Uherské Hradiště - Již ve čtvrtek 18. června odstartuje v Uherském Hradišti první ročník hradišťského Folkoláčku. Od čtvrtka do neděle se na několika místech vystřídá více než dvacet převážně folkových kapel.
Olomouc - Valaši na Hané, aneb rozhovor s frontmanem populární kapelky Fleret Zdeňkem „Hrachem“ Hrachovým o připravované desce i jubileu Jarmily Šulákové.
Žďár nad Sázavou - Sestry Havelkovy, Věra Gondolánová, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. To je nabídka koncertu, který je naplánován na sobotu 27. června.
Ostrava - V závěru června bude zahájen letošního XVI. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy, který bude oficiálně otevřen v sobotu 27. června komorním koncertem houslisty Jaroslava Svěceného v klavírním doprovodu Markéty Cibulkové.
Bzenec /FOTOGALERIE/ - Dvacet let. Taková doba už uplynula od posledního koncertu Argemy v původním muzikantském složení. To číslo platilo do sobotního večera. Členové legendárního seskupení se dali znovu dohromady pod názvem ExArgema a vystoupili ve Bzenci.
Vizovice - Areál vizovické Likérky Rudolf Jelínek bude poslední prázdninový víkend patřit dvaačtyřicátému ročníku oblíbeného multižánrového festivalu Trnkobraní. Headlinerem bude letos kultovní maďarská skupina Omega.
Nový Jičín – Novojičínské Městské kulturní středisko chystá další koncert v rámci Novojičínského léta. Do areálu v restauraci U Nového Slunka přijala tentokrát pozvání jazzrocková improvizační formace – 123 Minut. Spolu s ní tam vystoupí také písničkář a kytarista Monty.
Dolní Studénky /FOTOGALERIE/ - Provazy deště přivítaly bezmála třináct stovek posluchačů, kteří si v pátek 12. června přišli poslechnout do Dolních Studének koncert skupiny Čechomor.
Příbram - Letní koncert si pro své příznivce připravil Big Band Příbram. Uskuteční se v pátek 19. června večer v Divadle Antonína Dvořáka, kde devatenáctičlenné těleso s dirigentem Karlem Šperkem vystoupí od 19 hodin. Před koncertem jsme Karla Šperka požádali o rozhovor.
Vizovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Areál vizovické Likérky Rudolf Jelínek bude poslední prázdninový víkend patřit dvaačtyřicátému ročníku oblíbeného multižánrového festivalu Trnkobraní.
Loket - Dopravní kolaps, amfiteátr narvaný k prasknutí, a především fantastický životní zážitek. Přesně to zařídil sbor legendárních ruských Alexandrovců v neděli večer na svém vystoupení v Lokti, které mnozí nazývají tím nejlepším, jaké v historii koncertů pod širým loketským nebem zažili.
Jihlava - Ve dnech 19. – 21. června se v Jihlavě uskuteční 13. setkání hornických měst a obcí. Součástí Jihlavského havíření bude i tradiční Den Ježka, který je naplánován na pátek 19. června.
Byl to opravdu parádní koncert. Ruští Alexandrovci v Jihlavě zazářili. A našlo by se určitě jen málo těch, kteří by litovali peněz vynaložených na pořízení vstupenek. Bohužel zásadně selhali pořadatelé.
Brno /VÝSLEDKY SOUTĚŽE/ – O deset lístků na koncert Lennyho Kravitze soutěžili čtenáři webů jihomoravských Deníků na celé jižní Moravě. Na koncert se na něj nakonec dostanou díky němu lidé z Brna, Blanska, Vyškova i Hodonína.
Orlickoústecko - FOLKLORNÍ FESTIVAL Čermenské slavnosti bude zahájen ve středu. Kromě českých a slovenských souborů se ho zúčastní bubenický soubor z Tchaj–wanu.
Náměšť nad Oslavou - Anoncovaný kocert mezzosopranistky Magdaleny Kožené, který se měl konat v úterý 9. června na nádvoří náměšťského zámku, byl z důvodu náhlého onemocnění pěvkyně přeložen.
Bzenec /FOTOGALERIE/ - Dvacet let. Taková doba už uplynula od posledního koncertu Argemy v původním muzikantském složení. To číslo platilo do sobotního večera. Členové legendárního seskupení se dali znovu dohromady pod názvem ExArgema a vystoupili ve Bzenci.
Šumperk - Hradišťan, Aneta Langerová, Meky Žbirka nebo kapela J.A.R. s Danem Bártou a Romanem Holým. Tak ojedinělou sestavu nabízí dvoudenní festival ŠPeK Fest, který Dům kultury Šumperk chystá od 18. do 19. června. Krytá scéna na trávníku uvnitř areálu muzea už stojí.
Jihlava /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Koncert roku. Tak by se dalo nazvat sobotní vystoupení ruského armádního souboru Alexandrovci. Dvouhodinový koncert si na Horáckém zimním stadionu se zaujetím sledovala zaplněná hokejová hala.
Hodonín /FOTOGALERIE/ - Prakticky bez práce byli policisté a strážníci, kteří v sobotu od odpoledních hodin dohlíželi na pořádek v hodonínských ulicích. Měli zabránit konfliktům mezi dvěma znepřátelenými tábory, které si ve stejný den naplánovaly koncerty.
Frýdek-Místek - Preventivní akce „Když se řekne závislost“ pokračovala před Kinem Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. Pracovníci celní správy tu žákům několika škol předvedli, jak s vycvičenými psy vyhledávají drogy. Poté navštívili protidrogový koncert čtyřčlenné kapely Musicmasters.
Hodonín - Posílené hlídky, dopravní policisté, psovodi nebo těžkooděnci. Opatření, která plánují policejní složky na sobotní večer v Hodoníně. V sobotu třináctého června se totiž koná koncert proti neonacismu. Na stejný den si ale plánuje koncert také pravice.
Litomyšl - Festival Smetanova Litomyšl odstartoval. V pátek 12. června ve dvacet hodin ho z jeviště na zámeckém nádvoří slavnostně zahájil prezident republiky Václav Klaus.
Praha - „To, že neviděli nás, neznamená, že jsme my neviděli je!“ Takovou větou uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták zprávu o úterním zatýkání neonacistů z celé republiky.
Olomouc - První koncerty letošního Kulturního léta začnou již v sobotu 13. června odpoledne ve Smetanových sadech. Ve třináct hodin zde totiž startuje Revivalové vlnobytí.
Praha - „To, že neviděli nás, neznamená, že jsme my neviděli je!“ Takovou větou uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták zprávu o úterním zatýkání neonacistů z celé republiky.