Tyršovy sady mají konečně smysl. Budou hostit letní kino
Pardubice - 28. června zahájí v Pardubicích tradiční letní projekce. Diváky čeká 65 filmových večerů
Pardubice - 28. června zahájí v Pardubicích tradiční letní projekce. Diváky čeká 65 filmových večerů
Cannes /OD NAŠÍ ZVLÁŠTNÍ ZPRAVODAJKY/ – Už 66. ročník nejprestižnější filmové přehlídky zahájí ve středu večer výpravný spektákl režiséra Baze Luhrmana Velký Gatsby. Můžeme mít pocit, že budeme tak trochu u toho, protože Velký Gatsby bude od čtvrtka v kinech po celém světě, tedy i u nás. My se ovšem budeme muset obejít bez účasti Leonarda DiCapria, Tobey Maguirea nebo Carey Mulligan, hvězdy z filmu Velký Gatsby budou samozřejmě v Cannes.
Chomutov - Lístky na souboj týmů FK Mladá Boleslav a FK Baumit Jablonec, které se střetnou 17. května v 20:15 hodin na stadionu v Chomutově ve finále Poháru České pošty, jsou v prodeji.
Šumperk /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Natáčení celovečerního filmu Krásno režiséra Ondřeje Sokola pokračuje. V noci z neděle na pondělí 13. května natáčeli filmaři noční scény u kina Svět v Šumperku, z něhož se tak stal opět nakrátko biograf.
Humpolec - V pondělí v podvečer se v humpoleckém kině uskutečnilo vystoupení tanečního oboru Základní umělecké školy v Humpolci.
Liberecko - Uklidnění situace. Takový výsledek si slibuje hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) od úterní schůzky mezi odboráři ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a zřizovatelem vedením Libereckého kraje. Více se dočtete v zítřejším vydání Libereckého deníku.
Jižní Čechy - V Pištíně na Českobudějovicku se 24. května ozve první klapka pokračování nejúspěšnější komedie desetiletí Babovřesky.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Obrnit trpělivostí by se až do neděle 19. května měli cestující na některých zastávkách linek městské dopravy 8 a 9. V Čajkovského ulici vám nyní nezastaví. Královéhradecká provozní tu s další firmou pracuje na opravách povrchu a především kanalizační šachty.
Hustopeče – Od začátku května už není hustopečské kino závislé na filmových pásech. Může promítat filmy z DVD nebo Blue-ray disků. Do takzvané malé digitalizace investovalo město na 300 tisíc korun. Toto rozhodnutí zabránilo zániku kina. Filmové novinky jsou totiž už jen záležitostí digitálních nosičů.
Šumperk – Natáčení celovečerního filmu Krásno režiséra Ondřeje Sokola pokračuje. V noci z neděle na pondělí 13. května natáčeli filmaři noční scény u kina Svět v Šumperku, z něhož se tak stal opět nakrátko biograf.
Šumpersko/Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.
Orlickoústecko - Milovníky 3D filmů již brzy potěší lanškrounské kino.
Brno - Kam vyrazit na dovolenou? Do Slovinska, řeknou si možná lidé, kteří zavítají na některou z akcí Slovinských dnů v Brně. V pondělí v budově jihomoravského krajského úřadu začala například vernisáž výstavy Slovinsko v obrazech.
Opava /SOUTĚŽ, POZVÁNKA/ - Mají vaše děti rády Františka z Kouzelné školky? Pokud ano, máme pro vás výborný tip. V neděli 19. května se totiž v opavském kině Mír uskuteční vystoupení s názvem Františkovo čarování s Majdou. Začátek celé akce je na programu od 10 hodin.
Karlovy Vary - Byla to spontánní, ale sebevědomá mise několika nadšenců, k níž se postupem času přidávaly desítky lidí. Na jejím konci se v bývalé kráse znovu zaskvěl areál letního kina v Karlových Varech, který znovu zahájil promítání. A teď?
Pardubice - Ještě loni to byla hotová věc, České dráhy avizovaly rekonstrukci pardubického nádraží. Teď je všechno jinak
Denver - Obhájci Jamese Holmese, který je obviněn z loňského zastřelení 12 lidí v kině v americkém Denveru, usilují o soudní uznání, že v době činu jednal ve stavu nepříčetnosti. Dnes požádali soud, aby se zabýval Holmesovým stanoviskem, že se cítí nevinný z důvodu duševní nemoci. Chtějí tím dosáhnout v nadcházejícím procesu mírnějšího rozsudku, neboť vrahovi by jinak hrozil trest smrti. Podle pozorovatelů se tím může celý proces protáhnout.
