
Dvanáctý adventní benefiční koncert přinesl charitě přes jedenáct tisíc korun
Tábor – V první neděli adventní 30. listopadu se od 14 hodin v děkanském kostele Proměnění Páně v Táboře uskutečnil benefiční adventní koncert.
Tábor – V první neděli adventní 30. listopadu se od 14 hodin v děkanském kostele Proměnění Páně v Táboře uskutečnil benefiční adventní koncert.
Velehrad – Pětadvacátý ročník Štěpánského koncertu, který se uskutečnil v pátečním podvečeru v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradě, bude v šesti stovkách posluchačů ještě hodně dlouho doznívat. A přáli by si ho slyšet ještě jednou či dvakrát…
Mezholezy – Vánoční atmosféra, zaplněný sál místní hospody a spokojený úsměv na tvářích všech diváků i účinkujících.
Uherské Hradiště – Celkem 20 510 korun. Takovou částku se podařilo vybrat v rámci vánočního charitativní koncertu, který se uskutečnil ve čtvrtek 25. prosince v 16 hodin v kostele sv. Františka Xaverského v Uherském Hradišti.
Přerov – Plné náměstí se dopoledne 24. prosince sešlo i letos – koncerty Pavla Nováka, který přebral štafetu po svém otci, se staly pevnou součástí hudebního vánočního programu.
Kutná Hora – Vánoce jsou již za dveřmi a s nimi přichází i mnoho kulturních akcí. Jednou z nich je i koncert v kutnohorském chrámu sv. Barbory.
Valašské Meziříčí – Folklorbeatová hudební skupina Docuku z Valašského Meziříčí připravuje pro své příznivce speciální svatoštěpánský koncert.
Valašské Meziříčí – Folklorbeatová hudební skupina Docuku z Valašského Meziříčí připravuje pro své příznivce speciální svatoštěpánský koncert.
Žďár nad Sázavou – Ještě dva koncerty mají v adventním a vánočním čase před sebou členové smíšeného pěveckého souboru Svatopluk ze Žďáru nad Sázavou. V sobotu 27. prosince vystoupí v domácím prostředí kostela svatého Prokopa ve Žďáře. V pátek 2. ledna se pak sbor představí v kostele svatého Václava ve Zvoli.
Liberecký kraj - Využijte volných dnů a zajděte se podívat na vánoční mši nebo vyberte z bohaté nabídky koncertů.
Svitavy – /ROZHOVOR/ Je mu teprve šestadvacet let, avšak na svém kontě má už řadu úspěchů. K největším z nich patří festival Hudba pomáhá.
Pelhřimovsko - Přijďte po štědrovečerním hodování nasytit také své nitro a vyberte si z bohaté nabídky vánočních koncertů.
Bučovice – Je to „hártrok", říká Josef Michálek zvaný Pepa, když má popsat hudební žánr, který vyznává jeho kapela Forrest Jump. Vzápětí však dodává, že první slovo není hard, tedy drsný, ale hearth, což znamená srdeční. Jaký je v tom rozdíl, se může každý, kdo bude mít zájem, přesvědčit v sobotu v Bučovicích, kde kapela v místním klubu Coco Jumbo v osm hodin večer odstartuje svůj první akustický koncert.
Velká Chmelištná – Ve spolupráci se Základní uměleckou školou v Rakovníku uspořádalo občanské sdružení Společenství Androméda už osmý ročník adventního koncertu.
Kolín /FOTOGALERIE/– Na den přesně po roce se předposlední letošní pondělí zaplnil kolínský chrám svatého Bartoloměje posluchači, kteří si přišli poslechnout Adventní koncert.
Legendární zpěvák a herec Václav Neckář přeje (nejenom) všem čtenářům Deníku hodně zdraví a říká: Moc se těším na manželčiny rohlíčky. Jsou skvělé.
/ROZHOVOR/ Zpěvák, hudebník, textař Petr Bende prožije Vánoce s rodinou v Ostravě a říká: „Obalujeme se shonem a stresem v podstatě dobrovolně, často si za to můžeme sami…"
Olomoucko - Pokud dostanete chuť si na Vánoce vyrazit i jinam než k plnému stolu a příbuzným, vyberte si třeba z naší nabídky zajímavých akcí na Olomoucku.
