/ROZHOVOR/ Hasiči vyjížděli v noci na neděli k požáru hlavní odletové haly mezinárodního letiště v Karlových Varech v části města Olšová Vrata. Pravděpodobnou příčinou požáru byla podle mluvčího hasičů Martina Kasala technická závada na elektroinstalaci. Ředitelka karlovarského letiště Alice Justina Undus říká pro Deník, kdy se letiště podaří opravit.
Rehabilitační soustředění podstupuje v Karlových Varech kulturista Patrik Šerý. Celkově dva týdny bude podstupovat lékařské procedury pod profesionálním vedením.
Při premiéře Pražského maratonu v roce 1995 ho z podrážky starých bot tlačil hřebík, jednou mu tvář kroutila bolavá záda, jindy měl od puchýřů ošklivě poraněné prsty na noze. Trať dlouhou 42 195 metrů ale František Večeřa z Jirkova nikdy nevzdal. „To slovo neznám. Poprvé jsem maraton v Praze běžel ve čtyřiceti sedmi letech a hrozně mě to chytlo. Jsem hrdý na to, že jsem vždy dorazil do cíle. Někdy to bylo fakt hodně bolestivé, ale vždy to stálo za ten pocit,“ říká běžec, který se zúčastnil všech závodů Prague International Marathon a už je přihlášen i na ten letošní. Ve svých 74 letech!
/FLORBAL/ Hrozivou porážku obdrželi v rámci Livesport Superligy v prvním vzájemném zápase s Chodovem florbalisté karlovarských hurricanů, když duel prohráli v poměru 1:18. V odvetném duelu, který se odehrál v hale míčových sportů, již karlovarští hráči udrželi Chodováky na uzdě, i přesto však prohráli 4:7.
Je to nízkou kvalitou života, menším počtem vzdělaných lidí, nebo jen uhranutím Babišovou volební kampaní vybičovanou hrubostí a často omílanými planými sliby?
Krátce po půl třetí v noci ze soboty na neděli vyjížděli hasiči k hlášenému požáru hlavní odletové haly mezinárodního letiště v Karlových Varech v části města Olšová Vrata. Požár se před příjezdem jednotek na místo snažili hasit příslušníci Policie ČR ručními hasicími přístroji.
Na druhé víkendové dvojutkání A skupiny 2. národní ligy v roce 2023 zavítal na Malou Skálu tým z dalekých Karlových Varů. Domácím chyběli na soupisce smečaři Tomáš Melich, Martin Holubec a Tomáš Červa, naopak řady Maloskalských přijel posílit blokař Lukáš Vacík.
/FLORBAL/ Třetí nejvyšší prohru v Livesport Superlize si připsali ve 21. kole na své konto florbalisté karlovarských hurricanů. Na palubovce Mladé Boleslavi dostali pořádně naloženo, porážka 4:17 mluví za vše.
/VOLEJBAL/ Splněno. Volejbalisté Karlovarska udělali vítěznou tečku za vystoupením v Champions League. I napodruhé dokázali porazit belgického vicemistra z Menenu, když k domácí výhře 3:0 přihodili nachlup stejnou výhru 3:0 i na palubovce soupeře, čímž dosáhli na druhou výhru ve skupině D, ve které obsadili konečné třetí místo, jež jim zaručilo postup do další fáze CEV Cupu.
/VIDEO/ Co zápas, to vítězství. Florbalisté pražských Střešovic zažívají skvělou sezonu, v níž porážejí jednoho soupeře za druhým. Přesto se schylovalo k senzaci - lídr soutěže měl namále v bitvě s Karlovými Vary. První kolo exhibice, tzv. Skill Contest, kde se zápolí v trestných nájezdech, přineslo pěkné drama.
V prvním utkání prohráli volejbalisté Jihostroje České Budějovice v Maaseiku 1:3. Teď oba týmy čeká odveta. Zápas začne ve středu v českobudějovické Sportovní hale v 18.00
Je to definitivní. Kristýna K. (28), která zavraždila své malé dítě a druhé se neúspěšně zabít pokusila, stráví ve vězení dvaadvacet let. Rozhodl o tom v úterý Vrchní soud Praha, který tak potvrdil verdikt Krajského soudu v Plzni z loňského listopadu.
