/FOTOGALERIE/ Prodloužení nouzového stavu se promítne i do celé řady kulturních, sportovních a společenských akcí. U některých tento problém řeší pořadatelé posunutím na pozdější termín, ale u některých plánovaných akcí tento krok použít nelze a tak se jejich návštěvníci budou muset letos bez nich obejít.
Šíření nemoci COVID-19 zasáhl mimojiné i tuzemskou kulturu. Opavský spolek Bludný kámen na tuto situaci velmi rychle zareagoval a spustil projekt s názvem Izolovaná spojení. Jedná se o koncerty, performance, přednášky a jiná vystoupení umělců a tvůrců v přímém přenosu prostřednictvím facebookového streamu.
Na živý přenos houslového a klavírního recitálu zve ve středu 1. dubna Moravská filharmonie v Olomouci. Koncertní mistr Vít Mužík a klavíristka Lucie Kaucká budou kvůli mimořádným opatřením vystupovat před prázdným sálem Reduty.
Retro už několik let ovlivňuje módu nebo zábavu a tak, jako někde se chodí na „hity z kazeťáku“, v Karviné (a okolí) můžete za mixážním pultem narazit na podnikatele a občasného diskžokeje Pepu Majewského, který muziku pouští výhradně z vinylových desek. I když u něj to možná není tak úplně retro.
Kapela O5 a Radeček podpoří v neděli 29. března obyvatele v karanténě na Litovelsku a Uničovsku. Hudebníci ze Šumperka, kteří bydlí nedaleko od izolované zóny, odehrají ve svém studiu online koncert.
Ahoj, sousedé! Takto obyvatele Litovle, Uničova a okolí zdraví šumperská hudební skupina O5 a Radeček. Její členové v neděli 29. března od 17 hodin odehrají koncert na podporu lidí, kteří kvůli opatřením proti koronaviru uvízli v karanténě.
Kvůli šíření koronaviru a nouzovému stavu v České republice musí zrušit několik kulturních akcí také pražské Studio Dva na tvrzi v Divicích na Lounsku.
Aneta Langerová je šťastný člověk. Dělá jenom to, co chce, v kapele má skvělé lidi a jako teta může být pyšná na svou neteř a své synovce. Navíc připravuje turné se skvělou slovenskou kapelou a také nové album. A co myslíte? Práce na něm ji těší…
Mezi stálice českého (a nejen českého) hudebního šoubyznysu patří již ve svých šestadvaceti letech. Získala řadu hudebních ocenění, ale zkusila si například také moderaci Cen České hudební akademie Anděl, což si měla letos zopakovat.
Mezi stálice českého (a nejen českého) hudebního šoubyznysu patří již ve svých šestadvaceti letech. Získala řadu hudebních ocenění, ale zkusila si například také moderaci Cen České hudební akademie Anděl, což si měla letos zopakovat.
Téměř šedesát členů novopacké pobočky Svazu tělesně postižených si přišlo na výroční schůzi do sálu novopackého P centra Militkých poslechnout zprávu o činnosti této místní organizace a následně se i pobavit. Tentokráte, pravděpodobně vzhledem k zárodku koronavirových onemocnění, přišlo méně členů než obvykle a rovněž chyběli hosté.
V pořadí jedenácté studiové album Světlo do tmy vydává zpěvák a skladatel Michal Hrůza. Název jí dala skladba, k níž už hudebník představil videoklip. Celkově nahrávka přináší deset nových písní.
Britský poprockový písničkář James Blunt (46) je poslední světovou hvězdou, která v Praze hrála i přes hrozbu jménem koronavirus. Všechny další svá vystoupení odřekly. Vážná situace se promítla do návštěvnosti zpěvákova koncertu, který se uskutečnil v pátek 6. března v pražské Tipsport Areně. Sám James však na pódiu i mimo něpůsobil uvolněně.
Martin Janíček ze Žďáru nad Sázavou miloval hudbu už jako malý kluk. Před pár lety si začal plnit svůj dětský sen - založil punk-rockovou hudební skupinu REVOCK.
Hned dva frýdeckomístečtí interpreti ve čtvrtek večer zahráli on-line ze svých zkušeben. Od 19 hodin si mohli lidé vyposlechnout půlhodinový koncert zpěvačky a písničkářky Kaczi, ve 20.30 hodin pak vystoupil David Stypka s jeho kapelou Bandjeez.
Ostravští Places slaví na hudební scéně jednu celou dekádu, paradoxně právě proto se kapela více zamýšlí a bilancuje – a to i v návaznosti na současnou situaci, ve které jsme se ocitli všichni spolu. S bubeníkem Martinem Hampelem jsme se bavili o tom, jak se z party mladých středoškoláků stala veskrze respektovaná kapela, ale také o pokoře a inspiraci.
