
Letošní léto bude v Kladně na kulturní akce bohaté
Kladno - V zámecké zahradě se budou konat koncerty i divadelní představení. Obyvatelé a návštěvníci Kladna se mohou opět těšit na oslavy sv. Vavřince a zářijové Dny města.
Kladno - V zámecké zahradě se budou konat koncerty i divadelní představení. Obyvatelé a návštěvníci Kladna se mohou opět těšit na oslavy sv. Vavřince a zářijové Dny města.
Hradec Králové - Festival navštívilo 27 tisíc lidí. Mezi nimi i několik desítek důchodců, kteří přijeli na koncert Jarmily Šulákové.
Hradec Králové - Krajská metropole byla po tři dny hlavním městem rockové hudby. Se všemi klady i problémy.
Hradec Králové - Festival navštívilo 27 tisíc lidí. Mezi nimi i několik desítek důchodců, kteří přijeli na koncert Jarmily Šulákové.
Náměšť na Hané /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na folkové zahradě vystoupila řada známých kapel a písničkářů. Mezi vystupující se zařadila i kapela Špunt z Přerova.
Náměšť na Hané /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Na folkové zahradě vystoupila řada známých kapel a písničkářů. Mezi vystupující se zařadila i kapela Špunt z Přerova.
Hradec Králové - Festival navštívilo 27 tisíc lidí. Mezi nimi i několik desítek důchodců, kteří přijeli na koncert Jarmily Šulákové.
Havířov /FOTOGALERIE+VIDEO/ - Hudbou, zpěvem a neopakovatelnou atmosférou promenádních koncertů opět po roce ožil park za Kulturním domem Radost. Více než dvoustovku převážně dříve narozených návštěvníků potěšily populární valčíky, polky, tanga a další nestárnoucí melodie.
Velehrad /FOTOGALERIE/ - Lidé dobré vůle měli v sobotu 4. července a v neděli 5. července své dny už podesáté v poutním Velehradě, v němž společně oslavili desáté narozeniny Dnů lidí dobré vůle.
Náměšť na Hané /FOTOGALERIE/ - Obří aplaus a stovky mobilů, jimiž si ho lidé fotili, přivítaly v sobotu po 23. hodině Jaromíra Nohavicu na festivalu Zahrada. Svůj téměř dvouhodinový recitál otevřel písní Příteli a amfiteátru, který zaplnilo rekordních 11 tisíc návštěvníků, zazpíval a zahrál 29 skladeb
Velehrad /FOTOGALERIE/ - Lidé dobré vůle se letos už podesáté sešli na Velehradě. Na jedné z největších poutí v Česku oslavili svátek moravských patronů Cyrila a Metoděje.
Londýn - Americká zpěvačka Madonna v sobotu v londýnské O2 areně v rámci svého koncertního turné Sticky & Sweet vzdala hold „králi popu“ Michaelu Jacksonovi, který zemřel minulý týden ve věku 50 let po zástavě srdce.
Velehrad /FOTOGALERIE/ - Lidé dobré vůle měli v sobotu 4. července a v neděli 5. července své dny už podesáté v poutním Velehradě, v němž společně oslavili desáté narozeniny Dnů lidí dobré vůle.
Los Angeles – Americká zpěvačka Madonna část svéhosobotního koncertu v Londýně věnuje „králi popu“ Michaelu Jacksonovi, který zemřel minulý týden. Informovala o tom agentura Reuters.
Pardubický kraj -Tradiční série kulturních akcí vHlinsku letos nabídne kromě koncertů jednodenní festival a tradiční Den otevřených dveří. Zahájení koncertů obstaralo rockové duo Alkehol a Harlej, na které včervenci naváže multižánrový festival Rychtář Fest (Horkýže Slíže, Sto Zvířat, UDG..).
Pardubický kraj - Tradiční série kulturních akcí v Hlinsku letos nabídne kromě koncertů jednodenní festival a tradiční Den otevřených dveří. Zahájení koncertů obstaralo rockové duo Alkehol a Harlej, na které v červenci naváže multižánrový festival Rychtář Fest (Horkýže Slíže, Sto Zvířat, UDG..).
