Študáci hrají v Ústí nad Orlicí divadlo
Ústí n. O. – V ústeckých kulturních stáncích ve středu začne celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna 2013. Bývalé okresní město bude studentské divadlo hostit do neděle.
Ústí n. O. – V ústeckých kulturních stáncích ve středu začne celostátní přehlídka studentských divadelních souborů Mladá scéna 2013. Bývalé okresní město bude studentské divadlo hostit do neděle.
Karlovy Vary /ROZHOVOR/ - Dvacátý mezinárodní filmový festival v roce 1976 se konal v nově otevřeném filmovém paláci a současně lázeňském sanatoriu Thermal. Československým státním lázním v Karlových Varech tehdy přibylo 273 pokojů se 420 lůžky a 280 přistýlkami.
Karlovy Vary - Podle oficiálního programu blížícího se filmového festivalu je jasno. Oblíbený klub Aeroport letos bude. Ale ne v prostorách bývalé spořitelny na Divadelním náměstí, ale na Goethově vyhlídce.
Karlovy Vary - Podle Jiřího Vaněčka, krajského předsedy ODS, by měl Nečasovým nástupcem ve funkci premiéra být Martin Kuba.
Karlovy Vary - Rozhovor Karlovarského deníku s generálním ředitelem hotelu Thermal JUDr. Josefem Pavlem mimo jiné o vlivu opatření zdravotní pojišťovny na počty klientů
Karlovarský kraj - Například letos v dubnu nalezl hledač pokladů v lese v Libavském Údolí na Sokolovsku nevybuchlou minu
Karlovarský kraj – Více než 500 kusů nevybuchlé munice nalezl o víkendu u obce Lazy na Chebsku hledač kovů. Tak velký nález policisté v kraji snad ani nepamatují.
Karlovarský kraj - Vojna. Slovo, které dříve strašilo většinu mužské populace. Po vzniku aktivních záloh je ale už na každém, zda bude mít chuť dobrovolně obléknout maskáče. Tu zatím mělo v kraji jen 36 odvážných.
Kyjov – Ředitel Petr Svoboda vededvě nemocnice.Osloveným lékařům to nevadí a hejtman Michal Hašek s ním chce jednat tento týden.
Karlovy Vary – Neustálé odkládání soudního přelíčení je zřejmě u konce. Vít Hořejš si včera u Okresního soudu v Karlových Varech vyslechl verdikt.
Karlovy Vary – Slibný začátek, rychlé body, útlum a zbytečná prohra. To je ve zkratce souhrn utkání amerického fotbalu mezi karlovarskými Warriors a pražskými Hippos, jež se odehrálo v sobotu na stadionu SC Start. To skončilo výsledkem 6:30 z domácího pohledu.
K. Vary, Č. Lípa, Kladno – Kladenští fotbalisté se stali třetími a zároveň posledními sestupujícími z ČFL do divize. V utkání závěrečného, 32. kola by jim tříbodový zisk zaručil setrvání v soutěži, jenže podlehli doma Kunicím 2:3. V současně hraném utkání Karlovy Vary zvítězily 4:3 v České Lípě, což jim přineslo záchranu. Už dříve měly jistotu pádu do nižší soutěže Hlavice a Písek.
Karlovy Vary – Duel, ve kterém zdánlivě o nic nešlo, odehráli v sobotu nohejbalisté SK Liapor Witte v předposledním kole základní části Witte Automotive extraligy v Čelákovicích. Na hřišti jednoho z nejpravděpodobnějších svých soupeřů pro play-off po poněkud „divokém" průběhu utkání vybojovali plichtu.
Chodov - Jaké pocity zažívá řidič při převrácení vozidla nebo při čelním nárazu mohli na vlastní kůži zjistit lidé v rámci prvního dne filmového festivalu Krimifest v Chodově na Sokolovsku. Ten je zaměřený nejen na filmovou tvorbu s kriminální zápletkou, ale také se snaží vychovávat.
Karlovy Vary - Na svých cestách za poslední léta Pavel Liprt z Karlových Varů zdolal řadu nejvyšších vrcholů několika zemí Evropy.
Karlovy Vary - Vřídelní voda je synonymem pro zdraví, ovšem sám její zdroj, karlovarský pramen Vřídlo, potřebuje nyní nutně léčebnou kúru. Konkrétně jeho technologie, která slouží k zachycení vody z hlubin před její cestou do lázeňských sanatorií.
