Břeclav /TIP NA VÍKEND/ – Druhý adventní víkend zahájí bohatý a pestrý cyklus vánočních koncertů. V Břeclavi, kde se jich odehraje během prosince hned devět, dojde tuto neděli na dvojici žánrově odlišných hudebních setkání. Obě akce však spojí jeden podstatný fakt – výtěžek z nich poputuje na pomoc potřebným.
Předlice - Kabaretní pořad „Menšiny baví většinu" uvede tvůrčí skupina Čestmíra Kopeckého v sobotu od 21.00 v Předlicích na křižovatce ulic Prostřední a Řeháčkova.
Jičín – Mikulášskou Oldies Party To nejlepší z muziky 70., 80. a 90. let uvádí v Music Clubu Tango na Valdštejnově náměstí dnes od 20 hodin moderátor, diskžokej Zdeněk Vranovský. Ten kdo přijde v jakékoliv masce (čert, anděl, Mikuláš), má vstup zdarma.
Písek – Hudbě se naplno začal věnovat až od patnácti let. Přesto to na něm není znát. Uměním se dnes živí. „Hrát na koncertech a k tomu vyučovat budoucí generaci mě naplňuje," říká Radek Žitný (26). Spokojeným jej činí, když vidí, jak se začínající žák pod jeho vedením mění ve schopného muzikanta. Na Základní umělecké škole Otakara Ševčíka v Písku vyučuje zobcovou flétnu, klarinet a saxofon.
Karlovy Vary - V sobotu dorazí do krajského města jedinečný hudební projekt Vivaldianno. Zakoupením vstupenky na tento benefiční koncert každý návštěvník podpoří přímou cestou částkou padesát korun dítě s hendikepem. Připravili jsme tak pro vás rozhovor s hlavním protagonistou a mozkem souboru Michalem Dvořákem. Tento skladatel, hudebník a multiinstrumentalista je znám také ze svého působení v rockové kapele Lucie. Do Karlových Varů přiveze jedinečný audiovizuální zážitek.
Ústí nad Labem - Jedinečnou akci, která v čase adventním spojí Ústečany s lidmi dobré vůle po celé zemi, můžete zažít 10. prosince v kostele sv. Vojtěcha.
Zlín – Jsou rok od roku lepší a lepší. Či lépe řečeno každým rokem mají doma i ve světě větší a větší pozitivní ohlasy a renomé. Řeč je o Filharmonii Bohuslava Martinů, ze které se stal neoddiskutovatelný klenot Zlína. Dokazují to jednak stále stoupající návštěvností, tak i počtem pozvánek do prestižních zahraničních koncertních sálů.
Ostrov – První adventní víkend byl v Ostrově u Lanškrouna ve znamení zpěvu v kostele sv. Mikuláše, kde se v sobotu 29. listopadu odpoledne konal již tradiční adventní koncert.
Bruntál – Každoroční adventní koncert pěveckých sborů se chystá v sobotu 6. prosince od 17 hodin v bruntálském městském divadle. Zpívat se chystá dívčí sbor Puellae Cantantes Bruntál a také další hostující soubory. Puellae Cantantes vystoupí v první polovině koncertu.
Okres – Smíšený pěvecký sbor Bruntál vystoupí během adventu na sedmi koncertech, které doplní ještě svým vystoupením na půlnoční mši v kostele v Bruntále.
Chomutovsko - Zejména mikulášským nadílkám bude zasvěcený nadcházející víkend v regionu. Obyvatele Jirkova čeká už dnes také rozsvícení vánočního stromu na náměstí dr. E. Beneše spojené s tradičními mikulášskými trhy. V centrech ostatních měst, tedy v Kadani, Klášterci a Vejprtech se stromy rozžehly už v sobotu 29. listopadu či, případně o první adventní neděli 30. listopadu.
Třebíč - Doslova rozkrájet by se museli o nadcházejícím víkendu všichni milovníci dobré muziky v Třebíči, aby stihli všechny připravované koncerty. V sobotu si budou muset vybrat, zda vyrazit do Klubu B na kapelu Poletíme?, či na Lihovar na trojkoncert kapel Kill The Dandies!, The Spermbankers a Jupiters DC.
Ústí n. L., Litoměřice - Koťata zpívají na nové vánoční desce Heleny Vondráčkové, Ústecký dětský sbor UJEP podpoří benefici s Danielem Hůlkou, Pány kluky z Litoměřic ještě letos čeká pět koncertů.
Domažlice /FOTOGALERIE/ – Třítýdenní turné po Spojených státech absolvovala Domažlická dudácká muzika. Její členové projeli šest amerických států. Za koncertní šňůrou se ohlížíme s Kamilem Jindřichem, zpěvákem, muzikantem a organizátorem turné.
Ústí nad Labem - Populární hvězda televizní a živé zábavy dorazí do ústeckého muzea. To připravilo hudebně zábavný koncert pod názvem Jazzové Vánoce s Vladimírem Hronem.
Praha /ROZHOVOR/ – Vánoční koleda, příběh na motivy povídky Charlese Dickense, jež navozuje atmosféru mystického vánočního Londýna první poloviny 19. století, a Děvčátko, jedno z nejpopulárnějších klasických vánočních vyprávění podle pohádky Hanse Christiana Andersena o chudém děvčátku prodávajícím sirky – dva tituly, které se v adventním čase vracejí na jeviště pražského divadla Studio DVA. Spojuje je jméno dirigenta, skladatele i textaře Kryštofa Marka.
