/FOTOGALERIE/ Kinaři v Krnově i v Bruntálu už zase promítají, ale diváci se za filmovými zážitky s rouškou a povinnými odstupy zrovna nehrnou. Aspoň se to tak jeví v porovnání s tím, jaký byl zájem o znovuotevřené obchody a restaurace se zahrádkami, které obnovily provoz 11. května společně s kiny.
V pondělí 11. května se milovníci filmů mohli vydat i do kina. V Pelhřimově se do něj však lidé vrací s rozvahou a v Havlíčkově Brodě dokonce odkládají start až na pátek 29. května.
První návštěvníky po vynucené pauze znovu začínají vítat galerie, muzea, kina, knihovny, ale i zámecké parky. Některé z nich se otevřely už včera, jiné tak učiní v průběhu nadcházejících dnů.
Promítáním dokumentu V síti zahájí v úterý po vynucené dvouměsíční přestávce provoz blanenské kino. „Vstupenky by si diváci měli zakoupit ideálně předem online. Budou však k dostání i na pokladně kina hodinu před začátkem představení. Jejich rezervace nebude možná,“ informoval vedoucí blanenského kina Jan Mach.
Krnovská knihovna se poprvé otevřela čtenářům v pondělí 11. května. Uvolňování mimořádných opatření umožňuje otevřít od 11. května v Krnově také kino Mír a výstavní síně Flemmichovy vily, ale koncertní síň a divadlo zůstávají zavřené. Proč? V čem je rozdíl?
Každá lichá řada musí být zcela volná, v sudých řadách pak mohou vedle sebe sedět nejvýše dva diváci a vedle nich z obou stran musí zůstat neobsazené křeslo. Kapacita kinosálu se tak zúžila na necelých devadesát diváků.
Den plný změn. I tak by se dalo označit pondělí 11. května, kdy se otevřely další obchody, kadeřnictví, kina či muzea. Řada restaurací zřídila venkovní zahrádky, jen to počasí moc nepřálo. Rozvolňování bezpečnostních opatření využili i lidé na Českolipsku.
Den plný změn. I tak by se dalo označit pondělí 11. května, kdy se otevřely další obchody, kadeřnictví, kina či muzea. Řada restaurací zřídila venkovní zahrádky, jen to počasí moc nepřálo. Rozvolňování bezpečnostních opatření využili i lidé na Děčínsku.
Pěší zóna plná lidí, hosté na předzahrádkách restaurací. Jindy běžné obrázky z Hlavní třídy v Šumperku byly v pondělí 11. května neobvyklou podívanou. Po dvou měsících koronavirových omezení se život v regionu z velké části vrátil do normálních kolejí.
Kino v Turnově obnoví svůj provoz v úterý 12. května. Obnovení provozu je ale závislé na dodržování přísných hygienických podmínek. Úterní promítání zahájí český film Staříci.
Kino v Turnově obnoví svůj provoz v úterý 12. května. Obnovení provozu je ale závislé na dodržování přísných hygienických podmínek. Úterní promítání zahájí český film Staříci.
Pondělí 11. května je ve znamení zřejmě zatím největšího uvolnění opatření souvisejících s pandemií koronaviru. Reportéři Deníku mapují, jak dnešek vypadal ve Zlínském kraji.
I přes omezení si vydechli provozovatele kina Modrý kříž v Kutné Hoře radostí, že už mohou otevřít pro veřejnost. Hned od prvého dne, kdy jim to bylo umožněno, připravili řadu filmů z produkce české i zahraniční.
Tento týden se budeme moci vydat na Strakonicku do kina poprvé 14. května. To plánují své otevření Strakonice a Volyně. „Začneme premiérou thrilleru Lov. Do sálu bude možné prodávat sedm desítek vstupenek,“ řekla vedoucí strakonického kina Oko Jaroslava Bernasová.
Po vynucené přestávce způsobené epidemií koronaviru se pro diváky znovu otevře od 11. května Městské kino v Novém Boru. O den později přivítá první návštěvníky rovněž Sklářské muzeum
/TIPY KAM ZAJÍT/ Na pondělí 11. května se těšila většina Jihomoravanů především z jednoho důvodu. Otevírají zahrádky restaurací. Ale dnešní vlna uvol%nování umožní i návrat do kin, muzeí nebo zahrad či zámků. A také otevírají obchody v nákupních centrech.
Vstupenky pouze do sudých řad, mezi diváky mezera na šíři jednoho sedadla, nasazené roušky během promítání, zákaz konzumace jídla a nápojů. Tak to bude vypadat v kině Svět ve Dvoře Králové nad Labem po obnovení provozu. Promítat začne v úterý 12. května.
/ANKETA/ Zamrzlý život ve městě kvůli vládním nařízením začíná od pondělí povolovat. Otevírají i obě budějovická multikina CineStar, která nabídnou jedinečné filmové zážitky.
Od 11. května smí opět promítat kina. Na pondělní znovuotevření se těší také kino v Šumperku, od čtvrtka si můžete zajít na film i do zábřežského kina.
S návratem života do normálních kolejí se pro veřejnost otevřou také brány příbramského kina a divadla. Samozřejmě že diváci budou muset dodržovat hygienické a bezpečnostní podmínky. Kino začne promítat už v pondělí 11. května. Konají se hned rovnou dvě představení, v 16 a 19 hodin.
Zahrál si Supermana, s Tomem Cruisem vyrazil na jednu z Mission Impossible, teď Henry Cavill září jako Zaklínač. A jak poznamenává časopis Glanc - to se teprve rozjíždí!
