Český Krumlov – Středeční přednáška českokrumlovského rodáka, hokejového trenéra, psychologa a bývalého osobního mentora Jaromíra Jágra – PhDr. Mariana Jelínka, která se vinou současného pracovního vytížení nového trenéra prvoligového budějovického HC Motor neuskutečnila, se překládá na listopadový termín.
Žďár nad Sázavou – Relativně spokojení mohou být s tím, jakým způsobem vstoupili do letošního ročníku II. ligy – skupiny Střed hokejisté Žďáru nad Sázavou. Ze sedmadvaceti bodů, které byly dosud ve hře, jich Plameny získaly sedmnáct a stíhají vedoucí duo Havlíčkův Brod, Tábor.
Sokolov - Čtvrté místo v jedenáctičlenné skupině Západ, sedmnáct vytěžených bodů z deseti odehraných zápasů. To je bilance druholigových hokejistů Baníku Sokolov po první čtvrtině základní části.
Vimperk - Dvě utkání měli na programu hokejisté HC Vimperk o uplynulém víkendu. Nejprve doma hostili Český Krumlov a poté v neděli večer zajížděli do Humpolce.
Dvůr Králové - Již dnes večer zažije dvorský zimní stadion druhé podkrkonošské derby své první druholigové sezony. Po Trutnovu dorazí pod Hankův dům také druhý rival, tentokrát z Vrchlabí, který se po úvodní čtvrtině základní části vyhřívá na druhém místě tabulky.
Soběslav, Telč – V nové sezoně hokejového Jihočeského přeboru se Telči nedaří. To potvrdil i uplynulý víkend, ve kterém odehráli svěřenci trenérů Práška a Podolského dva mače, a z obou odešli jako poražení. Soběslav slavila výhru 3:2, Radomyšl urvala tři body v Telči po vítězství 5:3.
Skuteč, Polička – Pět bodů vydolovali z víkendového dvojzápasu třebíčští hokejisté. Mladíci Horácké Slavie nejdříve zavítali v rámci 9. kola Ligy staršího dorostu na led Skutče, kde ve třetí třetině ztratili dvougólový náskok, ale samostatné nájezdy zvládli. Svěřenci Radka Nováka a Milana Přibyla v následujícím kole přesvědčivě zvítězili v Poličce.
Třebíč – Další náročný soupeř na obzoru. Hokejisty Horácké Slavie čeká v rámci 17. kola WSM ligy výlet na led kladenských Rytířů. Na mysli však rozhodně klesat nemusejí, protože proti favoritům se vždy dokázali vytáhnout.
Třinec – Druhé sezonní extraligové hokejové derby nakonec ovládly Vítkovice. Domácí Oceláři sice šli krátce po zahájení druhé třetiny po Douderově gólu ve dvojnásobném oslabení do vedení 3:2, nakonec však David Květoň a Jan Výtisk otočili výsledek.
Vrátit tvrdé jádro fanoušků na stadion se mu povedlo, potěšit diváky vítězstvím však ne. Trenér a sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal po prohraném utkání se Slavií vyčítal svým svěřencům hlavně nedostatek jednoduchosti v útočném pásmu.
Poděbrady, Vlašim – V Krajské hokejové lize se dařilo z okresních týmů jen Lvům z Benešova, kteří se nadřeli na výhru v Poděbradech. Ryři z Vlašimi doma inkasovali sedm kulí od Kutné Hory.
Svitavsko /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Fotbalové derby vyhrála Polička, to hokejové pro změnu Litomyšl. Byla to docela zajímavá podívaná, v níž byli domácí neustále o gól nebo dva napřed, jenže Spartak se jako „na gumě“ pořád přitahoval. Tři body ale zůstaly ve Smetanově městě.
Opočno - Krajská hokejová liga pokračovala v neděli zápasy šestého kola. Opočno se po výhře nad Novým Bydžovem radovalo ze zisku prvních letošních bodů.
Pardubice - Hra v početní výhodě není pro pardubické hokejisty výhodou. To zatím platí o přesilových hrách v podání Dynama. Potvrdila to i třetí třetina posledního utkání v Chomutově, za nepříznivého stavu 1:2 hráli Pardubičtí hned tři přesilovky. Ani jednu nevyužili, gól přišel až po vypršení té třetí.
Kolín – Hokejisté Kolína se dostávají do pohody. Po výhře na ledě do té vedoucího Tábora si doma poradili s Klatovy, které porazili 6:3, díky tomu se v tabulce druhé ligy posunuli na osmé místo.
Mělník - Před sezonou se postaral u soutoku o největší rozruch, když se rozhodl posílit řady místního hokejového klubu Junior Mělník. A právě velezkušený obránce Václav Drábek byl dalším hostem online rozhovoru pro Mělnický deník. Měli jste na bývalého hráče Mladé Boleslavi či Ústí nad Labem dotaz? Níže na něj máte odpověď.
České Budějovice – Vrátil se dřív, než sám čekal. Pokračovatel slavné hokejové dynastie Luboš Rob mladší (22 let) předčasně ukončil své hostování v extraligovém Chomutově, kde se neprosadil do kádru, a zamířil zpět do ČEZ Motoru. Ve středu by měl poprvé nastoupit v dalším kole první WSM ligy proti Benátkám nad Jizerou. Hrát se bude kvůli večernímu utkání volejbalové extraligy výjimečně už od 17 hodin.
