Vánoce se bíží, města a obce na Novojičínsku už začínají žít adventním obdobím. Jaký si připravila pro své občany program, co vše se bude ve městech na vánočních jarmarcích, trzích a měsrečkách dít? Tady je přehled Deníku.
/ANKETA/ Neobvyklá pře se rozhořela mezi Jihlavou a Třebíčí. Týká se adventních oslav. Zatímco Jihlava sází na kulturní program, Třebíč láká návštěvníky na velkolepé vánoční osvětlení. Představitelé obou měst ale zdůrazňují, že spolu nijak nesoutěží, a co dělají ti druzí, je jim srdečně jedno.
Nedávno završený devátý ročník Lednicko-valtického hudebního festivalu otevřel hudební pokladnici zednářských témat. Výběr z ní, hudbu čtyřiadvaceti skladatelů, jejichž komponování inspirovaly osvícenské idee, osudové cesty i zednářské lóže, představil posluchačům v rámci série koncertních večerů letos v září a v říjnu na různých místech na Břeclavsku a Znojemsku.
S blížící se zimou přichází pomalu i období Vánoc, se kterými se pojí nejrůznější vánoční koncerty a kulturní akce. Na první adventní neděli, která letos připadne na 1. prosince, si připravila koncert i ostravská rodačka Marie Rottrová, která je zároveň čerstvou držitelkou státního vyznamenání prezidenta Petra Pavla. V Ostravar aréně se ale na jevišti neobjeví sama. Doprovázet ji bude i Janáčkova filharmonie Ostrava nebo Koncertní sbor Permoník z Karviné.
Tínka z Ústí se narodila jako zdravá holčička, její rodiče si užívali štěstí pouze šest týdnů. V sedmém týdnu Tínka vyzvracela vše co vypila a skončila na JIP. Rezultát lékařů byl nemilosrdný - methylmalonová acidémie, jde o poruchu štěpení bílkovin. Nemoc poškozuje játra, ledviny a mozek. Holčička potřebuje 24 hodinový dohled. Pomoci se jí rozhodlo duo Ústečanů – lékař Jakub Avenarius a písničkář Petr Lüftner, a to tím, že uspořádá benefiční koncert.
Celorepublikový happening Jsem laskavec je již sedmým rokem nedílnou součástí kalendáře frenštátské Základní umělecké školy. O akci nám napsala čtenářka Zuzana Kalinová, děkujeme.
/FOTO,VIDEO/ V pátek 25.10. se konal v Clearpointu v Hokově charitativní koncert na podporu rodin zasažených povodněmi na Moravě. Vystoupili na něm Michael Havlíček se svým Staroknínským chrámovým sborem a operní pěvkyně Pavlína Senić.
/PROGRAM/ Filmové žně za účasti výrazných osobností čekají Kyjov o prvním listopadovém víkendu. V pátek začne v tamním kině šestý Filmový festival Kyjograf. Zúčastní se ho například režisér Jan Hřebejk a chybět nebude ani promítání trháku Vlny.
V Hořicích se 13. listopadu 2024 uskuteční koncert Davida Uličníka, který připomene Den boje za svobodu a demokracii. Akce v divadelním sále radnice nabídne písně Karla Kryla a další skladby, které symbolizují touhu po svobodě.
Před sobotním koncertem Kabátů bylo v Prostějově v akci 23 policistů a 14 strážníků. Dohlíželi spolu na bezpečnost, ale také se snažili zvládnout dopravní nápor, který v souvislosti s produkcí kapely na zimním stadioně nastal. Podle městské policie byli strážníci potřeba hlavně u rondelu v Kostelecké ulici.
S blížící se zimou přichází pomalu i období Vánoc, se kterými se pojí nejrůznější vánoční koncerty a kulturní akce. Na první adventní neděli, která letos připadne na 1. prosince, si připravila koncert i ostravská rodačka Marie Rottrová, která je zároveň čerstvou držitelkou státního vyznamenání prezidenta Petra Pavla. V Ostravar aréně se ale na jevišti neobjeví sama. Doprovázet ji bude i Janáčkova filharmonie Ostrava nebo Koncertní sbor Permoník z Karviné.
V rámci koncertů Kruhu přátel hudby ve Kdyni se uskutečnil v pondělí 14. října v místní sokolovně již 5. koncert této sezóny. Tento koncert s názvem Mladé pódium se uskutečnil ve Kdyni podruhé.
