
U Přemka vystoupí Jana Koubková kvartet
Opava – Další jazzový koncert čeká milovníky kvalitní hudby ve čtvrtek 8. dubna ve vinárně U Přemka. Vystoupí tentokrát Jana Koubková kvartet.
Opava – Další jazzový koncert čeká milovníky kvalitní hudby ve čtvrtek 8. dubna ve vinárně U Přemka. Vystoupí tentokrát Jana Koubková kvartet.
Vizovice - Poslední prázdninový víkend už léta patří oblíbenému multižánrovému festivalu Trnkobraní ve Vizovicích.
Olomouc -Zpěvák Petr Kolář míří se svým akustickým turné do Olomouce. Dnes vystoupí s kapelou v Kulturním domě Sidia od 19.00. Hostem koncertu je skupina Melody Quartet.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 9. dubna: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Sedm posledních slov našeho vykupitele na kříži – Joseph Haydn.
Žatec - Malá recenze vystoupení bratří Ebenů v žateckém divadle.
Žatec - Němečtí neonacisté si navíc mohou myslet, že u nás jim toho více projde, ale to je mylný předpoklad, říká politolog.
Česká Skalice - Tradiční Jarní koncert v Jiřinkovém sále Muzea Boženy Němcové potěšil milovníky nejen vážné hudby. Program byl výborně sestavený, byl pestrý a zajímavý. Interpreti, přestože se jednalo o studenty, prokázali, že je studium hudby a zpěvu nejen baví, ale že mají i kvalitní pedagogy, kteří jsou schopni je dovést k vysoké umělecké úrovni.
Ústí nad Labem - Koncert bratří Nedvědů začal ve stylu country. K vidění byl i klasický kožený klobouk a veselá nálada, skoro jako u táboráku. Téměř dokonalá trampská nálada zkrátka panovala v pondělí 6. dubna 2009 večer na vystoupení Honzy a Františka Nedvědů v Ústí nad Labem.
Praha - Nevážné povídání o srážce světů popu a klasické hudby i o lahůdkové bouillabaisse
Smiřice - Mezinárodní velikonoční festival Smiřické svátky hudby se rozrůstá a nabídne ve dnech 7. - 13. dubna celkem deset koncertů.
MILAVČE-S naším seriálem se tentokrát podíváme do Milavčí a za jejich starostou Janem Sazamou
Liberec Koncert klasické indické hudby, spojený s diaprojekcí a krátkou meditací, pořádá ve čtvrtek 9. dubna liberecké Experimentální studio ve zdejších Lidových sadech. Od 19.00 hodin tu vystoupí hudební skupina Noor, což v překladu znamená Světlo.
Lovosice - V Rock klubu Gambrinus v Lovosicích proběhne v pátek koncert, na němž se představí tři kapely z Litoměřicka a jedna ze sousedního Teplicka.
Havlíčkův Brod - Vzácné setkání se jmenuje netradiční koncert bratrů Jana a Františka Nedvědových, protože dnes je doslova vzácnost vidět a slyšet je na jednom pódiu ve stejnou dobu.
Dobříš - Oblíbená pardubická kapela Vypsaná fixa se opět vrací do dobříšského kulturního domu. Svůj koncert zde odehraje v pátek 10. dubna od 20.30 hodin a návštěvníci se mohou těšit jak na skladby ze zatím posledního alba Fenomén, tak na starší hity typu Mažoretka, Nina, Stereoid, 1982, Burlaki nebo Východoněmecká kapela.
Pardubice - V Kulturním domě Hronovická začne dnes od devatenácti hodin jedenatřicátý ročník festivalu Pardubické hudební jaro. Zahajovací koncert, na němž zazní Haydnovo Stabat Mater, bude poc〜tou skladateli, od jehož smrti uplynulo přesně 200 let.
Přerov - /FOTO/ O skvělý hudební zážitek se postarala v pátek večer v přerovské restauraci Pivovar pražská kapela Takin off. Skupina hraje pestrou směs popu, funku a soulu a za léta své existence si vytvořila osobitý hudební styl. Kromě rapera Henry D. zpívá v kapele Takin Off i dcera známého zpěváka Karla Černocha Tereza.
Přerov - /FOTO/ O skvělý hudební zážitek se postarala v pátek večer v přerovské restauraci Pivovar pražská kapela Takin off. Skupina hraje pestrou směs popu, funku a soulu a za léta své existence si vytvořila osobitý hudební styl. Kromě rapera Henry D. zpívá v kapele Takin Off i dcera známého zpěváka Karla Černocha Tereza.
Ostrava - Klavíristé Irina Silivanova a Maxim Puryžinskij se představí jako sólisté Poulencova opus.
Louny - Na své si přijdou milovníci opery. Jde o koncert k poctě Pavarottiho.
Pomezí nad Ohří - Velikonoční koncert zazněl v kostele sv. Jakuba Většího
Domažlice -Světoznámá houslistka Gabriela Demeterová, první česká finalistka a absolutní vítězka Mezinárodní houslové soutěže Yehudi Menuhina v Anglii, poskytla Deníku exkluzivní rozhovor.
Zlín - Hned dvě hudební formace vystoupí na společném koncertu v pátek 17. dubna ve zlínském rockovém klubu Masters of Rock Café na Čepkově.
Český Krumlov - Mezinárodní hudební festival Český Krumlov dovrší v létě plnoletosti. Přípravy 18. ročníku jsou v plném proudu. Od 17. července do 22. srpna se budou na různých, zajímavých místech Českého Krumlova konat festivalové koncerty.
