Příbramsko - V rámci policejního výzkumu ve Středočeském kraji, bylo na území Příbramska osloveno dotazníkem 180 občanů. Cílem bylo zmapovat spokojenost obyvatel s prací policie. Jednotlivé otázky směřovaly do oblasti bezpečnosti v místě bydliště a hodnocení práce policie.
Břeclavsko – Krádeží padesátitisícové tržby se rozhodl osmatřicetiletý zaměstnanec jedné restaurace na Břeclavsku řešit své finanční problémy, které ho vedly k tomu, že si neustále půjčoval peníze a nestačil je splácet. Před spravedlností ale daleko neutekl. Hrozí mu až pětileté vězení.
Brněnsko – Rok řešili kriminalisté z Brněnska krádež trezoru v jedné obci u Tišnova. Nyní jej uzavřeli. Informoval o tom v pátek mluvčí policie Bohumil Malášek.
Mexiko - Mexické úřady našly náklad nebezpečného radioaktivního materiálu z dodávkového automobilu, který kdosi ukradl nedaleko mexické metropole. Náklad iridia 192 ležel opuštěný na ulici několik kilometrů od místa krádeže, napsala agentura Reuters.
Praha - Šokujícím způsobem, kdy hovořit o gangsterských metodách by rozhodně nebylo velkou nadsázkou, si počínal zloděj, kterého přicházející majitel nachytal při vloupání do svého domu v oblasti Úval na Praze-východ.
Olomouc – Krádeži jízdního kola v hodnotě 23 tisíc korun ve čtvrtek odpoledne zabránil obětavý mladík z Olomouce. Běžel za zlodějem, zadržel ho a přivolal městskou policii.
Uherské Hradiště – Vězeňskou celu si „vykoledoval" sérií krádeží v uherskohradišťských obchodech jednačtyřicetiletý muž z obce poblíž hranic se Slovenskem. Ten v posledních týdnech různě přebýval v metropoli Slovácka a okolí města, protože přišel o bydlení. Peníze vydělával příležitostně na brigádách, protože s dřevařskou prací s motorovou pilou musel skončit kvůli častému pití alkoholu.
Ústí nad Orlicí - Nemilé překvapení čekalo hudebníky, kteří mají zkušebnu v jedné z místních garáží. Koncem minulého měsíce z ní totiž zmizely nástroje i zvuková technika. Jeden z muzikantů odhadl způsobenou škodu na zhruba 160 tisíc korun.
Brněnsko – Rok řešili kriminalisté z Brněnska krádež trezoru v jedné obci u Tišnova. Nyní jej uzavřeli. Informoval o tom v pátek mluvčí policie Bohumil Malášek.
Ústí nad Orlicí – Nemilé překvapení čekalo hudebníky, kteří mají zkušebnu v jedné z místních garáží. Koncem minulého měsíce z ní totiž zmizely nástroje i zvuková technika. Jeden z muzikantů odhadl způsobenou škodu na zhruba 160 tisíc korun.
Kroměříž – Terčem neznámého kapsáře se ve středu odpoledne stala sedmatřicetiletá žena. Zloděj si ji vyhlédl v jedné kroměřížské prodejně drogistického zboží.
Jablonec n. N. - Ve středu odpoledne neznámý pachatel na cestě mezi domy v ulici Na Vršku - zkratce do ulice Vodní 79leté ženě strhl z krku dva zlaté řetízky. Policisté hledají svědky celé události.
Jihlava, Bítovčice – Až šest let vězení hrozí Filipu Franzovi z Jihlavy, Martinu Ben Mohammedovi a Aleně Veselé za zločin poškození obecně prospěšného zařízení.
Olomouc – Dvě stovky výplní kovového zábradlí ukradli od pátku do středy zloději na třech mostech nad silnicí R35 ve směru z Olomouce na Lipník nad Bečvou.
Velká Javořina – Ukradený český znak z památníku Bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině znovu vzniká za přispění výtvarníka Otmara Olivy z Velehradu a provozovatele Holubyho chaty Miroslava Martinčeka.
Kladno - Policisté pátrají po muži, jenž kradl v obchodním domě v ulici Dukelských hrdinů v Kladně. Odcizil zde zboží v hodnotě 15 tisíc korun. Další věci, tentokrát za 10 tisíc korun už nestihl odnést.
Kladno – Policisté pátrají po muži, jenž kradl v obchodním domě v ulici Dukelských hrdinů v Kladně. Odcizil zde zboží v hodnotě 15 tisíc korun. Další věci, tentokrát za 10 tisíc korun už nestihl odnést.
Kamenice nad Lipou – Židovské obyvatelstvo se v našich zemích usídlovalo od 10. století, postupně bylo ale omezováno nařízeními a vyčleněno ze společnosti do ghett.
Období sklizně zeleniny na jižní Moravě sotva začalo. Zemědělci si ale budou muset pospíšit. Pole se totiž stávají častým cílem zlodějů. Nejčastěji z nich mizí česnek.
Slavkov – V noci ze včerejška na dnešek někdo ukradl stavbařské firmě ve Slavkově pracovní stroj JBC. Traktor s funkcemi rypadla a nakladače v jenom dosud neznámý pachatel odcizil z uzamčeného areálu společnosti.
