Hradec Králové /DEBATA DENÍKU - ROZHOVOR, NÁZORY/ - Při debatě v Centrálu se postavil proti Parku Malšovice – ale ne bezhlavě. Architekt Jan Čížek z Kruhu pro občanskou společnost upozorňuje: „Sportovní funkce musí dominovat. A to v tomto případě neplatí."
Planá – Plánské náměstí bude do roka opět o něco krásnější. Město už ukončuje výběrové řízení na stavební firmu, která generální opravu severní části zdejšího náměstí Svobody provede.
Jarní prázdniny dětí z ostravských škol se blíží a s nimi také pestrá nabídka příměstských a pobytových táborů. Rodiče, kteří ještě nestihli vymyslet svým potomkům program na následující týden, mají stále možnost je na nějaký tábor přihlásit.
Hradec Králové /ROZHOVOR, NÁZORY/ - Je letitým zastáncem Parku Malšovice, spojení stadionu s obchodním centrem. „Vzalo mi to kus života. Pokud tenhle projekt skončí, vrátíme se do roku 2001," varuje Richard Jukl, šéf fotbalového klubu.
Hradec Králové /ROZHOVOR, NÁZORY/ - Je letitým zastáncem Parku Malšovice, spojení stadionu s obchodním centrem. „Vzalo mi to kus života. Pokud tenhle projekt skončí, vrátíme se do roku 2001," varuje Richard Jukl, šéf fotbalového klubu.
Šumperk – Milovníci opery se opět mohou těšit do šumperského kina Oko, které v pondělí 10. února v 19.30 hodin nabídne přímý přenos z Paříže. Na programu je dílo Giacoma Pucciniho Děvče ze Západu.
Jarní prázdniny dětí z ostravských škol se blíží a s nimi také pestrá nabídka příměstských a pobytových táborů. Rodiče, kteří ještě nestihli vymyslet svým potomkům program na následující týden, mají stále možnost je na nějaký tábor přihlásit.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Planá – Plánské náměstí bude do roka opět o něco krásnější. Město už ukončuje výběrové řízení na stavební firmu, která generální opravu severní části zdejšího náměstí Svobody provede.
Los Angeles – Náhlá smrt amerického herce Philipa Seymoura Hoffmana by neměla ovlivnit příští dva díly úspěšné filmové série Hunger Games, ve které hrál jednu z klíčových rolí. Uvedla to americká média, podle nichž zbývalo Hoffmanovi jen sedm natáčecích dní pro druhé natáčené pokračování.
České středohoří-Celovečerní dokumentární film Dál nic režiséra Ivo Bystřičana se vydává přes chráněnou krajinu Českého středohoří po trase skandálního úseku dálnice D8, který se ani po mnoha letech výstavby nedaří stavitelům a úřadům otevřít.
Opava - Jonáš Pavlíček, Kristýna Krejčíříková a Terezie Chamrathová z Opavy to jsou jména tří šťastlivců, která zazněla před zaplněným hledištěm opavského kina Mír.
Krnov - Prosluněnou a zároveň větrnou sobotu si užili v Krnově hlavně milovníci vepřových specialit. Od rána na nádvoří Zámečku probíhala Pravá slezská zabíjačka.
Most - V sobotu se otevřelo nové parkoviště, největší, které město Most nechalo loni vybudovat. Je pro 102 aut. Oplocená hlídaná plocha v ulici 1. Máje vznikla rozšířením zrušeného soukromého oploceného parkoviště, kam se vešlo 65 aut, a záborem parčíku u kina Kosmos.
Praha /RECENZE, VIDEO/ - Jen jeden z milionu prý bývá mylný. To se traduje o kastrůlcích (jakýchsi minimalistických obdobách českých ešusů), jež nechávají bombajské ženy posílat přes sofistikovanou síť poslíčků manželům do práce. Alespoň podle výzkumu vědců z Harvardské univerzity. O jednom z nich vypráví pozoruhodný snímek Riteshe Batry Cizí oběd, natočený v indicko-francouzsko-německé koprodukci, který je od konce minulého týdne v kinech.