Když Josef Vágner začínal spolu s kolegy Petrem Ryšavým a Janem Kopečným s projektem Muzikály Naruby, mělo jít o jednorázovou akci. Teď se s ní chystají na svůj největší koncert v O2 universum. Z Josefova úspěchu má velkou radost i jeho otec, hudebník Karel Vágner, a dvě malé dcery Amelie a Jasmina.
Rocková skupina Kabát nemohla vystoupit v Olomouci, a tak pro své turné k 35 letům výročí zvolila zimní stadion v Prostějově. Sobotní koncert bavil, ale přinesl také překvapení i zklamání.
Už sedmým rokem pravidelně druhý víkend v říjnu hostí jihočeský Tábor zajímavý dobročinný projekt, charitativní sraz mustangů a amerických vozů. Jeho hlavním pořadatelem je vojenský policista Jaroslav Grepl (38). Pomáhá nezištně lidem ve svém okolí, nejsou mu lhostejné příběhy rodin zasažených nepřízní osudu. Například Pavlíny Pechuškové, která společně s manželem Martinem vychovává syna Edriana, jenž má následkem komplikací vzniklých při porodu těžké kombinované postižení.
Město Mariánské Lázně si dnes připomene výročí vzniku samostatného Československa slavnostním večerem s lampionovým průvodem, hudebním vystoupením a dalšími aktivitami. Oslavy začnou v 18 hodin před hotelem Cristal a vyvrcholí koncertem v Domě Chopin.
Rocková skupina Kabát nemohla vystoupit v Olomouci, a tak pro své turné k 35 letům výročí zvolila zimní stadion v Prostějově. Sobotní koncert bavil, ale přinesl také překvapení i zklamání.
/VIDEO/ Na šest tisícovek fanoušků zaplnilo v sobotu večer prostějovský zimní stadion, aby sledovalo 14. koncert legendární rockové kapely Kabát, která si na podzim naplánovala 21 vystoupení v rámci Po čertech velkého turné 2024 u příležitosti pětatřiceti let existence!
Komentovaná prohlídka, talkshow, koncerty, přehlídka designu i filmů. To je ve zkratce program, který v listopadu nabídne Boutique Business Inkubátor Ostravica (BBiO). Interiéry bývalé Ostravice-Textilie se finišují pro budoucí rezidenty a než se v nich zabydlí, do konce roku dům pojme také velké akce jako Ostrava Kamera Oko nebo Meat Design Ostrava.
Skupina Bert & Friends působí na české hudební scéně jako zjevení. V roce 2022 se stala objevem roku v anketě Žebřík a loni zaujala mimo jiné klasickými verzemi svých popových písní na festivalu Prague Sounds v Rudolfinu, díky čemuž se letos podívala i na jazzové festivaly v Jižní Koreji a Japonsku. Členové kapely o sobě v nadsázce tvrdí, že se vrátili v čase z roku 2050 a přicházejí svými písněmi zachránit hudební scénu. Nejen o tom mluví frontman kapely Albert Romanutti v rozhovoru pro Deník.
Horečné přípravy v plném proudu. Vyprodaný sobotní koncert české rockové legendy, skupiny Kabát je za dveřmi. Do útrob zimního stadionu valí tuny aparatury z několika přistavených kamionů. Bedňáky z celé republiky čeká perná noc.
V Prostějově vystoupí v sobotu skupina Kabát. Koncert se uskuteční ve 20 hodin na zimním stadionu, kde bude plné hlediště. Prostějovská radnice v této souvislosti doporučuje návštěvníkům akce využít parkoviště v dochozí, tedy přijatelné vzdálenosti. V okolí stadionu jsou parkovací plochy omezené.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Po mnoha letech se do Kolína opět vrátil zpěvák, muzikant, skladatel a textař Martin Kraus se svojí kapelou Krausberry. A byla to šťastná volba, přepažený sál městského společenského domu byl zcela zaplněný a vládla v něm výborná atmosféra, kterou umí charismatický zpěvák rozdávat plnými hrstmi.
/FOTO, VIDEO/ Jen málokterá část nejen Mělnicka, ale i celého českého venkova se v těchto dnech může pochlubit tak bohatou kulturní nabídkou, jako je tomu v pouhých dvou blízkých vsích na jižním okraji Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko: v Šemanovicích a ve Vysoké.
