Hasiči četli dětem své pohádky
Karlovarský kraj - Která kapička vody je ta nejdůležitější? Dokáže kominík Janek vymést všechny pekelné komíny?
Karlovarský kraj - Která kapička vody je ta nejdůležitější? Dokáže kominík Janek vymést všechny pekelné komíny?
Plzeň – Znovu je čeká těžká robota. Boj o odpoutání ze dna tabulky. Úterní remízou se švýcarským Luganem se hokejisté Škody Plzeň rozloučili s Ligou mistrů a vrací se k všední realitě.
Karlovy Vary – O čtrnáct dní si odložili svou premiéru v novém ročníku druhé ligy v patnáctkovém ragby svěřenci karlovarského kouče Antonína Slavíka, když derby s Plzní jim bylo přeloženo.
Karlovy Vary – Zneužití pravomoci veřejné osoby má na svědomí padesátiletý muž, jehož stíhání zahájili karlovarští kriminalisté. Přečinu se dopustil jako bývalý pracovník úřadu zabývající se dopravní problematikou. Počínal si úmyslně s cílem opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch vykonával svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu.
Východní Čechy - Postřehy, analýzy aneb Ohlédnutí po 11. kole hokejové extraligy.
Karlovy Vary – Úspěšná série karlovarských SKV Sharks v novém ročníku E.P.C. Management České sledge hokejové ligy pokračuje.
Karlovy Vary - Kriminalisté pátrají po 62 letém muži z Karlových Varů, který byl naposledy viděn 10. října kolem 12:20 hodiny v místě bydliště. Zanechal dopis na rozloučenou.
Klatovy – O uplynulém víkendu pokračovaly soutěže mládežnickým týmům Basketbalového klubu Klatovy. Ve fotogalerii najdete snímky ze zápasu oblastního přeboru mladších minižákyň U12 BK Klatovy - DBaK Plzeň.
Karlovarský kraj - Na desetitisíce korun se mohou těšit ředitelé krajských příspěvkových organizací. Přestože jim odměny krajští radní přidělili den po krajských volbách, nevidí na tom vůbec nic podezřelého.
Rakovník – Pětadvacetiletý muž z Kladenska přišel na Rakovnicku o auto. Zabavili mu ho policisté.
Rakovník – I přes chladné a deštivé počasí se na rakovnickém letišti sešlo přes stovku účastníků, kteří si nechtěli nechat ujít letošní, v pořadí již pětadvacátou Drakiádu.
Příbram – Týmu amerického fotbalu Bobcats Příbram se podařilo téměř nemožné. Přestože po dvou kolech 2. ligy juniorů měl na kontě nula bodů, před posledním kolem je ve hře o finále!
Karlovy Vary, Hebei - Nové atraktivní turistické balíčky přizpůsobené převážně čínským důchodcům, to je výsledek z jednání karlovarského primátora Petra Kulhánka v Číně. Ten navštívil minulý týden provincii Hebei v centrální oblasti země Raffy Wangai, a to na základě pozvání předsedy Česko-čínské obchodní asociace.
Modřice, Brno – Přichází nová doba. Pomodřická. Domácí nohejbaloví vládci z Brněnska po patnácti letech scházejí v Superfinále extraligy. V semifinálové sérii nestačili na Karlovy Vary, které je vyřadily po dvou zápasech.
Karlovy Vary, Znojmo – První místo a čestné uznání si z letošního festivalu Tourfilm 2016 přiváží společnost VideoBrothers znojemských filmařů Jana a Vítězslava Otrubových. Odborníci je ocenili za propagační filmy Znojma. „Podařilo se nám získat dvě ocenění v české sekci TourRegionFilm. Máme hlavni cenu, tedy první místo v kategorii Promo spot nad tři minuty za video Znojemské historické vinobraní 2015 a dále pak čestné uznání v kategorii Promo spot do tří minut za Královské město Znojmo," uvedl Jan Otruba.