Znojmo – Ještě než se rozběhne po sociálních sítích a pronikne na webové stránky, ukázali znojemští hiphopeři Angel Brown, Neny a Phoenix svůj nový klip na velkém plátně znojemského kina Svět
Zlín – Promítání v malenovickém kině Květen je už od prosince minulostí. Kino však nebude jen bezúčelně chátrat. Zlínská radnice plánuje jeho přestavbu na víceúčelové kulturní zařízení.
České středohoří – Celovečerní dokumentární film Dál nic režiséra Ivo Bystřičana se vydává přes chráněnou krajinu Českého středohoří po trase skandálního úseku dálnice D8, který se ani po mnoha letech výstavby nedaří stavitelům a úřadům otevřít.
Hradec Králové – Byl to chvályhodný pokus, který příliš nevyšel. Nedávnou debatu v kině Centrál, jejímž tématem byl Park Malšovice, nezvládl moderátor ani fotbaloví fanoušci. Proto se redakce Hradeckého deníku rozhodla vyvolat další diskuzi o projektu, jehož součástí má být také nový fotbalový stadion.
Most - Od dnešního dne mohou Mostečané využívat nové městské parkoviště v ulici 1. Máje, které bude ve správcovství Městské policie Most. Parkovací plocha za kinem Kosmos umožní sto dvěma majitelům vozidel parkování na dlouhodobé stání za čtyři sta korun měsíčně.
Most - Původně se měl postavit v parčíku po zbouraném kinu Zahražany. Z toho ale sešlo. Nový dům pro důchodce vznikne přestavbou starého obytného bloku 60. Vyprázdněný a nevyžívaný objekt stojí v ulici Táboritů nedaleko 7. ZŠ.
Napajedla – Timur a jeho parta. Snímek ze Sovětského svazu, který pobaví a rozveselí i největšího mrzouta, pamatuje Petr Večeřa z Napajedel. V paměti mu však uvázl, když jej viděl coby návštěvník někdejšího kina v Napajedlech.
Znojemsko – Především ve znamení pokračující plesové sezony se ponese první únorový víkend na Znojemsku. Na své si ale přijdou i přátelé dobrých vín či třeba i hiphopu.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ - Festival bicyklů. Zajímavým tipem pro příznivce cykloturistiky je tradiční přehlídka cestopisných besed a promítání o cyklocestování, která se bude konat 1.-2. února v prostorách hradeckého Bio Centralu.
Šumperk – Hloučky lidí postávaly ve čtvrtek 30. ledna před kinem Oko v Šumperku. Ačkoli bylo za několik minut půl osmé večer, na chodníku bylo nezvykle živo. Za několik okamžiků v kině začínala premiéra filmu Krásno. Prvního filmu, který se z velké části natáčel v Šumperku.
Bukurešť – Rumunští diváci přece jen nepřijdou o film Nymfomanka, část II. od dánského režiséra Larse von Triera. Národní filmové centrum (CNC) zrušilo zákaz promítat snímek v kinech, který jeho komise vydala teprve před dvěma dny a který vyvolal vlnu ostré kritiky. První díl přitom v zemi už promítán byl. Ke zrušení zákazu vyzval úřad i ministr kultury Gigel Stirbu.
Tábor - Včera školáci dostali pololetní vysvědčení. Někteří z nich odjedou na hory, jiní navštíví babičku. My jsme včera zavítali do ZŠ a MŠ Tábor, náměstí Mikuláše z Husi
České středohoří – Celovečerní dokumentární film Dál nic režiséra Ivo Bystřičana se vydává přes chráněnou krajinu Českého středohoří po trase skandálního úseku dálnice D8, který se ani po mnoha letech výstavby nedaří stavitelům a úřadům otevřít.
Českolipsko - Svůj nový film Vejška přijel ve středu uvést do novoborského kina režisér Tomáš Vorel spolu se synem Tomášem, který ztvárnil jednu z hlavních roli, a zástupkyní produkce Pavlínou Šmídmajerovou.
Němčice nad Hanou – Jak vypadá tradiční zabijačka a co všechno je s ní spojené, mohou zjistit lidé, kteří zavítají do kina Oko v Němčicích nad Hanou. Až do konce února je ve foyer kina k vidění výstava fotografa Michala Wolfa s názvem Zabijačka. Středeční vernisáž výstavy, kterou provázela vůně jitrnic a uzeného masa, zaplnila foyer kina do posledního místa.