Žďár nad Sázavou - Trvalé pietní místo připomínající statečný čin studenta Petra Vejvody, který v říjnu zahynul rukou psychicky nemocné ženy při obraně své spolužačky, hodlá ve vstupním vestibulu zřídit Střední škola obchodní a služeb SČMSD ve Žďáře nad Sázavou. Podle ředitele Zdeňka Musila k tomu dojde ještě tento školní rok.
Jičín – Tradiční adventní koncert Richarda Pachmana se uskuteční v jičínské knihovně ve čtvrtek 11. prosince od 18 hodin. Skladatel a zpěvák Richard Pachman nazval své letošní adventní turné „Adventní písně".
Chrudimsko - /PRŮBĚŽNĚ DOPLŇUJEME/ Vánoce se nezadržitelně blíží. Chcete už nyní načerpat tu správnou předvánoční atmosféru, nakoupit na poslední chvíli nějaké dárky nebo vánoční dekorace anebo se prostě jen pobavit? Chrudimský deník vám přináší přehled vánočních a předvánočních akcí, ze kterých si můžete vybrat. Tento vánoční kalendář budeme postupně doplňovat o další dny a nové akce.
Morašice – Za okny se už objevil první sníh a kostel svatého Petra a Pavla v Morašicích se opět na jeden den v roce proměnil v koncertní síň. První adventní neděli zde zahájily dva vánoční koncerty s názvem „Ježíšek pro Petru a Renátu".
Třebíč - Vynikající ukrajinský pianista Konstiantyn Tyshko vystoupí ve čtvrtek v Třebíči s koncertním programem prezentujícím skladby Franze Schuberta, Fréderica Chopina, Sergeje Rachmaninova a dalších legend vážné hudby, a zakončí tak letošní podzimní sezonu Kruhu přátel hudby.
Lovosice – V sobotu před 1. adventní nedělí 29. listopadu se v Mírovém kostele Církve československé husitské v ulici Karla Maličkého v Lovosicích uskutečnil první letošní předvánoční koncert.
Jičín - Smíšený pěvecký sbor Foerster při Lepařově gymnáziu v Jičíně uskutečnil za finanční podpory města Jičína úspěšný zájezd do východoslovenských Košic, kam byl pozván Ženským sborem Českého spolku v Košicích, vedeným sbormistryní Oľgou Varínskou.
Křtiny – Nevšední zážitek. Přes sedm set lidí si v pátek vychutnalo koncert známé české zpěvačky Marty Kubišové. Ta zazpívala v barokním chrámu Jména Panny Marie ve Křtinách. Benefiční koncert pořádal Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny.
Braškov – Beznadějně vyprodaný byl sobotní koncert country kapely Gladly S.W. v Braškově. Není se co divit. V místní restauraci U Chalupů skupina a držitelka několika ocenění hudební ankety čtenářů Kladenského deníku Otík zahrála společně s country legendou – Miki Ryvolou.
Polička – /SOUTĚŽ/ Vzpomínkový koncert kapely Neřež připomene desáté výročí úmrtí zpěvačky Zuzany Navarové. Uskuteční se v sobotu 6. prosince od 20 hodin v poličském Divadelním klubu.
Jihlava – V Malovaném sále Muzea Vysočiny je ve čtvrtek 4. prosince na programu koncert s názvem Co se této noci stalo. Od 18 hodin tam zazní méně známé adventní písně a koledy, avšak v zajímavém provedení.
Trutnov - Velký hudební koncert populárního zpěváka Michala Davida se koná v pondělí 8. prosince ve Sportovní hale Komenského. Před čtyřmi lety oslovil na tomtéž místě Michal David na dva tisíce nadšených posluchačů. Návštěvníky trutnovského koncertu čeká skvělá světelná show a velkoplošná obrazovka.
Stonařov – Nejen obyvatelé Stonařova mohou druhou adventní neděli vyrazit za výjimečným hudebním zážitkem. V neděli 7. prosince ve stonařovském kostele vystoupí jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie, dětský pěvecký sbor TELČísla a jejich hosté.
Praha - Jedna z legend světové poprockové scény. Majitelka nezaměnitelného chrapláku, velšská zpěvačka Bonnie Tylerová přijede na turné do České republiky. Fanoušci budou mít možnost připomenout si její největší hity naživo, v atmosféře koncertní haly a za doprovodu její kapely.
Již jen pár dnů zbývá do oblíbené akce Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem Ostrava. Ve středu 10. prosince v 18 hodin na mnoha místech České republiky i mimo ní zazpívají tisíce lidí šest stejných koled ve stejném pořadí. V každém městě mají nějakého „tahouna". My vám představujeme ty z Novojičínska.
Ústí nad Labem, Praha - Krajské metropoli pomůže Bára na charitativní akci 12. prosince u OC Forum, jedinečný koncert s kapelou okolo Michala Pavlíčka je už 4. prosince od 20.00 v O2 areně v Praze.
Uherské Hradiště – Herečky a herci uherskohradišťského Slováckého divadla v neděli 30. listopadu podpořili vážně nemocné děti. Spolu s dalšími osobnostmi se zapojili do Dobročinného bazaru a koncertu, který se uskutečnil ve foyer divadla.
Ústí nad Labem, Praha - Krajské metropoli pomůže Bára na charitativní akci 12. prosince u OC Forum, jedinečný koncert s kapelou okolo Michala Pavlíčka je už 4. prosince od 20.00 v O2 areně v Praze.