Jablonec nad Nisou, Liberec /KONCERT, VIDEO/ - Čtveřice elegánů 4TET přijíždí do Jablonce, aby zde poprvé posluchačům představila svůj vylepšený program. Jiří Korn, Jiří Škorpík, Dušan Kollár a David Uličník osobitým způsobem zapějí klasické i moderní kusy.
Zlín - Léto ve Zlínském kraji nabídne tradiční velké kulturní akce jako hudební festival Masters of Rock či Trnkobraní, které navštěvují desítky tisíc lidí.
Zlín - Léto ve Zlínském kraji nabídne tradiční velké kulturní akce jako hudební festival Masters of Rock či Trnkobraní, které navštěvují desítky tisíc lidí.
Hranice – Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Jarek Nohavica. Jedni z nejpopulárnějších českých zpěváků současnosti se už letošní léto představí také v Hranicích. Trio postupně vystoupí v prostorách Divadla Stará střelnice.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - Zpěvák Dalibor Janda oslaví 60. narozeniny na pódiu. Hudební hvězda míří do českých měst s nabitým repertoárem a kapelou. Rádio Frekvence 1 vás zve na tři vystoupení s původní kapelou Prototyp. Show plnou oblíbených hitů si během měsíce května můžete užít také v Českých Budějovicích, a to ve středu 15. května v DK Metropol. Začátek je v 19 hodin.
Praha - Skupina Olympic bude po úmrtí bubeníka Milana Peroutky pokračovat ve své činnosti jako trio ve složení Petr Janda, Milan Broum a Jiří Valenta. Jako host za bicí usedne čtyřicetiletý Martin Vajgl, který mimo jiné působil v kapelách Wanastowi Vjecy, November 2nd, Čechomor a Vltava.
Žalkovice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Sobotní deštivé počasí neodradilo na pět stovek fanoušků Michala Davida a zavítalo i s deštníky do Žalkovic. Na tamním fotbalovém hřišti si hodinu a půl užívali jeho nejznámějších hitů. S hvězdou diskotékového popu si zapělo i samotné publikum. Hity jako Céčka, Colu, pijeme colu, Decibely lásky, Děti ráje či Diskopříběh fanoušky naprosto pohltily.
Ostrava - Plánované oslavy patnáctiletého výročí kapely Divokej Bill nabraly reálnou podobu. Narozeninový nářez nabídne hudební novinky. Získejte zdarma dvě vstupenky na narozeninový koncert kapely Divokej Bill.
Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Bigband Aldis s kapelníkem Jiřím Pavlíkem o pondělním večeru oslaví na pódiu hradeckého Kongresového centra třicáté narozeniny. Součástí večera plného dobré muziky bude i jedno velké překvapení.
Kozlovice – Kdo dorazil v deštivém dni do sportovního areálu Kozlovic na fotbalové utkání krajského přeboru, tak rozhodně litovat nemusel. Bylo totiž k vidění kvalitní střetnutí okořeněné šesti góly. Hrdiny zápasu byli domácí hráči, jmenovitě David Střelec autor tří gólů a Jan Dohnal, jenž vsítil branky dvě.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Dalibor Janda za svou kariéru odehrál více než 4 000 koncertů a přibývají další. Letos to budou show jubilejní, k jeho šedesátinám. Hurikán naší pop music Dalibor Janda přijede do DK Ústí 22. května s původní kapelou Prototyp. Zazpívá své nej hity Hurikán, Kde jsi, Kličkovaná, Žít jako kaskadér…
Ústí nad Labem – Desítky hudebních skupin nejrůznějších žánrů přijedou v létě zahrát do Ústeckého kraje. Diváci se mohou těšit také na divadlo či operu pod širým nebem, událostí bude zřejmě teplický koncert rockové skupiny Kabát, jejíž členové ze severočeského města pocházejí.
