
Zahrajte si o lístky na koncert zpěvačky Marie Rottrové!
Litomyšl – /SOUTĚŽ/ Do rodiště Bedřicha Smetany přijede 2. dubna známá česká zpěvačka Marie Rottrová.
Litomyšl – /SOUTĚŽ/ Do rodiště Bedřicha Smetany přijede 2. dubna známá česká zpěvačka Marie Rottrová.
Jistebnice - Se zpěvákem Janem Toužimským (37) o nové desce kapely Arakadabra, muzikálech, Lucii Bílé, náletech na hlasivky, motorkách, dětech i návratu do Jihočeska.
Brno – Více českých autorů od středověku do současnosti a již tradiční temné hodinky s hudbou při svíčkách. Výroční 25. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně láká na šest koncertů v pěti chrámech v centru Brna a tři noční programy.
Praha - Bigbítová skupina Keks oslaví 35 let své činnosti koncertem 14. dubna v holešovické Tipsport Aréně. Větší část koncertu odehraje za doprovodu Jihočeské filharmonie pod vedením Petra Chromčáka, se kterou zazpívá mezzosopranistka Ester Pavlů. Informoval o tom manažer souboru Jan Vyskočil.
Písek - Koncert se uskuteční 17. března v Divadle Fráni Šrámka od 19.30 hodin
Pohledy - Benefice pro Vlastimila Pechance se zúčastnilo asi sto lidí. Policie situaci na místě kontrolovala.
Nová Paka – Téměř devadesát účastníků novopacké pobočky Svazu tělesně postižených, která má 175 členů, pozdravili na výroční schůzi v novopackém P-centru Militkých předsedkyně krajského STP Zlata Víznerová a místostarosta MÚ Nová Paka Milan Pospíšil.
Sedlec - Práce na kostele sv. Anny v karlovarské části Sedlec se nezastaví ani letos. Dodělá se presbytář, malby a v plánu je i konzervace velkého obrazu, o rozměrech 2,5 krát 3,5 metru, Nanebevzetí Panny Marie, který je nyní v havarijním stavu.
Praha - Bigbítová skupina Keks oslaví 35 let své činnosti koncertem 14. dubna v holešovické Tipsport Aréně. Větší část koncertu odehraje za doprovodu Jihočeské filharmonie pod vedením Petra Chromčáka, se kterou zazpívá mezzosopranistka Ester Pavlů. Informoval o tom manažer souboru Jan Vyskočil.
Praha - Pražané si mohou v příštích týdnech připomenout velikonoční tradice. Navštívit mohou několik výstav - ty ukážou nejen malovaná, ale také nejstarší české vejce. Poprvé bude výstava kraslic v Národním zemědělském muzeu a velikonoční trh s řemeslníky na Hradě. Chystají se také jarmarky, trhy a pašijové hry, bohoslužby a koncerty.
Písek - Koncert se uskuteční 17. března v Divadle Fráni Šrámka od 19.30 hodin
Chystaný koncert skupiny Ortel v kulturním domě ve Frýdku vyvolal reakci. V Sokolíku se bude konat ve stejný den hudební akce pro ty, kteří s písněmi Ortelu nesouhlasí.
Zdeněk Vřešťál, zakládající člen někdejší legendární skupiny Nerez a současný člen kapely Neřež, slaví letos v březnu šedesátiny. K významnému životnímu jubileu připravila skupina Neřež nové cédéčko s názvem Jen blázni překročí svůj stín.
Mírov – Dunění bicích, ostré tóny elektrických kytar i melodie houslí se nesly v sobotu 12. března hradem Mírov. Koncert nazvaný Struny za mřížemi uspořádala ve spolupráci s vedením nejtěžší české věznice zábřežská Charita spolu s moravičanskou kapelou A.M.Úlet.
Letovice – Před vyprodaným sálem vystoupila v pátek večer v letovickém kulturním domě zpěvačka Petra Janů s doprovodnou kapelou Amsterdam. Její příznivci si užili nejen koncert, ale mohli si za ní přijít i pro podpis.
Louny - Lounská kapela si dala k Vánocům také nové album Muzika na kraji jazyka.
Smiřice - U zrodu smiřického hudebního festivalu stál hradecký rodák, houslista Jaroslav Svěcený.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - S písničkářem Janem Burianem více o „starém repertoáru", který vyšel na 6CD „Na blankytném pozadí" (Galén, 2016) a zahraje ho s kolegou Jiřím Dědečkem na unikátních koncertech v neděli 13. března v Hraničáři v Ústí i 19. března v hospodě U letního kina v Litoměřicích.
