Australský pop-rockový písničkář Paul Colman, oceněný cenou Dowe Awards a nominací na prestižní hudební cenu Grammy, zahraje v pondělí 29. května kulturním centru Vratislavice 101010. Do České republiky se vrací už po několikáté od svého úspěšného koncertu před vyprodanými Lidovými sady v roce 2004.
Do další sezony letních koncertů už vstoupil plzeňský Zach’s pub. Na zahrádce podniku na Palackého náměstí v Plzni i letos vystoupí řada známých jmen, několik kapel odehraje své výroční koncerty, objeví se ale i interpreti, kteří zatím tak známí nejsou.
Každoroční bujarý večírek rockové skupiny Tři sestry se odehraje ve dnech 26. a 27. května 2023 v pražských Ledárnách Braník. Kapela vedená frontmanem Františkem Moravcem alias Lou Fanánkem Hagenem chystá oslavný koncert ke svým 38. narozeninám. K těm přijede Třem sestrám pogratulovat i punková legenda – britští The Toy Dolls.
Slavnostní zahajovací koncert letošního ročníku karlovarského festivalu, který se už několik let koná pro veřejnost zdarma na pódiu před hotelem Thermal, bude mít letos exkluzivní obsazení. Kromě již ohlášeného vystoupení Russella Crowea a kapely Indoor Garden Party zahraje také legendární britská skupina Morcheeba.
/FOTO, VIDEO/ Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) letos slaví 70 let a právě odhalila kompletní program nové koncertní sezony. Do ní vstoupí v nejlepší umělecké formě s dramaturgií, která bez obav snese mezinárodní srovnání. Prodej vstupenek a abonmá na koncerty nové sezony byl zahájen 18. května.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Zpěvák, kytarista a skladatel Jary Tauber nedávno opět vystoupil s českou rockovou legendou Petrem Jandou v USA, kde společně odehráli koncerty pro krajany. Legenda kapely Olympic pozvala Jaryho na své zahraniční turné již počtvrté, tentokrát do New Yorku. Kromě mnoha zážitků si Jary Tauber ze západu přivezl také velké množství videomateriálu, které se rozhodl použít pro svůj nový videoklip k písni Soundtrack.
Již 220. lázeňská a turistická sezona začala na Konstantinolázeňsku. Její slavnostní zahájení se nenechaly ujít stovky lidí. A rozhodně nelitovali. Organizátoři pro návštěvníky připravili bohatý a pestrý program, na své si přišli dospělí i děti.
/FOTO/ První letošní koncert na střekovském nábřeží proběhl v pátek 19. května. Labská pohoda, jak má být a přátelská sousedská atmosféra trvaly dlouho do pozdního večera.
Česká Kamenice, Benešov nad Ploučnicí nebo Jiříkov. Sezóna letních hudebních festivalů se nezadržitelně blíží. Letošní červen bude na Děčínsku našlapaný, dorazí hvězdy české hudební scény jako je Vypsaná fixa, Wohnout, David Koller, Kapitán Demo nebo Tata Bojs. Kromě velkých festivalů se uskuteční také řada jednotlivých koncertů, například v Děčíně na zámku nebo v Doubici na Fabrice.
Zahrada za kulturním domem Vltava se letos změní v letní scénu. Po květinovém workshopu, který zahájí sezonu, budou následovat dva koncerty, dvě divadelní představení a šest filmových. Po letech, kdy už není v provozu letní kino v nedalekých Veltrusech, si tak diváci z města a okolí užijí letní kino.
Ženský pěvecký sbor Slavice Zábřeh oslavil 13. května v kostele sv. Bartoloměje své 17. narozeniny a současně 53 let sbormistrovské činnosti Jaroslavy Štěpánkové, zakladatelky sboru Slavík a Slavice. Na slavnostní koncert si sbor pozval své přátele - komorní ženský pěvecký sbor Zoboralja ze Žirian a smíšený sbor Gaudium z Komárna.
Exkluzivně vyhlašujeme novou soutěž pro předplatitele digitálního Deníku! Tentokrát můžete hrát o 10 volných vstupenek na koncert Iron Maiden. Stačí, když odpovíte na jednu jednoduchou otázku, a výhru můžete mít v kapse.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Velmi zajímavé hudební vystoupení v rámci Muzejní noci přinesl akustický koncert kapely Time To Play v Kutné Hoře. Díky místu konání v kostele sv. Jana Nepomuckého, který se vyznačuje výbornou akustikou, sliboval nevšední zážitek.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Premiérový koncert kapel FreeTom music band a Venca’s Group pod páteční hvězdnou večerní oblohou, přilákal na kopuli uherskohradišťského kina Hvězda bezmála stovku milovníků folk rockové muziky.
