![](https://g.denik.cz/5/22/kradez_auto_okynko_prazena-list-l.jpg)
Zloději berou hlavně navigace
Na Novojičínsku stále neutichá řádění vykradačů aut. Od začátku roku prošetřují kriminalisté několik desítek případů, nutno však dodat, že majitelé vozidel mnohdy jednají velmi lehkomyslně.
Na Novojičínsku stále neutichá řádění vykradačů aut. Od začátku roku prošetřují kriminalisté několik desítek případů, nutno však dodat, že majitelé vozidel mnohdy jednají velmi lehkomyslně.
Železná Ruda – Akce celníků na nabídku, prodej a přepravu padělků a dalšího nelegálního zboží v Železné Rudě a jejím okolí se vyplatila.
Červený Kostelec - Šperky, malovaný a batikovaný textil, keramika, dekorace do bytu, velikonoční vajíčka, výrobky z proutí a podobně. To byla kulisa čtyřdenní prodejní výstavy Jen tak pro radost, která v neděli vyvrcholila ve výstavní síni městského úřadu. Zorganizovala ji Věra Šrůtková společně se Spolkem šikovných rukou. A nebyla to ledajaká výstava.
Nová Paka - Na jarních trzích v Domě dětí a mládeže Stonožka v Nové Pace se představily „stálice", které tu prezentovaly své rukodělné práce. Opět tu vévodily ženy a převládala nabídka šperků, keramiky, neotřelých kabelek a malovaného oblečení.
Červený Kostelec - Šperky, malovaný a batikovaný textil, keramika, dekorace do bytu, velikonoční vajíčka, výrobky z proutí a podobně. To byla kulisa čtyřdenní prodejní výstavy Jen tak pro radost, která v neděli vyvrcholila ve výstavní síni městského úřadu. Zorganizovala ji Věra Šrůtková společně se Spolkem šikovných rukou. A nebyla to ledajaká výstava.
Příbram – Policistům z obvodního oddělení Příbram se podařilo vypátrat a dopadnout dva zloděje. První, 33letý muž, odcizil 10. března během dopoledních hodin v redakci Příbramského deníku kabelku, ve které byly doklady, platební karta a asi dvě stě korun.
Některé zážitky si nezaslouží skončit v propadlišti času. Zvlášť, když se na svých cestách potkáte s člověkem, který vás okradl o nejosobnější věci.
Praha /VIDEO/ - O sedm tisíc korun přišla 26letá žena z Odoleny Vody na Praze-východ, kterou někdo okradl buď kdesi v Praze, nebo možná už v autobuse cestou do hlavního města. Stalo se to již 4. února, ale pro policisty z Prahy-venkov: Východ zůstává případ stále aktuální.
Praha - Nepoznáváte ji? S touto otázku se v neděli obrátili na veřejnost kriminalisté IV. obvodu pražské policie, kteří pátrají po pachatelce krádeže kabelky. Žádají o pomoc s odhalením totožnosti dosud neznámé ženy, kterou zachytily bezpečnostní kamery 11. března v nákupním centru Eden.
Prostějov – Sedmapadesátiletá žena doplatila na nejčastější fígly zlodějů. Při nakupování v marketu si nechala kabelku s celým obsahem v košíku.
Česká Lípa - Lupič přepadl tři ženy v České Lípě. Chtěl se zmocnit jejich kabelek, všechny je ale ubránily.
Prostějov – Prostějovským kriminalistům se podařilo dopadnout muže, který měl na svědomí hned několik krádeží. Šestatřicetiletého muže z Ostravska ve středu obvinili ze čtyř krádeží. Ke třem došlo v prostějovské Zlaté bráně a jednou muž kradl v obchodě na Janáčkově ulici.
Jičínsko – Kriminalisté objasnili v těchto dnech sérii loupežných přepadení, ke kterým došlo v Nové Pace.
Východní Čechy – V minulých dnech pardubičtí celníci odhalili další případ pašování několika tisíc tablet léku, který lze zneužít k výrobě pervitinu. Při kontrole vlaku jedoucího z Polska do České republiky si hlídka vytipovala dvě ženy a jednoho muže české státní příslušnosti.
Hradec Králové – Nejvyšší domácí soutěž stolních tenistů vstoupila do závěrečné části letošní sezony. Ve vyřazovacích bojích bylo rozehráno čtvrtfinále a začalo i play out o sedmé až desáté místo.
Tábor - Je pátek 14. března pět minut před půl čtvrtou odpoledne. V táborské Kamarýtově ulici před vchodem do domu přistupuje k sedmasedmdesátileté ženě neznámý muž a využívá momentu překvapení.
