Ve Mži se představili s Nudou domažličtí divadelníci
Tachov – S autorskou komedií nazvanou Nuda se v pátek večer tachovskému publiku předvedli členové amatérského divadelního souboru Karel z Domažlic.
Tachov – S autorskou komedií nazvanou Nuda se v pátek večer tachovskému publiku předvedli členové amatérského divadelního souboru Karel z Domažlic.
Ústí nad Labem - Odměnou školákům s jedničkami na vysvědčení byl o víkendu v ústecké zoo volný vstup, připravený test a sloní show.
Praha – Malá metropolitní kina jsou opět vyprodaná. Mnohá z nich přitom ještě nedávno řešila těžkou finanční situaci. Konec devadesátých let pro ně totiž znamenal příchod nové konkurence velkých multiplexů. Návštěvnost malých sálů klesala a lidé dávaly přednost velkým digitálním obrazovkám a kyblíkům s popcornem.
Cheb - Chebané novinky vítají. Je to rozhodně zlepšení komfortu pro zákazníky, shodují se.
Opava - Než se rozeběhne přehlídka japonských filmů s předkrmem v podobě Sedmi samurajů, zůstane Opavský filmový klub ještě v Evropě a v pondělí 4. února od 18 hodin v kině Mír nabídne zajímavý snímek o životě jedné z nejznámějších političek Margaret Thatcherové.
Kutná Hora – Program kina Modrý kříž v Kutné Hoře od 4. do 10. února.
Jablonecko - Nabídla filmových představení v kinech na Jablonecku.
Českolipsko /TIPY NA VÍKENDY/ - Období oslav a hojnosti, čas průvodů, masek, tradic a dobrého jídla ovládne únorové víkendy po celém regionu.
Českokrumlovsko – Týden s týdnem se sešel a redakce Českokrumlovského deníku přináší opět ohlédnutí za významnými událostmi minulých dní.
Kaplice - To, co se zdálo, že se snad nikdy nestane, se konečně začalo naplňovat. Kaplické kino, které roky marně volalo po modernizaci, se během posledních měsíců z gruntu mění.
Kolín – První pondělí v měsíci je pravidelným termínem, kdy se odehraje Hvězdná máma.
Chrudim - Ivan Baborák tentokrát na téma Muzeum barokních soch.
Hodonín, Veselí nad Moravou – Zabijácká krása, V kůži vlka po stopách Džingischána, Halo effect či Cesta domů. Takové snímky představí další ročník festivalu outdoorových a cestovatelských filmů v České republice. Ten letošní začne šestého února a skončí posledního března. Mezi sto padesáti městy, do jejichž kin zavítá, bude i Hodonín a Veselí nad Moravou.
Liberec - Po několikaměsíčním jednání liberečtí zastupitelé rozhodli. Prodají část budovy, kde se nachází již několik let uzavřené kino Varšava. Z peněz zrekonstruují bývalé kino na multifunkční sál.
Hodonín, Veselí nad Moravou – Zabijácká krása, V kůži vlka po stopách Džingischána, Halo effect či Cesta domů. Takové snímky představí další ročník festivalu outdoorových a cestovatelských filmů v České republice. Ten letošní začne šestého února a skončí posledního března. Mezi sto padesáti městy, do jejichž kin zavítá, bude i Hodonín a Veselí nad Moravou.
Liberec - Po několikaměsíčním jednání liberečtí zastupitelé rozhodli. Prodají část budovy, kde se nachází již několik let uzavřené kino Varšava. Z peněz zrekonstruují bývalé kino na multifunkční sál.
Bělá pod Bezdězem - Pořad je veden poutavou a humornou formou, navíc se dozvíte spoustu zajímavostí
Praha – Pražské kino Lucerna bude dnes místem vyhlašování nominací dvacátého ročníku ceny Český lev. Členové České filmové a televizní akademie vybírali ze 30 celovečerních hraných snímků a 15 dokumentů, které měly v kinech premiéru v roce 2012. Vítězové budou vyhlášeni 2. března.
Kaplice - To, co se zdálo, že se snad nikdy nestane, se konečně začalo naplňovat. Kaplické kino, které roky marně volalo po modernizaci, se během posledních měsíců z gruntu mění.
Domažlice – Administrativní průtahy zdržují provedení digitalizace obou domažlických kin (Čakan i letní). Rada města v polovině ledna vyloučila z účasti ve 2. kole tendru oba přihlášené uchazeče. Veřejná zakázka byla zadána v otevřeném nadlimitním řízení.
Písecko - Ve Skalách se koná masopust.
Praha – Pražské kino Lucerna bude dnes místem vyhlašování nominací dvacátého ročníku ceny Český lev. Členové České filmové a televizní akademie vybírali ze 30 celovečerních hraných snímků a 15 dokumentů, které měly v kinech premiéru v roce 2012. Vítězové budou vyhlášeni 2. března.
Hradec Králové – Francouzští cyklo cestovatelé Francoise a Claude Hervé budou hlavními hosty jarních festivalů Cyklocestování, které se budou konat 2. a 3. února v Hradci Králové a 9. a 10. února ve Frýdku-Místku.
Hradec Králové – Program kina Bio Central již jede naplno. Například v pátek 1. února se promítal Hobit: Neočekávaná cesta a od 20 hodin film Hon. V sobotu 2. a v neděli 3. února se tu uskuteční festival Cyklocestování.