Výrava – Skupina Olympic obnoví přerušené turné koncertem na letním parketu ve Výravě na Hradecku. Šňůru k 50. výročí vzniku kapely nečekaně přervala smrt bubeníka Milana „Ferdy" Peroutky. První koncert po jeho nečekaném skonu se tedy odehraje na letním parketu ve Výravě 14. června od 20.20 hodin.
Výrava – Skupina Olympic obnoví přerušené turné koncertem na letním parketu ve Výravě na Hradecku. Šňůru k 50. výročí vzniku kapely nečekaně přervala smrt bubeníka Milana „Ferdy" Peroutky. První koncert po jeho nečekaném skonu se tedy odehraje na letním parketu ve Výravě 14. června od 20.20 hodin.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Dalibor Janda za svou kariéru odehrál více než 4 000 koncertů a přibývají další. Letos to budou show jubilejní, k jeho šedesátinám.
Duchcov - Základní umělecká škola Ivana Kawaciuka v Duchcově, Kulturní centrum Duchcov a Státní zámek Duchcov připravují pro návštěvníky v neděli 12. května 2013 od 14:00 hodin benefiční koncert pod názvem Vítání jara / Benefice pro Reinerovu fresku s dobrovolným vstupným. Jak napovídá název akce, případný výtěžek z koncertu bude postoupen na nadační konto pro Reinerovu fresku Nanebevzetí Panny Marie v pavilonu v zámeckém parku (Komerční banka, a.s., číslo účtu: 43-9150720207/0100).
Krnov - Festival setkání s duchovní hudbou letos nabídne pestrý program v podobě pěti koncertů a jedné slavnostní mše. Zahajovací koncert se koná již 14. května v 19 hodin v krnovském kostele sv. Martina.
Praha – Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se zlepšuje, má v plánu zúčastnit se v neděli večer zahajovacího koncertu hudebního festivalu Pražské jaro. Oznámila to v sobotu mluvčí Hradu Hana Burianová. V pátek uvedla, že prezident se bude o víkendu léčit z lehké virózy a zpět v úřadu bude pravděpodobně v pondělí.
Plzeň – Konec aktivní kariéry Hany Hegerové neznamená konec šansonu v Čechách. Na její nekorunovou vládu v žánru navazuje Slovenka, žijící už delší dobu v Praze, Lucia Šoralová.
Frýdek-Místek - Tvorba kapely Behind the Door čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace latinjazzu a funky, ale naleznete také ohlasy fusion, moderního jazzu nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě.
Roudnice n. L. - Litvínovan Martin Maxa podporoval záchranu roudnické nemocnice a příští týden vystoupí na koncertě pod Řípem. „V Roudnici přímo nežiji, stále bydlím v Litvínově. Avšak v tomto městě jsem si už před čtrnácti lety pořídil dům a vybudoval jsem si tady studio a jeho zázemí. Právě tady například vznikla má poslední deska a vůbec, trávím tady spoustu času. Vlastně jsem napůl Litvíňovák a napůl Roudničák. A další výhodou Roudnice je fakt, že do Prahy, kde mám často práci, je to odtud jen kousíček," říká zpěvák v rozhovoru.
Jihlava – Publikum až v zadních řadách uvidí díky deseti kamerám a pěti obrazovkám, co se děje na pódiu. Oslavy patnáctiletého výročí kapely Divokej Bill nabraly na obrátkách. Oblíbená skupina vydala nové album a své turné zahajuje na Vysočině.
Brno – Navrátit se zpět do 30. let minulého století, navrátit se do éry legendárních klubů a kabaretů, kdy je navštěvoval například Al Capone. I v této atmosféře slaví skupina Kabát své 30. výročí založení: Společně s pražským Big Bandem vystoupila na brněnském Výstavišti a 11. května se chystá do Plzně.
Opava - Opavská acoustic popová kapela Come and Play (C&P) před nedávnem dokončila své jarní miniturné. Poprvé v nové sestavě si vyzkoušela náročný koncertní zátah. Podle frontmana skupiny Matěje Burdy dala vystoupení v brněnské Staré pekárně, na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a v pražském klubu Krásný ztráty jeho partě celkem zabrat.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Koncert Queen Symphonic chystá hradecká filharmonie ve velkém na čtvrtek 20. června od půl deváté večer na malšovickém stadionu.
