Hradec Králové - Někdejší královéhradecký primátor a dnes jeden z nejúspěšnějších českých europolitiků o svých nových šancích, ranním vstávání, slabosti pro klobouky a dobré boty i o dětských snech.
Ústí nad Labem – Tiskovou konferenci se slavnou německou pop skupinou Alphaville, která se proslavila už v 80. letech hity Forever Young a Big in Japan, připravil pořadatelé 3. Plesu severočeských patriotů.
Ostrava /ROZHOVOR/ -Festivalový prolog se uskuteční v nové multifunkční aule v „plynojemu“ v oblasti Dolních Vítkovic. Bude to úplně nový sál pro 1500 lidí, říká v rozhovoru pro Deníku jeho ředitelJaromír Javůrek, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj.
Znojemsko /KAM O VÍKENDU/ - O tomto mrazivém víkendu se lidé mohou zajít zahřát například na koncerty. Tančit se bude v hudebním klubu Boomerang v Hlubokých Mašůvkách, ve znojemském Gogu i na plese v Plenkovicích.
Vratislavice nad Nisou /KONCERT/ -Vratislavická Desítka bude dalším místem v republice, kde se koná cyklus koncertů Rebelující dámy české hudby. Letošní ročník zahájí zpěvačka, skladatelka a folkařka Zuzana Michnová.
Železná Ruda /ROZHOVOR/ - Davy fanynek, nové písničky, ale i plenky a hračky. To jsou nyní součásti života zpěváka Marka Ztraceného, který se z Prahy vrátil zpět do rodné Železné Rudy. O tom, jak svoji kariéru prožívá, proč se vrátil do Železné Rudy a jak si užívá otcovství, si povídal zpěvák s naší redaktorkou.
Východní Čechy – Česká folková kapela Neřež slaví třicetiny. Jednou z narozeninových akcí pro hradecké fanoušky bude koncert kapely ve čtvrtek 16. února v Divadle Drak.
Region /ROZHOVOR/ - Na koncert ikony českého popu, Pavla Bobka, kterého doprovodí skupina P.R.S.T. se mohou těšit návštěvníci, kteří zamíří v sobotu 11. února od 19. hodin na Ranč v Kostelanech u Kroměříže. Hostem večera bude JK Gott Revival-Jan Mlčoch.
Třeboň - Pavel Barnáš odehrál dva koncerty s legendárním jazzmanem… Plácido Domingo, José Cura, z Česka třeba Vlasta Redl. Velká jména doprovází v posledních letech jihočeský violoncellista Pavel Barnáš. A před pár dny k nim přidal další: odehrál dva koncerty s legendárním jazzmanem, americkým kytaristou Johnem Scofieldem. Jaké měl z toho pocity? Pavel Barnáš se exkluzivně svěřil Deníku…
Březnice /FOTOGALERIE/ – Koncertní pódia se začínají opět plnit. Kapely vyjíždí na koncerty a turné. Kapela the.switch začíná své turné Na dosah v KD Březnici. Kluci se vrací do míst, kde svoji kariéru začínali. Po koncertě v Březnici objedou kluby po celé republice. V sobotu 11. února navštíví the.switch festival Zimní Kačeři. Vystoupí s dalšími dvěma kapelami.
Domažlice – Milovníci klasické i lidové hudby si přišli na své při Zimním koncertu, který v neděli společně uspořádala Základní umělecká škola Domažlice a Musikschule Schwandorf v domažlickém MKS.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - S houslovým virtuosem o novém albu, emocích s cikánskou kapelou i o tom, proč je nadprůměrný tatínek… V rodném městě se objevil jen na pár dní. Za sebou vyprodané sály s kapelou Gipsy Way, před sebou plány, jak živě předvede album Sporcelain, kde kříží klasiku s popem. Další tvář odhalí houslový virtuos a rodák z Budějovic letos v Českém Krumlově, na MHF připravuje jazzový koncert. Kromě hudby však žije hlavně svými dvěma malými dcerami, což se projevilo už při domluvě na rozhovor – řešilo se, kdy bude mít hlídání. „Podle jednoho výzkumu tráví tatínkové s dětmi sedm minut denně, takže jsem absolutně nadprůměrný, viděl bych to tak na hodinu,“ říká osmatřicetiletý Pavel Šporcl.
Klub Vlak, vysokoškolské koleje Harcov, Blok A, Liberec, středa 8. února od 20.30, BLUE EFFECT koncert u příležitosti ojedinělé akce s názvem Balónové Ještědění
Hranice – Za vydařenou považuje loňskou sezonu v hranickém Zámeckém klubu jeho dramaturg Martin Kapek. V rozhovoru pro Deník prozradil, na jaké akce chodí místní lidé nejraději a co se chystá na letošní rok.
