
Koncert pro dům U Slona
Písek – Na obnovu historického měšťanského domu U Slona v Karlově ulici bude věnován výtěžek z benefičního koncertu.
Písek – Na obnovu historického měšťanského domu U Slona v Karlově ulici bude věnován výtěžek z benefičního koncertu.
Praha - „Myslím, že tátovi by se líbila ta atmosféra, ten náboj. Je to velký adrenalin. A to myslím úplně pro všechny zpěváky a muzikanty. Je znát, že všichni mají před tátou celkem velký respekt," říká Tučného dcera Michaela.
Praha - Maďarská kapela Omega, která v 70. a 80. letech minulého století patřila k nejpopulárnějším rockovým souborům ve střední Evropě, oslaví 55 let své existence 2. září také v Praze. Mezi hosty koncertu ve Velkém sále Lucerny budou mimo jiné Ota Balage se skupinou Balage Band a zpěvačkou Terezou Kopáčkovou nebo německá skupina Crystal Palace. Vystoupí i Petr Janda, jehož kapela Olympic shodou okolností také letos slaví 55 let od svého vzniku. Novináře o tom v pondělí informoval zpěvák Omegy János Kóbor.
Praha – Po třech letech od vydání dvojalba Worx and Reworx přichází k posluchačům mezinárodně ceněný ansámbl Clarinet Factory s novým studiovým počinem Meadows. Podílelo se na něm hned několik hostů, díky nimž – jak říká kapelník Jindřich Pavliš – dozráli Clarinet Factory k návratu k přírodním a přirozeným kořenům.
Domažlice – Sobotní koncert skupiny Arakain v domažlickém MKS se strhl ve rvačku fanoušků s policií.
České Budějovice /ROZHOVOR/ – Aleš Trdla (1964), hudební producent, dramaturg a majitel stejnojmenné agentury slaví v těchto dnech 20 let působení v českém šoubyznysu.
Červený kostel na olomoucké třídě Svobody by mohl za dva a půl roku poprvé po desítkách let zase sloužit pro setkávání. Tentokrát u kávy, při veřejných čteních, přednáškách nebo komorních koncertech.
Je jenom něco málo před 8. hodinou a já vstupuji do budovy Knihovny Petra Bezruče. Tentokrát si však nejdu vypůjčit žádnou publikaci, ale poslechnout si klavírní skladby, které mají zahájit tento festival.
Domažlice – Kdo zavítal v pátek večer do sálu MKS Domažlice, určitě nelitoval. Premiérový unplugged koncert Arakainu, při kterém ho doprovodily tři sličné dámy smyčcového tria String ladies, se nadmíru vydařil.
Pardubický kraj, Litomyšl - Páteční večer se litomyšlským klubem Kotelna rozezněla hudba kladenské skupiny Zrní. Vedle starších skladeb představila pětičlenná formace rovněž písně z nového alba Jiskřící, které vyšlo pouhý den před koncertem.
Praha - Pražané si mohou v příštích týdnech připomenout velikonoční tradice. Vyrazit mohou na výstavy, koncerty duchovní hudby, jarmarky a trhy či pašijové hry. Tradiční představení o životě a smrti Ježíše Krista letos na Pražském hradě nebude, odehraje se na Zbraslavi i v kostele Panny Marie Vítězné na Malé Straně nebo Zrcadlové kapli Klementina. Kompletní program najdou návštěvníci na webu Velikonoce v Praze.
Praha - Japonský pianista Masajuki Hirano vystupující pod pseudonymem BigYuki v neděli v pražském v Paláci Akropolis zahájí osmý ročník mezinárodního festivalu Mladí Ladí Jazz. Hudebník označovaný za vycházející jazzovou hvězdu v Praze poprvé představí svou energickou směs jazzu, hiphopu, soulu, rocku a klasické hudby. Jako předkapela na zahajovacím koncertě festivalu Mladí Ladí Jazz vystoupí Bert&Friends.
Horní Beřkovice - Jaro se dostavilo i do Horních Beřkovic, a to v dvojnásobné porci. V následujících dvou týdnech bude totiž tamní Multifunkční centrum patřit oblíbenému festivalu Beřkovické jaro 2017, které láká na doslova nabitý program.
Břeclavsko – Poctu Mozartovi a Schubertovi složí na osmi koncertech soubory jako PhilHarmonia Octet Prague, Janáčkův komorní orchestr či Barocco sempre giovane spolu se sólisty. Lednicko/Valtický hudební festival, který loni založil valtický rodák a houslista Jiří Partyka, se na podzim vrací. V předprodeji si ale lze vstupenky pořídit už nyní.