Šumperk – Natáčení celovečerního filmu Krásno režiséra Ondřeje Sokola pokračuje. V noci z neděle na pondělí 13. května natáčeli filmaři noční scény u kina Svět v Šumperku, z něhož se tak stal opět nakrátko biograf.
Plzeň – Klasické poctivé rockové hity 60. až 90. let někdy v zajímavých zvukových úpravách zazní na zahradě Měšťanské besedy 15. července.
Veselí nad Moravou – Navázat na tradici filmových seminářů chtěli zástupci Veselského kulturního centra prvním ročníkem přehlídky snímků zemí Beneluxu CineBenelux. Konal se druhý květnový víkend ve veselském kině Morava a nabídl pestrý program.
Praha – V roce 2011 uspořádala nadšená cvičitelka jógy Martina Procházková v Praze první ročník Prague Spirit Festivalu. I přes mírné překážky se jí daří pokračovat v něm a v květnu se tak uskuteční už potřetí.
Teplice - „Jmenuji se Josef Tomschi, je mi jedenáct let a bydlím v Krupce. Až do letošního osudného zimního večera jsem byl úplně obyčejný kluk. Měl jsem spoustu zájmů a koníčků. Toho večera se mi ale úplně změnil život. Neopatrný řidič vjel s autem na chodník a těžce mne zranil, přišel jsem o obě nohy. Teď bojuji s osudem, nevzdávám to a snažím se mít i dobrou náladu, vidíte, že mi úsměv z tváře nezmizel. Nejsem na to sám, mám kolem sebe spoustu dobrých lidí. Budete k nim patřit i Vy? Moc děkuji za jakoukoliv pomoc."
Okres Louny - Co se děje zajímavého na stříbrných plátnech v regionu.
Teplice - „Jmenuji se Josef Tomschi, je mi jedenáct let a bydlím v Krupce. Až do letošního osudného zimního večera jsem byl úplně obyčejný kluk. Měl jsem spoustu zájmů a koníčků. Toho večera se mi ale úplně změnil život. Neopatrný řidič vjel s autem na chodník a těžce mne zranil, přišel jsem o obě nohy. Teď bojuji s osudem, nevzdávám to a snažím se mít i dobrou náladu, vidíte, že mi úsměv z tváře nezmizel. Nejsem na to sám, mám kolem sebe spoustu dobrých lidí. Budete k nim patřit i Vy? Moc děkuji za jakoukoliv pomoc."
Písecko - V Městské knihovně v Písku se koná přednáška věnovaná patronu města sv. Janu Nepomuckému. Milevské kino uvádí komedici Jedlíci aneb Sto kolo lásky.
Praha – V samém srdci hlavního města, na Václavském náměstí zahájí 18. září svůj provoz premiérou hry Hlava v písku divadlo Studio DVA. Novou metropolitní scénu v budově paláce Fénix v prostorách bývalého kina Blaník otevře hra napsaná na tělo Ivaně Chýlkové a Janu Potměšilovi.
Karlovy Vary - Byla to spontánní, ale sebevědomá mise několika nadšenců, k níž se postupem času přidávaly desítky lidí.
Opava /POZVÁNKA/ - Po tři květnové pondělky budou v Opavském filmovém klubu na programu filmy o mladých lidech.
Veselí nad Moravou – Navázat na tradici filmových seminářů chtěli zástupci Veselského kulturního centra prvním ročníkem přehlídky snímků zemí Beneluxu CineBenelux. Konal se druhý květnový víkend ve veselském kině Morava a nabídl pestrý program.
Štramberk - Dvacet sedm nových míst vhodných pro parkování. To byla vidina štramberských podnikatelů, která se na konci uplynulého týdne rozplynula. Místní návrh na parkoviště u Staré školy ztopili.
Slovácko - Od začátku týdne mají lidé v Kyjově možnost podepsat na kyjovské radnici petici, která bojuje proti praktikám prodejců na předváděcích akcích. Petice vznikla s filmem Šmejdi, což je dokument, který zachycuje drsnou skutečnost předváděcích akcí. V Kyjově už petici podepsal i starosta František Lukl. V Kyjově film promítnou ve středu 15. května a lidé starší pětašedesáti let mají možnost zhlédnout ho zdarma.
Kraslice – Dětský a mateřský klub Šnek v Kraslicích se stal pevným zázemím pro matky s dětmi. Oficiálně funguje ve městě teprve rok, přičemž narozeniny oslavil ve velkém v sobotu společně s Klubem Royal Rangers.
