Čtyřdenní festival Filmový Písek, který začíná ve čtvrtek 17. října, nabídne kromě více než tří desítek filmů také setkání s filmovými tvůrci, přednášky a bohatý doprovodný program v podobě koncertu skupiny Tata Bojs nebo Swing Bandu Tábor.
Hradecké Bio Central uvede v úterý od 20.30 hodin záznam čtyřhodinového divadelního představení z londýnského West Endu - Lehmanova trilogie, jako součást projektu Divadlo v kině.
Jihočeský herec, komediant, loutkář a pouliční umělec, čelný představitel a zakladatel alternativního divadelního spolku, Víťa Marčík zavítá do neveklovského kina, aby v neděli 20. října v 16 hodin předvedl svou originální verzi pohádky Bajaja.
Kolínské Kino 99 připravilo na 16. října od 19:30 hodin exkluzivní předpremiéru filmu Budiž světlo, kde nebudou chybět ani hosté z řad tvůrců a protagonistů.
Trojici snímků si na dnešek připravilo kino Hutník. Návštěvníci kina budou moci zhlédnout filmy Dokážeš udržet tajemství?, Román pro pokročilé a Joker.
/FOTO/ Film Na střeše se stal vítězem letošního ročníku cen Novoborské akademie spojených kinematografií (NASK), kterou před 18 lety založil kinař Radovan Novotný a vybudoval i její renomé. Vedoucí kin z více než stovky českých a moravských měst letos v Novém Boru ocenili i režiséra Václava Marhoula, který převzal cenu za přínos české i světové kinematografii.
/FOTO/ Film Na střeše se stal vítězem letošního ročníku cen Novoborské akademie spojených kinematografií (NASK), kterou před 18 lety založil kinař Radovan Novotný a vybudoval i její renomé. Vedoucí kin z více než stovky českých a moravských měst letos v Novém Boru ocenili i režiséra Václava Marhoula, který převzal cenu za přínos české i světové kinematografii.
/FOTO/ Film Na střeše se stal vítězem letošního ročníku cen Novoborské akademie spojených kinematografií (NASK), kterou před 18 lety založil kinař Radovan Novotný a vybudoval i její renomé. Vedoucí kin z více než stovky českých a moravských měst letos v Novém Boru ocenili i režiséra Václava Marhoula, který převzal cenu za přínos české i světové kinematografii.
Kino Sokol se dnes stane prostorem pro Listování. Ján Simkanič, iniciátor a editor ojedinělého projektu Mé dětství v socialismu, u příležitosti 25. výročí Listopadu 1989 připravil výjimečnou sbírku vzpomínek více než 60 známých i méně známých osobností.
Příběh filmu Pražské orgie nás zavádí do poloviny 70. let. Slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman – často využívané alter ego Philipa Rotha – přijíždí do Prahy, aby zachránil a odvezl rukopis nevydané knihy.
S jógou začala před osmi lety, jelikož měla sedavé povolání a poohlížela se po nějakém pohybu. Dnes je to nedílnou součástí jejího života. Jana Drobná, momentálně pracující pro Městské kino Hvězda v Uherském Hradišti, je zároveň lektorkou a praktikantkou jógy.
Sondu do života a uměleckého vývoje známé hudební a kulturní ikony Milese Davise nabídne dokumentární film, jehož promítání chystá uherskohradišťské kino Hvězda v rámci svého programu Kulturních delikates.
Vyškov – Oblíbený film Bohemian Rhapsody o legendární britské skupině Queen bude dnes promítat Kino Sokolský dům ve Vyškově. Snímek mapuje raketový vzestup skupiny a vznik jejich největších hitů.
Jižní Morava – Černá komedie Parazit ukončila na dlouhou dobu promítání ve více než sto let starém Kině Svět v Hodoníně. Kompletní modernizace za zhruba padesát milionů korun potrvá rok a půl. Také Blanenští znovu otevřeli opravené kino.
Jižní Morava – Černá komedie Parazit ukončila na dlouhou dobu promítání ve více než sto let starém Kině Svět v Hodoníně. Kompletní modernizace za zhruba padesát milionů korun potrvá rok a půl. Také Znojemské kino dostává hezčí podobu. Mění se v něm sedačky.
Jižní Morava – Černá komedie Parazit ukončila na dlouhou dobu promítání ve více než sto let starém Kině Svět v Hodoníně. Kompletní modernizace za zhruba padesát milionů korun potrvá rok a půl. V příštím roce má dojít k výrazné modernizaci také kina ve Vyškově.
Jižní Morava – Černá komedie Parazit ukončila na dlouhou dobu promítání ve více než sto let starém Kině Svět v Hodoníně. Kompletní modernizace za zhruba padesát milionů korun potrvá rok a půl.
Kino v Nadějkově ožije druhou sobotu v říjnu od 17 hodin. Hostem Čajovny bude Petr Zeman, muž mnoha aktivit, ideálů a plánů, které skeptikům můžou připadat donkichotské, ale často se plní.
Legenda stříbrného plátna a její dcera. Regina Rázlová v roli Marlene Dietrich a Simona Postlerová jako Maria Riva. Herecký koncert divadla Ungelt už tuto sobotu 12. října v Bohumíně. Představení „Miss Dietrich lituje“ uvádí K3 na pódiu kina od 19 hodin.
Vyškov - Prohlídku nočního DinoParku mají možnost v pátek zažít ve Vyškově. Součástí prohlídky je i doprovodný program na hvězdárně. Návštěvníky noční prohlídky DinoParku ve Vyškově dnes čekají speciálně nasvícené scény, netradiční pohled na druhohorní velikány, 4D kino, doprovodný program na hvězdárně a navíc noční vyjížďka na DinoBiku, která bude zdarma.
Městské kino ve Slaném bude v úterý 15. října dějištěm přednášky s názvem Kam zmizel zlatý poklad republiky. A jak již pojmenování akce napovídá, řeč bude hlavně o osudech zlatého československého pokladu.
Snímek Velké Británie Panství Downton věrně zobrazuje život příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století.
Již 17. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů se odehraje také v Krnově. Art klub kina Mír 70 Krnov od 14. do 20. 10. uvádí výběr toho nejlepšího z 1500 filmů ze stovky zemí.