Karlovy Vary – Hokejová HC Energie hlásí tři nové posily. Obranné řady přichází vyztužit zkušený harcovník Martin Rýgl. V útoku se pak objeví Milan Mikulík a Henri Tuominen.
Praha - ERB bank není schopna dostát svým závazkům, oznámila dnes Česká národní banka. Do sedmi pracovních dnů musí Garanční systém finančního trhu (GSFT) začít s výplatou náhrad vkladů klientům. GSFT očekává výplatu náhrad vkladů za celkem 3,6 miliardy korun. Banka s ruským kapitálem ERB bank se zaměřuje hlavně na financování českého exportu do Ruska, ale poskytuje i běžné bankovní služby. V ČR má pobočky v Praze a v Karlových Varech. Ruský vlastník ERB tvrdí, že mu ČNB brání v záchraně banky.
Vyškovsko – S majitelem rodinného domu v Bohatých Málkovicích uzavřel smlouvu o dílo. Měl podbít podhled novostavby. To samé slíbil i jeho příbuzné. A přestože si od obou vzal zálohu, slíbené práce se nikdy nedočkali.
Plzeň – Jde o osmifinále Ligy mistrů. Plzeň bude dohánět třígólové manko.
Plzeň - Extraligu vymění za Ligu mistrů. Hokejisté Škody Plzeň se v úterý od 18.00 hodin utkají v HM Areně s Luganem v odvetě prvního kola play-off. Podobně jako v domácí soutěži nejsou Indiáni v lehké pozici.
Karlovy Vary – Paráda. E.P.C. Management Česká sledge hokejová pokračovala o víkendu třetím kolem. V něm se představili i karlovarští Sharks, kteří zamířili do Neratovic, tedy na led svého velkého rivala v boji o medaile.
Jihlava – Kontroverzní dokumentarista filosofického ražení. Právě tak je označován Karel Vachek, s nímž se budou moci zájemci zítra setkat v kině Dukla.
Chodov - Město opět podpoří Potravinovou banku Karlovarského kraje. Příspěvek ve výši 20 tisíc bude tentokrát použit na nákup nového užitkového chladicího automobilu, který bude sloužit pro svoz a distribuci potravin.
Karlovy Vary – „Superfinále", ve kterém o titulu rozhoduje jedno jediné utkání na neutrálním hřišti, bylo v nohejbalové extralize zavedeno v roce 2011. Hrálo se od té doby už pětkrát, a pokaždé z něho vyšly vítězně Modřice. Jejich soupeřem byl třikrát SK Liapor Witte (v roce 2011 vyhrály Modřice vysoko 5:1, v roce 2012 jen těsně 5:4 a v roce 2014 skončil duel výsledkem 5:2), v roce 2013 si Modřice došly pro titul přes Šacung (5:3) a loni přes Čakovice (5:2).
Karlovy Vary, Znojmo – První místo a čestné uznání si z letošního festivalu Tourfilm 2016 přiváží společnost VideoBrothers znojemských filmařů Jana a Vítězslava Otrubových. Odborníci je ocenili za propagační filmy Znojma. „Podařilo se nám získat dvě ocenění v české sekci TourRegionFilm. Máme hlavni cenu, tedy první místo v kategorii Promo spot nad tři minuty za video Znojemské historické vinobraní 2015 a dále pak čestné uznání v kategorii Promo spot do tří minut za Královské město Znojmo," uvedl Jan Otruba.
Plzeň - Čajkovského Evžen Oněgin patří k nejslavnějším operám romantismu. Libreto, vycházející z kultovního románu A. S. Puškina, líčí velkolepý příběh plný emocí a životních zvratů. Nová inscenace Divadla J. K. Tyla (DJKT) v Plzni, která bude v premiéře uvedena 15. října ve Velkém divadle, je obsazena vycházejícími hvězdami světové operní scény.
