"Fanoušci" Olomouce a oheň na hokejových tribunách
Pardubice - Příznivci hokejové Olomouce se v pátek „předvedli" v tom nejhorším světle. Tropili výtržnosti, napadli pořadatele.
Pardubice - Příznivci hokejové Olomouce se v pátek „předvedli" v tom nejhorším světle. Tropili výtržnosti, napadli pořadatele.
Liberec - Na výsledku utkání nezměnila nic ani závěrečná bitka.
Brno – Čekání trvalo šestnáct zápasů. Hokejový obránce brněnské Komety Jozef Kováčik se v minulé sezoně v základní části trefil osmkrát a poprvé ve třetím kole. Nyní čekal na úvodní gól v sezoně mnohem delší dobu. Při nedělní výhře 8:5 v domácím utkání proti Plzni otevřel skóre, když prostřelil z mezikruží Alexandera Hyláka v brance hostů.
Praha - Z nominace českých hokejistů na listopadový turnaj Karjala vypadli po Tomáši Kundrátkovi ze Slovanu Bratislava také další obránce Vladimír Roth z Třince a útočníci Jan Buchtele z Jekatěrinburgu a Robert Kousal z Davosu. Nahradili je zadáci Stanislav Dietz z Hradce Králové, Tomáš Pavelka z Litvínova a útočníci Tomáš Hyka s Radanem Lencem z Mladé Boleslavi. Všichni dodatečně nominovaní jsou nováčky v národním týmu.
Zlín /ROZHOVOR/ - Na pivo spolu klábosit nepůjdou. S Martinem Látalem po sobě šli slovně i fyzicky. Odolává provokacím, zákeřnostem a stíhá ještě střílet i góly. Na výhry to ale nestačí. Útočník zlínských hokejistů Pavel Kubiš vstřelil už šestý gól v nové sezoně, po Vítkovicích byl jediným střelcem žlutomodrých i proti Mladé Boleslavi (1:5).
Zlín - Hokejisté pomstili fotbalisty a přivezli zpět domů tři body.
Trutnov, Vrchlabí - Ani jedno vítězství v sobotu neslavil podkrkonošský hokej ve druhé lize. Trutnov prohrál doma, Vrchlabí vyšlo naprázdno na ledě Klatov.
Zlín - Útočník Petr Vampola se třemi asistencemi podílel na výhře hokejistů Mladé Boleslavi na ledě Zlína, zápas však pro něj byl hodně těžký. V sobotu totiž zemřel jeho kamarád, úspěšný hokejbalový reprezentant Libor Topolánek. Třiatřicetiletý dvojnásobný mistr světa hledal s dalšími přáteli v Praze na Smíchově na střeše budovy dobré místo pro focení, zřítil se a pád z velké výšky nepřežil.
Znojmo – Hokejisté Znojma poslední utkání před reprezentační přestávkou nezvládli a před svými fanoušky prohráli. Soupeři přitom stačil k úspěchu jediný přesný zásah do černého. Orli se tak opět propadají tabulkou.
Zlín – /ROZHOVOR/ Na pivo spolu klábosit nepůjdou. S Martinem Látalem po sobě šli slovně i fyzicky. Odolává provokacím, zákeřnostem a stíhá ještě střílet i góly. Na výhry to ale nestačí. Útočník hokejistů PSG Zlín Pavel Kubiš vstřelil už šestý gól sezony, po Vítkovicích byl jediným střelcem žlutomodrých i proti Mladé Boleslavi (1:5).
Plzeň - Hokejová Škoda Plzeň prohrála v Brně 5:8. Domácí o vítězství rozhodli v poslední třetině.
Třinec - Až proti papírově nejsilnějšímu soupeři Třinec v třetím domácím utkání po sobě naplno zabodoval. Duel se Spartou obrátil i díky chytrému vyrovnávacímu gólu Rostislava Marosze z úvodu druhé třetiny.
Třinec ale musel proti houževnaté Spartě otáčet. Oceláři otočili nepříznivé skóre 0:1 třemi góly ve druhé dvacetiminutovce a Pražané už v závěru pouze zmírnili porážku. Gól a asistenci si připsal třinecký útočník Rostislav Marosz. I když Sparta vyhrála na střely na branku 38:22, nezískala ani bod.
Třinec ale musel proti houževnaté Spartě otáčet. Oceláři otočili nepříznivé skóre 0:1 třemi góly ve druhé dvacetiminutovce a Pražané už v závěru pouze zmírnili porážku. Hokejisté Hradce Králové porazili Vítkovice 2:1 a připsali si tak pátou výhru na svém stadionu v řadě. Utkání rozhodla branka Stanislav Dietze ve 44. minutě.
Liberec – Fantazie, Bílí Tygři rdousí soupeře a drží se na vítězné vlně! Hokejisté Liberce porazili v nedělním 17. kole extraligy Pardubice 4:2 a připsali si pátou výhru v řadě.
Olomouc – Krize je snad zažehnána. Olomoučtí hokejisté vyrovnali nejvyšší výhru v sezoně, když Karlovy Vary porazili 3:0. Kohouti poslední tým tabulky zlomili v polovině zápasu dvěma přesilovkovými góly.