Třebíč /ROZHOVOR/ - Irský bard Travis O'Neill a jeho kapela His Cardinals Sins vyráží na turné Heart Shaped Hooks tour, kde představí stejnojmenné debutové album Heart Shaped Hooks. Tour startuje zítra v Třebíči. Travis O'Neill and His Cardinals Sins vystoupí na Festivalu sv. Patrika, který v sobotu v 19 hodin začne v Národním domě. Koncerty v Třebíči a následně pak 17. března v Kralupech nad Vltavou jsou jedinými koncerty v ČR v rámci této části turné, které poté pokračuje do Německa, Belgie, Francie a Holandska.
Region - Obrovský zájem o večerní koncert donutil pořadatele udělat z odpolední zkoušky veřejnou generálku. Zlínská filharmonie spolupracuje s Hradišťanem a hudebníkem Jiřím Pavlicou už léta. Sám si ani nevzpomíná, kolikátým rokem.
Třebíč - Irský bard Travis O'Neill a jeho kapela His Cardinals Sins vyráží na turné Heart Shaped Hooks tour, kde představí stejnojmenné debutové album Heart Shaped Hooks. Tour startuje zítra v Třebíči. Travis O'Neill and His Cardinals Sins vystoupí na Festivalu sv. Patrika, který v sobotu v 19 hodin začne v Národním domě. Koncerty v Třebíči a následně pak 17. března v Kralupech nad Vltavou jsou jedinými koncerty v ČR v rámci této části turné, které poté pokračuje do Německa, Belgie, Francie a Holandska.
Chomutovsko - Senioři budou v kadaňském Orfeu oslavovat MDŽ, děti recitovat v chomutovském SKKS.
Mikulov – Šedesát korun lze momentálně ušetřit na jedné vstupence na sérii koncertů pod širým nebem. Akce se stane součástí městských slavností v Mikulově. Lístky je možné zakoupit už nyní, ačkoliv se hudební vystoupení uskuteční až jednadvacátého května.
Bystřice nad Pernštejnem - Plánovaný koncert Jana Nedvěda v Bystřici nad Pernštejnem byl přeložen. Pořad původně plánovaný na pondělí 14. března se odehraje až v úterý 3. května. Důvodem je nemoc Jana Nedvěda.
Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech v regionu.
Chrudim - Místostarosta Roman Málek navrhuje stavbu víceúčelové Arény Chrudim, kde by se mohly pořádat i koncerty.
Milevsko - Dvě stě tisíc korun si pro letošek rozdělí organizátoři kulturních akcí. Právě taková částka byla k dispozici v dotačním programu města Kultura 2016. Největší jednorázový příspěvek – dvacet tisíc korun – získala Českomoravská myslivecká jednota na část programu Den sv. Huberta.
Hradec Králové - Jana Boušková, jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa, sóloharfistka České filharmonie, sólistka předních světových pódií, uvede ve čtvrtek 10. března Harfový koncert op. 25 Alberta Evaristy Ginastery na abonentním koncertu Filharmonie Hradec Králové.
Mladoboleslavsko - Co se psalo mezi 7. a 13. březnem v Boleslavském deníku v roce 1996? O zrušených koncertech, deratizaci i o kvalitě cirkusových vystoupení.
Plzeň – Kapela Mandrage přesouvá dva koncerty svého turné Všechny kočky tour.
Plzeň – Kapela Mandrage přesouvá dva koncerty svého turné Všechny kočky tour.
Zlín - /SOUTĚŽ UKONČENA/ V rámci turné se česká rocková legenda Škwor vydává na podporu nového alba „Hledání IDentity". Křest tohoto v pořadí devátého alba proběhl teprve nedávno a už se můžeme těšit na oficiální představení na nadcházející koncertní šňůře této populární kapely. Předkapely: Wait, Daniel Krob. Tentokrát můžete vyhrát dvojici lístků na koncert kapely Škwor do Masters of Café, který se koná již v sobotu 12. března od 20 hod.
Praha /ROZHOVOR/ – Zpěvačku Ewu Farnou a skupiny Support Lesbiens a Nebe svede dohromady koncertní šňůra s názvem On Stage Tour, která startuje už 25. března v České Lípě a celkem obsáhne deset vystoupení. O tom, jak bude vypadat, vyprávějí sami aktéři – vedle Ewy Farne je to Czenda Urbánek (zpěvák Support Lesbiens) a Petr Harazin (zpěvák Nebe).
Hradec Králové - Jana Boušková, jediná česká laureátka nejprestižnějších harfových soutěží světa, sóloharfistka České filharmonie, sólistka předních světových pódií, uvede ve čtvrtek 10. března Harfový koncert op. 25 Alberta Evaristy Ginastery na abonentním koncertu Filharmonie Hradec Králové.
Plzeň – Nová syntéza je téměř pět desítek let starý hudební projekt. Na přelomu 60. a 70. let minulého století k sobě poprvé v Čechách svedl rockovou kapelu – Blue Effect – a velké hudební těleso – Orchestr Českého rozhlasu.
