STŘEDA, ČTVRTEK, PÁTEK: Jíst, meditovat, milovat i koncert mladých sólistů
Teplice - Kina, výstavy a koncerty - jen si vybrat!
Teplice - Kina, výstavy a koncerty - jen si vybrat!
Ostrava /FOTOGALERIE,DISKUSE/ -Na leteckých záběrech jsou vidět většinou jen vyasfaltované ulice bez domů. Zblízka jde o místo ruin, skládek a toulavých psů. To je realita dolní části Hrušova, který byl kdysi součástí výstavní čtvrti.
Brno - Filmový festival v brněnském kině Palace Cinemas Velký Špalíček láká na netradiční propojení hudebního koncertu a filmových projekcí.
Děčín - Technické služby začaly s podzimním úklidem ve městě.
Frenštát pod Radhoštěm – Do Frenštátu se po roce opět vrací Mezinárodní festival outdoorových filmů. Další ročník putovní přehlídky zavítá pod Radhošť tento čtvrtek a potrvá do neděle. Konat se bude opět ve frenštátském kině, návštěvníky čeká výběr z desítek kvalitních snímků.
Chrudimsko - Co mají ve své nabídce zdejší kina?
Dobruška – Jak často se stane, že se učitelé se svými žáky stoprocentně shodnou?
Kutná Hora - Milovníci hororu těšte se! Vkutnohorském kině Modrý kříž se vsobotu večer uskuteční druhá hororová noc. „Začínat se bude vdevět hodin a tématem je muzeum voskových figurín,“ přiblížila program vedoucí kina Veronika Lebedová.
Český Brod /FOTOGALERIE/ - Sál českobrodského kina se stal toto pondělí hostitelem první, ustavující, schůze nového zastupitelstva města Český Brod.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit ve středu 3. listopadu.
Chomutov /ANKETA/ - Graffiti vídáme na zdích v sousedství paneláků každý den. Někomu se líbí, někoho ruší. Deník sestavil porotu složenou z umělce, sprejera a laika, která se pokusila zhodnotit jak jsou piecy zdařilé.
Pardubice - /FOTOGALERIE/ - Leoš Šimánek procestoval například Severní i Jižní Ameriku, Kanadu, Nový Zéland, Havajské ostrovy, Rusko, ostrovy v Tichomoří a celou řadu dalších destinací. O svých výpravách píše knihy a vypráví divákům při svých promítáních.
Šumpersko/Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka od 2. do 9. listopadu.
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.
Vsetín -Vidět snímky zachycující krásy Vsetína mohou od pondělí všichni milovníci fotografie. V kině Vatra se včera odpoledne uskutečnila vernisáž pátého ročníku fotografické soutěže pořádané vsetínskou Diakonií.
Opava /ROZHOVOR/ - Osmý ročník mezinárodního outdoorového filmového festivalu započal. V rámci svého putování po naší republice navštíví 24 měst, mezi nimiž nechybí ani Opava. Zde bude program probíhat v kině Mír již ode dneška a potrvá do 4. listopadu.
Boskovice – Ostřejší obraz, čistější zvuk a film hned po premiéře. Na to vše lákají už od konce září diváky v boskovickém kině Panorama. Kino totiž prošlo kompletní digitalizací a v současnosti promítá většinu snímků v 2D projekci, která disponuje vysokým rozlišením 4K.
Mikulov /FOTOGALERIE/ - Jak dostat na jedno pódium Hanu Zagorovou, Pink, Standu Hložka, Nastěnku a Johna Travoltu? Mikulov už na to má osvědčený návod. Stačí si pozvat pražské Hanky Panky se svojí unikátní travesti show.
Blansko - Z těch fotografií mrazí v zádech a člověka polévá studený pot. Tak do tohohle bych nešel ani omylem. Dvě vysoké skály a mezi nimi napjaté lano. A na něm muž, který si v klidu vykračuje od jednoho vrcholku ke druhému.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit v úterý 2. listopadu.
Mikulov - Do mikulovského kina se o víkendu sjelo množství vyznavačů naturální kulturistiky.
Zlín /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ – Láďa Kerndl, přezdívaný také jako český Frank Sinatra, před několika měsíci oslavil životní jubileum. Ke svým pětašedesátinám dostal spoustu gratulací a nejinak tomu bude i 17. listopadu ve zlínském Velkém kině. Tam se totiž chystá známý zpěvák oslavit své narozeniny dodatečně. Zpěvák si na svůj koncert jako hosta přizval i dceru Terezu, což ostatně dělává často…
Veselí nad Moravou – Obrovská letící vážka, která diváka mine v poslední vteřině. Králík, který je natolik živý, že z plátna téměř vyskočí do hlediště. Takové 3D efekty mohou od podzimu obdivovat diváci kina ve Veselí nad Moravou.
Liberec – Poslední možnost vystavovat v libereckých lázních skončila. Kde bude DrinkArt příště?
Atmosféra, kterou se podařilo vytvořit na akci DrinkArt 5, byla jedinečná. Neformální skupina mladých lidí dokázala zorganizovat akci, za kterou by se nemuselo stydět velké kulturní zařízení kdekoli v Čechách.
Brno - Režisér Radim Procházka si pro svůj nejnovější dokument Drnovické catenaccio vybral osud bývalé nejmenší extraligové vesnice světa Drnovice.
