Do kina mohou pohodlně i vozíčkáři
BOSKOVICE - Ode dneška se mohou i lidé na vozíku vydat do boskovického kina Panorama, aniž by museli podstoupit nedůstojné a náročné vynášení po schodech.
BOSKOVICE - Ode dneška se mohou i lidé na vozíku vydat do boskovického kina Panorama, aniž by museli podstoupit nedůstojné a náročné vynášení po schodech.
ČESKÁ LÍPA - S diváky přijeli do České Lípy podiskutovat hlavní představitelé filmu Gympl Jiří Mádl, Tomáš Vorel jr. a Filip Vorel spolu se scénáristou Tomášem Houškou a vedoucí produkce Věrou Ferdovou.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Vlnu spekulací vyvolalo středeční prohlášení dlouholetého ředitele Letní filmové školy Jiřího Králíka, že si založí vlastní filmový festival. Rozbuškou k radikálním slovům se stal nedělní verdikt Asociace českých filmových klubů (AČFK), která s Králíkem už nepočítá ve svém vedení.
PRAHA - Za týden, tedy zkraje listopadu, kdy je zima už na spadnutí, se do kin chystá vplout letní komedie o pomstě, slávě, rybovraždě a jiskřící pípě v bufetu Tropicana s názvem Poslední plavky.
ŽATEC - Dočesná se v příštím roce bude konat 5. a 6. září, rozhodli tento týden radní. Nově by ji ale už nemuselo připravovat městské divadlo.
KUNOVICE - Přesně deset let uplynulo ve čtvrtek 1. listopadu ode dne, kdy Kunovice získaly statut města. Vedení kunovické radnice proto na víkend 3.-4. listopadu připravilo bohatý program oslav.
OPAVA - David Lynch, vnímán jako ikona amerického nezávislého filmu, se po šesti letech navrátil, aby v kinech celého světa představil své nejnovější dílo - Inland Empire. Snímek byl v tomto týdnu uveden i v Opavě v rámci filmového klubu.
CHOMUTOV - Chomutovské ulice skrývají desítky mozaiek, které jsou již staré a zapomenuté. Jen málokdo se nad nimi pozastaví.
KARLOVY VARY - Naprosto nepřehledná situace kolem kina Čas, které má provozovat nadace města, se stále více komplikuje. Radnice nyní uvažuje o tom, že znovu vyhlásí už jednou zrušené výběrové řízení na pronájemce tohoto městského zařízení.
ORLICKOÚSTECKO - Také v měsíci listopadu si můžete vybrat z bohaté nabídky programů kin na Orlickoústecku.
HUSTOPEČE - Filmový štáb v čele s režisérem Dušanem Kleinem, který letos v létě natáčel ve Starovicích a Hustopečích komedii Svatba na bitevním poli se chystá opět na Břeclavsko. Tentokrát ovšem bez filmových kamer.
DOBRUŠKA - Při namátkové pochůzce našli předevčírem večer strážníci místní Městské policie u kina skupinku dětí a mladistvých, jak popíjí alkohol a kouří marihuanu.
ÚSTÍ NAD LABEM - Parkoviště pro 76 aut mezi Masarykovou a Moskevskou ulicí pod kinem Hraničář je stále v provozu. A to přesto, že smlouva mezi firmou Czech Property Investments (CPI), vlastníkem pozemku, a městem Ústí včera vypršela.
KOUŘIM - Město Kouřim ve spolupráci s divadlem Mrsťa Prsťa připravilo pro letošní podzim kulturní novinku – hudebně – divadelní festival Kouřimské poDIVování.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dlouholetý ředitel Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti Jiří Králík nevylučuje, že založí nový festival. Reagoval tak na nedělní rozhodnutí Asociace českých filmových klubů (AČFK), která s ním již nepočítá ve svém vedení.
BOR - Jeho členové na setkání v Boru oslavili desáté výročí od založení spolku
TACHOV - Přes čtyři stovky dětí tachovskézákladní školy v Hornické ulicise muselove čtvrtek po osmé ráno opustit budovu a uchylit se do bezpečí. Neznámý anonym totižpolici oznámil, že je ve škole uložena bomba.
TACHOV - Neznámý pachatel vyhrožoval dětem ve škole výbuchem
KLATOVSKO - Již zanedlouho budeme na půjčovny a obchody s DVD jen vzpomínat
DOBRUŠKA - Při namátkové pochůzce našli předevčírem večer strážníci místní Městské policie u kina skupinku dětí a mladistvých, jak popíjí alkohol a kouří marihuanu.
ŠTERNBERK - Šternberští radní v pondělí schválili pronájem místního kina formou výpůjčky soukromému provozovateli. Ten vzejde z výběrového řízení, jehož podmínky radnice zveřejní ještě do konce tohoto týdne na úřední desce a městských internetových stránkách.
MOST - V kině Kosmos nás v tomto filmovém týdnu čeká pět premiér, jedna repríza a nedělní pohádka.
HAVÍŘOV - Ve věku osmapadesáti let zemřel v úterý odpoledne bývalý primátor města Havířova JUDr. Zdeněk Pohl. Příčinou úmrtí byly dlouhodobé zdravotní problémy, na kterých se podepsala špatná životospráva.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Dlouholetý ředitel Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti Jiří Králík nevylučuje, že založí nový festival. Reagoval tak na nedělní rozhodnutí Asociace českých filmových klubů (AČFK), která s ním již nepočítá ve svém vedení.