Praha - Valdštejnská zahrada v areálu Senátu se dnes po zimní přestávce znovu otevře veřejnosti. Přístupná bude do konce října, v létě opět nabídne koncerty. První z nich se uskuteční už v sobotu 13. května v rámci třetího ročníku Krojovaných slavností ve Valdštejnské zahradě.
Herálec – Fanoušci ledečské skupiny Ultima, která se prezentuje muzikou ve stylu rap new metalu, si jistě nenechají ujít její sobotní koncert v Herálci na Žďársku. Ultima tam ve svém padesátiminutovém vystoupení „předskočí" legendární kapele Škwor. Ta do kulturního domu v Herálci zavítá v rámci své jarní šňůry Hledání identity Tour.
Ledeč nad Sázavou – Fanoušci ledečské skupiny Ultima, která se prezentuje muzikou ve stylu rap new metalu, si jistě nenechají ujít její sobotní koncert v Herálci na Žďársku. Ultima tam ve svém padesátiminutovém vystoupení „předskočí" legendární kapele Škwor. Ta do kulturního domu v Herálci zavítá v rámci své jarní šňůry Hledání identity Tour.
Pořídit si nějakou originální velikonoční dekoraci, svíčky, k tomu ochutnat punč nebo medovinu, zkrátka a dobře nasát tu pravou velikonoční atmosféru. To a mnohé další mohou od čtvrtka návštěvníci opavských velikonočních trhů.
Podbořany - Návštěvníci si užijí spoustu zábavy a ještě podpoří dobrou věc.
Konstantinovy Lázně - Aprílovým koncertem rozhoupe v sobotu music club Panteon v Konstantinových Lázních plzeňská legenda Burma Jones.
Tradiční koncert Dechového orchestru mladých ZUŠ Krnov, který se koná v sobotu 1. dubna od 17 hodin v Městském divadle Krnov, bude mít velmi slavnostní atmosféru.
Domažlice – Arakain slaví 35 let. Metalová kapela při této příležitosti připravila pro fanoušky turné Arakain XXXV Double tour. Při šňůře 30 koncertů bude Arakain i v Domažlicích, a to již tento pátek a sobotu.
Praha - Americká metalová formace Korn ve čtvrtek zahraje v pražském Foru Karlín. Koncert bude součástí turné, na kterém kapela představí nové studiové album The Serenity of Suffering, které vyšlo v říjnu loňského roku. Hosty koncertu budou kapely Shall Burn a Hellyeah.
Teplice - Velkolepá a vskutku jarní oslava Dne učitelů, tak lze krátce charakterizovat slavnostní koncert, který se odehrál v teplickém domě kultury. Hlavní slovo, či spíše notu, měl populární smíšený pěvecký sbor z Krupky - Bohosudova, Audite silete.
Vysoké Mýto - Jarní cyklus komorních koncertů v galerii, věnovaný mladým talentům, bude ve čtvrtek pokračovat vystoupením dvou vysokomýtských hudebníků s dechovými nástroji.
Sedlčany – Originální folk-raggae-punkové duo Vasilův Rubáš považuje Sedlčany za srdeční záležitost, a proto se do tohoto města rádo vrací. Nejbližší sedlčanský koncert se uskuteční v sobotu 1. dubna od 21 hodin v klubu Pohoda.
Jezvé - Přes deset tisíc korun na potřeby nezbytně nutné pro péči o klienty hospice svaté Zdislavy v Liberci darovali návštěvníci dobročinného kostelního koncertu v Jezvé.
/POZVÁNKA/ Fakulta umění Ostravské univerzity a Základní umělecká škola Pavla Josefa Vejvanovského Hlučín zvou na Absolventský koncert.
Chomutov – Sérii jazzových koncertů zahájí držitel ceny Anděl David Dorůžka. Na zbytek roku je nachystáno dalších pět koncertů hudebních špiček
Sokolov – Muzikant, kytarista Honza Kirk Běhunek… Dnes už česká hudební legenda, která utkví v paměti nejen hrou na kytaru, ale i neustálým úsměvem při koncertech.
Praha - Sedmdesátková legenda Smokie chystá letos v Česku dva koncerty. Ze zakládajících členů zůstal už pouze jediný, ale stále stojí za poslech.
Praha - Téměř rok poté, co vyšla deska Srdeční příběh, kterou produkoval David Koller, s ní Michal Ambrož vyráží na turné. S obnovenou sestavou kapely Hudba Praha se zastaví v devíti českých a moravských městech první koncert se uskuteční už tento pátek.
