Krnov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Okres má za sebou náročný povodňový víkend, který se až na pár zaplavených sklepů a podemletých komunikací obešel téměř beze škod. V Krnově hasiči uvolňovali koryto řeky od kmenů.
Semily - Semilský biograf Jitřenka bude po sedmi letech opět promítat filmy. Půjde však o rozlučkové projekce předtím, než se kino na 13 měsíců uzavře pro rozsáhlou rekonstrukci, na jejímž konci se zrodí multifunkční objekt s knihovnou, kinem, klubovnami a kavárnou.
Holešov /FOTOGALERIE/ - Historicky první ročník mezinárodního setkání loutkových a alternativních divadel z Moravy, Slovenska a Čech, nazvaného Loutky a bábky, skončil o víkendu v Holešově.
Hostinné - Desítky milionů korun zEvropské unie poputují vnásledujících měsících do obcí na Trutnovsku. Regionální rada před několika dny schválila vybrané projekty, které získají podporu zregionálního operačního programu.
Praha, Ostrava - Pocta kameramanům: to byl impuls, proč se producent Čestmír Kopecký rozhodl uspořádat Mezinárodní filmový festival Ostrava Kamera oko.
Boskovice /FOTOGALERIE/ - Japonská zastavení podruhé v Boskovicích Boskovice. Po oba víkendové dny mohou příznivci japonské kultury zavítat do Boskovic.
Prostějov - Devět prázdninových čtvrtků bude letos v Prostějově ve znamení kultury a sportu. Oslovení Prostějované ovšem o ničem nevědí. „To myslíte Wolkrův Prostějov?“ odpověděla starší žena na dotaz, zda ví něco o prázdninovém programu. „Absolutně nám to nic neříká. Opravdu to slyšíme poprvé,“ shodli se mladí lidé kolem dvaceti let.
Zašová /FOTOGALERIE/ - Hrůza. Bylo to horší než povodně v devadesátém sedmém. Takto nejčastěji popisují dramatický středeční večer, prudký přívalový déšť a záplavy obyvatelé valašské obce Zašová.
Frýdlantn.Ostravicí – Na výstavbu nových bytových domů v lokalitě mezi ulicemi Nádražní, Poštovní a J. Trčky ve Frýdlantu nad Ostravicí si budou muset lidé zřejmě ještě nějakou dobu počkat.
Ústí nad Labem - Dětem z osmi základních škol včera mohli závidět jejich vrstevníci z ostatních školských zařízení. Včera se tu totiž už rozdávalo vysvědčení a prázdniny o čtyři dny dříve.
České Budějovice -Drama Faidra promítne dnes v přímém přenosu z Národního divadla v Londýně budějovické kino Kotva. Titulní roli ztvární Helen Mirren, držitelka Oscara za roli ve filmu Královna.
Rokycansko - Konec školního roku se pro rokycanské základní školy změnil. Z úterka na pátek. Ředitelé se totiž dohodli, že třídy by stejně byly poloprázdné, protože spousta rodičů už požádala o uvolnění svých ratolestí kvůli dovolené. Učitelé však půjdou do práce ještě v pondělí i úterý.
Vsetín - Květiny a finanční dary v celkové výši téměř čtyřicet tisíc korun převzali včera v kině Vatra ve Vsetíně nejúspěšnější absolventi vsetínských středních škol.
Uherské Hradiště - V předprázdninový čtvrtek 25. června bude zakončena aktuální sezona cyklu Zlatý fond kinematografie. Hostem závěrečného programu Zlínským krajem finančně podporovaného cyklu bude písničkář, filmař, divadelní i filmový herec, režisér a spisovatel Václav Koubek.
Tanvald - Legendární fiktivní génius z dob Rakouska–Uherska se dočká vlastní sochy. Jára Cimrman v životní velikosti by měl už v polovině příštího roku zdobit balkon tanvaldského kina Jas.
Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Kino, fenomén dřívějších dob, zaznamenal v posledních letech úpadek. Tuto změnu zaregistrovali také provozovatelé kin na Slovácku. „Celkově za rok 2009 se dá zatím předpokládat celkový pokles návštěvnosti,“ shrnul David Huspenina z uherskohradišťských městských kin.
Praha - Vášeň, posedlost a smrt, to vše má v sobě Faidra, hra Jeana Racina, kterou napsal na motivy stejnojmenné Senecovy tragédie. Hru londýnského Národního divadla s Helen Mirrenovou v roli Faidry dnes promítá v přímém přenosu 270 kin na celém světě.
Boskovice - V pátek začínají v boskovickém kině Panorama a v zámeckém skleníku dny japonské kultury. Boskovičtí se s Japonskem budou moci seznámit i o víkendu.
Zábřeh - Tolik emocí a dramatických okamžiků jako na zábřežském zastupitelstvu, které se koná v místním kině, nezažijí diváci mnoha filmových představení.
Jihlava - O osudu sokolovny a přestavbě v tuto chvíli uzavřeného kina Sokol na multifunkční kulturní centrum debatovali v úterý docela dlouho jihlavští zastupitelé.
Kroměřížsko - Třídy zející prázdnotou: tak to tento týden vypadá v mnoha školách na Kroměřížsku. Výuce už totiž pro letošní rok odzvonilo a školáky tak místo učebnic těší výlety, exkurze či nejrůznější sportovní aktivity.
Londýn – Nejvhodnějším městem k životu je letos podle britského magazínu Monocle švýcarský Curych, který se dostal na špičku seznamu 25 světových metropolí, kde se žije nejlépe.
Hradec Králové - Po úspěšném cyklu návštěv oper v New Yorku se mohou diváci královéhradeckého artkina Centrál těšit na výpravu do nitra dalšího slavného uměleckého centra.