Ústí nad Labem - Všebořickým policistům se podařilo dostat za mříže lapku, který okrádal seniory. Osmnáctiletý mladík si vyslechl obvinění z trestného činu Krádeže, Porušování domovní svobody a Neoprávněné držení platebního prostředku.
Teplice - 22letý již třikrát odsouzený zloděj vzal budnu z věšáku u nákladové rampy v nákupním centru. Udělal ale chybu, protože si ji hned oblékl na sebe. Na nádraží, kde v ní poté stál, si muže všiml kolega majitele bundy.
Kunštát – V jedné ruce motorovou pilu, v druhé televizi, na zádech nacpaný batoh. Takto si ve čtvrtek nad ránem vykračoval po silnici poblíž Kunštátu čtyřicetiletý muž. Bylo jasné, že nejde z nákupu. Muž, který si ho všiml, tak hned zavolal policii.
Kamenice nad Lipou – Trest za další krádež si odpyká dvaadvacetiletý mladík, kterého v pondělí 23. ledna přistihl pracovník ochranky jednoho z obchodních řetězců v Táborské ulici v Kamenici nad Lipou při krádeži medového perníku v hodnotě necelých pěti korun.
Teplice - O necelé tři tisíce korun připravil vlastní matku dvacetiletý muž z Teplic. Během návštěvy u ní doma jí vzal peníze, se kterými pak rychle z bytu odešel.
Článek o domově pro seniory Korýtko v Ostravě-Zábřehu, který Deník zveřejnil 12. ledna, mnozí čtenáři označují jako píchnutí do vosího hnízda. Redakci se postupně přihlásila řada lidí se znepokojivými informacemi o tragickém řízení ústavu ředitelem Markem Kyjovským.
Hořovice – Hlídky městské policie dohlížejí na pořádek v centru Hořovic a ostatních lokalitách téměř tři roky. Strážníci vyjíždějí k dopravním problémům, zasahují při rušení nočního klidu.
Chrudimsko – Sice už pár týdnů mrzne až praští, nicméně podle informací od lesníků a policistů se zdá, počty případů krádeže dřeva v lesích na Chrudimsku se zatím nezvýšily. „Nezpozorovali jsme krádeže ve větší míře," poznamenává například jednatel Městských lesů Luže Jan Soukup.
Hrob - Policisté pátrají po zloději, který se v katastru obce Hrob pokusil vloupat do večerky. Použil k tomu poněkud netradiční způsob. K mříži u vchodových dveří uvázal lano. Co měl za lubem, bylo jasné. Pokusil se mříž silou vytrhnout, možná i autem.
Jičínsko - Jičínští kriminalisté objasnili v těchto dnech případ krádeže dvou zimních bund a kabelky, které v noci na 1. ledna odcizil neznámý pachatel v jedné z restaurací v Dětenicích. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 70 tisíc korun.
Praha - Zločin obchodování s lidmi a tři přečiny: vydírání, neoprávněné opatření platebního prostředku a krádež. To jsou skutky, z nichž se od pondělka před Městským soudem v Praze zpovídají vazebně stíhaní Zuzana Demeterová a Petr Makuňa z Prahy 3.
Přerov – Na svou neopatrnost doplatil začátkem prosince dvaašedesátiletý muž, který si odložil svůj batoh na lavičku na druhém nástupišti přerovského nádraží.
Prosiměřice, Znojmo – Vedení Prosiměřic se na webu připojilo k policii, která žádá svědky okradení důchodkyň, aby se ozvali. Krádeže se stejným scénářem se odehrály 18. ledna, a kromě jedné ve Znojmě to byly právě i dvě v Prosiměřicích.
Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Téměř čtyři desítky vloupání do sklepů kočárkáren v bytových domech má podle policejních detektivů na svědomí již sedmkrát odsouzený recidivista, kterého společně dopadli kriminalisté III. a I. obvodu pražské policie. Pětadvacetiletý muž, který se ke krádežím přiznal, se zaměřoval především na jízdní kola; ta pak prodával náhodným zájemcům. Řádil od srpna na území Prahy 1, 2, 8 a 9, připomněl v pondělí Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Celkem způsobil škodu ve výši téměř půl milionu korun, a to jak na odcizených věcech, tak i na poškozených dveřích a zámcích," poznamenal Daněk.
Jičínsko - V noci na čtvrtek 19. ledna odcizil neznámý pachatel v Jičíně osobní vozidlo Škoda Octavia stříbrné metalízy, které bylo zaparkované před jedním z domů v ulici Pod Koželuhy. Majitel vyčíslil hodnotu vozu na 150 tisíc korun. Případ šetří jičínští policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až pět let vězení.
Brno - Nová výstava v letohrádku Mitrovských na Starém Brně představuje nejslavnější, fiktivní i skutečné vyšetřovatele a detektivy napříč celým stoletím.
Ostrava - Kriminalisté šetří případ krádeže, kdy dosud nezjištěná podezřelá žena v polovině listopadu loňského roku 2016 v jednom z obchodů v Moravské Ostravě ukradla osmašedesátileté ženě z její kabelky peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a také platební kartou.
V Japonsku jsou věznice hustě obydleny prošedivělými chovanci, kteří tam prožívají ne-li šťastné, pak alespoň klidné dny se vším zajištěním. Na svobodě by na ně čekala existence plná nejistot. Budíček je ve tři čtvrtě na sedm, o 20 minut později snídaně a v osm hodin musí být vězeň na svém místě. Denní řád je neměnný i pro jednoho osmdesátiletého vězně, který v něm nalézá jisté uspokojení a obává se dne, kdy opustí celu, píše AFP.
Bystřice – Před 4. hodinou ráno zjistil návštěvník jednoho z bystřických barů, že mu chybí peněženka s platební kartou, doklady a 40 tisíc korun. V baru předtím popíjel alkohol se svým příbuzným, ale po nějaké době usnul.
Orlickoústecko – Důvěřivost se nevyplácí a obezřetnost je na místě. Přesvědčili se o tom další dva senioři. Přišli o padesát tisíc korun, když si přes práh pustili údajného kupce medu.
Praha /VIDEO/ - Drzost zlodějů nezná mezí. Těmito slovy zhodnotil v pátek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie krádež peněz, jejího pachatele hledají už deset dnů policisté z Nového Města. „Událost se odehrála v jedné z kaváren v Jugoslávské ulici, kam přišel poškozený na pracovní schůzku," připomněl policista.
Karviná – Když se jistý mladý muž z Karviné podíval v pátek na sociální sítě, asi jen těžce polkl a ihned běžel na policii. Lidé ho totiž na facebooku začali označovat jako možného kumpána zloděje, který ukradl počítač v karvinské prodejně Planeo.
Hradec Králové - Chtěl si přilepšit, ale nekalou cestou. Nakonec se mu to nevyplatilo. Policisté v posledních dnech obvinili sedmadvacetiletého muže z trestného činu krádež a porušování domovní svobody.
Jičínsko - V přesně nezjištěné době od pondělí 9. ledna do úterý 17. ledna vnikl neznámý pachatel v Hořicích do jednoho z panelových domů na sídlišti Pod Lipou, kde pod schodištěm odcizil uzamčené jízdní kolo Bulls bílé barvy.
Příbram - Začátkem tohoto týdne sdělili kriminalisté dvěma 23letým mužům a jedné 26leté ženě obvinění z krádeže. Povedená trojice podle polcie kradla opakovaně v příbramských obchodech.