Hradec Králové – Veledůležitou výhru vybojovali stolní tenisté ústeckého Slavoje na stolech favorizovaného Sokola Hradce Králové. Severočeši zde zvítězili 4:1 a v tabulce extraligové skupiny play out se posunuli na druhou pozici.
Plzeň, Karlovy Vary – Na 15,5 roku poslal plzeňský krajský soud za mříže za pokus vraždy Petra Mikulu (22) z Karlových Varů. Rozsudek zatím není pravomocný, neboť si obě strany ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.
Plzeň, Karlovy Vary – Na 15,5 roku poslal plzeňský krajský soud za mříže za pokus vraždy Petra Mikulu (22) z Karlových Varů. Rozsudek zatím není pravomocný, neboť si obě strany ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.
Bystřice pod Hostýnem – Koncem února přijali bystřičtí policisté dvě oznámení týkající se vloupání do aut, další pak o tři dny později. Zloděj řádil jak v Bystřici pod Hostýnem, tak v nedaleké obci. Zaměřoval se na auta zaparkovaná zejména poblíž mateřských školek.
Pardubice – Mladý romský pár chytili přímo v pardubické nemocnici při krádeži.
Pardubice – Mladý romský pár chytili přímo v pardubické nemocnici při krádeži.
Praha /FOTOGALERIE/ - Nevraždil jsem pro čtyřicet korun, které jsem vzal mámě z kabelky a které u mě byly nalezeny při zadržení. Vadily mi neustálé výčitky, že jsem se jen vyučil, neudělal maturitu a nic nedokázal. Tak vysvětluje své jednání 27letý Štěpán O.
Hořovice – Stačila jen malá chvilka nepozornosti a žena přišla o kabelku i vyšší obnos peněz.
Liberec - Netradiční místo pro vloupání si zloděj vybral v Liberci. Ten za použití dlažební kostky vnikl v noci z pondělí na úterý do provozovny psího salonu v Ruprechtické ulici.
Prostějov – Rubikova kostka, ženy v třídírně odpadů, ženy v kamenolomu nebo zazpívat šanson podle obsahu kabelek přítomných dam. Tak to jsou jen některé z úkolů, které v sobotu večer dostaly herečky olomouckých Oliv a ostravských Ostružin od diváků.
Zlín - Máte doma kabelku, kterou můžete věnovat, a zároveň tak chcete pomoci dobré věci? Pak ji darujte a sami si za symbolickou cenu přijďte pořídit novou. Jinými slovy: Dámy a pánové, 3. ročník oblíbeného Kabelkového VELEtrhu se Zlínským deníkem pro Naději Zlín se blíží.
Břeclav /TIP NA VÍKEND/ – Rybářský, městský, gymnaziální, dětský, sportovní či železničářský. S plesy se to v úvodních třech měsících roku jen hemží také v Břeclavi. Jeden z nich však vyniká již několik let po sobě, a to zejména díky oblíbené stylizaci a hudebnímu programu, nímž se oproti většině své konkurence vymyká. Vyhlášený Retroples vyzve k tanci v rytmu swingu už v sobotu od půl osmé večer v kulturním domě Na Obecní ve Staré Břeclavi.
Sobotka – Po devatenácti letech od ukončení činnosti výrobního družstva Sněžka v Sobotce se uskutečnil sraz jeho bývalých zaměstnanců. I po takové době se jich sešlo dost – zhruba čtyřicet.
V jediném okamžiku se jí zcela změnil život. Matku čtyř dětí cestou do práce zcela nepochopitelně napadla v centru Ostravy jedenadvacetiletá dívka.
Jindřichohradecko - Na Jindřichohradecku se změny od března dotkly sedmi provozoven. O práci tak přišli i někteří zaměstnanci.
Borohrádek – Necelé dva měsíce stačilo rychnovským kriminalistům k dopadení muže, kterému se přezdívalo Fantom Borohrádku. Muž se v tomto městě pokusil během prosince o dvě krádeže. Osudným se mu stal část jeho lupu.
Kabelky, náramky, nebo květináče z papíru. Ano, čtete dobře. Právě tyhle věci a právě z papíru, vyráběly ženy v Sýčině, v místní hospůdce, kde se jejich setkání a akce většinou konají
Zlín - Zlínský deník a Naděje Zlín připravují již třetí ročník stále žádanější akce Kabelkový veletrh, který se letos uskuteční 14. dubna v Městském divadle. Princip je stejný: získat od dárců co nejvíce kabelek (zachovalých i třeba zcela nových) a následně je za symbolickou cenu prodat zájemkyním.