KUTNÁ HORA - V kutnohorském kině promítají 1. listopadu v 19.30 hodin. Šéfkuchařka prvotřídní manhattanské restaurace Kate Armstrongová vede své každodenní náročné směny s obdivuhodnou lehkostí.
HAVÍŘOV - Ve věku osmapadesáti let zemřel v úterý odpoledne bývalý primátor města Havířova JUDr. Zdeněk Pohl.
KLATOVSKO - Již zanedlouho budeme na půjčovny a obchody s DVD jen vzpomínat
LOUNY - Lounský klub DejaVu připravil pro své hosty filmovou lahůdku.
KUTNÁ HORA - Hallowenskou noc, která se poprvé uskutečnila v DDM Kutná Hora, připravila Dana Pilařová. V Domě dětí a mládeže spalo 25 dětí, které si během večera a dne vyrobily z dýní strašáky a zahrály si různé hry.
KOLÍNSKO - V následujících dnech se opět koná několik zajímavých akcí.
NOVÝ JIČÍN - S příchodem podzimu se hudební produkce v Novém Jičíně musí zákonitě vrátit pod střechy do klubů. V podmínkách Nového Jičína to znamená především návrat do Galerky na Staré poště, která připomíná spíše učebnu. O problému absence opravdového hudebního klubu hovoří starosta města Ivan Týle.
BÍLOVICE - Zhruba šest stovek nadšenců přišlo v pondělní 29. října večer na obnovení provozu místního kina v Bílovicích. K promítání totiž došlo po dlouhých patnácti letech od uzavření sálu.
DĚČÍNSKO - Filmy v trafikách si lidé už tolik nekupují jako když je začaly prodávat
BÍLOVICE - Zhruba šest stovek nadšenců přišlo v pondělní 29. října večer na obnovení provozu místního kina v Bílovicích. K promítání totiž došlo po dlouhých patnácti letech od uzavření sálu.
PRACHATICE - Klub Zdravotně postižených dětí a mládeže při Domu dětí a mládeže Prachatice připravil o podzimních prázdninách turnaj v petangue.
KRNOV - Neznámý anonym vyhrožoval umístěním bomby v Krnově nejen v pondělí, ale také včera v úterý 30. října. Tentokráte měl být výbušný systém umístěn na největší základní škole plné dětí.
KRNOV - Neznámý anonym vyhrožoval umístěním bomby v Krnově nejen v pondělí, ale také v úterý 30. října. Tentokráte měl být výbušný systém umístěn na největší základní škole plné dětí.
PARDUBICE - Jedné z nejstarších loutkových scén v republice schází mladá krev!
KADAŇ - Až do roku 2010 by měla běžet postupná rekonstrukce jediného kina v Kadani – kina Hvězda. Město z něj chce udělat moderní filmový stánek a zvýšit tak jeho návštěvnost, která není v současné době právě nejvyšší.
MLADÁ VOŽICE - Město by rádo udrželo provoz místního kina i příští rok, byť je ztrátové.
SOKOLOV - Nově zrekonstruované kino Alfa v Sokolově přivítá své diváky až příští víkend. Promítání bude zdarma
ČÁSLAV - V čáslavském kině promítají film Když si Chuck bral Larryho 30. října ve 20 hodin. Vdovec Larry se snaží všechen svůj volný čas trávit se svými potomky, zatímco jeho nejlepší kamarád – pohodář Chuck – se častým střídáním partnerek pokouší vyhnout tomu, aby kdy nějaké potomky měl.
PRAHA - Praha/ Letní filmová škola (LFŠ) v Uherském Hradišti se od roku 1992, kdy se jí poprvé ujal tehdy novopečený ředitel uherskohradišťských městských kin Jiří Králík (50), stala jednou z nejznámějších filmových přehlídek v ČR.
VOLARY - V pátek 26. října proběhl ve volarském kinosále 1. podzimní koncert dechového orchestru Základní umělecké školy Volary pod taktovkou dirigenta Františka Zacha, který byl zároveň spojen s oslavami státního svátku vzniku samostatného Československa.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Letní filmová škola (LFŠ) v Uherském Hradišti se od roku 1992, kdy se jí poprvé ujal tehdy novopečený ředitel uherskohradišťských městských kin Jiří Králík (50), stala jednou z nejznámějších filmových přehlídek v ČR.
LYSÁ NAD LABEM - Rocková skupina s půvabným názvem Sek jsi bombonky (čtěte Sexy bombonky) vystoupilav sobotu na baru kina Hogo Fogo.
Když vroce 2005 producent Joel Silver ohlašoval další remake kultovního hororu z50. let Invaze lupičů těl, sliboval film „velmi strašidelný a velmi smysluplný“. Tahle Invaze měla být jiná - thriller spojený se společensko-politickým podobenstvím. Proto si producent na režisérské křeslo vybral Němce Olivera Hirschbiegela, který zrovna zaujal oscarovou Akademii strhujícím portrétem posledních Hitlerových dnů vPádu Třetí říše.
KRNOV - V krnovském kině Mír proběhly největší úpravy interiéru od dob jeho velké rekonstrukce v roce 1995. V neděli 28. října se poprvé představil veřejnosti sál plný komfortních čalouněných křesel, které nahradily nepohodlné dřevěné sedačky. Byla zde také položena nová podlahová krytina a renovací prošlo také osvětlení podstupnic schodiště.
KOLÍNSKO - V následujících dnech se opět koná několik zajímavých akcí.
ZBRASLAVICE/VRDY - Největší počet diváků přilákaly Vratné Lahve a Harry Potter.