
Kašperské Hory mají starostku
Kašperské Hory – Další čtyři roky povede Kašperské Hory Bohuslava Bernardová, kterou na čtvrtečním ustavujícím zasedání zastupitelé zvolili starostkou.
Kašperské Hory – Další čtyři roky povede Kašperské Hory Bohuslava Bernardová, kterou na čtvrtečním ustavujícím zasedání zastupitelé zvolili starostkou.
Kašperské Hory – Téměř dvanáct a půl tisíce sledujících nasbíral za čtyři roky fungování facebookový profil Stará Šumava.
/ROZHOVOR/ Téměř dvanáct a půl tisíce sledujících nasbíral za čtyři roky fungování facebookový profil Stará Šumava. Zprávami, příběhy, pověstmi i fotografiemi z historie života obyvatel Šumavy zásobují čtenáře otec Miroslav a syn Zdeněk Kůsovi, kašperskohorští truhláři, kteří se ve své dílně zaměřují na obnovu historického nábytku. V rozhovoru prozradili, že za vznikem populární facebookové stránky stál právě historický nábytek.
Zbytiny - Již po sedmé se o druhém listopadovém víkendu setkali ve Zbytinách harmonikáři. Na tři desítky tahacích harmonik, pianovek a heligonek s sebou přivezli účastníci tohoto setkání.
Klatovsko – Plánice rozstřílela na závěr rezervu Nýrska. Kolinec nadělil Hrádku bůra.
Klatovsko – Odložit ustavující zasedání zastupitelstva museli v Kašperských Horách. Důvodem jsou dvě žaloby zpochybňující tamní komunální volby, které řeší Krajský soud v Plzni.
Klatovsko – Faltín z Velhartic popravil hattrickem naděje Dešenic. Švihov doma zvítězil.
Šumava – Provozovatelé lyžařských areálů na Šumavě stále investují, aby nabídli návštěvníkům co nejlepší služby. Například na Špičáku ale chybí lidé, kteří by je poskytli. Jde především o brigádníky do lyžařských škol.
Klatovsko – I když už jsou dva týdny po volbách v některých městech na Klatovsku stále není jasné, kdo se spojí s vítězi.
Kašperské Hory – Novou expozici sklářství vybuduje Muzeum Šumavy v Kašperských Horách v prvním patře budovy galerie sousedící s muzeem.
Albrechtice u Sušice – Do letošních závodů na Klatovsku se registrovaly skoro čtyři stovky běžců.
Klatovsko – Novým senátorem za obvod Domažlice, kam spadá i Klatovsko a Sušicko, byl zvolen Vladislav Vilímec (ODS) ze Kdyně. Tentokrát nebylo vítězství tak těsné jako v prvním kole.
Kašperské Hory - Změřit tělesný tlak nebo hladinu cukru v krvi si mohli nechat ti, kteří v úterý přišli do kašperskohorského kina v rámci Dne seniorů.
Klatovsko - Prošvihli jste další kolo fotografické soutěže Klatovského deníku? To nevadí. Tento víkend jsme pro vás připravili další možnost.
Klatovsko – Hráči Neznašov deklasovali Spůle. Bězděkov doma vysoko prohrál s Vrhavčí.
Klatovsko - Jednání o budoucí podobně vedení města čekají Železnou Rudu i Kašperské Hory. Ani v jednou ze dvou šumavských měst současné vedení nezvítězilo. Podobně jsou na tom i ve Velharticích a v Dešenicích.
Nezdice na Šumavě - Vloupání do rekreačních objektů v Nezdicích na Šumavě vyšetřují policisté z obvodního oddělení v Kašperských Horách.
Sušice - Na náměstí v Sušici se v úterý konal Den seniorů během něhož se zhruba sto nechalo vyšetřit zdravotníky ze sušické nemocnice. Měřili tlak a hladinu cukru v krvi.
Klatovsko – Tak to byla kanonáda. Fotbalisté bolešinského béčka neměli s Bezděkovem slitování.
Klatovsko - Informatika, fyzika, chemie, matematika. Tyto aprobace nejvíce scházejí základním školám na Klatovsku. Například v Klatovech nemá ani jedna ze čtyř základních škol učitele s aprobací informatika.
Klatovsko, Šumava – Po nově opravených cestách a silnicích malebného prostředí Šumavy se uskutečnil Černý králík Axonu, dlouhý cyklistický závod, který pořádal Axon Sport Team.
Netolice - Poté, co přivítali skórem 15:0 nováčka soutěže z Třeboně, je čekal starý známý rival z Milevska.
Klatovsko – Dalším kolem o víkendu pokračovaly nižší okresní fotbalové soutěže.