Na internetu se skrývá spousta skvělé muziky. Dobu strávenou v karanténě můžete využít k objevování zajímavých kapel a sólistů, o nichž jste možná doteď vůbec nevěděli.
Bezpečnostní opatření ve spojitosti s šířením koronaviru uvěznily lidi doma a pořádání veřejných akcí není možné, koncerty přesto pokračují. Alespoň někde – pardubická kapela Vypsaná fiXa našla cestu, jak vystoupení odehrát. Koncert s názvem Nedělní chvilka v živé dimenzi přenášela online a lidé ho tak mohli sledovat odkudkoli.
Měl to být jen jeden rokenrolový mejdan, který by patřičně oslavil, že konečně žijeme ve svobodné zemi. Psal se začátek roku 1990 a Marcel Lesník dal dohromady několik ostravských muzikantů, kteří tehdy hráli v kapelách Matyáš Gali, Parizol, Buřinky II, Vabank a Veget. A přesně před třiceti lety v sobotu 10. března 1990 to pak tato formace naplno rozjela na akci s názvem 1. originální rock and roll ples, která se konala v sále restaurace U Mámy v Ostravě-Pustkovci.
Herce a muzikanta Vojtěcha Dyka lze momentálně potkat v ulicích Olomouce. Když zrovna nenatáčí film v areálu fakultní nemocnice, rád se prochází historickým centrem města. Čtyřiatřicetiletý držitel Ceny Thálie i Ceny Anděl se tu zdrží zhruba do poloviny dubna.
Příznivci loketské kapely End of Scream o koncert nepřijdou. Muzikanti ho dnes v Alfě odehrají a vy můžete být při tom díky online přenosu na facebooku.
Příznivci loketské kapely End of Scream o koncert nepřijdou. Muzikanti ho dnes v Alfě odehrají a vy můžete být při tom díky online přenosu na facebooku.
Příznivci loketské kapely End of Scream o koncert nepřijdou. Muzikanti ho dnes v Alfě odehrají a vy můžete být při tom díky online přenosu na facebooku.
Rok od roku si lidé v České Lípě mají možnost vybírat ze stále bohatší nabídky koncertů, přednášek, výstav či divadelních představení. O pravidelnou nabídku zábavy a zážitků pro širokou veřejnost, zajištění řady kulturních akcí města (a nyní nově i o chod dosavadní příspěvkové organizace Lipý) se stará ředitelka příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa Tereza Vraná, kterou jsme vyzpovídali v Týdeníku Českolipsku ve středu 4. března.
/FOTOGALERIE/ Aktuální situace a nařízení vlády o zákazu pořádání kulturních akcí se dotkly i frýdecko-místecké kapely Mirai, která 6. března zahájila svou jarní tour.
/VIDEO/ Divadla, kluby i výstavy hledají v krizovém období možnosti, jak pokračovat dál. Ve hře jsou virtuální představení a snaha vynahradit divákům a posluchačům rušení akcí náhradními termíny.
/VIDEO/ V pátek měl z pódia v plzeňském areálu DEPO2015 bavit se svými kolegy z kapely Monkey Business mnoho stovek posluchačů. On, jeho kolegové muzikanti i jejich fanoušci však zůstanou doma.
Stav nouze se významně dotkl také kulturní scény. Loketští End of Scream museli kvůli aktuální situaci pozastavit turné Finding the Sanctuary. Zrušené koncerty vynahradí fanouškům online koncertem tuto sobotu.
Stav nouze se významně dotkl také kulturní scény. Loketští End of Scream museli kvůli aktuální situaci pozastavit turné Finding the Sanctuary. Zrušené koncerty vynahradí fanouškům online koncertem tuto sobotu.
Stav nouze se významně dotkl také kulturní scény. Loketští End of Scream museli kvůli aktuální situaci pozastavit turné Finding the Sanctuary. Zrušené koncerty vynahradí fanouškům online koncertem tuto sobotu.
V souvislosti s mimořádnými opatřeními přijatými Bezpečnostní radou státu v souvislosti s šířením nákazy koronavirem, zejména s rozhodnutím zákazu konání kulturních akcí s počtem účastníků vyšším jak 100 osob, spolek ARBOR – pořadatel Českolipského komorního cyklu odložil konání zahajovacího koncertu třetího ročníku cyklu plánovaného na úterý 24. března od 19 hod. v kostele Mistra Jana Husa v České Lípě na neurčito.
Společenské centrum pro kulturu a volný čas v Trutnově upřesnilo situaci se zrušenými představeními, plesy a pořady, které se měly v březnu konat Uffu, Národním domě a kině Vesmír. Bez náhrady bylo zrušené například finále hudebního festivalu Jazzinec.
Nejen divadla, kina nebo filharmonie se musí od úterý vypořádávat s novým opatřením kvůli šířící se epidemii koronaviru. Omezení kulturního života znamená problémy i pro samotné umělce.