Finanční krize dopadá i na movitější klientelu. V nabídce karlovarských realitních kancelářích tak lze v současné době najít skutečné rarity. A nejde jen o komerční prostory, ale také o soukromé rodinné domy, které jsou mnohdy luxusně vybaveny. Na karlovarský realitní trh dopadají celosvětové problémy ještě více než na jiné, protože Karlovy Vary patří k atraktivním destinacím v rámci cestovního ruchu, který dlouhá léta stavěl na ruské klientele.
Hrál v Plzni za mládež i juniorku, přechod do dospělého fotbalu mu ale podle představ nevyšel. Milan Ryška odchod ze západočeské bašty obrečel, poté zkoušel štěstí v Karlových Varech a Rakovníku, nyní ale kope za severočeské Ledvice I. A třídu. „Jsem tady doma, s fotbalem jsem tu začínal. Chci ještě zamakat a dostat se někam výše," říká 23letý obránce, který na podzim musel pár zápasů stát kvůli vyhrožování sudímu.
Hrál v Plzni za mládež i juniorku, přechod do dospělého fotbalu mu ale podle představ nevyšel. Milan Ryška odchod ze západočeské bašty obrečel, poté zkoušel štěstí v Karlových Varech a Rakovníku, nyní ale kope za severočeské Ledvice I. A třídu. „Jsem tady doma, s fotbalem jsem tu začínal. Chci ještě zamakat a dostat se někam výše," říká 23letý obránce, který na podzim musel pár zápasů stát kvůli vyhrožování sudímu.
/VIDEO, FOTO/ Sportovní hala Gymnázia Jana Palacha v Mělníku patřila po oba víkendové dny zápasům osmi nejlepších volejbalových týmů v kategorii starších žákyň (U16). Domácí oddíl při TJ EMĚ slavil nejen pořadatelský, ale i sportovní úspěch.
Patnáctkrát v loňském roce, a jen za tři týdny letošního roku už pětkrát zaměstnal karlovarské strážníky jednatřicetiletý muž s psychickou poruchou, který je navíc závislý na tvrdých drogách. Při poslední jeho eskapádě dokonce skákal posilněn amfetaminem po střeše auta před obchodním domem Fontana v karlovarských Dvorech.
/FLORBAL/ Florbalisté FB Hurrican Karlovy Vary neuspěli v televizní premiéře, kterou si vystřihli v hale míčových sportů v rámci 20. kola Livesport Superligy. Aktuálně poslední tým superligové tabulky nestačil na Vinohrady, kterým podlehl 4:8, když rozhodující byla třetí třetina, kterou hosté vyhráli v poměru 5:3.
/VIDEO/ Osmnáct měsíců vězení s podmíněným odkladem na tři roky, zákaz řízení všech motorových vozidel na jeden rok a autobusů na tři a půl roku. Takový trest si vyslechl v pondělí 23. ledna u Okresního soudu v Lounech rodák z chorvatské Rijeky Zoran Milešević.
Ve 21. kole Uniqa extraligy mužů zavítali Jihočeši na palubovku Black Volley Beskydy. Mladý domácí tým, který nově vede kapitán Adam Provazník, se sice svého tabulkově silnějšího soupeře nezalekl, ale také ho nezaskočil, a tak si Budějovice odvezly ze severu Moravy všechny body. Co zaznělo po utkání?
/FOTOGALERIE/ Dva těžké zápasy sehráli během 48 hodin pražští Lvi – smolný a úspěšný. Poté, co v sobotu večer zvítězili v Benátkách nad Jizerou 3:1, jejich blokař Valerij Todua poznamenal: „Žádnou únavu jsme necítili. Osobně bych nejraději pořád hrál. Nejlepší trénink je vždycky zápas.“ Ani na zklamání z vyřazení ve čtvrtfinále Českého poháru se nechtěl vymlouvat. „To jsme nemohli řešit. Prohráli jsme a měli před sebou extraligu. A zase chtěli bodovat,“ uvedla opora třetího týmu volejbalové extraligy.
