Kreativ

ŠTÍTEK: investice

Vizualizace projektu RC ZONE Troubky.

Miliardová investice pomůže i Troubkám. Obec podepsala smlouvu s RC Europe

Významná investice společnosti RC Europe, která hodlá v Přerově utratit tři miliardy korun a vybudovat mezi areálem bývalých Přerovských strojíren a Henčlovem moderní průmyslovou a logistickou zónu, přinese výhody i nedaleké obci Troubky. Zástupci obce podepsali v úterý s investorem plánovací smlouvu, která řeší podmínky změny územního plánu. Troubky díky tomu získají do rozpočtu 40 milionů korun na důležité projekty.

Královéhradecký kraj po závažných zjištěních z hloubkové kontroly v Domově sociální péče v Tmavém Dole výrazně zpřísní systém kontrol v příspěvkových organizacích, které zřizuje.

Po kauze Tmavý Důl nastavíme přísné kontroly v organizacích, upozorňuje kraj

Královéhradecký kraj výrazně zpřísní systém kontrol v příspěvkových organizacích, které zřizuje. Má jich celkem 113 v sociální oblasti, školství, zdravotnictví, kultuře, investicích a dopravě. Vedle dalších opatření chystá revizi zřizovacích listin nebo častější využívání centrálních nákupů. Reaguje tak na kauzu Domova sociální péče Tmavý Důl.

Vedení Pardubic původní plán na změnu daní u nemovitostí pro podnikatele změnilo.

Zvýšení daně z nemovitostí Pardubice zmírní. Ale má být pro všechny podnikatele

Na jaře představilo vedení Pardubic, jak chce zvýšit daň z nemovitostí pro podnikatele. Ta se mimo jiné odvíjí od místního koeficientu, který by stoupl ze současné úrovně 3 na 5. Zvýšení by se ale týkalo jen vybraných oblastí. V pondělí 24. června však budou zastupitelé hlasovat o novém návrhu. Koeficient se sníží na 4, jenže bude platit plošně a dotkne se všech podnikatelů.

Znojemská radnice. Ilustrační snímek.

Znojmo zatím zaspalo v investicích. Na úřadě chybí odborníci, kritizuje opozice

Z plánovaných tří set milionů korun, které hodlalo Znojmo letos proinvestovat, prostavělo ani ne dvě procenta. Na skutečnost opakovaně upozorňuje opozice. Požaduje také, aby do zářijového zastupitelstva město připravilo soupis stavebních akcí, které letos dotáhne do konce. Zároveň poukazuje na personálně neutěšený stav odboru investic. Radnice oponuje, že začala výhodně vysoutěžená stavba jízdárny, zkomplikovala se oprava Radniční věže a sehnat schopné lidi na příslušný odbor není snadné.

O téměř 150 tisíc přišel muž z Přerovska poté, co se rozhodl investovat do kryptoměny. Snímek je ilustrační.

Chtěl rychle miliony, teď je muž z Přerova chudší o 146 tisíc

Falešným slibům rafinovaného podvodníka, který muže nalákal na zaručeně výhodné investice do kryptoměny, uvěřil třicátník z Přerovska. Místo milionových zisků mu zbyly jen oči pro pláč a prázdná peněženka - po nevydařených transakcích je chudší o 146 tisíc korun.

Součástky z Rožnova míří převážně do automobilů a komunikačních technologií, počítačů, ale také do spotřební elektroniky, průmyslu, energetiky a celé řady dalších odvětví.

Americký výrobce čipů onsemi rozšíří za 46 miliard závod v Rožnově

Americký výrobce polovodičů onsemi rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Firma dnes rozhodnutí oznámila v tiskové zprávě. Hodnota plánované investice je dvě miliardy dolarů, což je v aktuálním přepočtu 46,3 miliardy korun. Onsemi ještě bude jednat s českou vládou o balíčku investičních pobídek. Společnost původně zvažovala pro rozšíření výroby také své závody ve Spojených státech a v Koreji.

Polská firma má před sebou velkou výzvu.

Práce začaly. Poldr v Kutříně za půl miliardy budou Poláci stavět tři roky

Už to vypadalo beznadějně. Dlouhé tři roky se v místě plánovaného suchého protipovodňového poldru v Kutříně na Chrudimsku nic nedělo. Firma, která ho měla původně stavět, totiž měla technické potíže, protože zjistila, že podloží pro hráz je nestabilní. Navíc se několikanásobně zdražily stavební materiály, a tak Povodí Labe jako investor odstoupilo od smlouvy. Nakonec o zakázku projevila zájem polská stavební společnost Budimex, jež právě oficiálně zahájila stavbu.

Nové atrakce na koupališti.

Nové atrakce na koupališti. Houpací záliv a víc pohodlí pro návštěvníky

V rámci investice do modernizace koupaliště byl odstraněn stávající ostrov a na jeho místě byla instalována nová celonerezová atrakce – houpací záliv. Tato změna vedla k navýšení kapacity vodních ploch, díky tomu okamžitá provozní kapacita areálu vzrostla na 1455 osob. Toto navýšení přispěje k většímu pohodlí návštěvníků, kteří nyní budou mít více prostoru k plavání a relaxaci

Chladicí věže Jaderné elektrárny Dukovany.

O počtu jaderných bloků bude mít vláda jasno do konce srpna, řekl Fiala

Vláda bude mít do konce srpna jasno, kolik jaderných bloků se v Česku bude stavět na základě současného tendru na jejich budování. Na konferenci Česko na křižovatce II to v Praze řekl premiér Petr Fiala (ODS). V současném tendru podaly francouzská firma EDF a jihokorejská KHNP nabídky na jeden až čtyři bloky.

Zastupitelé Bohumína kontrolovali investiční akce, 10. června 2024.

Na vlastní oči. Zastupitelé v Bohumíně kontrolovali investice přímo v terénu

Po svém červnovém zasedání se bohumínští zastupitelé v pondělí 10. června odpoledne vydali na prohlídku městských i soukromých investičních akcí. Netradičně se podívali i za hranice Bohumína, do Dolní Lutyně, kde lidé o uplynulém víkendu rozhodli v referendu o postoji obce k plánované výstavbě obřího průmyslového podniku.

Smuteční síň na Městském hřbitově v Přerově čeká rekonstrukce.

Rekonstrukce uzavře obřadní síň. Kam se přesunou pohřby?

Téměř šest set pohřbů se uskuteční každý rok ve smuteční síni na Městském hřbitově v Přerově, která už naléhavě volá po rekonstrukci. Stavební úpravy objektu měly začít už před pěti lety, kvůli covidu se ale nakonec investice odložila. Město načasovalo zahájení prací na podzim letošního roku a hodlá do rekonstrukce investovat částku 81 milionů korun včetně DPH.

Elektrické vedení - Ilustrační foto

České dráty čeká modernizace. Zaplatí to i zákazníci

Ještě před třemi lety bylo na střechách domů v Dubňanech u Hodonína s necelými šesti a půl tisíci obyvateli jen asi pětatřicet fotovoltaických zdrojů. Dnes už se blíží ke dvěma stovkám. Co je ale důležitější, jejich výkon je za tu dobu sedminásobně vyšší. Dubňany v tom navíc nejsou samy. Do letošního února bylo do energetických sítí připojeno celkem 170 tisíc fotovoltaických zařízení. Polovina z nich loni. Distribuční soustava se dostává do fáze, kdy ji bude potřebovat výrazně zdokonalit. Část z toho zaplatí spotřebitelé.