/POZVÁNKA, PROGRAM/ Stejně jako prosincové trhy vánoční, budou i ty velikonoční letos poprvé zcela pod taktovkou města. Tradiční dřevěné stánky byly postaveny na Dolním náměstí, kde také bude celý program probíhat.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Kapela Ortel dlouhodobě rozděluje společnost. Někteří hudebníci dokonce ruší koncerty na místech, kde by měla skupina z Plzně vystoupit. Podle Libora Šíby, hlavního produkčního uznávané a hojně navštěvované scény U Letců v Hradci Králové a zároveň promotéra šňůry Megakoncertů kapely Ortel, se vše, co se kolem kapely děje, odehrává v rovině typicky české vlastnosti - závisti.
Zdeněk Vřešťál, zakládající člen někdejší legendární skupiny Nerez a současný člen kapely Neřež, slaví letos v březnu šedesátiny. K významnému životnímu jubileu připravila skupina Neřež nové cédéčko s názvem Jen blázni překročí svůj stín.
Praha /ROZHOVOR/ - Jedna z nejúspěšnějších českých rockových kapel vydává novinku, na níž zpívá duety s Mirkou Miškechovou, objevem Rinou a Jakubem Děkanem. Republiku teď brázdí na turné s Xindlem X a Voxelem.
Valašské Meziříčí – Britský kytarista a zpěvák Justin Lavash představí ve středu 9. března večer posluchačům ve Valašském Meziříčí své doposud nejrozmanitější album Changing of Tides. Vystoupí v komorním prostředí Malé scény za oponou. Koncert je součástí 2. ročníku cyklu Jarní jazz-bluesové dny.
Třebíč - Lenka Dusilová nedávno oslavila kulaté narozeniny, ke kterým naděluje svým fanouškům turné po celé republice.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Plná hudby, veselých písniček a dětského smíchu. Přesně taková jsou představení hradeckého Hudebního divadla dětem, která už více než 16 let vyprodávají divadla a koncertní síně po celé republice.
Brno, Zlín, Ostrava, Praha /VIDEO, POZNÁMKA/ - Česko má za sebou tři čtvrtiny turné Briana Maye a Kerry Ellis. Uzavře ho koncert v Praze.
Valašské Meziříčí – Britský kytarista a zpěvák Justin Lavash představí ve středu 9. března večer posluchačům ve Valašském Meziříčí své doposud nejrozmanitější album Changing of Tides. Vystoupí v komorním prostředí Malé scény za oponou. Koncert je součástí 2. ročníku cyklu Jarní jazz-bluesové dny.
New York - Australská hardrocková kapela AC/DC odložila zbývající koncerty svého amerického turné. Zpěváka Briana Johnsona totiž lékaři varovali, že mu hrozí absolutní ztráta sluchu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na prohlášení skupiny. Jak kapela dodala, zbývajících deset koncertů v USA odehrají později a "nejspíš s hostujícím zpěvákem". Jaký bude osud evropské části turné, kdy má AC/DC koncertovat i v Praze, nebylo jasné.
Praha /ROZHOVOR/ - Kapela Jelen, zdá se, neumí odpočívat. Po úspěšném podzimním turné po českých a moravských klubech vyrazila opět k fanouškům - tentokrát do míst, do nichž ještě během své krátké kariéry nezavítala.
Praha /ROZHOVOR/ – Kapela Jelen, zdá se, neumí odpočívat. Po úspěšném podzimním turné po českých a moravských klubech vyrazila opět k fanouškům – tentokrát do míst, do nichž ještě během své krátké kariéry nezavítala. „Měli jsme velké štěstí. Jako skupina máme za sebou zhruba tříapůlleté působení, ale je fakt, že teprve poslední dva roky od vydání první desky se nám daří. Staly se nám neuvěřitelné věci, ještě pořád jsme z toho v úžasu," říká frontman Jindra Polák, jehož při rozhovoru doplňuje Ondřej Málek, baskytarista Jelenů.
Mikulčice – Dvacátý ekobenefiční festival propojí hudbu, divadlo, výstavy a workshopy. Na Pestrovečeru každoročně nechybějí ani přednášky, taneční vystoupení, autorská čtení nebo hudební improvizace. O víkendu vystoupí v kulturním domě v Mikulčicích i držitel Zlatého anděla, kapela Traband.
Plzeň – Festival Smetanovské dny nabízí ve své hlavní hudební části žánrovou pestrost i pestrost ve výběru míst, kde zní hudba. Na sobotu 12. března naplánoval koncert žesťových nástrojů v pivovaru.
Předplaťte si páteční regionální Deník na šest měsíců a získejte dvě vstupenky na koncert Radůzy, který se uskuteční 9. března ve 20 hod. v olomouckém U-klubu.