Praha - Pražská pobočka ERB bank neumožnila dnes klientům výběry peněz kvůli technickým problémům. Podle ředitelky sekretariátu banky Mariny Grabovské budou pokladny fungovat až v úterý. Letos v březnu zakázala Česká národní banka bance s ruským kapitálem ERB bank poskytovat úvěry a přijímat vklady od veřejnosti.
Karlovarský kraj - Jestliže se před čtyřmi roky hovořilo v případě Karlovarského kraje o málem tragické volební účasti (kolem 32 procent), tak tyto volby dopadly z hlediska účasti ještě hůře. Skoro 70 procent oprávněných voličů zůstalo doma a volby ignorovalo.
Pardubice - Hokejisty Pardubic posílil na měsíční hostování útočník Hynek Zohorna z Komety Brno. Šestadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu bude moci poprvé nastoupit v pátečním utkání 12. kola extraligy doma proti Plzni. V úterní dohrávce proti Zlínu hrát nemůže, protože v 6. kole už nastoupil za Kometu na ledě Karlových Varů.
Chodová Planá – Při nedělním podzimním běhu z Pístova běželo 97 závodníků. Šlo o už čtyřicátý druhý ročník přespolního závodu a po loňské menší účasti se na letošním ročníku sešel počet závodníků podobný těm ze sedmdesátých let, kdy závod navštěvovalo hodně přes sto běžců.
Podbořansko – Starší muž vyjel do protisměru a za levou krajnicí narazil do stromu.
Karlovy Vary, Plzeň – První derby hokejového západu sezony v Karlových Varech bylo nervózní bitvou trápících se týmů. Lépe z ní vyšli hokejisté Škody Plzeň, kteří v extralize poslední Energii porazili v utkání 11. kola po samostatných nájezdech 2:1 a o něco se vzdálili úplnému dnu soutěže. Vary prohrály posedmé za sebou.
Karlovy Vary, Sokolov - Třiatřiceti let se dožila jedinečná akce, která do regionu každoročně přivádí světová esa nejen jazzové tvorby. Předzvěstí hlavního festivalového dění byl již zářijový koncert v karlovarském Slash baru, na němž vytoupil i anglický bluesrockový kytarista Will Johns, synovec Erica Claptona. Další vystoupení však nebudou o nic méně výživná. Představí se Laco Deczi, britský pianista Kevin Hays, americký zpěvák Chuck Wansley či zpěvačka brazilského původu Pam Steebler. Součástí festivalového dění bude také křest nové desky Vocal Band Quartetu.
Praha - Lázeňská a rekreační zařízení pro armádu sloužila v předchozích letech spíše komerčním účelům, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Prověřil hospodaření příspěvkové organizace ministerstva obrany Vojenská lázeňská a rekreační zařízení (VLRZ) v letech 2012 až 2015. Podle kontrolorů vedla organizace také špatné účetnictví a chyby dělala i v zadávání veřejných zakázek na stavební práce. Vyjádření ministerstva obrany redakce zjišťuje.
Karlovy Vary - Západočeské derby v rámci 11. kola extraligy zvládli lépe hokejisté Plzně, v Karlových Varech vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech. Další duel rivalů ovládl Zlín, který zdolal Olomouc 3:1. Vítkovice i díky vítězné trefě Yana Stastneho skolily 2:0 Pardubice, Boleslav porazila Chomutov 4:2 a Oceláři prohráli 2:3 po nájezdech v Hradci. Přenechali tak první místo v tabulce Kometě, která rozdrtila mistrovský Liberec 5:1. Stejným výsledkem pak Litvínov smetl tradičního rivala Spartu.
Detroit - Detroit Red Wings zařadil českého hokejového útočníka Martina Frka na listinu volných hráčů. Pokud si třiadvacetiletého karlovarského odchovance nevybere do neděle do 18:00 SELČ jiný klub NHL, může být poslán na farmu do Grand Rapids do nižší AHL. Na premiéru v NHL Frk zatím čeká.
