Hranice /PROGRAM/ – První polovina dubna v Hranicích bude do jisté míry spojená s 12. ročníkem Evropských jazzových dnů. Do města tak zavítají další významní představitelé tohoto hudebního žánru.
Severní Čechy, Děčín /ROZHOVOR/ - Městské divadlo v Děčíně v úterý 25. března od 19.00 bude prvním místem severu Čech, kde zahraje písničkářka Radůza s kapelou po vydání nového alba „Gaia" (Radůza Records/ Supraphon, březen 2013). O desce i koncertech jsme dali řeč s Radůzou i bubeníkem její kapely Davidem Landštofem.
Kolín – Celkem čtrnáct zastávek po Čechách má jarní turné úvalské kapely Divokej Bill, na jedné z nich se předposlední březnový pátek zastavila v kolínském Městském společenském domě. Muzikanti koncertní šňůru pojmenovali Možná přijde i pekelník.
Tachov – Kino Mže v sobotu patřilo mladým zpěvákům. Tachovský dětský sbor v čele s Josefem Brabencem a Janou Válovou zahájil letošní sezónu Jarním koncertem. Jako host vystoupil pardubický sbor Iuventus Cantans.
Domažlice - Domažlice – Žákovský koncert domažlické ZUŠ Jindřicha Jindřicha, který škola pořádala ve spolupráci s Konrad- Max-Kunz-Musikakademie z německého Schwandorfu, přilákal do domažlického MKS stovky diváků.
Hradec Králové - Program plný spirituálů a gospelů z nového CD v podání hradeckých zpěváků společně s pražským ženským tělesem Cancioneta Praga rozezní již v neděli sál Filharmonie.
Hradec Králové - Program plný spirituálů a gospelů z nového CD v podání hradeckých zpěváků společně s pražským ženským tělesem Cancioneta Praga rozezní již v neděli sál Filharmonie.
Písek /ŠTAFETA/ – Jak název rubriky napovídá, ti, kteří se v ní objevují, si otázky předávají jako štafetový kolík. Dnes na otázky Josefa Stacha odpovídá zpěvák Martin Braun.
Horní Cerekev – Patnáctiletý Ondřej Slavičínský z Horní Cerekve od září nenastoupí po ZŠ na běžnou střední školu, ale na brněnskou konzervatoř, kam se dostal jako první v republice.
Č. Třebová – Kapela Nil, která má podle mnohých hudebních publicistů jednu z nejlepších českých rockových zpěvaček Hanku Kosnovskou, slaví v březnu a dubnu na turné svoje 10. výročí. Jedenáct plánovaných koncertů má být pro její fanoušky velkým překvapením. Muzikanti totiž vyměnili elektrické nástroje za akustické, přibrali cellistku a vokalistku a rockové skladby hrají v akustických aranžích. Na zlínské zastávce své šňůry bude Nil sdílet pódium s holandskou zpěvačkou Anneke van Giesbergen (ex the Gathering).
Praha /ROZHOVOR/ - Na význam vzdělávání lidí s handicapem chce upozornit koncertní turné skupiny The Tap Tap spojené s výstavou černého humoru, jehož zahájení se ve středu 19. března odehrálo v galerii Atrium na Žižkově. Cílem je podpořit tříletou sbírku na dostavbu areálu Jedličkova ústavu v Praze a škol.
Praha /ROZHOVOR/ - Na význam vzdělávání lidí s handicapem chce upozornit celorepublikové koncertní turné skupiny The Tap Tap spojené s výstavou černého humoru, jehož zahájení se 19. března odehrálo v pražské galerii Atrium na Žižkově. Jeho cílem je podpořit tříletou sbírku na dostavbu areálu Jedličkova ústavu v Praze a škol.
Praha /ROZHOVOR/ - Patří mezí nejfrekventovanější kapely současné doby. Hrají muziku pro všechny generace, bývají ozdobou městských slavností a plesů, vydávají CD, které jdou na dračku, v dubnu dokonce vystoupí v Dubaji na Česko Slovenském plese, vydělávají peníze o kterých se zavedeným kapelám může nechat zdát. To jsou Kroky Michala Davida. V současnosti asi nejoblíbenější revival známého hitmakera v Čechách a na Slovensku.
Koloveč, Luby – V tabulce krajského přeboru je dělí jednatřicet bodů, propastný rozdíl ale nemusí v nedělní bitvě nic znamenat. Lídr z Kolovče pod dojmem pohodlného náskoku a změn v kádru zatím zaostává za podzimním fotbalovým koncertem, Luby tak větří šanci.
Severní Čechy, Děčín - Městské divadlo v Děčíně v úterý 25. března od 19.00 bude prvním místem severu Čech, kde zahraje písničkářka Radůza s kapelou po vydání nového alba „Gaia" (Radůza Records/ Supraphon, březen 2013). O desce i koncertech jsme dali řeč s Radůzou i bubeníkem její kapely Davidem Landštofem.