Vyprodávají sály, stadiony a amfiteátry. Rocková kapela Traktor se v posledních letech nese na vlně úspěchu, ale její zakladatel a frontman Martin Kapek stojí nohama pevně na zemi. V exkluzivním rozhovoru pro Deník poodhalil jak vznikl největší hit Letokruhy, nebo proč se Traktoři nehrají v komerčních rádiích.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Rakovnicku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Příbramsku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Mělnicku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Kladensku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího.
/FOTO, VIDEO/ Víte už, jak strávíte víkend, který má provázet letní počasí? Zůstanete doma, neboraději vyrazíte za zábavou? Podívejte se níže, nabízíme vám záplavu tipů na zajímavé víkendové akce na Berounsku i na dalších místech ve středních Čechách a v Praze. Na koncerty, pohádky pro děti, husitské nebo keltské slavnosti, letecký den, pouť, přehlídku loveckých psů nebo pikniky pod širým nebem a mnoho dalšího.
Na koncert k oslavám 100 let Českého rozhlasu ve čtvrtek 18. května večer do Riegrových sadů v Praze dorazilo podle organizátorů přes 20 tisíclidí všech generací. Zaplnili plochu atletického stadionu i jeho okolí. Mnozí sledovali dění na pódiu na velkoplošné obrazovce umístěné na travnaté ploše za plotem. Ve 20:15 si přítomní za projekce historických fotografií připomněli přesný začátek pravidelného vysílání Československého rozhlasu. Moderátory koncertu byli Lucie Výborná a Jiří Holoubek. Vstup na akci byl zdarma.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jaro v rozkvetlých Čermákových sadech v Rakovníku zpříjemnil hned několika generacím ve čtvrtek v podvečer májový koncert kapel Základní umělecké školy.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na koncert k oslavám 100 let Českého rozhlasu ve čtvrtek 18. května večer do Riegrových sadů v Praze dorazilo podle organizátorů přes 20.000 lidí všech generací. Zaplnili plochu atletického stadionu i jeho okolí. Mnozí sledovali dění na pódiu na velkoplošné obrazovce umístěné na travnaté ploše za plotem. Ve 20:15 si přítomní za projekce historických fotografií připomněli přesný začátek pravidelného vysílání Československého rozhlasu. Moderátory koncertu byli Lucie Výborná a Jiří Holoubek. Vstup na akci byl zdarma.
/FOTO/ Už tuto neděli 21. května se v Opočně chystá velká událost. Veřejnosti se otevře zahrada zdejšího kapucínského kláštera, která se doposud zpřístupňovala je ve výjimečných případech. Vychutnat si tu budete moci při této příležitosti i slavnostní koncert klasicistních mistrů v podání Filharmonie Hradec Králové.
Příznivci rockové a folkové muziky v Uherském Hradišti se mohou těšit na koncert kapel FreeTom music band a Venca’s Group. Akce se uskuteční v pátek 19. května od 19.30 pod širým nebem, v netradičním prostředí atria uherskohradišťského kina Hvězda.
Už víte, kam se v pátek a o víkendu vrtnout na Českokrumlovsku? Máme pro vás tipy, kde budete mít o zábavu - a někde i o pohyb - postaráno. Program je opravdu bohatý: namátkou vernisáž v klášterech, charitativní (a dezorientační) běh ChluChlu, Kemel, Javorský a Görtler U Kuchařů v Krasetíně nebo bluesrocková legenda Gwin Ashton v Ántré. Posuďte sami.
/FOTO, VIDEO/ Pokud v úterý v Národním domě nebylo volné místo, kam by Laco Déczi mohl položit svůj nástroj, středeční večer 17. května byl podstatně volnější. Na programu byla trojice koncertů interpretů Jiřího Imlaufa, Kalle a Kittchen.
/VIDEO, FOTO/ Houslový virtuos a českobudějovický rodák Pavel Šporcl, který oslavil padesáté narozeniny, chystá společně s českobudějovickým magistrátem druhý ročník festivalu krásné hudby Hvězdy nad Vltavou. Koncerty legendárních ensemblů, orchestrů i začínajících hudebníků se uskuteční od 26. června do 8. července napříč Jihočeským krajem.
Jak si užít nastávající víkend? Na Frýdecko-Místecku se chystá velká akce - po 24 letech zde pojedou budoucí hvězdy Formule 1 na Steelringu v Třinci juniorské mistrovství Evropy v motokárách. Kromě toho se chystá disco paráda i koncerty metalu či alternativní hudby. Spousty se toho děje i jinde v kraji, více již v Tipech Deníku.