Opava /POZVÁNKA/ - Fanoušci filmů ze země vycházejícího slunce si v příštím týdnu v opavském kině Mír přijdou opravdu na své. Vrcholí přípravy na Ozvěny šestého ročníku festivalu japonských filmů a kultury Eiga-Sai v Opavě, které startují už v pondělí 11. února.
Liberec - Sobotní Liberecký deník přináší mnoho zajímavých informací. Situace v liberecké nemocnici by prý mohla odstartovat válku mezi Libercem a Libereckým krajem. Kino Varšava se snad konečně dočká rekonstrukce. A máme i čtení na víkend: přečíst si můžete rozhovor s hercem Václavem Helšušem.
Olomouc – Senioři mají novou možnost strávit podzim svého života aktivně. Na Svatém Kopečku na Sadovém náměstí se otevřel nový klub pro seniory.
Mladá Boleslav - Autogramiáda hokejistů BK Mladá Boleslav opět přilákala davy podpisu chtivých fandů.
Okres Louny - Co se děje zajímavého na stříbrných plátnech v regionu.
Hradec Králové – Program kina Bio Central již jede naplno. Například v pátek 1. února se bude od 16.30 hodin promítat Hobit: Neočekávaná cesta a od 20 hodin film Hon. V sobotu 2. a v neděli 3. února se tu uskuteční festival Cyklocestování.
Klatovsko – Svátek všech zamilovaných sv. Valentýn se blíží. Obchodníci už nyní přiznávají, že lidé utrácejí mnohem více než v jiných letech.
Český Krumlov – Po měsíci bude zítra opět otevřeno českokrumlovské kino. Provoz byl v lednu totiž přerušen. Po dlouhých letech s jeho provozováním skončil dosavadní nájemce Jan Jiřička, který předal štafetu Martině Šlapákové a firmě Tarstia, jež vloni vyhrála výběrové řízení na provozovatele objektu.
Česká Lípa /ANKETA/ - Zastupitelé odsouhlasili na podruhé záměr místního architekta Miroslava Pavljuka na vybudování letního občerstvení na místě, kde ještě před několika lety bylo kino.
Praha /VIDEO/ – Gangsterka z L. A., rodinné drama v Thajsku, milostná sci-fi, psychothriller a rekonstrukce dramatických událostí kolem Summitu G8 v Janově. To jsou filmové novinky, které svedou tento týden boj o diváka. Do kin tedy vstoupily americká mafie, thajská tsunami, italský Summit G8 a korejské vztahy, prostě pohromy všeho druhu…
Písecko - V milevském domě kultury je prázdninová dílna pro děti. V tělocvičně ZŠ Kluky se bude tančit zumba.
Jablonecko - Pátek prvního února. Školáci dostali ve čtvrtek pololetní vysvědčení a mají prázdniny. Přestože leckde nebyly známky úplně ty nejkrásnější, volno si děti zaslouží a mohou si je užít s rodiči, ale také pod dozorem.
Rakovník - Kulturní centrum Rakovník dostane letos od rakovnické radnice méně peněz. Ředitel Kulturního centra v Rakovníku Jiří Karel konstatoval: „I letos jsme dostali daleko méně peněz, takže to nebude jednoduché. Je to pro nás ještě čerstvá zpráva a teprve se budeme radit, kde ušetřit. Zřejmě na provozu, ale těžko v tuto chvíli říct, na čem konkrétně."
Pelhřimovsko – Začíná sezona masopustů. Reje masek si ve městech i vesnicích Pelhřimovska drží dlouholetou tradici.
Letohrad, Ústí n. O. – Ústec-ké a letohradské kino patří mezi ty biografy, které ještě neprošly digitalizací. Protože už nedosáhnou na atraktivní tituly, ruku v ruce s redukovanou nabídkou kráčí i malý počet diváků.
Jablonecko - Nabídka filmových představení v kinech na Jablonecku.
Uherské Hradiště - Milí čtenáři, redakce Slováckého deníku pro vás připravila pravidelné soutěže o zajímavé ceny. Najdete je vždy na titulní straně páteční přílohy Slovácké noviny.
Brodek u Přerova – Blbec k večeři – to je bláznivá komedie Francise Vebera, na kterou zve divadelní soubor J.K.Tyl z Brodku u Přerova.
Chebsko - Pololetky mohou děti nalákat do bazénu, ale také do kina na českou pohádku.
Rychnov nad Kněžnou - Zeptali jsme se vás v ulicích města..
Okres Louny - Co se děje zajímavého na stříbrných plátnech v regionu.
Písecko - Kino Portyč v Písku uvádí animovaný film Doba ledová 4: Země v pohybu. v milevském domě kultury se koná Festival na kopci.
Lužany – Vloni obec dokončila renovaci základní školy, do které investovala téměř tři miliony korun.
Sušice - Sušické kino hostilo v úterý nový kulturní pořad Radka Nakládala s názvem Škrtněte si, prosím.
Krnov - Počítačová technika otevřela filmovým tvůrcům nevídané možnosti. Díky digitalizaci kin se filmové novinky dostanou ke všem divákům v premiérovém čase. Případ netrpělivě očekávané premiéry filmu Čtyřlístek ale ukázal, že počítače v kinematografii mají také svůj rub.
Planá – Jihočeská folková legenda, skupina Nezmaři, se představí v neděli 3. února na koncertu v Plané. Koncert začíná v tamním kině v 18 hodin.