Jihlava -Ani nepřízeň počasí neodradila ve čtvrtek večer několik desítek lidí od návštěvy první akce Kulturního léta v Pivovarské restauraci. Celé prázdniny se každý čtvrtek v areálu pivovaru představí dvojice místních kapel.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Africké a americké spirituály, úpravy lidových písní i muzikálových skladeb zazněly ve čtvrtek v chrámu svatých Cyrila a Metoděje v Přerově.
Přerov /FOTOGALERIE/ - Africké a americké spirituály, úpravy lidových písní i muzikálových skladeb zazněly ve čtvrtek v chrámu svatých Cyrila a Metoděje v Přerově.
Mikulov - Přednášky, semináře, výstavy a výuka hry na kytaru. Tak vypadá letošní ročník kytarového festivalu v Mikulově. Třiadvacáté pokračování úspěšné akce nabídne i dvanáct zajímavých koncertů pro veřejnost.
Blanensko - Obyvatelé Blanenska pomáhají charitativními sbírkami a dobročinnými koncerty obyvatelům postižených oblastí povodněmi.
Prostějovsko - Začíná léto, je tu víkend a s ním celá řada kulturních i sportovních akcí. V našem přehledu najdete výběr těch nejzajímavějších. Snad všem venkovním událostembude přát i počasí.
Náměšť na Hané /FOTOGALERIE, PROGRAM/ - Barevné stany na louce, vůně ze spousty stánků a davy natěšených. Tak ve čtvrtek v podvečer vypadal areál v Náměšti, kam se sjeli milovníci folkové a country muziky z celé republiky. Po osmnácté hodině zde totiž začal největší folkový svátek v roce – festival Zahrada.
Náměšť na Hané /FOTOGALERIE, PROGRAM/ - Barevné stany na louce, vůně ze spousty stánků a davy natěšených. Tak ve čtvrtek v podvečer vypadal areál v Náměšti, kam se sjeli milovníci folkové a country muziky z celé republiky. Po osmnácté hodině zde totiž začal největší folkový svátek v roce – festival Zahrada.
Třeboň - Poctou Emě Destinnové vyvrcholí festival Třeboňská nocturna, který v lázeňském městě začíná 7. července.
Luhačovice - Po roce se do největších moravských lázní vrací oblíbený Festival Janáček a Luhačovice. „Posluchačům nabídne již poosmnácté vpěti koncertech nejen hudbu světově proslulého skladatele Leoše Janáčka, ale také dalších vynikajících komponistů vpodání předních českých izahraničních interpretů,“ prozradila kulturní manažerka festivalu Milena Hrbáčová.
Českolipsko - Českolipsko - Kina, koncerty, kluby, zábava pro děti i dospělé.
Chrudimsko - Na Hradecku mají třeba Hip hop kemp, Pardubicko patřilo festivalu Summer of Love. Festivalová sezóna se pomalu rozjíždí a také na Chrudimsku se dá najít pár akcí, na kterých by příznivci dobré hudby neměli chybět. Přesvědčte se sami! /AKTUALIZOVÁNO 23. ČERVNA/
Lučany n. N./ V lučanském kostele Navštívení Panny Marie pořádají tradiční Cyrilometodějský koncert. Neděle 5. července od 18.00. Vstupné dobrovolné.
Chrudimsko - /DOPLNĚNO O NOVÉ AKCE/Podívejte se, co se děje o nadcházejícím víkendu v regionu a kam můžete vyrazit na zajímavou akci či rodinný výlet nebo třeba za sportem.
Luhačovice - Po roce se do největších moravských lázní vrací oblíbený Festival Janáček a Luhačovice. „Posluchačům nabídne již po osmnácté v pěti koncertech nejen hudbu světově proslulého skladatele Leoše Janáčka, ale také dalších vynikajících komponistů v podání předních českých i zahraničních interpretů,“ prozradila kulturní manažerka festivalu Milena Hrbáčová.