Brandlín – Minulou sobotu se na zámku Brandlín konal adventní koncert, na němž vystoupila mezzosopranistka světové úrovně Karolína Bubleová Berková.
Přerov – Kvůli zrušení některých večerních koncertů revivalových skupin na náměstí T. G. Masaryka v Přerově během svátků sílí kritika na adresu nového vedení radnice. Lidé tvrdí, že je zákaz nesmyslný, a žádají vysvětlení. Radní ale oponují tím, že museli reagovat na stížnosti obyvatel centra na nadměrný hluk.
Město Albrechtice – Dobrá zpráva pro fanoušky dívčího pěveckého sboru Ars Voce, kteří nesehnali lístky na beznadějně vyprodaný vánoční koncert v krnovské koncertní síni svatého Ducha. Mají šanci si užít sváteční dny s Ars Voce ve Městě Albrechticích.
Kolín – Na den přesně po roce se předposlední letošní pondělí zaplnil kolínský chrám svatého Bartoloměje posluchači, kteří si přišli poslechnout Adventní koncert.
Valašské Meziříčí – Celou škálu koncertů pořádá každým rokem v období Vánoc Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí. Letošní vánoční nadílka začala 20. prosince a konec roku uzavře tradiční silvestrovský program.
Svitavy – /ROZHOVOR/ Je mu teprve šestadvacet let, avšak na svém kontě má už řadu úspěchů. K největším z nich patří festival Hudba pomáhá.
Holedeč - V Kostele zpívaly děti z mateřské školy a Žatecký příležitostní sbor.
Tachov – Tradičním vánočním koncertem završil letošní rok Tachovský dětský sbor. Ten zazpíval zaplněnému společenskému sálu Mže v Tachově v sobotu večer. Sbormistr Josef Brabenec si pochvaloval návštěvnost, v hledišti sedělo na pět stovek lidí.
Kolín – Legendární zpěvák Vladimír Mišík zakončil v kolínském Městském divadle projekt nazvaný Hudební podzim beatových legend, kde se kromě něj představili ještě kapela Blue Effect a Michal Prokop se skupinou Framus Five.
Hostomice – Hostomice, Hořovice i Běštín. To jsou příklady míst, kde se v regionu o čtvrté adventní neděli rozdávalo Betlémské světlo.
Volduchy - Významnou finanční částku vynesl charitativní koncert ve Volduchách.
Šumpersko, Jesenicko - Kulturní přehled ze Šumperska a Jesenicka.
Kamenice /FOTOGALERIE/ - Bude to mejdan plný alkoholu, fanynek a radosti až do rána. Napadlo mě, když jsem se domlouval s Petrem Tolarem, manažerem skupiny Čechomor, že s kapelou prožiji jejich jeden koncert od začátku do konce. Nakonec z toho byla osmihodinová šichta. Jaký to byl mejdan, posuďte sami.
Prostějov – Předvánoční atmosféru přijeli do Prostějova naladit zpěváci Richard Pachman a Dita Hořínková. Ti v sobotu večer v Husově sboru završili své předvánoční turné s názvem Adventní písně.
Humpolec - Na první pohled se možná mohlo zdát, že sobotní propršené počasí venkovním koncertům nepřálo, ale opak byl nakonec pravdou. Důkazem bylo večerní vystoupení hudební formace s názvem Tereza Fantová & Staff, které se od 19 hodin uskutečnilo na Horním náměstí v Humpolci v blízkosti stánku Svařený saně a zároveň pod rozsvíceným vánočním stromečkem.
Přerov – Spontánní setkání, na kterém si Přerované každý rok popřejí krásné svátky, se uskuteční přesně na Štědrý den na náměstí T. G. Masaryka. Tradiční „štědrodenní koncert" bude i letos v režii zpěváka Pavla Nováka.
Kolínsko – Vánoce jsou časem, kdy se lidé navštěvují a schází na příjemných akcích. Navštivte i vy některý z chystaných vánočních koncertů na Kolínsku.
Terry English, hlavní dirigent a ředitel projektu Ostrava zpívá gospel, už v minulém roce připravil v období vrcholícího adventu koncerty gospelové hudby.
Uherské Hradiště – Tóny Amadea Mozarta, Antonia Vivaldiho a hlas sopranistky Pavly Vykopalové slavnostně ukončil Rok seniora Uherskohradišťské nemocnice.