České Budějovice -Hudebník Miroslav Skalický – Skalák, laureát Ceny Příběhů bezpráví, vzpomíná na underground, Ivana Martina Jirouse i na Pavla Tigrida.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - S budějovickou rodačkou Veronikou Kratochvílovou, zpěvačkou LUS3, o emocích i studiu na UK… Ač je místní rodačkou, do Budějovic dorazila zpěvačka Veronika Kratochvílová se svou kapelou LUS3 teprve podruhé. Brzy se však vrátí. Po prvním klipu se čtveřice, kterou tvoří dále již jen muži, totiž připravuje i album a turné. Páteční večer se electro-punkové formaci v budějovickém Café Klubu Slavia rozhodně vydařil. Hravostí si ihned získala publikum a bylo jedno, jestli Veronika právě zpívá německy nebo anglicky. „Oficiálně jsem pryč šest let, ale domů do Budějovic se vracím aspoň jednou za 14 dní na víkend,“ říká čtyřiadvacetiletá zpěvačka.
Trutnov – Mezinárodní festival Jazzinec, jehož čtrnáctý ročník začne ve čtvrtek 9. února, bude tentokrát zasvěcen inspirativním umělcům s nadčasovými vizemi, jež dokážou strhnout a ukázat nové cesty.
Opava /POZVÁNKA/ - Londýnský flétnový kvartet má namířeno do Opavy. V místním minoritském klášteře se pokusí dokázat, že flétna není jen startovací nástroj mnoha hudebníků, ale že se s ní dají dělat opravdu velké věci.
Šumperk/Jeseník – Klasická hudba v řadě podob v následujících měsících rozezní klášterní kostel v Šumperku. V barokních kulisách vystoupí čtveřice brněnských smyčcových virtuosů, ponese se jimi zpěv chlapeckého pěveckého sboru, ale i neobvyklé spojení flétny a bicích.
Jablonec nad Nisou /ROZHOVOR, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dívčí kapela 5Angels rozpoutala v jabloneckém Eurocentru davové šílenství. Fanoušci ječeli a dupali, byli z mladých zpěvaček naprosto hotoví a nadšení. Autogramiáda po koncertu trvala skoro tři hodiny. Vraťme se alespoň k tomuto kulturnímu zážitku ještě v rozhovoru s pěticí malých andělů.
Olomouc - Velkolepý koncert rozezní začátkem června olomoucké Horní náměstí. V rámci festivalu Dvořákova Olomouc pod širým nebem zazpívá známé árie slavný argentinský tenorista José Cura. Operní hvězdu bude doprovázet Moravská filharmonie.
Praha – Jedna z nejstarších tuzemských bigbítových kapel Olympic přehraje 31. ledna v pražské Malostranské besedě v akustických verzích alba Kanagom a Bigbít z poloviny 80. let. V tomto roce Olympic slaví 50 let své kariéry, její lídr a zakládající člen Petr Janda navíc sedmdesátiny.
Turnov /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Rozhovor s pěveckým duem o tom, jak dlouho ještě budou hrát, proč je Vašek bigbíťák a co říkají na předělávku Bílé orchideje od Morčat na útěku… Eva a Vašek. Je třeba dodávat ještě něco víc? Všichni je znají. Jen málokomu jsou lhostejní, nejčastěji vzbuzují nadšený obdiv u seniorů, nepochopení či nenávist u mladých. Jsou fenoménem, který se zjevil v české pop music, a stále nepřestávají překvapovat. Minimálně tím, jak stabilní je jejich posluchačská základna, jak neměnný jejich repertoár a jak úspěšná jsou jejich vystoupení. Dokonale vyplnili díru na trhu a sami bezelstně přiznávají, že hrát budou, dokud to půjde.
Frýdek-Místek -Mši, během které zazní díla francouzského barokního skladatele Marca-Antoine Charpentiera si bude moci poslechnout každý, kdodnes navštíví kostel svatých Jana a Pavla ve Frýdku-Místku.
Liberec /FOTOGALERIE/ -Famózní hudební zážitek, skvělá show a podívaná hlavně pro dámy a čas od času i nějaká ta legrace díky pohybovým kreacím muzikantů.
Liberec - Experimentální studio, Lidové sady, Liberec, čtvrtek 2. února od 19.30, NEŘEŽ koncert kapely a připomenutí třicetiletého výročí Nerez a Zuzany Navarové
Zlín /ROZHOVOR/ - Vizovická legenda Fleret oslaví v příštím roce třicet let své existence. I po tolika letech jsou však muzikanti stále plní elánu. „V Čechách i na Slovensku jsme pro posluchače exoti,“ říká mimo jiné hlavní kapelník a autor hudby většiny písní Zdeněk „Hrach“ Hrachový. Ve zlínském klubu Golem, kde kapela Fleret vystoupí již tento pátek ve 21.30 hodin, má svou pevnou základnu fanoušků. Jak se na zlínský koncert těší samotná kapela, jaké má plány na příští rok a jak moc chybí hudebníkům na pódiu valašská královna Jarmila Šuláková, prozradil v rozhovoru pro Deník Zdeněk Hrachový.