Pardubice /VIDEO/ - Pardubická policie pátrá po zloději, který ukradl dva zdravotnické přístroje. Stalo se tak v lékárně v obchodním domě Globus v Pardubicích v sobotu 2. září ve 13:24 hodin.
Neznámý zloděj se během páteční noci vloupal do čtrnácti chatek v zahrádkářské kolonii na okraji Valašského Meziříčí. Odnesl si elektroniku za dva tisíce korun.
/VIDEO/ Policisté od 12 září tohoto roku pátrají po dvojici, která je podezřelá z vloupání do vozidla v garážích nákupního centra ve Vinohradské ulici. Ženě tam byla odcizena taška s notebookem a externím harddiskem v celkové hodnotě patnáct tisíc korun. Policie o případu informovala v pondělí.
Lažany – Skutečští policisté zastavili v Lažanech Seat Toledo s přívěsným vozíkem. To ještě netušili, že se z běžné silniční kontroly stane odhalení krádeže.
Dva televizory, set top box, matrace, štípací sekyrku, gril, soupravu zabezpečovacího zařízení, plotové nůžky, rychlovarnou konvici, dvě stolní lampičky, odpuzovač kun, nástěnné hodiny, prodlužovací kabel a spoustu dekoračních předmětů si odnesl zloděj, který v době od pondělí 4. září do pátku 15. září vykradl rekreační chatu v chatové oblasti Babí Hora nedaleko Hluku.
Dva případy za necelý měsíc. Na území Opavy byly ukradeny dvě Škody Octavie. Shoda okolností, anebo ve slezské metropoli udeřil organizovaný gang zabývající se touto činností? Na to hledá odpověď speciální policejní tým.
Brno - Pokladny, trezory s penězi, ale také elektroniku nebo jízdní kola. Všechny tyto věci si od října loňského roku odnesla z různých brněnských firem a prodejen dvojice dvaatřicetiletých mužů z Brna. O jejich dopadení v pondělí informovali policisté.
Úvaly – S žádostí o pomoc při pátrání se o víkendu obrátili na veřejnost policisté z Úval na Praze-východ. Hledají pachatele, který se 23. července v noci vloupal do drážní budovy a odnesl si různé předměty. Nyní policisté zveřejnili kamerové záběry mladého muže na kole, se kterým by rádi hovořili. Věří, že jeho svědectví by při objasnění skutku mohlo významně pomoci.
Jihlava – Vedení fotbalového klubu FC Vysočina se před lety rozhodlo založit černou listinu nezvladatelných „fanoušků“, kteří měli na svědomí opakované výtržnosti a násilnosti na stadionu.
Liberecko – Liberečtí památkáři usilovně pracují na tom, aby se z Clam-Gallasovské obory stala kulturní památka. Je to jediná možnost, jak ji chránit před zloději, kteří kradou zdejší kamenné sloupky, z nichž si pak bezostyšně postaví třeba plot.
Čkyně - Devět krádeží nafty objasnili vimperští policisté a včera sdělili podezření dvaadvaceti letému muži ze Strakonicka a osmnácti leté ženě z Plzeňska z krádeže.
Kutná Hora - Případ vloupání do vozidla šetří policisté z Kutné Hory. Dosud neznámý pachatel vnikl začátkem týdne do otevřeného neuzamčeného vozidla značky VW Polo, které bylo zaparkované na volně přístupném dvoře ve Štefánikově ulici. Z vozidla z otevřené tašky odcizil pánskou peněženku. S ní zároveň zmizely například osobní doklady, peníze, platební karty a osobní věci. Celková způsobená škoda přesahuje tři tisíce korun.
Cheb - Do garáže na Švédském vrchu v Chebu se vloupali dva muži ve věku třicet a pětadvacet let. Muži rozbili střechu uzamčené garáže, ze které si chtěli odnést uložené věci.
Lesoňovice – Naftu a autobaterie ukradl zloděj ze zaparkovaného nákladního automobilu Tatra v Lesoňovicích. Majiteli tak způsobil škodu za zhruba jedenáct tisíc korun.
Královéhradecko /LINKA 112 - KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Během pouhého půldne zaměstnaly policisty hned dva hříšníci, kteří způsobili nehodu a řídili pod vlivem alkoholu.
Jaroměř, Josefov - Podivnou krádež, při níž se z výstavních prostor v Jaroměři-Josefově ztratily věci za pár korun i drahé artefakty, od víkendu vyšetřují náchodští kriminalisté.
Trutnov - Dva muže ve věku 48 a 43 let zadrželi v Praze trutnovští kriminalisté. Policejní komisař proti nim zahájil trestní stíhání ze spáchání přečinu nedovolené ozbrojování, krádež a porušování domovní svobody páchané ve spolupachatelství.
Děčín – Na hlídku městské policie se ve středu večer obrátil nedaleko východního nádraží muž s tím, že mu někdo ukradl mobil. Zároveň hlídku nasměroval ke Kamenické ulici, kam měl zloděj odejít.
Pokud jde to krádež auta, v dnešní době internetu to naštěstí zloději nemají lehké. Zpráva o odcizení se rychle rozkřikne a majiteli se zvyšuje šance, že své auto možná dostane zpět. Podobným způsobem se navrátilo kradené závodní BMW jednomu Američanovi, kromě internetu zde ale pomáhala i lidská hloupost.
Náchodsko - Po dosud neznámém pachateli vloupání do neobývaného rodinného domu v jedné z obcí u Náchoda pátrají policisté z místního obvodního oddělení.
Když přišla majitelka zkontrolovat byt po nájemníkovi, čekalo na ni nemilé překvapení. Pětatřicetiletý muž z Uherskohradišťska totiž pobral z bytu vše, i to, co nebylo jeho.
Brdy /FOTOGALERIE/ - Chráněná krajinná oblast Brdy je rok od roku od svého vzniku stále vyhledávanější, ale také kontrolovanější. Nikdy si nikdo nemůže být jistý, že mu třeba nad hlavou nekrouží policejní dron nebo že jej na cestě s padělanou povolenkou nezastaví strážce zákona nebo někdo jiný s kompetencí.
Brno – Pětadvacetiletý muž a jeho stejně stará partnerka vykradli ve středečních ranních hodinách bar v Pohořelicích. Podle policistů dvojice využila příležitosti, když v podniku usnul barman.
Chotěboř - Neúspěšný pokus o vloupání do jedné z prodejen v Chotěboři prověřují havlíčkobrodští policisté. Ke zpackanému vloupání mělo dojít v noci z pondělí 11. září na úterý 12. září na ulici U Prefy.
Velká Bíteš – Šťastný konec má případ ukradené hvězdy Martiny Sáblíkové z chodníku slávy ve Velké Bíteši. Mosazná hvězda, která tamní Masarykovo náměstí zdobila již od roku 2008, zmizela v noci z pátku na sobotu. A to navzdory čilému ruchu v centru města, kde zrovna probíhaly tradiční bítešské hody, i přímo v restauraci U Raušů, před kterou se chodník slávy nachází.
Více než čtvrtinu trestných činů má podle policejních statistik v Olomouckém kraji na svědomí některý z recidivistů. A další takové případy nyní přibyly na Prostějovsku.
Dobruška - Policisté z obvodního oddělení v Dobrušce zahájili úkony trestního řízení kvůli vloupání do osobního vozidla značky Nissan. Případ policistům oznámila 52 letá žena, která přišla krádeží o peněženku i s jejím obsahem.