Po téměř dvouměsíční pauze se do kin v Olomouckém kraji od pondělí 11. května znovu mohou vrátit diváci. Biografy jim zatím nabídnou hlavně filmové zážitky, kavárny se ještě otevřít nemohou. Na filmy se bude chodit v rouškách a v sálech sedět s patřičnými rozestupy, zapovězeno zatím bude občerstvení a to i vlastní.
Provozovatelé kin mohou v pondělí konečně pustit diváky do sálů a oživit promítačky. Podle původního plánu uvolňování restriktivních opatření se tak mělo stát až ke konci května. Kinaři narychlo připravují program.
Vaše kino vysílá filmy lidem domů také z kralupského kina. „Krom toho, že si zpříjemníte domácí karanténu sledováním filmů, přispějete tak i na chod našeho/vašeho kina, které musí být v těchto dnech uzavřené. Vstupenka má pevnou cenu 70 korun,“ zve tým Kina Vltava. Dnes je na programu od 20.30 hodin dokumentární film Attila.
Místo s nevšední atmosférou plné zážitků z dětství i oblíbené místo k randění. Tak lidé vzpomínají na mnohaletou tradici hojně navštěvovaného autokina v Čermné nad Orlicí na Rychnovsku. Paradoxně stav nouze v době koronavirové pandemie, který vystavil stopku mnoha kulturním akcím, může za to, že autokino po patnáctileté odmlce znovu otevře své brány. Letos jde zřejmě o první autokino v Královéhradeckém kraji, které bude promítat.
V divadlech chystají provozovatelé omezený provoz. V Lounech jednají o možném odehrání několika představení amatérských souborů. V Žatci se zatím hrát divadlo nebude, plánují tam ale rozjezd kina. Jen každou druhou řadu budou moci obsadit provozovatelé kin a divadel.
Dnes slaví Juraj Jakubisko 82. narozeniny. Na siestu u sklenky ale nemá moc času, přestože mnohé filmaře pandemie zastavila. Dokončuje totiž film Perinbaba a dva světy, respektive jeho trikové scény.
Virtuální vasekino.cz, do kterého se v Karlovarském kraji zapojilo kino Malá scéna v Chodově, kino Alfa v Sokolově a kino Ostrov, dnes nabízí film Modelář.
Kino až domů Moje Kino Live dnes vysílá projekt PechaKucha Night Prague, který je odpovědí pražského kina Aero na dobu karantény. Představí se 10 tvůrců, kteří promluví o svých projektech z oboru architektury, grafického designu, módy, teorie, malby, fotografie a produktového designu.
Druhá koronavirová vlna přinesla opět omezení, která vláda postupně zpřísňuje. Od 22. října už došlo také k uzavření obchodů kromě potravin, drogerie, lékáren a dalších a omezení pohybu lidí venku. Celorepubliková omezení najdete níže. Jaký dopad mají na lokální život? Deník vám přináší nejdůležitější lokální informace přehledně na jednom místě.
Karlovarský hotel Thermal se letos filmovým hostům neotevře. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary se neuskuteční. Jak oznámilo před chvílí jeho vedení, „s ohledem na přetrvávající opatření vlády v souvislosti s koronavirovou krizí a kvůli jejím mezinárodním dopadům a celosvětově komplikované situaci“ se bude 55. ročník konat až příští rok ve dnech 2. až 10. července. Jeho organizátoři nicméně nabídnou alternativní program.
Vláda na své včerejší schůzi jednala mimo jiné o dalším rozvolňování pravidel pro obchod i kulturní a sportovní akce. Jasněji by ovšem mělo být ve čtvrtek.
Už se otevřely hobbymarkety, autoprodejny či malé butiky, kultura má ale stále utrum. Divadelníci vyrážejí za diváky ven, distributoři zatím mohli filmy pouze streamovat. Čerstvě spustilo teď první česko-slovenské festivalové VoD i pražské kino Edison, otevřené teprve před necelým rokem. Před dvěma týdny se rozjelo první autokino, po něm následovala další a mají úspěch.
Oblečení by si lidé mohli v kamenných prodejnách smět znovu začít zkoušet od 11. května. Sprchy a šatny v posilovnách a fitness centrech by se mohly otevřít spíše až na konci května. S obnovením fungování bazénů a kin vláda počítá v poslední vlně uvolňování, tedy od 25. května. O konání hromadných akcí v létě chce vydat konečné stanovisko ve čtvrtek. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
Koncerty, divadlo či kino. Všechno zavřené, zrušené nebo odložené. Takový je dopad koronavirové pandemie a s ní souvisejících vládních nařízení. Prostějovský společenský a kulturní život usnul spánkem šípkovým.
Kytarová noc má v lyském kině již dlouhou tradici a ani koronavirová omezení ji nezrušila. Pouze se koncert ze sálu vydává za diváky on-line cestou až k nim domů. Patnáctá Kytarová noc v kině bude dnes od 17 hodin pánskou jízdou. Zahrají Adam Pavlíček, Aleš Petržela, Norbi Kovács, Standa Barek a duo Siemre Nuevo. Na hudební live stream zve za pořadatele místní kytarista, hudebník, učitel a skladatel Lukáš Sommer.
Současná situace celosvětové pandemie virové choroby Covid-19 se dotýká každého z nás, ať pracovně nebo osobně. Kultura v tomto případě dostala pořádnou ránu, čas jako by se zastavil. Kina a divadelní sály utichly, veškeré kulturní aktivity se ruší, přesouvají a zatím nikdo neví, kdy se vše vrátí k původnímu stavu.