Kolín /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Premiéra nového českého filmu Jedlíci aneb Sto kilo lásky neminula ani kolínské Kino 99, kde její projekci doplnila i tradiční delegace tvůrců. Nejprve dorazil režisér, producent a představitel jedné z hlavních rolí Tomáš Magnusek společně s nehercem Milanem Chárou, který ale ztělesnil hlavní roli vysloužilého rockera, jenž ve velkém sále film uvedli.
Razová, Krnov - Máte zájem proniknout do základů dřevořezby? Pak se můžete přihlásit do kurzu Oživlé dřevo, který v Krnově organizuje sdružení Flemmichova vila. Workshop v zahradě krnovského kina Mír povede lektor Vlastimil Dvořák, jehož práce jsou v krnově k vidění například v Bauerově kavárně na náměstí.
Ústí n. L. - Hostem online rozhovoru se čtenáři Ústeckého deníku bude kameraman a provozovatel biografu František Šmahel. Ptejte se jak se daří v dnešní době malým kinům nebo třeba na to jak se mění technologie promítání. Ptejte se na to, co vás zajímá. František Šmahel bude odpovídat ve středu 15. května od 11.00 hodin.
Máte zájem proniknout do základů dřevořezby? Pak se můžete přihlásit do kurzu Oživlé dřevo, který v Krnově organizuje sdružení Flemmichova vila. Workshop v zahradě krnovského kina Mír povede lektor Vlastimil Dvořák, jehož práce jsou v Krnově k vidění například v Bauerově kavárně na náměstí.
Jihlava - Do jihlavské občanské poradny přišla před časem pětašedesátiletá žena, která se pokusila o sebevraždu. Důvodem byla účast na předváděcí prodejní akci, kde si koupila hrnce za pětačtyřicet tisíc korun, a neměla na ně.
Praha /VIDEO/ – Nepíše se to lehce, ale přiznejme, že premiérová nabídka v kinech je tento týden řekněme průměrná. Filmy lákají na známá jména a dobrodružství, dojem je ale rozpačitý.
Nymburk - Kino Sokol, které Městské kulturní středisko v Nymburce, prožívá obrodné období. Od té doby, kdy začalo po delší přestávce opět promítat v prosinci loňského roku, zaznamenalo stoprocentní nárůst diváků.
Frýdek-Místek - Tvorba kapely Behind the Door čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace latinjazzu a funky, ale naleznete také ohlasy fusion, moderního jazzu nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě.
Kraslice – Mateřský klub Šnek v Kraslicích slaví dnes první rok fungování. K prvním narozeninám připravil bohatý program pro veřejnost, který se odehraje před bývalým městským kinem, ve kterém klub sídlí.
Jablonec n. N. - Žádná zábava pro jednotlivce. Opera do kina Radnice táhne davy a stále víc diváků nacházejí i přímé přenosy baletu.
Pelhřimovsko – Jedinečnost a nepostradatelnost maminek si každoročně připomínáme druhou neděli v květnu. U příležitosti tohoto svátku se na Pelhřimovsku koná řada doprovodných akcí.
Jihlava - Jihlavská občanská poradna má se „šmejdy" bohaté zkušenosti. Seniorům pustila film.
Vysočina - Jihlavská občanská poradna má se „šmejdy" bohaté zkušenosti. Seniorům pustila film.
Ostrava /VIDEO/ - Nový celovečerní nízkorozpočtový snímek Isabel s vampýrskou tematikou, který vznikl v Ostravě, vstoupil v těchto dnech do distribuční sítě našich kin.
Novojičínsko - Okres má své první dvě lesní mateřské školky. Deník proto zjišťoval, čím se taková školka liší od klasické školky.
Slovácko - Od začátku týdne mají lidé v Kyjově možnost podepsat na kyjovské radnici petici, která bojuje proti praktikám prodejců na předváděcích akcích. Petice vznikla s filmem Šmejdi, což je dokument, který zachycuje drsnou skutečnost předváděcích akcí. V Kyjově už petici podepsal i starosta František Lukl. V Kyjově film promítnou ve středu 15. května a lidé starší pětašedesáti let mají možnost zhlédnout ho zdarma.
Kolín – Premiéra nového českého filmu Jedlíci aneb Sto kilo lásky neminula ani kolínské Kino 99, kde její projekci doplnila i tradiční delegace tvůrců.
Mladá Boleslav - Už ve středu zastaví na zdejším nádraží hodně neobvyklý vlak. Kinematovlak.