Velké Meziříčí - Anna K pro nemoc musela zrušit sobotní koncert v Jupiter clubu ve Velkém Meziříčí. Její vystoupení ve městě pod dálniční mostem se uskuteční v náhradním termínu – ve čtvrtek 7. května.
Ostrava - Světově proslulá sopranistka Eva Urbanová, sólistka pražského Národního divadla, se v rámci svého současného koncertního turné zastaví také v Domě kultury města Ostravy.
Frýdek-Místek - Frýdecko-místecká hudební formace RK 130 chystá samostatný koncert ve Frýdku a rovněž křest nového videoklipu.
Klatovy - Hudební recenze
Litoměřice - Základní škola v ulici Boženy Němcové Litoměřice a Klub přátel chlapeckého sboru Páni kluci připravují pod záštitou starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče v rámci 13. ročníku festivalu Litoměřická notička koncert s názvem „Setkání chlapeckých pěveckých sborů České republiky“.
Žacléř - Špičkoví umělci, často isvětového věhlasu, na pódiu malého sálu městečka na česko–polských hranicích. Taková je celkem běžná realita koncertních programů Kruhu přátel hudby. Hlavním organizátorem je pedagog a hudebník Jiří Jirásek.
Chrudim – Během tohoto víkendu se můžete pokochat nově otevřenou výstavou obrazů Marie Severové ve Výstavní síni Divadla Karla Pippicha. Milovníky keramiky jistě osloví výstava Michala Plíhala v Galerii ART na Resselově náměstí. V neděli 5. dubna zazní v divadle swing a jazz v podání JK Bandu.
Klatovy - Několik desítek diváků sledovalo výkony mladých umělců při partnerském koncertě žáků ZUŠ Josefa Kličky Klatovy a Landkreismusikschule Cham
Ostrava - V ostravském klubu Templ na Stodolní ulici už tuto neděli, přibližně v 18.30 hodin, začne výjimečný koncert tří kapel hlásících se k takzvanému progresivnímu rocku.
DOMAŽLICE - Exkluzivní rozhovor s houslistkou Gabrielovou Demeterovou
Praha - Do Prahy se vrací londýnský průkopník fúze hip hopu a jazzu Geoff Wilkinson se svým projektem Us3. Koncert proběhne 14. dubna v Lucerna Music Baru, brány klubu se otevírají ve 20 hodin.
Dvůr Králové - Zábavní centrum Zálabí odstartovalo na podzim pravidelné pořádání hudebních koncertů.
Mladá Boleslav/ Podívejte se na fotografie z koncertu tvrdé muziky v Domě kultury v Mladé Boleslavi.
Vsetín -Hned několik obměn prodělala za jediný koncert kapela Onen svět, která ve středu večer zavítala do vsetínského Koordinačního a informačního centra (KIC).
Karlovy Vary — Karlovarští symfonici v pátek zahrají díla rakouských velikánů vážné hudby.
Litoměřice - Až nečekaně rockově, ale i očekávaně hitově, zní DVD Blíž ke hvězdám mladé zpěvačky jménem Ewa Farna, která měla dnes vystoupit v DK Litoměřice. Ale nevystoupí, je nemocná. Přesto její fanoušci o koncert nepřijdou.
Kaplice - Ti, kdo se těšili na páteční koncert Ewy Farné v Kaplici, se budou muset obrnit trpělivostí. Páteční koncert totiž padl.
Kamenice nad Lipou - Mladí hudebníci ze Základní školy v Kamenici nad Lipou ukázali, co nového se naučili. Škola totiž opět pořádala žákovský koncert.
Litoměřice - Až nečekaně rockově – ale i očekávaně hitově – zní DVD Blíž ke hvězdám mladé zpěvačky Ewy Farne, která měla ve čtvrtek 2. dubna večer vystoupit v DK Litoměřice. Ale nevystoupí, je nemocná. Přesto fanoušci Ewy Farné o koncert nepřijdou.
Zlín - Na svém kontě už má řadu ocenění a zvlášť v posledních letech sbírá jeden úspěch za druhým. Publikum ho zná hlavně z muzikálů, prosadil se na scéně pop-music, ale své příznivce má i na rockové scéně.
Jihlava - Co mají společného Lucie Bílá, Karel Gott, Hana Zagorová a další velká jména českého showbyznysu? Zvukaře. Ozvučení koncertů již každému z jmenovaných i dalším zajišťoval čtyřiačtyřicetiletý Tomáš Barták z Českého Brodu se svou firmou.
Ústí nad Labem, Litoměřice - Ještě než zazpívá zítra večer Ewa Farna v DK Litoměřice, podíváme se spolu na její aktuální CD/DVD „Blíž ke hvězdám.
Louny - Vstupenky zůstávají v platnosti.
Zlín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Na svém kontě už má řadu ocenění a zvlášť vposledních letech sbírá jeden úspěch za druhým. Publikum ho zná hlavně zmuzikálů, prosadil se na scéně popmusic, ale své příznivce má ivna rockovéscéně. Zpěvák Petr Kolář vbřeznu vyrazil na své první akustické turné a vúterý potěšil své fanoušky ve zlínském Velkémkině.
Hořice - Janáčkovo trio vystoupí v sále hořické radnice ve středu 1. dubna v 19.30 hodin.
Litoměřice - Ještě než zazpívá ve čtvrtek večer Ewa Farna v DK Litoměřice, podíváme se spolu na její aktuální CD/DVD Blíž ke hvězdám. A berte to klidně jako návodovou záležitost - v něčem může být dost podobné tomu, co návštěvníky show Bronzové slavice čeká.