/FOTO, VIDEO/ Nález sedm tisíc let starého sídliště prvních zemědělců, unikátní pece na keramiku a přibližně patnácti tisíc předmětů. Takové jsou výsledky loňského výzkumu archeologů v trase budoucí dálnice D6 Praha – Karlovy Vary u Hořoviček a Hořesedel. Oba úseky chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začít budovat letos na jaře a právě archeologický průzkum stavebním pracím předcházel. Letos se bádání přesune o pár kilometrů dál, a to do trasy připravované dálnice mezi Petrohradem a Lubencem. Teď tam probíhá zjišťovací archeologický průzkum, který narazil na potencionálně zajímavé lokality.
/FOTO, VIDEO/ Nález sedm tisíc let starého sídliště prvních zemědělců, unikátní pece na keramiku a přibližně patnácti tisíc předmětů. Takové jsou výsledky loňského výzkumu archeologů v trase budoucí dálnice D6 Praha – Karlovy Vary u Hořoviček a Hořesedel. Oba úseky chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začít budovat letos na jaře a právě archeologický průzkum stavebním pracím předcházel. Letos se bádání přesune o pár kilometrů dál, a to do trasy připravované dálnice mezi Petrohradem a Lubencem. Teď tam probíhá zjišťovací archeologický průzkum, který narazil na potencionálně zajímavé lokality.
Jednou z největších akcí, které se podařilo zahájit a ještě dokončit v loňském roce v Karlových Varech, je projekt Náplavka. Volnočasový areál podél řeky Ohře, jejíž délka je přes jeden kilometr, začíná u Chebského mostu a končí u Tuhnické lávky.
Už od pondělí se potí v zimní přípravě fotbalisté Perštejna, kteří nastupují v krajském přeboru. O víkendu své snažení přetaví v účast na turnaji, který pořádá nedaleký FK Ostrov a jde o druhý ročník Memoriálu Karla Příhody.
/FOTBAL/ Ostrovský FK opět vyplní fotbalovou přestávku zimním turnajem. O víkendu totiž odstartuje na ostrovské umělce II. ročník Memoriálu Karla Příhody a triumf v něm bude obhajovat Olympie Hroznětín.
Klub Krušnohorců v Jirkově 14. ledna pořádal 20. ročník turistického pochodu Krušnohorské poselství. Tak jako v loňském roce byl tento pochod zařazen do turistické akce „200“, která probíhá po celé zemi.
/VOLEJBAL/ Jediný zápas. Ano, přesně tak. Ten rozhodne o úspěchu či neúspěchu. Karlovarsko má před sebou hodně důležitou bitvu. Dnes se v hale míčových sportů představí ve čtvrtfinále Českého poháru. V 18.00 hodin rozehraje reprízu loňského finále UNIQA extraligy, ve které přivítá Lvy Praha. Tím Karlovy Vary opět naskočí do nabitého programu.
Další větrné elektrárny mohou stát na Vysočině. Investoři mají zájem, obce to ale netěší. V současné době stojí elektrárny u Pavlova na Jihlavsku, ve Věžnici a v obci Kámen. Podle starosty z Brzkova Aleše Bořila se na vedení obce obrátilo již několik zájemců. „Chtějí u nás větrné elektrárny stavět. Zajímalo by mě, jak Kraj Vysočina tuto problematiku řeší do budoucna,“ poznamenal starosta Bořil.
Česká hotelová? Zní to tak pěkně česky, že by jeden zaslzel. Přesto sanatorium Trocnov, historický majetek Karlových Varů, skončí v rukou kazašských byznysmenů. A hotel jim prodá samotné město.
Jezdecký klub, který ve Staré Roli hospodaří desítky let, dostat výpověď od města za podivné situace. O areál mají nyní vedle něj zájem ještě další tři uchazeči.