Hranice – S nápadem postavit v Hranicích zbrusu nový kulturní stánek přišlo před nedávnem Městské kulturní zařízení. Novostavba na zelené louce vedle letního kina by prý vyšla zhruba na stejné peníze, jako mnohamilionová rekonstrukce staré budovy kina Svět.
Velešín – Sprejerství je opravdový adrenalin. Alespoň ilegální, jak tvrdí Martin Mikeš z Českých Budějovic, který o víkendu zdobil spolu s kamarády nové nízkoprahové zařízení pro mládež Molo ve velešínském objektu kina.
Rakovník - Ředitel rakovnického kulturního centra Jiří Karel zve:"Diváci se mohou se podívat na velkém plátně v kině třebana hokej. Kvalita obrazu je fakticky suprová."
Uherské Hradiště – Na Malé scéně Slováckého divadla se představí v neděli 24. ledna novoveský divadelnický spolek Blic, který divákům zahraje inscenaci Julie umírá každou noc. Spolu s amatérskými herci na prknech uherskohradišťské scény vystoupí herečka Slováckého divadla Irena Vacková.
Východní Čechy - /ŘÁDKY DŮVĚRY/ Každý pátek zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Dnes otiskujeme další z vašich dopisů. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Studénka - Poté, co se budova bývalého kina vrátila ve zchátralém stavu zpátky do rukou města Studénky, stojí radní před rozhodnutím, co s ní dál? V úvahu přichází jak rekonstrukce a nějaké využití městem tak další prodej.
Zlín – Ještě před letními prázdninami by měly po dlouhých letech fungovat eskalátory v podchodu na náměstí Práce ve Zlíně. Ihned poté čeká velká rekonstrukce celou spojnici od areálu Svitu k Velkému kinu v centru města.
Blansko, Boskovice – Nejlepší britský film roku Fish Tank otvírá dveře malého bytu na anglickém sídlišti a také dalšího ročníku Projektu 100 na Blanensku. Další přehlídka kvalitních filmů z celého světa odstartuje v pondělí v Blansku. Boskovičtí si filmy vychutnají od února.
Kopřivnice – Příznivci vážné hudby si tento víkend užijí kulturní vyžití v Kopřivnici. Své umění tam předvedou muzikanti uskupení Ad Libitum. Těšit se můžeme na umění několika uměleckých stylů v průběhu staletí. V kopřivnickém kině ale zazní také díla současná.
Praha /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Smutná hrdinka Katka. Narkomanka, jíž se nepovedlo vrátit do života a jejíž osudy natáčela Helena Třeštíková původně pro televizní obrazovku. Před pár lety na film navázala, a tak vznikl celovečerní dokument zachycující víc než desetiletou etapu jedné ženy. Z půvabné dívky je dnes troska, jež zanechala v kojeneckém ústavu malou holčičku. Film Katka vstoupí koncem února do kin. Co nám prozradila režisérka Helena Třeštíková o novém filmu Katka, jeho hrdince, závislosti a nenápadném štěstí?
České Budějovice – Nejsilnější jihočeský plavecký klub Koh – i – noor Č. Budějovice má za sebou vydařený rok a v tom letošním by chtěl na kvalitní výsledky navázat. „Po sportovní stránce můžeme být s výkonností spokojeni. Našim plavcům se daří překonávat letité krajské rekordy v seniorské i dorostenecké kategorii,“ pochvaluje si předsedkyně oddílu Eva Šmausová.
Uherské Hradiště - Když jsem se na Aktuálně.cz dočetl, že veletrh v Japonsku představuje nejšpičkovější roboty, a poté na webu Českého rozhlasu, že naše ministerstvo zdravotnictví plánuje otevřít nejšpičkovější pracoviště kardiovaskulárních center, téma minifejetonu bylo na světě – slovo „nejšpičkovější“, tedy nelogický superlativ, a slova stejně hojně užívaná, stejně nelogická: nejkrajnější, nejhlavnější (jen na internetu je jich nepočítaně).
Fejeton - Aukce, to je věc, ke které se obyčejný člověk příliš nedostane. Čte o aukcích v novinách nebo na internetu, vidí je v amerických filmech, ale že by na nějaké byl osobně přítomen, tím se může pochlubit jen málokdo. Ale přitom dražíme všichni.
Jindřichův Hradec– Pokud schválí ve středu schválí zastupitelé návrh rozpočtu pro tento rok, čeká letos jindřichohradecké kino Střelnice digitalizace a také úprava interiéru.
Dvůr Králové – Další výjimečné filmové tituly přináší 16. ročník přehlídky Projekt 100. Zahájen byl 14. ledna a do konce května se objeví v téměř stovce sálů po celé republice.
Chotěvice – Přestože se někdy může zdát, že evropské peníze proudí jen do velkých a turisticky atraktivních měst, občas zaznamenají úspěch také malé obce. Už zanedlouho se o tom budou moci přesvědčit i občané Chotěvic, kde v bývalém kině začal vznikat vytoužený sál pro společenské akce.
Přerov – Za prvních několik dní od prvního trojrozměrného promítání se v přerovském kině Hvězda zvedla návštěvnost. Minulý pátek mohli diváci ve dvou časech – v 17 a 20 hodin zhlédnout zdarma filmy Cesta na měsíc 3D a Velké podmořské dobrodružství 3D. Zájem byl tak velký, že si návštěvníci vystáli před kinem dlouho frontu.
Liberec – Technologie jednoznačně vládne našemu světu. Stejně tak je tomu i ve filmovém zábavním průmyslu. Současný boom 3D projekcí má jednoznačnou příčinu. Filmový zážitek je neotřelý, přesvědčivý, prostě nový.
Uherské Hradiště – Výstavě 260 fotografií, které jsou v současné době vystaveny ve foyer kina Hvězda pod názvem „Ohlédnutí“, dominuje tematika folkloru, neboť dvě vypsané kategorie se tohoto fenoménu týkaly (ohlédnutí za folklorními akcemi roku 2009 a 60 let souboru Hradišťan).
Krnov – Tradiční přehlídka Projekt 100, pořádaná Asociací českých filmových klubů v České republice, odehraje již pošestnácté. I v letošním roce přinese několik výjimečných titulů.
Třinec, Praha – Firma Byty Třinec chce s pasportizací svých bytových jednotek začít v únoru. Redakci to řekla Michaela Winklerová, mluvčí skupiny CPI, do které Byty Třinec patří.