![](https://g.denik.cz/63/ef/658917ddde-kradez-kapsar-kapesni-zlodej-obchodni-dum-ilustracni_prazena-list-l.jpg)
Ostrahy nákupních center hlásí nárůst krádeží a agresivity
Plzeň – Více krádeží a rostoucí agresivitu a napadání ostrahy, zákazníků i zaměstnanců hlásí plzeňská obchodní centra.
Plzeň – Více krádeží a rostoucí agresivitu a napadání ostrahy, zákazníků i zaměstnanců hlásí plzeňská obchodní centra.
Korolupy, Znojmo – Po týdnu pátrání dopadli znojemští policisté muže, který před několika měsíci ukradl v Korolupech motor z motocyklu. „Zahájili jsme trestní stíhání třiačtyřicetiletého muže ze Znojemska, který se měl dopustit vloupání do rodinného domu v obci Korolupy. Majitel nemovitosti nám před týdnem oznámil, že mu někdo v době od začátku letošního dubna do poloviny června odcizil motor. Jednalo se prý o funkční motor z motocyklu Jawa 250 zvaný Pérák z padesátých let minulého století," informovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
Veselí nad Lužnicí - Policisté pátrají po zloději, který se v době od jedenácté hodiny dopolední do šesté hodiny večerní v úterý 27. června vloupal do osobního automobilu tovární značky Audi A4 s rakouskou poznávací značkou, zaparkovaného na odstavné ploše v blízkosti podniku Teufelberger v Průmyslové ulici ve Veselí nad Lužnicí.
Bohdalov – Nevítaný návštěvník zavítal do rodinného domu v Bohdalově. Při prohledávání obydlí nalezl peněženku s finanční hotovostí, kterou odcizil.
Sokolov – Zboží za 2500 korun odcizila v jednom ze sokolovských obchodů devětadvacetiletá žena.
Louny - Nehlídaný přístroj vzal v baru mladý muž. Další mladík ho pak přeprodal dále.
Tábor - Policisté táborského obvodního oddělení pátrají po zloději, který z kabiny nákladního vozu Mercedes odcizil zde odložený batoh.
Trutnov - Krátce po oznámené krádeži motorového vozidla v místním areálu zadrželi policisté šestadvacetiletého muže, který se jim k činu doznal.
Louny - Zloději první "akce" nevyšla, skončil v rukou policie. Ještě týž den se ale vypravil do stejného obchodu znovu.
Vyšetřování se kromě příčin požáru týká obchodu s pašováním a vykořisťováním lidí. Prezident Pedro Pablo Kuczynski událost odsoudil s tím, že podmínky, ve kterých dělníci pracovali, byly otrokářské. Dvě ze čtyř obětí totiž uvnitř zamkl jejich boss.
Do úmoru opakovaným varováním, aby lidé neponechávali bez dohledu žádné věci v zaparkovaných autech, se podle všeho neřídil osmatřicetiletý muž z Kroměříže.
Děčín – Až do Děčína dorazil řidič s autem, které ukradl v Rakousku. Jeho cesta ale skončila ještě v den krádeže v Děčíně na Novém mostě, kde boural.
Nové Město nad Metují – Z Pavlátovy louky zmizela o víkendu asi šedesát centimetrů vysoká dřevěná soška vodnice. Podle svědků ji měla odnést skupinka mladých lidí. Potvrdila to mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. „Krádež byla oznámená v neděli 25. června a případ vedeme jako přestupek proti majetku vzhledem k udané hodnotě 4500 korun," sdělila mluvčí.
Hatín - Neznámý zloděj se o víkendu vypravil do chalupy na Jemčině.
Kladensko - Přinášíme vám přehled krimi zpráv z regionu.
Dva muži, které vidíte na fotografiích, ukradli jízdní kolo v hodnotě deseti tisíc z kolárny domu ve Voskovcově ulici v Olomouci. Policisté po nich pátrají a žádají veřejnost o pomoc s jejich odhalením.
Broumov - Raketovou hlavici, ruční granáty, náboje do dlouhých i krátkých střelných zbraní novější i starší výroby a další zbrojní a vojenský materiál. Čtyřicetiletý muž z Broumova měl doma pořádně nebezpečnou „výbavičku". A to nebylo zdaleka všechno.
Jindřichův Hradec - Zchladit se zřejmě potřeboval neznámý zloděj, který v minulém týdnu kradl v Buku.
Nová Ves – Policisté z obvodního oddělení v Kamenici nad Lipou řeší případ porušování domovní svobody a krádeže, kterého se dopustil v době od od poloviny června do pátku 23. června neznámý pachatel v Nové Vsi.
Blanensko – Trestní oznámení chystá Správa chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Došla jí trpělivost s Moravanem, který ničí státní znak na tamních cedulích. Částka, na kterou přijde pořízení nových a jejich montáž, už se blíží téměř k dvaceti tisícům korun. „Řádění vandala začalo letos na jaře krádeží pěti cedulí v Údolí Říčky. Pak se přesunul do okolí Ostrova, Holštejna a Jedovnic," popsal zástupce vedoucího správy Antonín Tůma.
Chomutov – Zlodějíček byl už loni odsouzen za krádeže v Německu. Tentokrát ho chytili v Chomutovce.
Z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci viní kriminalisté osmačtyřicetiletého muže z Kroměříže.
Praha - Hned několik pracovníků bezpečnostních agentur rychle reagovalo na nedělní žádost pražské policie o pomoc při pátrání po muži, který je podezřelý, že poté, co se v doprovodu společníka objevil v drogerii v Budějovické ulici v Praze 4, okradl seniorku prohlížející zboží.
