
Zpěvačka Langerová: Na Trnkobraní jsou vždycky fajn lidi
Zlín, Praha - Poprvé o sobě dala více vědět před čtyřmi lety při zahajovacím ročníku Česko hledá SuperStar. Přízeň lidí si získala skromným až nesmělým vystupováním, ale hlavně svým hlasem.
Zlín, Praha - Poprvé o sobě dala více vědět před čtyřmi lety při zahajovacím ročníku Česko hledá SuperStar. Přízeň lidí si získala skromným až nesmělým vystupováním, ale hlavně svým hlasem.
Lánov - Podnět k napsání článku o cestě Michala Hanuše za hudbou byl poslech rozhlasové stanice Vltava. Začátkem ledna byl vysílán pořad Hudební fórum s Jiřím Temlem s nahrávkou koncertu Pražské premiéry symfonie Díkuvzdání- Byl to koncert pro varhany a symfonický orchestr. A na varhany právě hrál Michal Hanuš, student AMU v Praze. Narodil se ve Vrchlabí (1980) a žijící v Lánově.
Polička - Sedmnáctý ročník poličského multižánrového festivalu probíhá od pátku 15. srpna do neděle 17. srpna. Rozličná vystoupení se konají na několika místech města.
Východní Čechy- Legendární slovenská skupina Elán se vrací na východ Čech. Uspořádá tu první koncert svého velkolepě pojatého podzimního turné Elán Tour 2008.
Praha - R.E.M. se po třech letech vracejí do Prahy. Repertoár posílili novým albem Accelerate, svým nejenergičtějším a pravděpodobně nejzdařilejším titulem od dob desky Monster (1994). Koncert tak nabídne opět nový pohled na trojici rockových intelektuálů.
Východní Čechy- Legendární slovenská skupina Elán se vrací na východ Čech. Uspořádá tu první koncert svého velkolepě pojatého podzimního turné Elán Tour 2008.
Zlínský kraj - Uprostřed léta se Valašsko rozezvučelo lidovým tónem. Náměstí ve Valašských Kloboukách se stalo na tři dny centrem hudby a folkloru. Šestý ročník mezinárodního hudebního festivalu s názvem Setkání muzikantů v Bílých Karpatech odstartoval již včera.
Praha - Francouzský kontratenor Philippe Jaroussky bude hlavní hvězdou posledního koncertu Letních slavností staré hudby, který se v neděli od 19.30 hodin uskuteční ve Smetanově síni Obecního domu.
Třeboň - Od pátku až do sobotní noci mohou návštěvníci tradiční Čochatnovy Třeboně využít bohatého programu.
Ostrava -Těžko uvěřit, že naše první dáma folkloru, zpěvačka lidových písní a královna matka Valašského království Jarmila Šuláková oslavila letos koncem června už devětasedmdesáté narozeniny.
Vsetín - Převážně bigbítové kapely známé z valašských tancovaček se minulou neděli představily v centru Vsetína. Konal se tam totiž koncert Rocková neděle aneb Sedm kapel pro sedmisté výročí.
Moravskoslezský kraj - Těžko uvěřit, že naše první dáma folkloru, zpěvačka lidových písní a královna matka Valašského království Jarmila Šuláková oslavila letos koncem června už devětasedmdesáté narozeniny.
Ostrava -Těžko uvěřit, že naše první dáma folkloru, zpěvačka lidových písní a královna matka Valašského království Jarmila Šuláková oslavila letos koncem června už devětasedmdesáté narozeniny.
Vernéřovice - Již sedmý koncert z cyklu festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska, se koná v sobotu 16. srpna v kostele sv. Michaela Archanděla ve Vernéřovicích.
Grabštejn - Písničkář Wabi Daněk je po pětatřiceti letech od svého prvního vystoupení stále „on the road“, neboli na cestě. Po takto dlouhou dobu již rozdává svojí muzikou po vlastech českých i přilehlých.
Hlinsko - Oblíbená skupina v čele s Lou Fanánkem Hagenem vystoupí 15. srpna v amfiteátru Rychtář.