Brno /FOTOGALERIE/ - Zavřít oči a snad tam střela padne. Tento častý hokejový plán brněnská Kometa v neděli eliminovala. V divoké domácí přestřelce porazila v sedmnáctém kole extraligy Plzeň 8:5. Na osm zásahů ji přitom stačilo proměnit téměř každou druhou střelu.
Hradec Králové - Pátý díl seriálu nazvaného Doma jen vyhráváme napsali hokejisté hradeckého Mountfieldu v zápase 17. kola extraligy. V důležitém utkání zdolali po nervózním boji Vítkovice 2:1.
Zlín – Prostě jim došla šťáva. Jako když v nádrži chyběl benzín a v kanystru nic nemáte. Místo šesté domácí výhry v řadě, úlevy a bodového polštáře se hokejisté PSG Zlín dočkali reprezentační přestávky po výprasku 1:5 od Mladé Boleslaví. Byl to smutný pohled, ale i logický důsledek velké marodky. „Musíme zapomenout," nabádal po zápase útočník Zlína Petr Holík, který s českým národním týmem odcestuje do Finska na Karjala cup.
V osmém kole krajské hokejové soutěže hostili kutnohorští Sršni na svém ledě Tatran Sedlčany. Soupeř ze středu tabulky vyhrál minulá dvě kola a na svém ledě v závěru předešlého ročníku porazil Sršně 4:1!
Chomutov – Hokejisté Litvínova oplývají aktuálně nejlepší formou ze všech extraligových týmů. V posledních jedenácti utkáních prohráli jen jednou a v neděli pocítil jejich sílu i Chomutov. Litvínov ovládl vyprodané derby v pirátském doupěti 4:2 a před repre pauzou se udržel v top trojce. Výhru zařídil Martin Hanzl, který prožil první dvougólový zápas v extralize.
Třinec /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Třince napravili dva domácí nezdary vítězstvím 3:2 nad Spartou. Hned třináct gólů viděli diváci v Brně, kde vedoucí Kometa přestřílela Plzeň 8:5. Vyhrál i třetí Litvínov, který uspěl v derby na ledě Chomutova 4:2. Na ledě supeře už vyhrála jen Mladá Boleslav, veze tři body ze Zlína po výhře 5:1. V dalších zápasech si Bílí Tygři z Liberce poradili s Pardubicemi 4:2, Olomouc porazila Karlovy Vary 3:0 a Hradec Králové zdolal Vítkovice 2:1.
Ústí n. L. – Dokázali to! Ústečtí hokejisté si na domácím ledě vyšlápli na lídra WSM Ligy z Prostějova a v dramatické bitvě Jestřáby udolali 3:2. Severočeši v klání vedli už o tři branky, závěrečná třetina ale patřila hostům, kteří do poslední chvíle sahali po vyrovnání.
Stockholm - Tři změny musel udělat v nominaci na listopadový turnaj Karjala v Plzni a Helsinkách trenér hokejistů Švédska Rikard Grönborg. Obejít se musí bez obránců Oscara Fantenberga z Frölundy a Erika Gustafssona z Omsku a útočníka Andrease Thuressona z Malmö. Jejich místa zaujali zadáci Niclas Andersén z Jekatěrinburgu, Nils Andersson z Malmö a forvard Patrick Cehlin z Rögle.
Moskva - Český obránce Jakub Jeřábek se v Kontinentální hokejové lize podílel pěti body na vítězství Podolsku 9:6 nad Dinamem Minsk. Pětadvacetiletý plzeňský odchovanec si v gólově nejbohatším utkání sezony připsal dvě branky a tři asistence.
Havlíčkův Brod – V 11. kole hokejové II. ligy prohrál Vajgar na ledě vedoucího Havlíčkova Brodu 2:8.
Strakonice - Hokejisté Strakonic jedou v neděli 30. října k derby, které začíná v 17 hodin.
Vsetín vrátil úder. Hokejisté Poruby podlehli v duelu 14. kola favoritovi druhé ligy na legendárním Lapači 2:5 a přišli o vedení v tabulce.
Šumperk – /ROZHOVOR/ V minulém ročníku se vrátil domů do Šumperku v barvách prvoligové Třebíče, nyní nastoupil odchovanec Petr Jurča (1983) proti Drakům ve 2. lize za Hodonín. Obávaný kanonýr se tentokrát sice bodově neprosadil, nakonec však mohl v sobotu s Drtiči slavit výhru 2:1 po nájezdech.
Frýdek-Místek – V devatenáctém kole první WSM ligy prohráli hokejisté ČEZ Motoru na ledě nováčka soutěže Frýdku–Místku 3:5. Ve středu přivítají v Budvar aréně Ústí nad Labem (17.30).
Hodonín – Utnuli venkovní šňůru nezdarů, ukončili domácí neporazitelnost Šumperka a v tabulce uhájili třetí příčku. Hodonínští hokejisté ve 14. kole druhé ligy přetlačili soupeře ze severu Moravy 2:1 po samostatných nájezdech.