Chlum u Třeboně – Recidivista Petr F. (41) z Prahy loni 20. dubna navečer po domluvě s Pavlínou, která odcizila z vozidla své matky klíče, odemkl prodejnu s nábytkem v Chlumu u Třeboně a z trezoru vzal 162 000 korun. Patřily sestře Pavlíny a její matce.
Slaný – Slánští policisté zkontrolovali neobydlenou budovu v Ouvalově ulici. Důvodem bylo, že se z objektu začalo ztrácet zařízení. A vyplatilo se. Ve druhém podlaží narazili na dva nezvané nájemníky, muže a ženu, které nyní podezírají, že mají krádeže na svědomí.
Jižní Morava – Období sklizně zeleniny na jižní Moravě sotva začalo. Zemědělci si ale budou muset pospíšit. Pole se totiž stávají častým cílem zlodějů. Nejčastěji z nich mizí česnek.
Vyškovsko – Naposledy minulé úterý, příště to může být klidně dnes. Stačí, když majitel nechá své jízdní kolo nezamčené a opřené někde o zeď. I když ani kvalitní zámek není zárukou. Krádeží kol na Vyškovsku totiž oproti loňsku přibývá.
Vlčnov, Dolní Němčí – V uplynulých dnech vyvrcholila v našem regionu sklizeň česneku. Ne všichni pěstitelé se však mohli těšit z jeho úrody. Oči pro pláč zbyly zejména těm, kteří svou záhumenku nehlídali před zloději.
Rudná - Lidem se nechce platit za pohonné hmoty a ujíždějí od čerpacích stanic bez placení. Sotva se policistům z dálničního oddělení Rudná podařilo po třech letech pátrání odhalit totožnost muže, který má na svědomí téměř stovku újezdů od čerpacích stanic bez placení, už jim v revíru řádí nový zloděj újezdář.
Vyškovsko – Naposledy minulé úterý, příště to může být klidně dnes. Stačí, když majitel nechá své jízdní kolo nezamčené a opřené někde o zeď. I když ani kvalitní zámek není zárukou. Krádeží kol na Vyškovsku totiž oproti loňsku přibývá.
Frenštát pod Radhoštěm – Novojičínským kriminalistům se podařilo rozbít skupinu, která v okrese šířila drogy. V policejní síti uvízli dvě ženy a jeden muž, kteří jsou podezřelí z prodeje drog více než dvaceti odběratelům.
Jižní Morava – Období sklizně zeleniny na jižní Moravě sotva začalo. Zemědělci si ale budou muset pospíšit. Pole se totiž stávají častým cílem zlodějů. Nejčastěji z nich mizí česnek.
Kladensko, Rudná – Sotva se policistům z dálničního oddělení v Rudné na Praze-západ podařilo po třech letech pátrání odhalit totožnost muže, který má na svědomí téměř stovku újezdů bez placení od čerpacích stanic, už jim v revíru řádí noví zloději. Jeden z nich v sukních.
Teplice - Policisté z obvodního oddělení v Krupce dopadli zloděje, který má na svědomí krádež, ke které došlo začátkem března. Tehdy ještě neznámý pachatel si na cizí občanský průkaz objednal přes internet dva mobilní telefony, které si nechal doručit do Krupky. Když vozidlo distribuční společnosti přijelo, nejenže si převzal oba mobily v hodnotě více jak 10 tisíc korun, navíc využil nepozornosti řidiče a z neuzamčeného vozidla mu odcizil peněženku s finanční hotovostí téměř 46 tisíc korun.
Ústí n. L. - V Předlicích se množí případy černých odběrů elektřiny. Za letošní první pololetí eviduje policie 12 takových případů. Za celý loňský rok jich bylo osm. Několik lidí kvůli tomu kriminalisté obvinili z krádeží. Zároveň vyčíslují škody, které jdou v jednotlivých případech až do desítek tisíc korun, řekl vedoucí oddělení Policie ČR Trmice Jaroslav Dlask.
Rudná – Lidem se nechce platit za pohonné hmoty a ujíždějí od čerpacích stanic bez placení. Sotva se policistům z dálničního oddělení Rudná podařilo po třech letech pátrání odhalit totožnost muže, který má na svědomí téměř stovku újezdů od čerpacích stanic bez placení, už jim v revíru řádí nový zloděj újezdář.
Jičínsko – Pobyt za mřížemi hrozí třem mužům ve věku 19, 21 a 27 let, kteří se od května do 14. června vloupali v různém složení v Jičíně a jeho okolí do pěti vozidel, kanceláře, objektu střední školy, také kradli v ubytovnách a dalších místech. Vůdcem party byl nejmladší z nich, který se zúčastnil všech akcí.
Jaroměř - Neobvyklý lup zajistili náchodští kriminalisté. Ze skladu jedné firmy v severních Čechách převáželi zpět šest dvousetlitrových sudů plných medu. Majitel tamní výkupny sudy vydal poté, co vyšlo najevo, že naletěl při výkupu podvodníkům.
Jižní Morava – Osmdesát vykradených garáží a škoda 850 tisíc korun. To je skóre sedmatřicetiletého zloděje z Blanenska, kterého před několika dny odhalili jihomoravští kriminalisté. O případu informovala v neděli policejní mluvčí Petra Vedrová.