Severní Čechy, Děčín - Městské divadlo v Děčíně v úterý 25. března od 19.00 bude prvním místem severu Čech, kde zahraje písničkářka Radůza s kapelou po vydání nového alba „Gaia" (Radůza Records/ Supraphon, březen 2013). O desce i koncertech jsme dali řeč s Radůzou i bubeníkem její kapely Davidem Landštofem.
Střekov /FOTOGALERIE/ - Nostalgie, ale ne rezignace. Tak působili všichni, kdo přišli ve středu večer na do Činoherního studia na festiválek Svobodná kultura v Ústí žije! Nejen herci nebo muzikanti z kapel Houpací koně, Rose means rose a dalších, které tu hrály. Ale i diváci, kteří se přišli pobavit.
Plumlov /ROZHOVOR, PROGRAM AKCÍ/ – Sezona na zámku v divadelním duchu, průběžné doplňování expozic a opravené čtvrté podlaží zámku. O chystaných akcích a novinkách na plumlovském zámku jsme si povídali s jeho kastelánem Pavlem Zástěrou.
Kolín – Třetím koncertem pokračoval v úterý letošní jubilejní již padesátý cyklus Kruhu přátel hudby. Tentokrát si fanoušci vážné hudby v Komorním sále kolínského Městského společenského domu vyslechli pestrou škálu operních melodií.
Střekov - Nostalgie, ale ne rezignace. Tak působili všichni, kdo přišli ve středu večer na do Činoherního studia na festiválek Svobodná kultura v Ústí žije! Nejen herci nebo muzikanti z kapel Houpací koně, Rose means rose a dalších, které tu hrály. Ale i diváci, kteří se přišli pobavit.
Praha /VIDEO/ - Dnes vychází u Supraphonu dvojalbum Tribute Abraxas! 28 známých písní pro mnohé doslova kultovní stylotvorné kapely tak, jak jste je dosud neslyšeli. Pro Abraxas typický žánrový rozptyl zůstává, dobře známé však získává díky osobitému vkladu jednotlivých interpretů punc nečekaného a překvapivého.
Rokycany - Koncert populárního skladatele a hudebníka Jaroslava Uhlíře se včera večer v Rokycanech neuskutečnil. Umělec tu měl prezentovat své hity, jenže s prodejem vstupenek to bylo hodně slabé.
Mikulov - Putovní filmovou přehlídku s názvem Jeden svět, která již pošestnácté cestuje po České republice, od pondělí hostí také mikulovské kino. Po dopoledních projekcích pro školy festival od pátku do neděle nabídne dokumenty o lidských právech také pro veřejnost. V doprovodném programu nebudou chybět koncerty studentských kapel či diskuse. Sjednocujícím tématem letošního ročníku je lidská práce.
Chrudim - Skupina studentů chrudimského gymnázia Kiesse Nzamba se rozhodla pomoci Terezce Vargové, která je onkologicky nemocná. Koncert se koná dnes od 18 hodin v sále Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi.
Skuteč - Tomáškova a Novákova hudební Skuteč se chystá na další z řady festivalových koncertů. Již tuto neděli na pódium velkého sálu kulturního klubu vystoupí hvězda českého houslového nebe, vynikající a vyhledávaný virtuos Pavel Šporcl.
Přerov – Na čtyřhodinovou hudební smršť se můžou těšit návštěvníci, kteří zavítají v pátek 28. března do Městského domu v Přerově na koncert dvou legendárních metalových kapel Arakain a Dymytry.
Trutnov /FOTO, VIDEO/ - Uffo nadupané posluchači k prasknutí a sršící energie z kapely Kryštof. Tak by se dala zkratkou vystihnout atmosféra středečního koncertu v Trutnově.
Trutnov /FOTO, VIDEO/ - Uffo nadupané posluchači k prasknutí a sršící energie z kapely Kryštof. Tak by se dala zkratkou vystihnout atmosféra středečního koncertu v Trutnově.
Olomouc - První dáma českého písničkářství Radůza vyrazila na turné s novým albem Gaia a jednou z jejích zastávek bude i čtvrteční koncert v olomouckém U-klubu.
Praha /FOTOGALERIE/ - Koncertem kapely The Tap Tap bude dnes v 18 hodin v galerii Atrium na Žižkově zahájena výstava vtipů o lidech s handicapem, jejichž autory jsou kreslíři známí především z časopisu Sorry.
Praha - Legendární koncert Eltona Johna s názvem The Million Dollar Piano uvede kino Cinema City Slovanský dům. Záznam unikátního koncertu z Las Vegas začne dnes v 19.30 hodin.
Žďár nad Sázavou - Česká poprocková skupina Divokej Bill pokračuje v koncertních vystoupeních a dodatečně s fanoušky slaví uplynulé patnácté výročí své existence. Skupina loni vydala desku s příhodným názvem „15" a tato číslovka nechyběla ani v názvu naplánovaného turné „Divokej Bil 15 Tour".
Litomyšl – Žádná ohňová show a laserové efekty. Koncert kapely Mother's Angels spojený s křtem nového CD „Boj" začal skladbou Vltava od Bedřicha Smetany.