Hořice – Den, kdy lidé zpívají, hrají, kdy jsou koncerty a různé hudební happeningy. Den 21.červen byl v roce 1982, na nápad francouzského ministra kultury Jacque Langema, vyhlášen Evropským dnem hudby.
Kolín – Konečně je tady jaro, přesněji jaro s občas téměř letními teplotami, a s ním zeleň, plno květů a hlavně květnový výroční koncert Harmonie 1872 Kolín. Deset let samostatného působení na naší hudební scéně a krásné životní jubileum 65 let dirigenta Petra Stříšky je třeba náležitě oslavit, a to jak jinak než dobrou muzikou.
Bruntál - Smíšený pěvecký sbor Bruntál bývá o adventu na roztrhání, každý rok jde z koncertu na koncert. Co by to bylo za vánoční čas bez jejich vystoupení v kostele? A ani na jaře si zpěváci a hudebníci neodpočinou.
Zlínský kraj - Nadcházející víkend bude nejen ve znamení oslav svátku matek, ale nabízí se ve Zlínském kraji mnoho dalších možností, jak si jej zpestřit. Na své si přijdou milovníci turistiky, hudby a zcela výjimečnou událost by si rozhodně neměli nechat ujít příznivci divadla.
Státní zámek Slatiňany zve na koncert, který vás 11. května 2013 zavede do Francie. Je zaměřen na francouzskou hudbu různých stylových epoch, které obohatily vývoj evropské hudby, dále na moderní díla inspirovaná stylem francouzského kabaretu a také vlastní úpravy vybraných děl Clauda Debussyho z období impresionismu.
Duchcov - Základní umělecká škola Ivana Kawaciuka v Duchcově, Kulturní centrum Duchcov a Státní zámek Duchcov připravují pro návštěvníky v neděli 12. května 2013 od 14:00 hodin benefiční koncert pod názvem Vítání jara / Benefice pro Reinerovu fresku s dobrovolným vstupným. Jak napovídá název akce, případný výtěžek z koncertu bude postoupen na nadační konto pro Reinerovu fresku Nanebevzetí Panny Marie v pavilonu v zámeckém parku (Komerční banka, a.s., číslo účtu: 43-9150720207/0100).
Praha /ROZHOVOR/ – Pod názvem Fine Line Concertino Tour 2013 teď brázdí prostředí českých a moravských kostelů zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová. Větší část vystoupení už má za sebou – jaké z nich má tedy pocity, poznatky? „Naše turné je v plném běhu, mám pocit velké satisfakce, neboť se daří spojit více věcí najednou. Zahrát si v krásném duchovním prostředí, představit mému publiku konečně živě desku Concertino a zároveň se s publikem podělit o další hudební styly, které s kytarou souvisí, a přidá se i zpěv," říká Lenka Filipová.
Hradec Králové – Hostem rozhlasového pořadu PéHá byl minulý pátek profesor Jiří Skopal, sbormistr a umělecký šéf Královéhradeckého dětského sboru Jitro: proslulého sboru, který má na svém čtyřicetiletém kontě tisíce koncertů a přinejmenším desítky úspěchů v soutěžích na celém světě.
Brno – Navrátit se zpět do 30. let minulého století, navrátit se do éry legendárních klubů a kabaretů, kdy je navštěvoval například Al Capone. I v této atmosféře oslaví skupina Kabát své 30. výročí založení: společně s pražským Big Bandem vystoupí dnes večer na brněnském Výstavišti.
Nový Jičín - Novojičínský pěvecký sbor Ondráš po čase opět vystoupí v novojičínském Beskydském divadle. Tentokrát chystá jarní koncert a společnost mu bude dělat francouzský soubor Chorale Populaire z Lyonu. Těšit se můžeme na Zpěvy sladké Francie.