Česká Lípa - Ke svému čtvrtému mistrovskému zápasu nové sezony v 1. lize zajíždějí florbalisté České Lípa v neděli na palubovku nováčka do Karlových Varů.
Karlovy Vary – V neděli od 15:30 hodin se poprvé v letošní sezoně proti sobě postaví hokejisté karlovarské Energie a Škody Plzeň.
Sokolov/ Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Trochu překvapivě a pár dnů před startem první fotbalové ligy odešel ze Slovácka na hostování do druholigového Sokolova Lukáš Sadílek. V uplynulé sezoně si 20letý mladík připsal za tým z Uherského Hradiště sedmnáct ligových startů, z toho devětkrát nastoupil v základní sestavě.
Karlovarský kraj - Už dnes večer bude jasné, kdo se stane vítězem letošních krajských voleb. To rozhodnou voliči, pro něž se volební místnosti otevřely včera úderem čtrnácté hodiny, a lidé mohli volit až do dvaadvacáté hodiny. Volby skončí dnes ve čtrnáct hodin, kdy se volební místnosti uzavřou.
Karlovy Vary - Nejprestižnější cenu Festivalu filmů o cestovním ruchu a turistice Tourfilm 2016, Grand Prix Tourfilmu, si letos odváží Turecko za snímek Turkey: Home of Torquoise, režiséra Daghana Celayira.
Olomouc /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – V polovině utkání s Hradcem Králové poslal povedenou akcí Olomouc do vedení a zdálo se, že by to mohl být zlomový okamžik. Ani gól Jana Jaroměřského však nakonec k výhře nestačil. Hanáci nakonec padli 3:4 v prodloužení. „Mám z něj radost, ale Hradečtí mi ji na konci trochu zkazili. Nemělo by se nám stávat, že neudržíme ani chvíli vedení," popsal příčiny neúspěchu 28letý bek.
Stále více rodin hledá pro své děti náhradní prarodiče. Nově se program 3G dostává také do Opavy.
Olomouc – V polovině utkání poslal povedenou akcí Moru do vedení a zdálo se, že by to mohl být zlomový okamžik. Ani gól Jana Jaroměřského však nakonec k výhře nevedl.
Karlovy Vary – Premiéra. Fanoušci sportu gentlemanů, přesněji ragby, by si měli zaškrtnout v kalendáři datum 9. října. Ano, přesně tak. O víkendu totiž vstoupí do druholigové soutěže ragbyových patnáctek karlovarský RC.
Karlovarský kraj - Už zítra večer bude jasné, kdo se stane vítězem letošních krajských voleb. To rozhodnou voliči, pro něž se volební místnosti otevřely dnes úderem čtrnácté hodiny, a lidé mohou volit až do dnešnídva advacáté hodiny. Volby skončí zítra ve čtrnáct hodin, kdy se volební místnosti uzavřou.
Plzeň – Do souboje s Vervou vyrukuje Škodovka s „brněnskou" lajnou.
Karl. kraj – Už podeváté se divákům představí divizní fotbalisté. V Mariánských Lázních, na hřišti u Ferdinandova pramene, přivítají viktoriáni celek karlovarských Buldoků. Do Ostrova přijede jedenáctka Klatov. Obě utkání se hrají v sobotu s tím, že v Mariánských Lázních se začíná v 15 hodin. V Ostrově pak o šedesát minut později.
Karlovy Vary – Kdy, když ne teď v sobotu, a kam, když ne na odvetu s Modřicemi? Takové dilema opravdu nemusí řešit fandové karlovarského nohejbalu. Těm je totiž jasné, že v sobotu nemohou jít jinam než na odvetné utkání extraligového semifinále, ve kterém karlovarský SK Liapor Witte přivítá úřadující klubové mistry republiky, tým MNK Modřice.
Trutnov - První výhra sezony je na světě a trutnovská Lokomotiva na ni čekala pouhá tři kola.