Před prázdninami a očekávaným náporem dovolenkářů je tu dobrá zpráva. Cestování na Šumavu bude opět příjemnější. V nejbližších dnech skončí objížďky kvůli opravě silnice z Dlouhé Vsi a průtahu v Železné Rudě.
Milovníci veteránů si přijdou na své v sobotu 6. června. Na Prachaticko zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Premiérový ročník Spring Classic sem zavede zhruba 90 posádek.
Svatojánský květnový víkend přináší v Kašperských Horách již tradičně dva běžecké závody, které jsou součástí Ešus ligy, letos již 36. ročníku okresního seriálu běhů mimo dráhu. Po sobotním Běhu okolo Lišáku se v neděli uskutečnil 9. ročník Běhu (výběhu) na Kašperk (3,2 km).
Konečně se dočkali. Po sérii netradičních závodů a po nezbytném uvolnění vládních opatření se v sobotu uskutečnil první plnohodnotný podnik 36. ročníku Ešus ligy, prestižního seriálu běhů mimo dráhu v okrese Klatovy.
Hrad Kašperk se může pochlubit novinkou. Má své vlastní pivo. Ve spolupráci s Kašperskohorským pivovarem byla uvařena první várka exkluzivního výčepního piva, jenž bude k dostání výhradně na hradě.
Hrad Kašperk se může pochlubit novinkou. Má své vlastní pivo. Ve spolupráci s Kašperskohorským pivovarem byla uvařena první várka exkluzivního výčepního piva, jenž bude k dostání výhradně na hradě Kašperk.
Vnitřní expozice Návštěvnického centra Kvilda se veřejnosti otevře v úterý 19. května. Budova návštěvnického centra Srní a dále pak informační střediska Kvilda, Kašperské Hory a Stožec budou veřejnosti přístupné od začátku června.
Od pondělí 11. května jsou povoleny akce do 100 osob. A to je velmi dobrá zpráva i pro běžecký sport. Pro Ešus ligu, okresní seriál běhů mimo dráhu v okrese Klatovy, to platí dvojnásob.
Nejen klasické sportovní kluby soutěží v nejpopulárnější míčové hře planety. Od té doby, co fotbal zapustil pevně kořeny i v českém prostředí, konají se různé turnaje a soutěže i podnikových či školních oddílů. A také třeba týmových reprezentantů dětských domovů a výchovných zařízení.
Další ohlédnutí za letošní (předčasně ukončenou) fotbalovou sezonu amatérských soutěží patří okresnímu přeboru. U všech regionálních soutěží se stihla odehrát jen podzimní část, a tak při bilancování pochopitelně vycházíme pouze z výsledků první poloviny sezony.
Mezi Kašperskými Horami a Žlíbkem začal ve středu ráno za jízdy hořet autobus. Požár se neúspěšně pokusil uhasit řidič, ale plameny byly nad jeho síly, na místo tak museli vyjet i hasiči.
Velmi náročné období zažívají dětské domovy i Klokánek v Janovicích nad Úhlavou. Jelikož jsou zavřené školy a školky, musí vychovatelé a vychovatelky kromě jiného zastávat ještě učitelskou roli a starat se o děti celý den.
Velmi náročné období zažívají dětské domovy i Klokánek v Janovicích nad Úhlavou. Jelikož jsou zavřené školy a školky, musí vychovatelé a vychovatelky kromě jiného zastávat ještě učitelskou roli a starat se o děti celý den.
Hrad Kašperk má od konce minulého roku nového kastelána. Zdeňka Svobodu tam vystřídal Václav Kůs. Sbíral zkušenosti ve světě a nyní se vrátil do svého domova. S Kašperkem má velké plány.
Hokejbaloví dorostenci HBC Rakovník přivítali v extralize berounské Kelty, kteří zatím nasbírali venku nejvíce bodů ze všech celků a dokázali to i v Rakovníku, kde vyhráli 3:2.
Po větrné smršti, kterou způsobil orkán Sabine, lyžařské areály na Šumavě otevírají. Od dnešního dne je v provozu opět Špičák a zahajují také v Kašperských Horách. Můžete si tak opět užít jarní prázdniny na lyžích.
Žádný internet, žádný telefon, minimum hraček a někdy i tvrdá práce. Tak vzpomíná na svoje dětství dnes osmnáctiletá Eliška Gaja Fuxová, kterou chtěli rodiče pojmenovat Půlnoční bouře a s nimiž žila neortodoxním stylem života do doby, než v necelých patnácti letech odešla do Klokánku, odkud zamířila do dětského domova v Kašperských Horách, kde je dodnes.
Žádný internet, žádný telefon, minimum hraček a někdy i tvrdá práce. Tak vzpomíná na svoje dětství dnes osmnáctiletá Eliška Gaja Fuxová, kterou chtěli rodiče pojmenovat Půlnoční bouře. S rodiči žila Eliška neortodoxním stylem života do doby, než v necelých patnácti letech odešla do Klokánku, odkud zamířila do dětského domova v Kašperských Horách, kde je dodnes.
Na procházku se můžete vydat u Kašperských Hor. Od rozcestí Zlatý potok u Kašperských Hor se můžete vydat naučnou stezkou Cestou zlatokopů podél Zlatého potoka.