Náměšť n. H. /FOTOGALERIE/ - Barevné stany na louce, vůně ze spousty stánků a davy natěšených. Tak ve čtvrtek v podvečer vypadal areál v Náměšti, kam se sjeli milovníci folkové a country muziky z celé republiky. Po osmnácté hodině zde totiž začal největší folkový svátek v roce – festival Zahrada.
Los Angeles – Rodina nedávno zesnulého zpěváka Michaela Jacksona ukončila spekulace a ve čtvrtek oznámila, že veřejné rozloučení z Jacksonem se bude konat v úterý v losangelském Staples Center.
Madrid – Irské kapele U2 hrozí pokuta za úterní start jejího světového turné v Barceloně. Při první koncertu jejich šňůry pod názvem 360 degree totiž na stadionu Nou Camp „překročili večerku“ a hráli i po začátku úředně stanoveného nočního klidu.
Loket – Dvorana, Loketské kulturní léto, investice a dluhy města, volný čas starosty či razantní úbytek koz v podhradí. Nejen tato témata Deník se starostou Lokte Jaroslavem Hlavsou na začátku letních prázdnin probíral.
Chomutov - Byla jsem na koncertu skupiny Lunetic v Chomutově, zavzpomínat na staré časy.
Olomouc /PROGRAM/ - Páteční hudební večery u radnice a nedělní promenádní koncerty v parku mají podle vedení města oživit centrum Olomouce během letních prázdnin. Akce se budou konat pravidelně.
Nedrahovice - Tři řadová alba má na svém kontě dámské duo zpívajících violoncellistek Tara Fuki. Výběr z nich zazní na koncertě, který se uskuteční v sobotu 4. července od 20 hodin ve stylové zahradě Sošintei v areálu firmy Bonsai Sumiko v Nedrahovicích.
Českolipsko - Kina, koncerty, kluby, zábava pro děti i dospělé. Koncert Marie Rottrové je zrušený kvůli nemoci zpěvačky.
Ústí nad Labem - Netradiční zážitek přinese svým návštěvníkům koncert projektu Ewave band. Více o něm v rozhovoru prozradil Vít Lukášek, violoncellista slavného Epoque Quartetu i Ewave bandu.
Šternberk/Náměšť na Hané - Středeční koncerty PředZahrady přiblížily největší festival u nás, který ve čtvrtek začne v Náměšti na Hané. Obec se chystá na příliv tisíců fanoušků (nejen) folkové muziky, dopravní komplikace kvůli ještě donedávna rozkopaným ulicím by měly být již minulostí.
Chrudim - I letos ožije město loutkami! Ve dnech 2. až 7. července mohou návštěvníci zhlédnout loutková představení na několika scénách.
Nedvědice - Slavnosti pernštejnského panství se po roce vrací na návštěvníky i filmaři oblíbený hrad a do jeho okolí. Kulturní program začíná už v pátek 3. července a potrvá až do pondělí 6. července.
Nejdek – Předprázdninovou přehlídkou tří nejdeckých pěveckých sborů byl nedělní koncert v krásném neogotickém kostele Českobratrské církve evangelické v Nejdku.
Loket - Dvorana, Loketské kulturní léto, investice a dluhy města, volný čas starosty či razantní úbytek koz v podhradí. Nejen tato témata Deník se starostou Lokte Jaroslavem Hlavsou na začátku letních prázdnin probíral.
Strakonice - Přestože bozi letos nepřejí kulturním akcím pod širým nebem, chystaný koncert Lucie Bílé na II. nádvoří strakonického hradu tento pátek 3. července bude.
Vsetín - Koncert vsetínské kapely Jazzevčík odstartuje ve čtvrtek v pět hodin odpoledne ve vsetínském parku sérii kulturních pořadů pod zastřešujícím názvem Léto v Panské zahradě.
Havířov – Koncert vítězů v Reprezentačním sále ZUŠ Leoše Janáčka udělal tečku za 5. ročníkem pěvecké soutěže Havířovská nota.
Mladoboleslavsko - Vyberte si svůj šálek kávy.
Barcelona - Megakoncertem na slavném fotbalovém stadionu Nou Camp ve španělské Barceloně odstartovala v noci na dnešek irská rocková skupina U2 nové světové turné