Prostějov – Čtvrteční večer bude v prostějovském Kulturním klubu Duha patřit přerovskému rodákovi Karlu Plíhalovi. Zpěvák, kytarista, textař, skladatel a hudební režisér v jedné osobě právě podniká podzimní turné po republice.
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.
Olomouc – Už podruhé mu ukradli stejné kolo, už podruhé si zloděje sám chytil. Tentokrát potkal svůj bicykl s cizím "majitelem" v centru Olomouce, běžel ulicemi za zlodějem a nekompromisně si vzal kolo zpět.
Jablonecko - Nabídka filmových představení v kinech na Jablonecku.
Litoměřice /VIDEODOKUMENT, FOTOGALERIE/ - V pátek od 20 hodin byl v Kině Máj v Litoměřicích promítán nový český film Bastardi.
Východní Čechy /FOTOGALERIE/ - V kinech je nový český film. Jde o příběh čtyř spolužáků uprostřed každodenní divočiny sedmdesátých let. Drsná komedie plná skvělých hereckých výkonů, výborné muziky a reálných kostýmů může především u zdravých lidí vyvolat silné mrazení.
Přerov – Jak správně projíždět křižovatky, co je pravidlo zipu a kdo musí mít autosedačku. Taková poučení, ale i čerstvé novinky v silničním provozu, mohou zjistit návštěvníci besedy, která se koná 3. listopadu v kině Hvězda v Přerově. Loni na tuto akci BESIPu přišlo na 320 lidí.
Olomouc – Už podruhé mu ukradli stejné kolo, už podruhé si zloděje sám chytil. Tentokrát potkal svůj bicykl s cizím "majitelem" v centru Olomouce, běžel ulicemi za zlodějem a nekompromisně si vzal kolo zpět.
Konice – Něco podobného Konice nepamatuje. Parta místních studentů připravuje divadelní muzikál, jehož předlohou není nic menšího než velkofilm Jamese Camerona Titanic. Premiéra měla původně být už 30. října, ale kvůli úrazu jednoho z hlavních představitelů ji ansámbl musel přesunout. Uskuteční se v sobotu 20. listopadu v sále konického kina.
Železný Brod - Železnobrodský Sokol je nejstarší tělovýchovnou jednotou na Jablonecku - 2. díl.
Třebíč – V Třebíči začíná fungovat elektronický prodej vstupenek na kulturní pořady pořádané Městským kulturním střediskem Třebíč (MKS) a filmová představení v kině Pasáž.
Vsetín – Fotografická soutěž s názvem Šumný Vsetín je u konce. V pondělí v patnáct hodin se uskuteční slavnostní vernisáž.
Veselí nad Moravou – Obrovská letící vážka, která diváka mine v poslední vteřině. Králík, který je natolik živý, že z plátna téměř vyskočí do hlediště. Takové 3D efekty mohou obdivovat diváci kina v Hodoníně.
Teplicko - Kina, výstavy a koncerty - jen si vybrat!
Znojemsko - Výstavu holubů, která je druhá největší na Moravě, připravili v obci Práče.Výtvarná expozice je zase vystavena v kavárně a čajovně Cafetony.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 29. ŘÍJNA/ - Udělaly jsme si se třemi přítelkyněmi pěkný sobotní večer s přenosem z Metropolitní opery ve Velkém kině. Byl to krásný zážitek a nějak se nám nechtělo jej ukončit jen tím ahoj před kinem a rozchodem domů. Celkem rychle jsme se dohodly ještě na „skleničce“ a holčičím pokecu.
Zlínský kraj - Přinášíme vám přehled kulturních akcí, které můžete navštívit během víkendu 30. a 31. října.
Klatovy – Už od 1. prosince dostane klatovské kino Šumava moderní podobu. Zhruba za čtyři miliony bude digitalizováno, to však zdaleka nebude jediná novinka. Zejména děti ocení promítání 3D filmů, pro dospělé se chystají přímé přenosy oper či důležitých hokejových a fotbalových zápasů. Konat se tu budou i živá hudební vystoupení, s nimiž už se začalo. Deníku to řekl vedoucí klatovského kina Karel Kotěšovec.
Písecko - Kam půjdeme o víkendu za zábavou a kulturou?
Meziboří – Stovka lidí z Meziboří a Litvínova tři dny nosila do mezibořského kina materiální pomoc pro potřebné. Humanitární sbírku tam uspořádala tamní sociálně zdravotní komise.
Praha – Drsný život v českých speciálních školách, rozklad jedné kriminálnické rodiny a hodně osobitá novodobá variace na téma Frankenstein. Témata filmových novinek, jež tento týden ve čtvrtek vstupují do kin, dávají tušit, že popcornová zábava diváky rozhodně nečeká. Tři těžkotonážní premiéry ale naštěstí vyvažuje Red. Půvabný sebeironický snímek o vysloužilých špionech na penzi, kteří se musí rozpomenout na staré časy a oprášit palné zbraně i důvtip, aby přežili.
Havlíčkův Brod – Dnešní středu večer se v historické budově na Smetanově náměstí opět začne naplno žít kulturním životem.
Teplicko - Kina, výstavy i koncerty - jen si vybrat!
Okres Louny - Co se děje na stříbrných plátnech v regionu.