Strašín – O druhém zářijovém víkendu ožilo poutním ruchem tradiční mariánské místo šumavského podhůří, Strašín.
Kašperské Hory – Oslavy v rámci stého výročí vzniku naší republiky na Šumavě zahájili už v pátek místní pietním aktem u památníku obětí světových válek a každého násilí. Program byl skutečně bohatý, pořadatelé ho připravili také na celou sobotu.
Klatovsko – Zavlekov v domácím prostředí udolal Myslív. Švihov smetl Velké Hydčice.
Kašperské Hory - Letošní rok se v celé České republice nese ve znamení oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa.
Šumava – Další „masivní a bezdůvodné“ rozšiřování bezzásahové zóny v šumavských lesích navrhují podle Svazu obcí Národního parku Šumava (NPŠ) ministerstvo životního prostředí a Správa NPŠ. Správa parku to odmítá.
Klatovsko – Dominik Vavřička zaznamenal proti rezervě Žichovic pět branek.
Klatovsko - Kompletní předehrávkou třináctého kola o víkendu pokračovala fotbalová třetí třída klatovského okresu.
Klatovsko – Pouze jednu kandidátní listinu do podzimních komunálních v celém okrese Klatovy musel registrační úřad odmítnout, jinak byly všechny bez problémů zaregistrovány.
Miminka, která se v uplynulých dnech narodila.
Tábor – Emoce na 38. zasedání zastupitelstva města Tábora rozjitřilo vystoupení jednatele táborské Správy lesů Daniela Černého.
Kašperské Hory – Jednou z nejznámějších a největších šumavských poutí je poutní slavnost v Kašperských Horách, na kterou o uplynulém víkendu dorazily do Kašperských Hor tisíce návštěvníků.
Kašperské Hory – Tradiční šumavská poutní slavnost Panny Marie Sněžné se bude konat ve dnech 3. až 5. srpna v Kašperských Horách.
Klatovsko – Tři havárie cyklistů řešili v sobotu na Klatovsku policisté. Všichni tři cyklisté skončili v nemocnici a všichni nadýchali více než jedno promile.
Kašperské Hory – Po loňské úspěšné premiéře se na hrad Kašperk letos opět vrátí klasika Vladislava Vančury Rozmarné léto v režii Jakuba Špalka a v podání divadelního spolku Kašpar s Janem Potměšilem a Evou Elsnerovou v hlavních rolích. Naplánováno je pět představení od úterý 31. července do soboty 4. srpna vždy od 21 hodin.
Klatovsko – Na zahájení sezony se začátkem prázdnin se připravila letní kina v Klatovech, Sušici i v Kašperských Horách. Výjimkou je letní kino v Makově, které promítá už od začátku června.
Plzeňský kraj - Ztracení či zranění turisté si zavolají o pomoc a záchranáři vědí, kde jsou.
Smržovice – Jak vypadají šumavské kopce se v sobotu 23. června vypravilo podívat 54 lidí se zájezdem, který pro ně připravilo SDH Smržovice, potažmo jeho bývalý starosta Václav Mráz.
Pěčnov - V sobotu se konal na pažitu útulného stadionku v Pěčnově již VII. ročník fotbalového memoriálu starých gard v kopané, hraný jako Memoriál Jiřího Zoubka st.
Nýrsko – Policisté museli v pátek v podvečer vyjet na pomoc dvaašedesátiletému muži z Nýrska, který volal na tísňovou linku 158, že má obavu ze svého syna, který mu opakovaně vyhrožuje fyzickým napadáním.
Kašperské Hory – Případ, který může u někoho vyvolat úsměv, řeší od středečního večera policisté z Kašperských Hor.
Rokycany – Ve čtvrtek se Masarykovo náměstí okresního města stává devátým etapovým cílem cyklotour Na kole dětem. S Josefem Zimovčákem ji řada zájemců absolvuje napříč republikou. Letošní ročník už je devátým.
Šumava – Na Šumavě padla první klapka 3. řady populárního seriálu, novou postavou je sličná Slovenka.
Sušice – Turistickou sezonu zahajovali o víkendu v Sušici. Návštěvníci nejen na náměstí se měli na co těšit, program byl pestrý po celé dny.
Kašperské Hory – Dvěma závody v Kašperských Horách pokračoval o víkendu okresní seriál běhů mimo dráhu Husqvarna Cup 2018.
Klatovsko - Podrobný program noci kostelů v pátek 25. května na Klatovsku.
Klatovsko – Přinášíme výběr sportovních akcí v regionu od pátku 18. května do čtvrtka 24. května.
Plzeňský kraj – Některé vzácné hudební nástroje se už podařilo zachránit, jiná na to čekají.