Nymburk – To je jízda. Hokejisté Nymburka zvládli bravurně i další střetnutí druhé ligy skupiny Střed a i nadále jsou jejím lídrem. V dalším utkání porazili Lední Medvědy z Pelhřimova, kterým nasázeli osm branek. Střelcem utkání se stal Daniel Arnošt, který dal tři góly.
Kralupy nad Vltavou - Hokejisté Čáslavi zavítali v sobotu do Kralup nad Vltavou, kde sehráli další utkání krajské soutěže mužů. O svém vítězství 9:5 rozhodli Čáslavští zejména ve třetí třetině, kterou vyhráli 4:1.
Přerov – Také v pátém zápase v řadě se přerovským hokejistům podařilo naplno bodovat. Celek s nejlepší formou WSM ligy si v sobotu na domácím ledě poradil i s Litoměřicemi 4:1 a drží si skvělé páté místo v tabulce. O další výhře tentokrát Zubři rozhodli ve třetí třetině.
Havířov – Vyhrát v hokeji na jeden vstřelený gól, to jde těžko. Přesvědčili se o tom hráči Havířova na ledě Mostu.
Hradec Králové - Silně obsazený turnaj kategorie U11 se uskutečnil v hradecké aréně pozemního hokeje ve Farářství. Prvenství mezi osmi celky vybojovali mladíci Bohemians Praha.
Šumperk – Domácí neporazitelnost Draků v letošní 2. lize je u konce. Poslední říjnovou sobotu padli hokejisté Šumperku na svém ledě po nájezdech s Hodonínem, který tím naopak ukončil svou šňůru nezdarů na hřištích soupeřů.
Prostějov – První místo v tabulce nemohlo trvat věčně. Prostějovští hokejisté po čtyřech výhrách v řadě padli v sobotním utkání v Ústí nad Labem 3:2, a pozici lídra tak museli přenechat kladenským Rytířům. Další týmy se na něj navíc dotahují.
Buffalo - Hokejisté Floridy prohráli 0:3 v Buffalu a nebodovali v třetím duelu NHL za sebou. Sabres dnes naopak ukončili čtyřzápasovou sérii porážek.
Kladno – Trenér hokejového Kladna Pavel Patera nosil ten nápad dlouho v hlavě. Pokud jeho tým bude hrát prodloužení a dostane výhodu přesilovky, zariskuje a odvolá gólmana. V Třebíči na tuhle variantu došlo a někdejšímu elitnímu světovému hráči jeho risk vyšel – kladenský Tůma ve dvojnásobné početní převaze rozhodl!
Praha - Hokejisté Kladna zvítězili v 19. kole první ligy na ledě Třebíče 4:3 v prodloužení a dostali se do čela tabulky o dva body před Prostějov, který prohrál v Ústí nad Labem 2:3. Třetí České Budějovice podlehly ve Frýdku-Místku nováčkovi druhé nejvyšší soutěže 3:5.
Klatovy – Až ze šatny si klatovský kotel vytáhl tamní druholigové hokejisty, aby jim poděkoval za bojovný výkon s Vrchlabím, okořeněný o tříbodový zisk.
Žďár nad Sázavou - Druhá hokejová liga pokračovala jedenáctým kolem. Písečtí hokejisté se představili na ledě Žďáru nad Sázavou.
Most /FOTOGALERIE/ - Plán jim vyšel. Mostečtí hokejisté dokázali doma přetlačit soupeře z Havířova a vystřídali ho na dvanácté příčce v tabulce. Mostečané museli zápas otáčet, protože po dvou třetinách prohrávali s hosty z Moravy 0:1. V poslední periodě ale zapnuli a dvěma góly přiklepli tři důležité body do svých statistik.
Moskva - Obránce Michal Jordán se podílel prvním gólem v Kontinentální hokejové lize na vítězství Kazaně 5:0 nad Jekatěrinburgem. Český reprezentant se prosadil ranou od modré patnáct sekund před koncem zápasu.
Klatovy – Soustředění hokejové reprezentace ČR U16 hostí ve dnech 1. až 4. listopadu Klatovy. Na závěr soustředění odehraje reprezentační celek tři přátelské zápasy s U16 Švýcarska.
Poděbrady – Po dalším kole Poděbradského hokejového poháru, který pokračoval zápasy čtvrtého kola, jsou v čele tabulky borci týmu Tsunami Nymburk. Ti jsou zatím stoprocentní. Stejně tak i druhé Hokejky Nymburk, jež mají o zápas méně.
Kladno – Série pěti domácích zápasů nemá pro hokejisty Řisut dobrý průběh. Ze čtyř utkání vytěžili pouze jednu výhru.
Mladá Boleslav, Brno - Z první trefy v dresu Komety se v pátek radoval obránce Michal Gulaši a přispěl k vítězství Brna na ledě Mladé Boleslavi 4:2.
Hlinsko – Ve středečním utkání krajské hokejové ligy se v hlineckém dresu představili hned dvě staronové tváře – brankář Vladimír Saifr se vrátil po delší pracovní odmlce a k týmu se také připojil Jiří Plachý. Oba dva zažili velmi povedený návrat.