Pěvecké sbory Arnicor a Hlas zazpívají v pátek 19. května od 19 hodin v holýšovském kostele svatého Petra a Pavla. Na jejich společný koncert zve Dům dějin Holýšovska v rámci oslav 750 let od první zprávy o Holýšově.
Hudba, tanec, výtvarka. Tři nejobvyklejší obory, kterým se mohou děti věnovat při studiu na základních uměleckých školách (ZUŠ). Nejde ale jen o oblíbené stálice, „lidušky“ přicházejí i s novinkami.
Hudba, tanec, výtvarka. Tři nejobvyklejší obory, kterým se mohou děti věnovat při studiu na základních uměleckých školách (ZUŠ). Nejde ale jen o oblíbené stálice, „lidušky“ přicházejí i s novinkami.
Hudba, tanec, výtvarka. Tři nejobvyklejší obory, kterým se mohou děti věnovat při studiu na základních uměleckých školách (ZUŠ). Nejde ale jen o oblíbené stálice, „lidušky“ přicházejí i s novinkami.
Hudba, tanec, výtvarka. Tři nejobvyklejší obory, kterým se mohou děti věnovat při studiu na základních uměleckých školách (ZUŠ). Nejde ale jen o oblíbené stálice, „lidušky“ přicházejí i s novinkami.
Frontman rockové legendy Katapult Olda Říha je nezmar. V roce, kdy slaví pětasedmdesáté narozeniny, které připadají právě na čtvrtek, a zároveň šedesát let na scéně, s Katapultem vydal pod hlavičkou Warner Music nový studiový počin Nostalgia. Drtivou většinu písní složil sám, zařadil na něj ale i coververzi klasiky od Suchého a Šlitra Mister Rock a mister Roll. Sám hudebník považuje desku za první album nové éry.
/FOTO, VIDEO/ Milovníkům klasické neboli vážné hudby vychází vstříc již 16. ročník mezinárodního festivalu komorní hudby Kutná Hora nabídkou atraktivní dramaturgie a jedinečných interpretačních kreací v rámci šestnácti koncertů od 3. do 11. června.
/FOTO/ Šestnáct výtvarníků z Chomutovska, Mostecka a Lounska ukazuje svá nejnovější díla ve Sklepení Osudu. Výstavu provází řada kulturních akcí s koncerty
Jindřichův Hradec si připomene 730 let od založení města ve velkém. Oslavy vypuknou o prvním červnovém víkendu a nabídnou pestrý program ve stylu Rozmarného léta. Kromě koncertů, stánků a dalšího doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit i na pokus o nový český rekord v co největším počtu lidí v plážovém oblečení na jednom místě. Loňské Dny města přilákaly na pět tisícovek návštěvníků.
Přestože v úterý 16. května celé odpoledne pršelo a zatímní nepříliš teplé dny vnitřek kolínské synagogy příliš nevyhřály, na zde konaný další koncert v rámci letošního ročníku Kruhu přátel hudby se sešlo tolik hudbymilovných fanoušků, že zaplnili téměř všechna místa.
/FOTO/ Kdo přišel na koncert bez vstupenky, čekala ho červená cedule: Zcela vyprodáno. Americký hudebník Laco Déczi bavil velký sál Národního domu v Ústí nad Labem dlouho do noci.
Neobvyklý koktejl žánrů nabídne sobotní koncert v přerovské restauraci Pivovar, který se koná v rámci jarní série festivalu Blues nad Bečvou. Projekt SAX & CRIME rakouských muzikantů Haralda Kräutera a Thomase Vigla představí neobvyklou fúzi rapu, jazzu, reggae, kabaretu, ale i parodie ikon světového rocku.
/ROZHOVOR/ Dva dny budou Bučovice na Vyškovsku patřit festivalu Litava Park. Od pátku do soboty na něm vystoupí řada známých hudebních jmen, mezi nimi také Pokáč. Autor písní jako Matfyzák na discu, Vymlácený entry či Rodinný typ se těší na pohostinný kraj. Vystudoval České vysoké učení technické, hudba ho ale lákala více. Loni vyprodal O2 arenu a kalendář se mu plní až na dva roky dopředu.
Exkluzivně vyhlašujeme novou soutěž pro předplatitele digitálního Deníku! Tentokrát můžete hrát o volné vstupenky na koncert Rogera Waterse. Odpovězte na jednu jednoduchou otázku, a výhru můžete mít v kapse.