nastoupil k jednomu extraligovému střetnutí a v něm dal gól. Nyní se v Nymburce a Hradci Králové věnuje mládeži jako hokejový trenér. Lukáš Král v online rozhovoru dopovídal na dotazy čtenářů ve čtvrtek od 14 do 15 hodin.
Slaný /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 25. ledna se uskutečnila na slánském zimním stadionu v pořadí již čtvrtá náborová akce Týden hokeje, kterou pořádal místní klub v čele s ředitelem Radkem Hlavatým ve spolupráci s projektem Pojď hrát hokej. Do akce se tentokrát zapojilo rovnou 141 oddílů, ve kterých si děti vyzkoušely jaké to je být malým hokejistou nebo hokejistkou. Ve Slaném se vše konalo pod dohledem olympijského vítěze z Nagana a čtyřnásobného mistra světa Martina Procházky, který v HK Lev Slaný působí jako šéftrenér mládeže.
Neratovice – Jsou na vítězné vlně! Drama se šťastným koncem za sebou mají hokejisté Neratovic, kteří potvrdili výtečnou formu v dalším domácím utkání. V devatenáctém kole krajské ligy porazili rezervu Mladé Boleslavi 2:0.
Příbram - Hokejisté Kutné Hory sehráli v sobotu utkání 19. kola krajské ligy, ve kterém zavítali do Příbrami. Podle postavení v tabulce soutěže byli favoritem zápasu Příbramští, kteří papírové předpoklady naplnili a zvítězili nad Sršni 5:1.
Až samostatné nájezdy musely rozhodnout sobotní utkání Draků proti poslední Opavě. V penaltovém rozstřelu se nakonec radoval domácí Šumperk a připsal si tak utrápené vítězství za dva body.
Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Děti, z jejichž tváří lze vyčíst napětí a nedočkavost zároveň. Tlačící se rodiče, kteří vypisují registrační formuláře. Je sobota ráno a na zimním stadionu ve Vyškově se koná akce s názvem Týden hokeje. Ta cestuje napříčí celou republikou a nyní se zastavila právě zde. Aby si děti od čtyř do osmi let vyzkoušely, jaké to je být hokejistou. „I holky si to můžou zkusit. Akce je pro všechny," říká právě přicházející dívce jedna ze tří dam, které u vchodu rozdávají registrace a drobné dárky.
Pardubický kraj - Předskokanem olympijských her v Jižní Koreji bude Olympiáda dětí a mládeže, která se bude konat od neděle do pátku 2. února v Pardubickém kraji.
Kolín – Zhruba třetina diváků přišla v sobotu na hokej zdarma, stačilo předložit vstupenku z utkání se Žďárem. Byla to omluva hokejistů Kolína za nepovedený zápas s posledním Pískem (prohra 0:1). Omluva ve velkém stylu. David servis České Budějovice smetli 7:2.
Havířov /FOTO/ – Po delší době výhra s čistým kontem. Prvoligoví hokejisté Havířova vyhráli doma nad Prostějovem a dál žijí svůj sen o play off.
Nejvyšší návštěva sezony a výtečná atmosféra doprovázely vyhecovaný souboj 43. kola WSM ligy mezi domácími Zubry a Vsetínem. Perfektní kulisa si zasluhovala napínavý a zajímavý duel. A stalo se. Přerovští hokejisté potvrdili, že zápasy s nádechem derby jim sedí, Valachy porazili i počtvrté v sezoně, tentokrát 4:3 po samostatných nájezdech. Připsali si tak pátou domácí výhru v řadě.
Z ledu čtvrtého týmu tabulky Přerova dovezli prvoligoví hokejisté Vsetína jeden bod, který je stále drží na poslední, osmé postupové příčce do play – off.
Příbram - Po reprezentaci do osmnácti let a žen, se v Příbrami představí také mužský hokejový A tým. Svěřenci trenéra Josefa Jandače zde totiž zahájí poslední fázi přípravy na letošní Mistrovství světa, které se uskuteční v Dánsku. V hornickém městě přivítají 4. a 5. dubna, vždy od 17:00, v rámci Euro Hockey Challange, hokejisty Švýcarska.
