Šumperk – První koncert Růžových dětí šumperského dětského sboru Motýli se v sobotu 5. listopadu konal v tamním domě kultury. Na pódiu se vedle pěveckých benjamínků vystřídala všechna oddělení sborového tělesa, které dohromady zahrnuje přes dvě stovky dětí. Sál byl zcela nabitý, sboristy přišly podpořit především rodiče i další příbuzní.
Moravskoslezská metropole se koncem listopadu zařadí k New Yorku, Amsterodamu, Londýnu, Hamburku, tedy k městům. kde se již prezentoval fenomenální klavírista Boris Giltburg. Uvede Schumanna, Brahmse, Rachmaninova i Prokofjeva
Ústí nad Labem - K velkým výročím chystají Agentura For a Kulturní středisko města Ústí na úterý 8. listopadu od 19.30 do DK Ústí koncert „Když Rock´n´Roll byl králem".
Litomyšl – Jen málo kapel na české hudební scéně zažilo během posledních několika let takový nárůst popularity. O kapele Jelen před rokem média psala jako o nováčkovi a nyní už jako o tvůrci hudební scény.
Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku, každý týden vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.
Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku, každý týden vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.
Praha - Koncerty Lucie Bílé, jež se měly dnes a v neděli konat v pražské O2 areně, pořadatelé kvůli zdravotní indispozici zpěvačky přesunuli na 8. ledna 2017. Koncert, který měl být dnes, se 8. ledna uskuteční od 20:00, nedělní vystoupení zpěvačka nahradí ve stejný den od 14:00. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámil za pořadatele Radek Stavěl.
Břeclav – Již deset let baví sebe i ostatní hudbou. Cimbálová muzika Notečka z břeclavské městské části Charvátská Nová Ves oslaví kulaté výročí koncertem a křtem nového v pořadí již druhého alba.
Praha /FOTOGALERIE/ - Legendární kapela Pražský výběr chystá velkolepou show. Na koncertě se představí 150 účinkujících, kteří zahrají na pódiu 27 metrů krát 27 metrů. Koncert se odehraje v pražské O2 areně a to ve středu 7. prosince. Pražský výběr si přizve hosty jako Davida Kollera, Monkey Business, Vojtěcha Dyka, Ondřeje Soukupa, Ivu Pazderkovou. Zahraje ale i Český národní symfonický orchestr pod taktovkou uznávaného amerického dirigenta Stevena Mercuria. Vystoupení bude trvat zhruba hodinu a půl. Kapela slibuje, že vydá archivní nahrávky, novinky si zatím šetří na později.
Praha - O2 arena zažije narozeninový koncert nejpopulárnější tuzemské zpěvačky. Oslavenkyní bude Lucie Bílá, která sfoukne na narozeninovém dortu 50 svíček. Koncert má podtitul Fifty Fifty. Českomoravská 17, Praha 9, 5. a 6. listopadu.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Velký vzpomínkový koncert na báječnou pedagožku bude hostit Severočeské divadlo již v sobotu od 17.00. Pořádá ho opět pěvkyně Emma Hubáčková.
Litomyšl - Jen málo kapel na české hudební scéně zažilo během posledních několika let takový nárůst popularity. O kapele Jelen před rokem média psala jako o nováčkovi a nyní už jako o tvůrci hudební scény.
Hradec Králové - Výstavu Marek Brodský: Veselé krchovy doprovodí koncert skupiny Jananas. Hudební vystoupení a setkání s autorem se uskuteční v pátek 4. listopadu od 19 hodin v hradecké galerii Artičok.
Praha - Více než 90 pamětníků poválečného odsunu a jejich potomků přijede v sobotu do Prahy na setkání a koncert v rámci projektu Smíření 2016. Pozvali je sem mladí Češi, kteří často mají k tématu osobní a rodinný vztah. Na koncertě kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí se s nimi může setkat i veřejnost. Projekt zahrnuje i výstavu a ukáže třeba vztahy rodin, které žijí v domech po vyhnaných a s původními obyvateli se stýkají.