Malhotice – Ovace, které se rozléhaly prostorem kaple Neposkvrněného početí Panny Marie v Malhoticích, mluví za vše. Návštěvníci adventního koncertu Harfa andělům vyprovodili trio z Moravské filharmonie dlouhým potleskem.
Praha - Americké vokální kvarteto The New York Voices v sobotu vyprodalo pražský Obecní dům. Na koncertě představilo repertoár ze svého zatím posledního, vánočního alba Let it Snow. Ansámbl doprovázeli hudebníci z Českého národního symfonického orchestru i malí zpěváci z Dětské opery Praha.
Annín – Na tradiční předvánoční koncert na v kostele Mouřenci se můžete těšit 21. prosince od 14 hodin, kdy tam vystoupí Žihelský pěvecký smíšený sbor.
Kamenice /FOTOGALERIE/ - Bude to mejdan plný alkoholu, fanynek a radosti až do rána. Napadlo mě, když jsem se domlouval s Petrem Tolarem, manažerem skupiny Čechomor, že s kapelou prožiji jejich jeden koncert od začátku do konce. Nakonec z toho byla osmihodinová šichta. Jaký to byl mejdan, posuďte sami.
Jihlava – Na Masarykovo náměstí v Jihlavě může v sobotu a neděli přilákat diváky Naďa Urbánková anebo Leona Machálková či Eva Pilarová. Kromě koncertů jsou připravena i divadelní představení.
Jihlava – Zámky v Kraji Vysočina lákají na speciální vánoční prohlídky. Nebudou chybět živé betlémy či Vánoční festival.
Liberec, Kryštofovo Údolí - Zpěvačka Bára Basiková kvůli náhlému onemocnění odřekla svůj adventní koncert v Liberci. Její komorní recitál byl naplánován na neděli 21. prosince od 18 hodin, měl se konat v obřadní síni historické radnice.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Na vánoční koncert, svůj poslední z turné, se pop rockoví UDG do svého Ústí vždy vracejí. Jsou tu vítaní.
Kněževes – Rozsvítit vánoční strom v Kněževsi ve školní zahradě přišlo na dvě stě lidí. Děti si připravily čertovský program plný tance a písniček. A také krásné milé dárky za pár korun na vánočním jarmarku.
Znojemsko /TIP NA VÍKEND/ – Vyrobit si poslední drobné dárky, pochutnat si na dobročinné polévce, nebo si vybrat z řady závěrečných adventních koncertů mohou návštěvníci adventních programů na Znojemsku. V Krumlově bude v neděli živý betlém, ve Vranově zvou na zpívání k vánočnímu stromu.
Praha – Dlouhé čekání, chvílemi i nuda, ale nakonec přece jen působivý hudební zážitek. Padesátiletý americký rocker Lenny Kravitz se po třech letech vrátil do Prahy, aby zde zakončil svoje letošní evropské turné. Deset tisíc diváků nechal čekat hned dvakrát. Nejdřív, když na poslední chvíli kvůli problémům s hlasivkami zrušil koncert naplánovaný na letošního 13. listopadu. A pak i v náhradním termínu, poslední pátek, 19. prosince, kdy krátce po osmé spustit svůj 35minutový – subjektivně ale mnohem delší a hodně šedivý – set předskokan Gabriel Garzón-Montano. S následnou skoro hodinovou pauzou publikum v jinak vyhřáté pražské O2 areně ve varu zrovna nebylo. A táhlo se to pohříchu i část koncertu hlavní hvězdy večera.
Praha - V pražské O2 areně v sobotu Lenny Kravitz představil své hity i písně z nového alba Strut. Slavný americký rocker zde měl původně vystoupit 13. listopadu, kvůli nemoci ale koncert zrušil.
Vysočina – Některé památky v Kraji Vysočina nabízejí návštěvníkům program těsně před Vánocemi, nebo mezi svátky a koncem roku. Lidé mohou přijít hlavně na koncerty, ale i na speciální vánoční prohlídky. Na Štědrý den a oba vánoční svátky však památkové objekty zůstanou zavřené. Jiné památky, jako například zámek v Náměšti nad Oslavou, se pro návštěvníky uzavřely už začátkem adventu.