Žďár nad Sázavou – Jeli k druhému týmu tabulky s odhodláním získat nějaké body. Nepovedlo se. Nymburští druholigoví hokejisté prohráli v dalším kole skupiny Střed ve Žďáru nad Sázavou o dvě branky. „Prohráli jsme si to sami,“ byl po utkání zklamaný trenér poražených Pavel Bičiště.
Příbram – Na zimním stadionu v Příbrami se ve spolupráci místního hokejového klubu, Města Příbram a Českého svazu ledního hokeje, uskutečnila akce s názvem Pojď hrát hokej, která byla určena malým dětem, které si mohly vyzkoušet, jaké to je být hokejistou.
Východní Čechy - Přehled vybraných sportovních událostí pro tento den:
Dvůr Králové – Po třech porážkách v řadě načali hokejoví Medvědi daleko pozitivnější sérii. Na ledě Dvora Králové zvítězili 7:4 a potřetí za sebou brali plný počet bodů.
Mělník – Šlágr Krajské hokejové ligy se odehrál v 19. kole, kdy třetí Lvi z Benešova zajížděli na led lídra tabulky z Mělníka. V minulém zápase s Poděbrady nebyl s výkonem mužstva, ač vyhrálo, trenér Pavel Dvořák spokojený, tentokrát po utkání zářil, když jeho tým v Mělníku zvítězil a vyskočil do čela celé ligy.
Klatovy – Klatovští hokejisté zvládli důležitý souboj v boji o play-off 2. ligy a porazili doma pelhřimovské Lední Medvědy.
Hokejisté Prostějova musejí zkousnout třetí porážku v řadě. Po neúspěších v Litoměřicích, doma proti Slavii padli svěřenci Jiřího Vykoukala i v Havířově, kde prohráli 0:3.
České Budějovice - Hokejisté ČEZ Motoru naprosto v pohodě zvládli zápas 43. kola první WSM ligy. Neškodné Benátky nad Jizerou vyprovodili s výsledkem 8:1 a nadále vedou tabulku o čtyři body před druhými Karlovými Vary. Již v pondělí se Jihočeši představí v Prostějově (18).
Kladno – Už šest zápasů po sobě boduje kladenský centr Patrik Machač a vede klubovou produktivitu Rytířů. Ne že by na to nebyl z mládežnických kategorií zvyklý, ale v áčku Kladna je to pro něj přece jen jiná pozice. Proti Třebíči ji vylepšil o další gól a jednu pěknou přihrávku a drží se v nejvyšších patrech bodování celé WSM ligy.
Kladno – Čtyři sezony to trvalo, než hokejisté Kladna konečně porazili Třebíč výrazným způsobem. Povedlo se to v sobotu, kdy Rytíři horáky z Vysočiny přehráli jasně 5:1 hlavně zásluhou hattricku Jakuba Strnada, který ale není úplně jistý a hlavně byl zvláštní – ze tří gólů kladenského kapitána si hosté dali dva sami.
Rakovnicko – O víkendu na Rakovnicku pokračují hokejové soutěže a soutěže ve stolním tenise.
Kladno – Soupeř, který hokejovému Kladnu moc nesedí, dorazí v sobotu na kladenský ČEZ stadion. Horácká Slavia Třebíč má dokonce s Rytíři v téhle sezoně aktivní bilanci, když doma dvakrát vyhrála v prodloužení a jen v Kladně padla po boji 1:2. Začátek duelu je v 16 hodin.
Nový Bydžov - V sobotu budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.
Benešov – V neděli 28. ledna se rozjedou Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže, která se letos konají na sportovištích v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli. O medaile se bude bojovat v jedenácti sportovních soutěžích (alpské lyžování, běžecké lyžování, lední hokej, skicross, snowboarding, biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, lyžařský orientační běh, taneční soutěž a šachy).