Praha - V pražském Divadle Archa se v sobotu uskuteční koncert k 15 letům hudebního vydavatelství Guerilla Records, které se zaměřuje na nahrávky českého undergroundu. Na dvou scénách vystoupí Kabaret Dr. Caligariho, Umělá hmota, Burgtheater, Trio Mikoláše Chadimy, DekadentFabrik, Půlnoc a další. Součástí večera bude i výtvarná výstava a doprovodná projekce. V pátek o tom informoval zástupce vydavatelství Vladimír Drápal.
Dva rakouští hudebníci, saxofonista Harald Kräuter a kytarista Thomas Vigl, přijedou koncertovat do Bruntálu s programem, ve kterém se mísí jazz, rap, reggae, kabaret a parodují se ikony světového rocku, šansonu a dalších asi deseti žánrů.
Praha - Letošní vítěz prestižní Mezinárodní hudební soutěže královny Alžběty Lukáš Vondráček v pátek vystoupí v pražském Rudolfinu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu (SOČR). Pod taktovkou polského dirigenta Michala Nesterowicze zahraje Třetí klavírní koncert C dur Sergeje Prokofjeva. Hostujícího dirigenta Nesterowicze s talentovaným klavíristou pojí dřívější spolupráce.
Bílina - V pátek 4. listopadu čeká návštěvníky KD Bílina koncert prvního samostatného turné zpěvačky a herečky Barbory Polákové a její kapely, jediné jejich vystoupení na severu Čech.
Kaliště – Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, měkký tón kontrabasu a progresivní perkuse. To všechno charakterizuje kapelu Martina Trchová & Trio, v jejímž čele stojí jedna z nejúspěšněj-ších tuzemských písničkářek.
/ROZHOVOR/ Po celosvětovém úspěšném turné v loňském roce, které obsahovalo 146 koncertních zastávek, se Brit Floyd, což je nejznámější a nejvěrnější Pink Floyd show, vrací do Evropy a v sobotu 12. listopadu vystoupí v Ostravar Aréně.
Praha - Slavný americký skladatel a muzikant Philip Glass připravil pro své pražské vystoupení program, ve kterém připomene básníka Allena Ginsberga. Vystoupí 9. listopadu v Divadle Archa, oproti avizovanému koncertu s japonskou klavírní sólistkou Maki Namekawaovou ale zahraje sám. „Změnu zdůvodnil management Philipa Glasse zdravotními problémy japonské pianistky," řekla ve čtvrtek Pavlína Svatoňová z Archy.
Karlovy Vary - Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka v Karlových Varech vstupuje po loňském jubilejním 50. ročníku do své další éry. A její organizátoři mohou být spokojeni. V pořadí 51. ročník se uskuteční v Karlových Varech od 4. do 11. listopadu, a ačkoliv ještě nejsou všechny možnosti pro podání přihlášek uzavřené, je jasné, že účast ze zahraničí výrazně narůstá.
Vysoké Mýto – Krásné prostředí, dobrá akustika výstavního sálu a kladné ohlasy na březnové operní představení Voda a vzduch inspirovaly Městskou galerii k dalšímu koncertu.
Zlín - Když tvořím, už dávno se nemůžu spoléhat na to, že mě „kopne" nebo v lepším případě „políbí" múza," říká slavný slovenský interpret Vašo Patejdl. Zanedlouho jej čeká vystoupení ve Zlíně.
Praha - V Rudolfinu se ve středu koná koncert k 50. výročí kulturního a společenského fenoménu Star Trek. Koncert doprovázený audiovizuální show bude součástí festivalu Film Music Prague. Program nabídne ukázky z nejslavnějších startrekových filmů Khanův hněv, Cesta domů, První kontakt nebo skladby z televizních seriálů Nová generace a Voyager.
Tachov – O tom, že dětská záliba může mít přesah až do dospělosti a že je důležité vybrat zájmový kroužek pro děti zodpovědně, se mohlo přesvědčit tachovské publikum v sobotní podvečer.
Praha - Písničkář a hudebník Ivan Hlas naděluje, a to rovnou dvakrát. Svým fanouškům připravil desku Krásnej dar, kterou nahrál se svým triem tvořeným kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Olinem Nejezchlebou, a sbírku textů Miláčku, vrať se. Obě novinky pokřtil před pár dny v rámci naprosto skvostného koncertu v pražské Malostranské Besedě.