Zlín - Jedním z největších lákadel letošního ročníku Vizovického trnkobraní, které organizátoři slibovali, byl dlouho dopředu avizovaný páteční koncert slovenské formace Cigánski diabli, společně s Lucií Bílou a zlínskou Filharmonií Bohuslava Martinů.
Hradec Králové - Legendární slovenská skupina Elán se vrací na východ Čech.
Zlín, Praha - Poprvé o sobě dala více vědět před čtyřmi lety při zahajovacím ročníku Česko hledá SuperStar. Přízeň lidí si získala skromným až nesmělým vystupováním, ale hlavně svým hlasem. Od té doby hvězda její slávy neustále stoupá. Aneta Langerová svůj čas rozdělila mezi zpívání a také práci pro organizaci nevidomých s názvem Světluška, ve které je patronkou.
Litomyšl - Program festivalu se již natolik rozrostl, že v roce 1996 obsáhl celých jedenáct dnů. Poprvé se rovněž hrálo se zastřešeným jevištěm a orchestřištěm.
Zlín, Praha - Poprvé o sobě dala více vědět před čtyřmi lety při zahajovacím ročníku Česko hledá SuperStar. Přízeň lidí si získala skromným až nesmělým vystupováním, ale hlavně svým hlasem. Od té doby hvězda její slávy neustále stoupá. Aneta Langerová svůj čas rozdělila mezi zpívání a také práci pro organizaci nevidomých s názvem Světluška, ve které je patronkou.
Kutná Hora - Spor o noční hluk festivalů v parku pod Vlašským dvorem rozdělil mladší a starší obyvatele
Horní Maxov - Sobota 16. srpna: Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně Horní Maxov: 18.30 Koncert mezi zvony: Ensemble Bona Fide. Zazní skladby A. Vivaldiho, G. Ph. Telemanna, S. Joplina a další.
Hradec Králové - Legendární slovenská skupina Elán se vrací na východ Čech. Uspořádá tu hned první koncert svého velkolepě pojatého podzimního turné, které nese název Elán Tour 2008.
Chomutov - Druhý ročník festivalu pro onkologické centrum NSP Chomutov se bude konat v sobotu 16. srpna v atriu SKKS. Od 18.30 hodin můžete slyšet skupinu GORO (indie - rock´n´roll), SHOGUN TOKUGAWA (creamo), HARREM (girls – HC), BAHRAINN (metal post – HC) a JONATAN (ex - 5th April emo - metalcore).
Náchod - Tradiční setkání varhaníků a zpěváků organizované Církví československou husitskou v pátek 15. srpna o sedmé večerní zakončí slavnostní vystoupení v Husově sboru v Náchodě.
Praha - Úterní koncert kanadské zpěvačky Alanis Morissette v pražském Kongresovém centru musel znejistit i řadu skalních fanoušků.
Most - Statutární město Most a Centrum volného času pořádají promenádní koncert. Nyní se na prostranství před Reprezentačním domem představí Countrybeatová kapela MaraCas. Koncert se koná ve čtvrtek 14. srpna od 16.00 hodin.
Praha - Úterní koncert kanadské zpěvačky Alanis Morissette v pražském Kongresovém centru musel znejistit i řadu skalních fanoušků.
Bzenec - Hvězdou letošní Bzenecké poutě měla být slovenská kapela Peha. Její fanoušci ale přijdou zkrátka.
Jindřichův Hradec - Především na podporu mládežnického hokeje v Jindřichově Hradci je zaměřená třídenní sportovně společenská akce s názvem Víkend s odchovanci, kterou od zítřka do neděle připravil hokejový klub Vajgar.
Brno - Devátý ročník symfonického festivalu Špilberk 2008 přinese odvážnější dramaturgii.
Svitavy - Mladí umělci z celého světa předvedli v úterý večer svitavským posluchačům své smyčcové umění.
Kobeřice - Zpěvačka Anna K. přijede tento pátek do našeho regionu. Tento pátek 15. srpna vystoupí v Kobeřicích, konkrétně v tamějším areálu TJ Sokol.
Jindřichův Hradec - V Rytířském sále Španělského křídla jindřichohradeckého Státního hradu a zámku začíná v úterý večer od 19.30 hodin předposlední koncert z 5. ročníku cyklu komorních koncertů Po jihočeských zámcích.