Borohrádek – Loupit velmi neomaleným způsobem se rozhodl pětatřicetiletý muž z Horního Jelení. Loni v prosinci přepadl v Borohrádku čtyřiačtyřicetiletou ženu. Chytil ji zezadu pod krkem a druhou rukou se jí pokusil vytrhnout kabelku. Poškozená se bránila, takže ji násilník shodil na zem. Odvážná žena ale začala volat o pomoc a pokusila se o útěk. Muž ji při potyčce odstrčil na stojan na jízdní kola a z místa s nepořízenou utekl. Přepadená utrpěla šok a drobná zranění na lokti a kolenech.
Borohrádek – Loupit velmi neomaleným způsobem se rozhodl pětatřicetiletý muž z Horního Jelení. Loni v prosinci přepadl v Borohrádku čtyřiačtyřicetiletou ženu. Chytil ji zezadu pod krkem a druhou rukou se jí pokusil vytrhnout kabelku. Poškozená se bránila, takže ji násilník shodil na zem. Odvážná žena ale začala volat o pomoc a pokusila se o útěk. Muž ji při potyčce odstrčil na stojan na jízdní kola a z místa s nepořízenou utekl. Přepadená utrpěla šok a drobná zranění na lokti a kolenech.
Kroměříž – Hned tři oznámení týkající se vloupání do auta přijali ve čtvrtek policisté na Kroměřížsku. Ke dvěma z trestným činům došlo na Bystřicku, třetí se pak stal v Chropyni.
Jindřichohradecko - Na Jindřichohradecku se změny od března dotknou sedmi provozoven. O práci tak přijdou i někteří zaměstnanci.
Praha – Chcete mít plný trezor diamantových šperků a skříň narvanou kabelkami od Vuittona? Stačí se stát vlivnou státní úřednicí a je to doma. Tak to alespoň podle posledních zjištění vypadá. Vrchní ředitelka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová byla zvyklá na štědré dárce. Čerstvě odvolaný šéf Pozemkového úřadu Petr Šťovíček například přiznal, že jí pod stromeček v roce 2012 nadělil kabelku za patnáct tisíc korun.
Písek - Nepříjemný zážitek má za sebou mladá žena z Písku.
Přerov – O kabelku, ve které měla peněženku s hotovostí, osobní doklady, platební kartu a dva mobilní telefony, přišla v pondělí nad ránem třiačtyřicetiletá žena z Přerova.
Praha /VIDEO/ - Velký zájem o poskytované služby - to nebylo nic jiného než zlodějská finta. To policisté z pražského Jarova vědí o dvojici, která 2. února odpoledne navštívila solárium v Koněvově ulici na Žižkově. Těch otázek! Jak to tady chodí, jaké typy přístrojů jsou zde k dispozici…
Praha /VIDEO/ - Velký zájem o poskytované služby - to nebylo nic jiného než zlodějská finta. To policisté z pražského Jarova vědí o dvojici, která 2. února odpoledne navštívila solárium v Koněvově ulici na Žižkově. Těch otázek! Jak to tady chodí, jaké typy přístrojů jsou zde k dispozici…
Písečná - Více než šest tisíc tablet léků, které jsou zneužívány k výrobě drog, zajistili olomoučtí celníci při běžné kontrole v blízkosti Písečné na Jesenicku. Z takového množství by bylo možné vyrobit téměř půl kilogramu pervitinu.
Třebíč - Mladíci Horácké Slavie se mohou připravovat na boje o postup mezi elitu. Rozhodlo o tom vysoké vítězství nad havlíčkobrodskými Rebely.
Klatovy – Po agresivním lupiči, který v Klatovech za bílého dne zranil a okradl ženu, pátrají od víkendu tamní policisté.
Třebíč – Dokonáno jest. Hokejisté Horácké Slavie rozstříleli v 17. kole nadstavbové části Ligy staršího dorostu Havlíčkův Brod.
Santo Domingo/Praha – Neznámí pachatelé zavraždili v Dominikánské republice dvaašedesátiletou českou podnikatelku, která v této latinskoamerické zemi žila několik let. Informovaly o tom dominikánské weby Diario Dominicano a Listin Diarino. České ministerstvo zahraničních věcí zatím o případu není informováno.
Bechyně - Starší žena přišla v bechyňském supermarketu o peněženku. Škodu odhadla na 4 500 korun
Linec - I poté, kdy z nich definitivně ušel vzduch, duše a pláště jízdních kol žijí „životem po životě", napsal deník OÖN. V hornorakouském Gmundenu z nich 67letá důchodkyně Ingrid Baillonová vyrábí originální tašky, kabelky, pásky, schránky na mobily a šperky.