Praha /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - To vám bylo asi takhle: Mířím na rozhovor s parťákem zpěváka Tomáše Kluse Jiřím Kučerovským. Sraz máme v deset (dopoledne) před jednou kavárnou na Národní třídě. Vítám se s Jiřím, když v tu uskočím. U mé nohy zabrzdí mladík na elektrokole. Klobouk, černé brýle, vláčné triko, doslova roztrhané džíny. Začne se vítat s Jiřím, pak se obrátí na mne, sundá brýle, podá mi ruku a říká: Tomáš Klus, těší mě. Tak jsem narazil na Českého slavíka. Vlastně on narazil do mne.
Kněževes – Na stojící kolonu vozidel před sebou nestačil zareagovat třiapadesátiletý řidič motocyklu z Ústecka.
Praha /ROZHOVOR/ - To vám bylo asi takhle: Mířím na rozhovor s parťákem zpěváka Tomáše Kluse Jiřím Kučerovským. Sraz máme v deset (dopoledne) před jednou kavárnou na Národní třídě. Vítám se s Jiřím, když v tu uskočím.
Východní Čechy - České fotbalová liga o víkendu pokračovala zápasy 32. kola.
Východní Čechy - Česká fotbalová liga – 32. kolo: Chrudim prohrála v Domažlicích, Převýšov doma porazil Písek.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ – Českolipští fotbalisté poslední zápas sezony v ČFL nezvládli a na domácím stadionu podlehli Karlovým Varům 3:4.
Praha - Byla dvorním dodavatelem skla císaře Františka Josefa I., perského šáha Musaffereddina či anglického krále Eduarda VII. a přes 100 let se její výrobky, přezdívané sklo králů, objevují při těch nejslavnostnějších příležitostech aristokratů i jiných celebrit po celém světě. A právě sázka na exkluzivní ručně dělané výrobky pomohla sklárně Moser, jejíž zakladatel Ludwig Moser se narodil před 180 lety, 18. června 1833 v Karlových Varech, přežít i časy ekonomických krizí.
Karlovy Vary - Šest hodin. Jen po tuto dobu smějí v Karlových Varech pracovat koně, kteří v kočárech vozí hosty po městě. Hodinu navíc jim vedení města povolilo na příjezd do práce a hodinu na odjezd do stájí.
Karlovarský kraj - Ke vstupu do aktivních záloh se většina odhodlala po povodních v roce 2002. „Chtěli jsme pomoci," tvrdí svorně
Karlovy Vary - Vlastníkem Národního domu v Karlových Varech je společnost Eltodo, která jej od města zakoupila za 21 milionů korun. To, k čemu se zavázala, také plní. Na konci května byla dokončena oprava střechy a staveniště bylo předáno firmě Klement, která bude mít na starosti další fáze rekonstrukce.
Chodov - Letos organizátoři Krimifestu vsadili na simulátory dopravních nehod a podle nadšených reakcí návštěvníků udělali dobře
Karlovy Vary - Nový způsob, jak si přivydělat, našel Domov mládeže na Lidické. Svůj bazén o uplynulém víkendu otevřeli pro širokou veřejnost.
Karlovy Vary - Novelizovanou vyhlášku o pouličních produkcích předloží radní ke schválení zastupitelům
Sokolov - Byl bez práce, bez peněz, bydlel v azylovém domě a vyhlídky na lepší život se mu ztrácely v nedohlednu. Pak ale přišel zásadní zvrat, dostal nabídku k zaměstnání a jeho osud se rázem začal ubírat jiným směrem. Řeč je o Martinu Siváňovi ze Sokolova,, který se neštítí práce, umí pořádně zabrat a je na něj spolehnutí.
Praha – Ženský nohejbalový tým TJ Spartak Čelákovice odehrál svůj první turnaj v singlu v rámci Poháru Českého nohejbalového svazu 2013, který se konal v areálu pražského TJ Pankrác. Na turnaj odjela dvojice Pavlína Pěčková a Lucie Mojdlová, která odvedla excelentní výkon.
Karlovarský kraj - Po úspěšném turné, které se uskutečnilo na podzim a v zimě roku 2012, se zpěvák Vojtěch Dyk vydává na další tour s brněnským orchestrem B-Side Band pod vedením bandleadera Josefa Buchty. A zavítá i do Karlových Varů. Podobně jako v loňském roce totiž vystoupí v rámci doprovodného programu na MFF Karlovy Vary. Koncert se uskuteční 1. července v letním kině.
Česká Lípa /+ DALŠÍ SPORTOVNÍ POZVÁNKY/ - V derniéře letošního ročníku ČFL přivítají českolipští fotbalisté mužstvo Karlových Varů a oba protivníci budou mít o co hrát.
Karlovy Vary - Tři hodiny a dost. Tak by mělo vypadat v Karlových Varech parkování v místech, kde řidiči platí za lístek v automatu. S tím, že v centrální části města bude sazba odstupňovaná po 30 korunách za každou hodinu. Nové opatření začne platit od září. Deník o tom informoval náměstek primátora Jaroslav Růžička.