Prodloužený sváteční víkend nabízí v Olomoucké kraji spoustu atraktivních akcí. Velká řada je ve znamení strašidel, duchů, dýní a halloweenské zábavy, nechybí ale ani koncerty či oslavy vzniku Československa.
Prodloužený sváteční víkend nabízí v Olomouckém kraji spoustu atraktivních akcí. Velká řada je ve znamení strašidel, duchů, dýní a halloweenské zábavy, nechybí ale ani koncerty či oslavy vzniku Československa.
Prodloužený sváteční víkend nabízí v Olomoucké kraji spoustu atraktivních akcí. Velká řada je ve znamení strašidel, duchů, dýní a halloweenské zábavy, nechybí ale ani koncerty či oslavy vzniku Československa.
Tři volné dny nabízejí na Bruntálsku a Krnovsku i v celém kraji spoustu skvělé zábavy a rozptýlení. U nás můžete vyrazit na sokolníky a šermíře na Sovinec, milovníci šansonu si užijí koncert v krnovském Kofola Music Clubu a na Cvilíně se koná Svatohubertská pouť. Spoustu dalších akcí z celého kraje i sousedního Šumperska a Jesenicka najdete v našich tradičních tipech na víkend.
Stánky plné řemeslných výrobků a kulinářských dobrot, ale také setkání s čerty a Ježíškem nabídnou již tradičně Adventní trhy pod Rumpálem ve Strakonicích. Kromě toho se ale můžeme těšit i na show vánočních ozdob a na koncert Václava Noida Bárty.
Prodloužený sváteční víkend nabízí v Olomoucké kraji spoustu atraktivních akcí. Velká řada je ve znamení strašidel, duchů, dýní a halloweenské zábavy, nechybí ale ani koncerty či oslavy vzniku Československa.
Prodloužený sváteční víkend nabízí v Olomoucké kraji spoustu atraktivních akcí. Velká řada je ve znamení strašidel, duchů, dýní a halloweenské zábavy, nechybí ale ani koncerty či oslavy vzniku Československa. Výjimkou není ani Prostějovsko. Ve Ptení se koná Keltský svátek Shamhain, v Prostějově vystoupí Lucie Bílá nebo Kabáti. Ve Skřípově rozjedou svou šou krampusáci.
Rocková skupina Jasná páka, jejíž kořeny sahají do osmdesátých let a začínal v ní i David Koller, v poslední době příliš nevystupovala. To se nyní změní. Kapela, ve které po smrti zakladatele Michala Ambrože zpívají dva frontmani Petr Váša a David Koller vyráží po dvou letech na turné. V jeho rámci se 25. října zastaví i v Vysokém Mýtě. Od 20.00 zahrají v M-klubu. Předprodej je v síti Xticket.
Páteční večer bude v Klubu Parník v Ostravě věnován zástupcům složek, které se podílely na záchraně obyvatel a odstraňování následků ničivých zářijových povodní. Děkovný koncert organizuje Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava.
Rocková skupina Jasná Páka, jejíž kořeny sahají do osmdesátých let a začínal v ní i David Koller, v poslední době příliš nevystupovala. To se nyní změní. Kapela, ve které po smrti zakladatele Michala Ambrože zpívají dva frontmani Petr Váša a David Koller, vyráží po dvou letech na turné. V sobotu 26. října se kapela zastaví v Pardubicích. Od 20 hodin zahraje v klubu Žlutý pes.
Ač s ním na novém repertoáru spolupracuje už od letošního února, dokázala kapela Lucie jeho jméno až do dneška utajit. Teď je jasné, že místo po odešlém zpěvákovi a bubeníkovi Davidu Kollerovi v Lucii zaplní zpěvák Viktor Dyk. Ke stávajícím hráčům ve složení Michal Dvořák, Robert Kodym a P.B.CH přibude ještě staronový člen, bubeník Štěpán Smetáček, který s Lucií hrával už v devadesátých letech.
Přichází prodloužený víkend, který v regionu opět přinese řadu akcí. Bohatý program mají například oslavy výročí vzniku republiky v Plzni, děti si mohou užít programy spojené s blížícím se Halloweenem, chystají se koncerty, v Západočeské galerii bude možné naposledy navštívit výstavu ke 100. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky. A ten, kdo by rád pomohl se zvelebením Šternberského dvora pod zámkem Zelená Hora, může vyrazit na dobrovolnickou akci.