Vypadá to, že hokejisté Slavie se po rozpačitém úvodu sezony konečně rozjeli a začali si pravidelně připisovat body. Zvláštní jev? Většinou je vozí ze stadionu soupeřů. V tabulce venkovních zápasů jsou s vedoucími Karlovými Vary nejlepší, ale v Edenu je to bída a hned čtyřikrát z osmi utkání se radovali soupeři.
Do opravdu bizarní situace se dostal jistý řidič z Kanady. Při cestě na nákup si za volantem svého vozu zpíval, načež ho kvůli tomu zastavila policejní hlídka. Muž se nestačil divit, když ho následně policista pokutoval za to, že v autě křičel.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Prošel světa kraj. Hokejového světa. Dominik Graňák, protřelý obránce Hradce Králové, i proto v neděli večer zbystřil. Nečekal, že by v české extralize zažil tak bláznivý zápas jako ten s Litvínovem.
Nedávno dvěma asistencemi v derby oslavil své 44. narozeniny, v pátek měl přerovský veterán Karel Plášek další důvod k radosti. V Brně totiž sledoval extraligovou premiéru svého syna.
/ROZHOVOR/ Spoléhat budou hokejisté Vítkovic jako již tradičně na svého gólmana Patrika Bartošáka, který se dnes pokusí s mužstvem obrat o body favorizovaný Třinec. „Čeká nás hodně těžký zápas, o jejich síle všichni vědí. My ale budeme bojovat. Věřím, že můžeme být úspěšní,“ řekl Deníku po včerejším dopoledním tréninku Bartošák, který atakuje ve statistice úspěšností zákroků 92 procent.
České Budějovice – Zimní stadion v krajském městě ponese název Budvar aréna i po 1. listopadu. Budějovičtí radní v pondělí odsouhlasili prodloužení smlouvy mezi městem a národním podnikem Budějovický Budvar o názvu sportoviště, jejíž platnost skončí k 31. říjnu. V úterý to řekl primátor města Jiří Svoboda.
Hodonín /ROZHOVOR/– Jedničku v hokejovém týmu SHK Hodonín za zraněného Zdenka Kotvana dělá Ondřej Haloda. Tento jednadvacetiletý brankář v minulé sezoně chytal za PSG Zlín, kdy nejprve naskočil jako střídající gólman do duelu 50. kola v Liberci, kde inkasoval tři branky, a dva dny poté dokonce odchytal celých šedesát minut v zápase proti Plzni. Tento rok však změnil barvy dresu za modro-oranžové, a s Drtiči chce bojovat o postup do WSM ligy.
Litvínov /ROZHOVOR/ – Pustili se do přestřelky s favoritem a přineslo jim to první body zvenku. Hokejisté Litvínova poprvé v sezoně nasázeli pět gólů a z ledu sedm zápasů neporaženého Hradce Králové si odvezli výhru 5:4 po samostatných nájezdech.
Prvních deset minut na ledě, dvě střely, gól i hit pro plzeňského tvrďáka Ryana Hollwega. Posila olomouckých Kohoutů Jan Káňa se úspěšně uvedla v plecharéně při vydařeném týmovém výkonu proti Indiánům. Jenže v závěrečných minutách už nový muž v sestavě hanáckého celku na led nenaskočil.
Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Slavnostní vyhlášení Cen Města Dvůr Králové za rok 2016 ocení v úterý šest místních osobností a stavební firmu. Vyhlášení se koná od 18 hodin v Hankově domě.
/ROZHOVOR/ Prozatím životní statistický milník má za sebou třinecký hokejový útočník Jiří Polanský. Opora Ocelářů, která nedávno odehrála 800. utkání v nejvyšší soutěži, dosáhla v pátečním duelu s Plzní na metu dvou set extraligových branek.
Nymburk – Mají solidní formu a to budou chtít potvrdit před zraky svých příznivců. Druholigoví hokejisté klubu NED Hockey Nymburk hrají v dalším kole soutěže na svém ledě. Soupeřem jim budou nepříjemné Klatovy. Zápas se hraje ve středu a začne jako tradičně v 18 hodin.
Poděbrady – V sedmém kole Krajské ligy sehráli jeden z nejlepších zápasů dosavadní části sezony, přesto jim to nebylo nic platné. Hokejisté Poděbrad prohráli na svém ledě s týmem Benešova.
Střední Čechy – Už i na poslední neporažený tým došlo. Hokejisté Černošic v krajské lize nečekaně padli s Rakovníkem. Roli papírového favorita na svém ledě nepotvrdil v sedmém kole ani Mělník.
Brno – Ještě se na NHL necítil, a tak si ho na zbytek sezony užije Brno. Hokejový útočník Martin Nečas se domluvil s Carolinou Hurricanes na návratu do brněnské Komety.
České Budějovice – Hokejisté ČEZ Motoru hostí ve středu v 17. kole první WSM ligy Benátky nad Jizerou. Vzhledem k následnému utkání volejbalové extraligy Jihostroj – Odolena Voda se bude hrát výjimečně už od 17.00.
Náchodsko - Po nepovedeném vstupu do sezony se pomalu začíná probouzet Náchod, který v nedělním kole hokejové Krajské ligy mužů přehrál Jaroměř. Porážku si v neděli připsal Hronov, jenž padl na půdě vedoucího Jičína.