Jablonec n. N. - Není to ale jen hudba, která výrazně zazní z klubového pódia. Už dnes od 18 hodin proběhne pořad zasvěcený asi nejznámějšímu českému dokumentaristovi Janu Špátovi.
Brno – Snadné je žít, Máma se vrací nebo Kalhotky si sundej. Tyto i další skladby skupiny Mig 21 už podle členů kapely mezi fanoušky téměř zlidověly, někde se dokonce staly součástí hudební výchovy. Proto se kapela rozhodla vydat je ve speciálním zpěvníku, který představí ve středu a ve čtvrtek na Flédě – u příležitostí svého podzimního turné.
Praha - Slovenská skupina No Name v úterý ve vyprodané pražské hale Fórum Karlín zakončí sérii koncertů k 20. výročí svého vzniku. Na turné S Láskou tour 2016 nabízí největší hity i písně z aktuálního alba. Hostem všech 12 koncertů je kapela Všichni Svatí.
Dechový orchestr mladých Základní umělecké školy Krnov reprezentoval ve dnech 24. - 30. října Českou republiku na prestižním festivale „2016 Beijing International Band Festival".
Ústí nad Labem - Vtipný, zábavný, nadšený, odvázaný, roztančený, hitový, neposedný byl Tomáš Klus s kapelou Cílová skupina ve velkém sále Domu kultury v Ústí ve čtvrtek.
Hodonínsko – Uctění památky mrtvých je pro ni záležitostí na půl dne. Eva Šedová bydlí v Hodoníně, rodiče má ale pohřbené ve Vyškově. „Vlakem jezdím do Přerova a pak do Vyškova. Vracím se přes Brno a Břeclav. Ráno vyjedu o tři čtvrtě na osm a vracím se okolo třetí čtvrté hodiny," přiblížila Šedová. Do Vyškova jezdí asi čtyřikrát do roka. K oslavě Svátku zesnulých zapalovala svíčku už minulou středu.
Praha - Až šest stovek akcí po celé České republice nabídne šestnáctý ročník festivalu Týden vědy a techniky, který pořádá Akademie věd ČR. Kromě netradičních science show jsou letos na programu koncerty, křest knihy, komentované prohlídky, pozorování ptactva i projížďka elektromobilem. Přestože má festival návštěvníky různých generací, cílí na mladou generaci, protože bez ní nebude věda existovat, řekl dnes předseda AV ČR Jiří Drahoš.
Praha - Třiadvacetiletá zpěvačka Ewa Farna působí na tuzemské hudební scéně již deset let. Výročí oslaví zatím největším koncertem ve své kariéře, který se uskuteční 11. listopadu v pražském Foru Karlín. Debutové album s hitem Měls mě vůbec rád? vydala v roce 2006.
Loket - Středověký hrad zdaleka nepatří jen prohlídkychtivým návštěvníkům. Konají se tu akce pro děti, v Rytířském sále jsou pravidelně koncerty či divadelní představení a dvakrát do roka zve hrad na dvoudenní jarmareční slavnosti.
Kolín – Více jak pětačtyřicet let existující kapela Taxmeni dorazila v předvečer státního svátku do velkého sálu kolínského městského společenského domu a hned první skladbou koncertu pojmenovanou Srdce v ruce mám roztleskala a rozezpívala publikum.
Sedlčany /ROZHOVOR/ – Desátý jubilejní ročník Koncertu učitelů Základní umělecké školy Sedlčany si přišlo do Kulturního domu Josefa Suka vychutnat 400 posluchačů. Nabídl pestrou směs vystoupení současných, ale i bývalých pedagogů školy. Ředitelka ZUŠ Sedlčany Vladimíra Severová v rozhovoru přiblížila jeho průběh a odpověděla i na další otázky.
Náměstí Nebeského klidu, Zakázané město, návštěva čajovny s ochutnávkou nejlepších čínských čajů a hlavně večerní koncert v Tsinghua University Concert Hall to vše se vešlo do úterního programu krnovských hudebníků, kteří jsou od neděle v Číně.