Stráž pod Ralskem - Vězeňská služba ve Stráži pod Ralskem má od loňského roku čtyři úly. O včely se stará celkem 12 vězňů v rámci vzdělávání. Minulý týden se jim včely odměnily 80 kilogramy medu.
Klášterec nad Ohří – Pachatel vnikl do objektu klášterecké loděnice.
Jihlava – V polovině minulého týdne ukradl sedmadvacetiletý muž z Jihlavy v obchodním domě na Masarykově náměstí v Jihlavě ze stojanu vystavenou krabici s hodinkami a dva náramky v celkové hodnotě téměř pět tisíc korun.
Praha - Na půl druhé hodiny se v neděli večer protáhla bezpečnostní opatření v Záběhlicích, kde anonym pohrozil uložením bomby v jednom z panelových domů v Brambořikové ulici.
Nové Město na Moravě – Hospodaření v městském kamenolomu se jednomu ze zastupitelů nezdálo natolik, že se představitelé Nového města na Moravě rozhodli podat trestní oznámení na neznámého pachatele.
Klenovice – Policisté uvítají každou zprávu, která by je dovedla ke zloději, jenž majitele domu ve východní části Klenovic připravil o zahradní techniku a způsobil jim škodu téměř 40 tisíc korun.
K rozhodnutí, že proti sobě nebudou provádět státní sponzorované kybernetické útoky, dospěla o víkendu Čína a Kanada. Obě země podepsali dohodu, která zakazuje odcizování obchodních tajemství nebo jiných důvěrných informací, nezabývá se však výzvědnými službami.
Krádež třiceti metrů kovového zábradlí v hodnotě 64 tisíc prověřují policisté z obvodního oddělení Šternberk na Olomoucku.
Praha/VIDEO/ - O kabelku s doklady a s věcmi za bezmála čtyři tisíce korun přišla 81letá žena, jejíž kabelku si vyhlédl zatím neznámý nenechavec. Stalo se to první červnový pátek při dopolední návštěvě drogerie v Budějovické ulici.
Nové Město na Moravě – Horské kolo za čtrnáct tisíc korun ukradl zloděj ze sklepní kóje v jednom z bytových domů v ulici Mírová v Novém Městě na Moravě.
Louny – Pachatel zamířil přímo do areálu dopravní společnosti. Policie ho už dopadla.
Větší jistotu, že se ukradené kolo nalezne, nabízejí už od minulého roku strážníci Městské policie v Hranicích. Díky speciální neviditelné barvě mohou zjistit majitele jízdního kola. Celý proces nanášení barvy přitom zabere jen pár minut.
Díky moderní technologii, kterou mají nyní k dispozici prostějovská městská policie, by se lidé mohli přestat obávat krádeže svých kol.
Zbirožsko – To, že senioři jsou stále důvěřiví, dokumentuje případ, který se stal ve středu dopoledne ve Lhotce u Zbiroha.
Ke dvěma podobným případům krádeží z neuzamknutých aut došlo během tohoto týdne v Halenkově a Novém Hrozenkově.
Domažlice – Mladá žena se zmocnila klíčů své matky a společně s dalším mužem vykradli tento týden ordinaci v Domažlicích. Dvojici zlodějů policie dopadla během několika hodin. O jednom z pachatelů jsme přitom psali již včera, kdy se dopustil jiné krádeže.
Červený Kostelec - Vedra těchto dnů s sebou přináší úskalí v podobě minima kapes a úložných ploch na oblečení. V horkém počasí vycházíme pouze v lehkém oblečení, které je často bez kapes a ztěžuje nám možnost bezpečného uložení našich cenností. Snadněji pak můžeme peněženku či mobil někde položit a pak na ně zapomenout.
Jihlava – Do prodejního stánku na Vrchlického ulici v Jihlavě se snažila ve středu po osmé večer dostat opilá třicetiletá žena. Prodejní stánek, který je poblíž polikliniky u kruhového objezdu, měl rozbitou skleněnou výplň okénka.
Neštěmice - Policisté obvinili 23letého muže z krádeže a porušování domovní svobody. Mladík koncem května vyšplhal po hromosvodu do prvního patra domu a oknem vnikl do bytu.
Suchdolsko - Policisté ze Suchdola nad Lužnicí společně s jindřichohradeckými kriminalisty nyní objasnili vloupání do dílny a krádež trezoru z března tohoto roku.
Luby - Ze zvlášť závažného zločinu loupeže se bude před soudem zpovídat osmadvacetiletý muž z Chebska.
Čáslav /VIDEO, FOTO/ - Čáslavští policisté pátrají po totožnosti neznámého muže z kamerového záznamu. Hledaný muž je podezřelý z krádeže tašky z osobního vozidla, ke které došlo v úterý 20. června letošního roku v 8.55 hodin v Čáslavi.
Teplice - Teplická police řeší krádež v areálu teplického velkoskladu.
Sokolov – Z krádeže nafty se bude před soudem zpovídat třiadvacetiletý muž, který pohonné hmoty kradl coby šofér kamionu svému zaměstnavateli. Kriminalisté ho obvinili ze zpronevěry.
Havlíčkův Brod – Organizovaná skupina zlodějů se zaměřovala výhradně na zetory. Za čtyři měsíce jich ukradli jedenáct
Kokořínsko – Hasiči museli zachraňovat dva mladé lidi, kteří spadli z osmimetrové výšky ze skály v kokořínském Dole. Podle velitele mělnických hasičů Zbyňka Štajnce se incident stal u jeskyně Nedamy mezi autokempem a Hradem.
Teplice - Žena ze Seredi narvala svému synovci batoh šiškami salámu. Pak mu řekla, aby z krámu odešel. Kradla, i když byla v podmínce.