Cheb - Radio Egrensis přiváží do Chebu Nazareth
Vimperk - Tečku za letošním Hudebním létem, tedy pěticí koncertů, které v rámci Léta pod Boubínem uspořádalo Městské kulturní středisko Vimperk, udělá v pátek večer 15. srpna dvojice muzikantů tvořící skupinu Sabot.
Hranice - Již sedmnáctý ročník Bělotínského týdne zpěvu začal o víkendu v Hranicích. Do města se sjely desítky sborových zpěváků z celé republiky, kteří se pod vedením zkušených dirigentů společně připravují na závěrečné koncerty, na kterých se pochlubí veřejnosti svým pěveckým uměním.
Hranice - Již sedmnáctý ročník Bělotínského týdne zpěvu začal o víkendu v Hranicích. Do města se sjely desítky sborových zpěváků z celé republiky, kteří se pod vedením zkušených dirigentů společně připravují na závěrečné koncerty, na kterých se pochlubí veřejnosti svým pěveckým uměním.
Studénka, Karviná – Když v pátek několik minut před desátou hodinou nastupovali v Bohumíně do mezinárodního rychlíku Commenius jedoucího do Prahy, netušili, co je už za několik desítek minut čeká.
OBORA - Dechovky a heligonka, to je pro Honzu Kubíka z Obory zkrátka to nejlepší. 19letý nadšenec ze severního Plzeňska nejen že na hudbě, která Čechy ve světě proslavila, vyrůstal, ale díky své zálibě se naučil na akordeon a heligonku také hrát. Dnes už s úspěchem vystupuje na heligonkářských akcích po celé republice. Nemluvě o tom, že dechovkářské koncerty začal také pořádat.
Hlinsko - Oblíbená skupina v čele s Lou Fanánkem Hagenem vystoupí 15. srpna v amfiteátru Rychtář.
Slaný - Devátý ročník slánského rockového open air festivalu Rock na valníku se uskuteční tradičně o posledním prázdninovém víkendu v areálu Letního kina ve Slaném. Celou akci pořádá občanské sdružení RSC Čechie Slaný, místní populární sportovní oddíl futsalu a fotbalu, jenž stojí za pořádáním naprosté většiny rockových koncertů ve Slaném a okolí.
Ostrava - S harfistkou a pedagožkou Adou Balovou jsme si povídali o nevšední události, která se uskutečnila před několika dny v nizozemském Amsterdamu uprostřed letošního léta.
Jirkov - Páteční podvečer s taneční a hudební skupinou IYASA – Inkukuleko Yabatsha School of Arts Zimbabwe Africa, si nenechalo ujít více jak sto padesát návštěvníků. Soubor IYASA, který přijel po sedmé do Evropy a po sedmé navštívil i Českou republiku, přijel se svým novým programem „Spirit of Africa“ i na zámek Červený hrádek, kde hostoval již před dvěma lety.
Praha - Heavymetaloví zasloužilci Iron Maiden splnili vše, co slíbili. Téměř dvouhodinový páteční pražský koncert odsýpal na plné obrátky, oči přitahovaly propracované kulisy se soškami Anúbise, sarkofágy a mumiemi se svítícími očky.
Jablonec n. N. - Čtvrtek 14. srpna: Eurocentrum Jablonec, Letní scéna: 17.00 ELjazzER. V případě nepříznivého počasí se koná koncert ve Velkém sále Eurocentra.
TACHOV - Letní parket u bowlingu patřil Olympicu a více než dvěma stovkám příznivců nestárnoucí kapely. Ti si odnesli skvělý zážitek
Slavkov u Brna - Nejenom výcvik vojsk a bitevní ukázky, ale taky divadelní představení, koncert folkových a country kapel nebo třeba golfový turnaj. To všechno a ještě mnohem víc na vlastní oči spatří všichni návštěvníci srpnových Napoleonských dnů ve Slavkově u Brna.
Lučany nad Nisou - Středa 13. srpna: kostel Navštívení Panny Marie v Lučanech: 17.00 Koncert Kocianova kvarteta