Double Triangel. Tak zní název bytového dvojdomu, který má vyrůst v karlovarské čtvrti Drahovice. Dům bude stejně luxusní jako objekty v lázeňské zóně, ne-li více. Stavbu hodlá zainvestovat společnost s ručením omezeným Pramen zdraví, kterou výhradně vlastní ruští investoři.
Karlovy Vary – Stadion SC Start otevře v sobotu své brány pátému utkání Warriors v letošní sezoně České ligy amerického fotbalu. Po třech venkovních střetnutích a druhém nuceném přeložení zápasu s Prague Mustangs z důvodu promáčeného hřiště na Startu, se dočkají jak hráči, tak i fanoušci druhého domácího utkání až tuto sobotu a to od 14 hodin.
Karlovy Vary – Třetiligové fotbalisty 1. FC Karlovy Vary čeká boj o bytí a nebytí. Jedině tříbodové vítězství na půdě České Lípy zajišťuje svěřencům trenéra Zdeňka Procházky jistotu v podobě záchrany. Duel začíná v sobotu v 10:15 hodin.
Kladno – Když v sobotu dopoledne prohrají, bude jisté, že po deseti letech zůstane město Kladno bez ligového fotbalu!
Karlovarský kraj - Karlovarská krajská nemocnice a. s. (KKN), kterou tvoří krajské nemocnice v Karlových Varech a Chebu, počítá v letošním roce se ztrátou kolem 18 milionů korun. Krajským zastupitelům to řekl generální ředitel KKN Petr Svoboda. Loni skončila KKN ve ztrátě zhruba 52 milionů korun.
Karlovy Vary – Vyznavači vytrvalostního běhu z Karlovarska si mohli o víkendu vybrat ze dvou atraktivních závodů a vydat se buď na jih, nebo na sever.
Karlovy Vary – Na dvou místech současně bojovali v sobotu badmintonisté Karlovarska, a jak na Kladně, tak v Dobřanech byli úspěšní.
Karlovarský kraj - Vzít kolo a vyrazit na celodenní túru z Chebu do Karlových Varů. O nadcházejícím slunečném víkendu by to mohlo být pro mnohé cyklisty obtížné. Cyklostezka Ohře je totiž stále na mnoha místech pod vodou a lidé by mnohdy těžko hledali objízdné trasy.
Karlovy Vary - Vřídelní voda je synonymem pro zdraví, ovšem sám její zdroj, pramen Vřídlo, potřebuje nyní nutně léčebnou kúru.
Karlovy Vary - Tři hodiny a dost. Tak by mělo vypadat parkování v místech, kde řidiči platí za lístek v automatu.
Karlovy Vary – Hokejisté HC Energie mají za sebou další fázi suché přípravy. Soustředění v šumavské Železné Rudě začali podvečerním tréninkem a zakončili je cyklistickou etapou v pátek. „Přístup hráčů byl velmi dobrý," pochvaloval si asistent trenéra Karel Mlejnek.
Trélazé /ROZHOVOR/ - Tohle by mohl být sladký návrat. Skoro jako domů. Ilona Burgrová si Francii během dvou sezon v Bourges zamilovala a teď se tam vrací s basketbalovou reprezentací, kde v sobotu začíná mistrovství Evropy. „Jsem po přípravě trochu unavená, ale možná je to jen předstartovní horečka," usmála se 29letá pivotka pražského USK.
Karlovy Vary – Navzdory počasí, které letos vyhovuje snad akorát vodníkům, běží podle plánu i Extraliga masters v silniční cyklistice.
Loket - Než se fanoušci alba skutečně dočkají, má pro ty nejvěrnější Gardner připravené malé překvapení… Velký hudební návrat ohlašuje legendární západočeská kapela Pestalozzi. Ta chce letos na podzim vyrukovat s novou deskou s pořadovým číslem čtyři. Od posledního alba ´Český idiot, part I.´ uběhlo šest let, a tak si fanoušci říkají, že tvůrčí pauza byla již opravdu dost dlouhá.
Karlovy Vary - Ne za kulturou, ale na trubky a ventily přišla trojice mužů do Lidového domu v karlovarské části Stará Role. Chod „Liďáku" však nenarušili, a všechny akce tak platí.
Karlovarský kraj - Karlovarská krajská nemocnice a. s. (KKN), kterou tvoří krajské nemocnice v Karlových Varech a Chebu, počítá v letošním roce se ztrátou 1kolem 18 milionů korun. Krajským zastupitelům to řekl generální ředitel KKN Petr Svoboda. Loni skončila KKN ve ztrátě zhruba 52 milionů korun.