Vynikající ukrajinsko-izraelský houslista Vadim Gluzman, kterého světový odborník na houslovou hru Jean-Michel Molkhou zařadil mezi třicet největších současných houslistů světa, bude hvězdou koncertů Janáčkovy filharmonie 30. a 31. března v Domě kultury města Ostravy.
Dechový orchestr mladých Základní umělecké školy Zábřeh oslaví dvacet let své existence. Na výročním koncertu v sobotu 22. dubna připomene významné momenty a skladby ze své historie.
Opočno - Ve středu od 19 hodin se v Kodymově národním domě uskuteční koncert Orchestru Pardubické konzervatoře a flétnisty Jana Ostrého, který pořádá Opočenská beseda.
Konstantinovy Lázně – Music club Panteon v Konstantinových Lázních zve všechny příznivce dobré hudby na aprílovým koncert české hudební legendy Burma Jones.
Horní Beřkovice - Jaro se dostavilo i do Horních Beřkovic, a to v dvojnásobné porci. V následujících dvou týdnech bude totiž tamní Multifunkční centrum patřit oblíbenému festivalu Beřkovické jaro 2017, které láká na doslova nabitý program.
Praha - Vrcholné dílo Antonína Dvořáka Stabat Mater letos zahájí program 10. ročníku festivalu Dvořákova Praha, který se v metropoli uskuteční od 7. do 23. září. Vedle známých i méně hraných děl Dvořáka, od jehož narození uplyne 8. září 176 let, zazní hudba dalších autorů. Rezidenčním orchestrem bude Česká filharmonie s dirigentem Jiřím Bělohlávkem. Poprvé se letos představí Festivalový orchestr Dvořákovy Prahy. Novináře o tom v úterý informoval umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.
Rychnov nad Kněžnou - Přes překážky ke hvězdám - dvoudenní akce, která proběhla ve Společenském centru za pořádání Centra Orion, se setkala s nebývalou odezvou.
Jedním z míst, kde se zapsaly do srdcí posluchačů nezapomenutelné koncerty Věry Špinarové, je také Krnov. Zpěvačka sem jezdila několik desetiletí.
Pestrý velikonoční program s celou řadou vystoupení a tradičním jarmarkem řemesel čeká Přerovany v neděli 16. dubna na Horním náměstí.
Praha - Americká zpěvačka Laura Pergolizziová vystupující pod uměleckým jménem LP v pondělí rozezpívala zaplněný pražský klub Roxy svým hitem Lost On You. Koncert nahlášený na 28. března LP vyprodala za pouhých pět minut, proto přidala další. Před klubem se již více než hodinu před začátkem jejího premiérového vystoupení v České republice vytvořila dlouhá fronta, v níž převládaly dívky.
Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka - 13. týden
Brno – K jejím nejznámějším patří písně In the Heat of the Night, Hi Hi Hi nebo Innocent Love a zná je téměř každý, kdo si osmdesátá a devadesátá léta pamatuje. Německá zpěvačka Sandra, jedna z nejpopulárnějších interpretek této doby, vystoupí 27. října poprvé v Brně. „Bude to současně teprve její druhý koncert v České republice," potvrdil informaci Radek Gehringer z pořádající agentury Moravia Top Concerts. Předprodej vstupenek začal v pondělí.
VIDEO / Zpěvačka Věra Špinarová, která zemřela nečekaně několik dní po prodělané srdeční příhodě, měla k Přerovu blízko.
Pardubice - Vojtěch Dyk s brněnskou skupinou B-Side Band společně dva roky nekoncertovali a letos vyrazili na turné s čerstvým repertoárem. Jejich show si budete moci živě vychutnat v úterý večer v Pardubicích. Koncert začíná v centru Ideon v 19:30 hodin.
Koncert v Čáslavi byl bohužel posledním, na kterém Věra Špinarová před odchodem do hudebního nebe zazpívala. Její blízký spolupracovník Petr Klér z Kutné Hory se podělil o vzpomínky, které ho se zpěvačkou pojí.
Karlovy Vary – Karlovarský symfonický orchestr uvede v pátek 31. března v Lázních III (původně se měl konat v Grandhotelu Ambassador Národní dům) koncert, na němž zazní Šostakovičův Koncert pro housle a orchestr a moll a suita Šeherezáda Rimského-Korsakova.
Vysočina - Je známý po celé České republice, přesto si mladý zpěvák Václav Lebeda, kterého většina zná spíše pod pseudonymem Voxel, na nic nehraje a nenechává se strhnout popularitou.
Milevsko – Letos uplyne 90 let od vzniku muzejního spolku a 80 let od otevření muzea.