Strakonice - Ve čtvrtek 25. ledna se od 16 hodin uskutečnila na Zimním stadionu na Křemelce akce Týden hokeje.
Východní Čechy - Přehled vybraných sportovních událostí pro tento den:
Jindřichův Hradec - Na zimních stadionech po celé republice právě probíhá akce s názvem Týden hokeje – Pojď hrát hokej! Mezi organizátory se zařadil i jindřichohradecký Spolek ledního hokeje působící pod názvem HC Střelci.
Rokycany – Hokejisté nabídnou během volných dnů sedm zápasů na rokycanském ledě!
Česká Třebová /ROZHOVOR/ - Znáte to. Jdete se bavit, ke konci roku jsou různé firemní večírky. Jeden takový měli i Kohouti. Mezi hráči padaly během večera různé myšlenky, ale jedna má velmi zajímavou dohru. Je realizována.
Jičín - Jeho tým v posledním kole padl s posledním celkem tabulky z Opočna. Trenér Daniel Pletka nasadil do branky novice Třísku a kádr Jičínských měl opět problémy s počtem hráčů.
ROZHOVOR/ - Jeho dvanáctá trefa v sezoně na body nestačila. I důrazný hokejový útočník Zdeněk Okál po třetí porážce v řadě tuší, že bez gólů to nepůjde.
Bolzano – Dvě kola před koncem základní části EBEL ligy už hokejoví Orli Znojmo šanci na přímý postup do šestimístného play off neměli, ale v Bolzanu si mohli vylepšit pozici pro boje v kvalifikační skupině. Z ní se ještě dva nejlepší týmy dostanou do čtvrtfinále. Po prohře 3:7 ale Znojemští odjeli z Bolzana s prázdnou.
Pardubice - I podruhé v této sezoně doma pardubičtí hokejisté zdolali Mladou Boleslav, když ve 43. kole extraligy vyhráli 3:2. Po vítězství, které podpořily góly Francouzů, se Dynamo posunulo na šesté místo.
FOTOGALERIE / Na zbytečné fauly při utkání v Liberci doplatili olomoučtí hokejisté. Bílí Tygři všechny tři góly dali při přesilovce a vyhráli 3:0. Mora tak spadla na osmé místo tabulky.
Zpátky na hraně. Hokejisté Aukro Berani Zlín se po třetí porážce za sebou na ledě Komety Brno 1:3 propadli z osmé na desáté místo, které jako poslední zaručuje místenku v předkole play-off. Ovšem jedenáctá Mladá Boleslav ztrácí jen dva body.
Pardubice – Nejpovedenější pasáž sezony je zatím u konce. Hokejisté Bruslařského klubu pátou výhru v řadě nepřidali. V Pardubicích padli po vyrovnaném průběhu 2:3 a po 44 zápasech klesli na jedenáctou příčku.
Brno /FOTOGALERIE/ – Na ledě to jiskřilo a fanoušci viděli vypjaté moravské derby. V něm hokejisté brněnské Komety přetlačili Zlín 3:1 a po 43. extraligovém kole poskočili na čtvrté místo v tabulce. „Hráči se navzájem znají, i na ledě se hecují. Moc dobře o sobě víme,“ prohlásil zlínský útočník Zdeněk Okál.
Jihlava - Důležité vítězství. V souboji tabulkových sousedů přetlačili jihlavští hokejisté ve vyrovnaném duelu Chomutov 3:2. K výhře je nasměrovaly střely obránců od modré. Dva góly zaznamenali v přesilovce, rozhodující branka přišla z dorážky vyraženého projektilu.
Plzeň - Hokejisté Škody Plzeň porazili v pátečním souboji prvního s druhým hradecký Mountfield 3:2 a jsou blízko zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části extraligy.
Děčín – Hráčů střední generace není nikdy dost. Děčínský hokejový klub posílil právě muž, který toto kritérium splňuje.
Litvínov - Posledních deset kol základní části extraligy začalo, hokejisté Litvínova si ve 43. kole připsali desátou porážku v řadě, tentokrát doma 1:4 s pražskou Spartou.