/FOTO, VIDEO/ Zpěvačka, herečka, tanečnice a dcera herce a režiséra Ondřeje Havelky Rozálie Havelková (1997) vystoupila se svým akordeonem v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha ve středu 23. října. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.
Tradiční podobu bude mít advent na Chrudimsku. Ve větších městech začne rozsvícením vánočních stromů, ve většině dalších měst a obcí bude spojený především s trhy a koncerty.
Noc legend s Pražským výběrem, několik koncertů různých žánrů, halloweenské akce, divadelní představení i lampionový průvod. Přinášíme vám několik tipů, jak se můžete o víkendu pobavit.
Karlovarský deník vám přináší jako každý týden přehled tipů na různé akce, které se konají od pátku 25. října na Karlovarsku, ale také na Chebsku či Sokolovsku. Nechte se inspirovat.
/FOTO, VIDEO/ Dalším koncertem pokračovala v úterý letošní jubilejní šedesátá sezona kolínského Kruhu přátel hudby, tentokrát se jednalo o špičkový violoncellový koncert otce Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky Weiss Hoškové v komorním sále kolínského Městského společenského domu.
Rozsvěcení stromečků, adventní trhy, koncerty, Mikuláši a čerti. Trhy v Lounech každou adventní neděli, v Žatci zazpívá Jakub Machulda, Mikulášské překvapení v Podbořanech nebo koncert kapely Pacifik v Postoloprtech. I letos bude adventní program v regionu bohatý. Víme, kdy se budou rozsvěcet vánoční stromy a jaké budou akce. Deník pro vás zmapoval, co se v regionu chystá.
Také fanoušci z Vyškovska se chystají už v sobotu do Prostějova, vystoupí tam skupina Kabát. Koncert se uskuteční ve dvacet hodin na zimním stadionu, kde bude plné hlediště. Tamní radnice v této souvislosti doporučuje návštěvníkům akce využít parkoviště v přijatelné, dochozí vzdálenosti. V okolí stadionu jsou totiž parkovací plochy omezené.
/POZVÁNKA/ Zlínský zimní stadion je na nohou. Ne že by se místní hokejisté chystali na tolik sledované a vyhlášené derby Beranů se Vsetínem, to přijde na řadu až poslední prosincovou sobotu. Do pozoru všechny fanoušky staví oblíbená rocková kapela Pepy Vojtka – Kabát.
Komorní filharmonie Pardubice si ve čtvrtek 24. října připomene 55 let od svého prvního koncertu. Myšlenka na založení orchestru v Pardubicích visela ve vzduchu od konce druhé světové války, dozrála ale až koncem 60. let.
Už loni si Přerované pochvalovali novou adventní výzdobu v ulicích města a pestrý program na Masarykově náměstí. Letos chce město překvapit dalšími novinkami. Lidé se mohou těšit na desítky koncertů a vystoupení, výstavu Ladových obrázků, Přerovem projde opět průvod Krampusáků a do vánočně laděného programu se ponoří i místní část Předmostí.
Když si v covidové době řekli tři zpěváci a kamarádi, kolegové z pražského Divadla Broadway, že už je zase načase rozproudit kulturní život, napadlo je uspořádat koncertní vystoupení složené z písní z muzikálů. Tehdy ještě Josef Vágner, Jan Kopečný a Petr Ryšavý netušili, že je takhle spásná myšlenka vykopne do povědomí tisíců fanoušků. Po obrovském úspěchu prvního vystoupení následovala další v beznadějně vyprodaných divadelních sálech. Teď se pánové 2. listopadu chystají s projektem Muzikály Naruby pokořit další milník – pražskou halu O2 universum. A tím to nekončí. Již nyní přichystali pro své diváky na únor 2025 exkluzivní sérii tří koncertů v Divadle Broadway – Muzikály Naruby v pohádce, koncert složený z těch nejkrásnějších pohádkových melodií.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Denní stacionář Druhý život byl otevřen 20. února 2020. Jedná se o ambulantní službu pro dospělé osoby ve věku 19 až 64 let s neurologickým handicapem po získaném poškození mozku (stavy po úrazech mozku, po cévních mozkových příhodách, po nádorových onemocněních mozku, neuro infekcích, roztroušené skleróze apod.)