Zcela nenapravitelný je osmatřicetiletý zloděj z Ostravy. V den, kdy ho propustili z vězení na svobodu, se znovu vydal na dráhu zločinu. Kradl dva týdny. Nyní ho dopadli policisté. Soud jej poslal do vazby. Takový je ve zkratce příběh recidivisty, kterému nyní hrozí až osm let vězení.
/VIDEO/ Ostravští kriminalisté odkryli v těchto dnech sérii kapesních krádeží, ke kterým docházelo napříč celou Ostravou. Kapesní krádeže se děly od ledna do konce března letošního roku. Každý z obviněných kapsářů měl svou vlastní metodu. Obvinění jsou dva muži, oba skončili ve vazbě.
Policisté přijali v únoru během dvou hodin na dvou různých obvodních odděleních oznámení o dvou krádežích stejného charakteru. K první krádeži došlo okolo 14. hodiny v jednom supermarketu v Týništi nad Orlicí, kde 74letá žena přišla o kabelku, ve které měla peněženku, osobní doklady a finanční hotovost.
Osm let vězení. Takový trest hrozí devatenáctiletému mladíkovi z Havlíčkobrodska za sérii krádeží v době nouzového stavu. Policie ho obvinila z krádeže, poškození cizí věci a výtržnictví. Jde o soudně trestaného recidivistu.
Ve vazbě skončil nedávno recidivista, který v brněnském supermarketu ukradl plechovku energetického nápoje. Kradl totiž v podmínce. Teď mu za to hrozí až osm let vězení, stejně jako dalším dvěma zlodějům.
Hned ze dvou trestných činů je obviněn třiatřicetiletý recidivista ze Slaného. Mladistvé dívce sebral mobil a utekl s ním. Dívka zloděje dohonila a chtěla svůj telefon zpátky. Muž za navrácení přístroje však požadoval sexuální služby. Když odmítla, zahodil mobil do křoví a odešel. Okradená se nedala a zavolala policii. Ta výtečníka dopadla.
Přestože policie i média takřka denně upozorňují na to, že za některé zločiny spáchané za stavu nouze hrozí velmi přísné tresty, někteří lidé varování neberou vážně.
Velmi přísný trest hrozí mladému recidivistovi, který ukradl láhev piva ze supermarketu ve Veselí nad Moravou. Kvůli stavu nouze může dostat až osm let vězení.
Výtržnictví, vandalství nebo pouliční rvačky - tyto delikty si může přerovská policie v posledních týdnech z běžné statistiky až na výjimky vyškrtnout. Ne, že by se neděly, ale je jich o poznání méně.
V nouzovém stavu, ve kterém se nyní nachází Česká republika kvůli epidemii koronaviru, hrozí pachatelům trestných činů tvrdší tresty. Za krádež mohou jít do vězení až na osm let.
Krást v době vyhlášeného nouzového stavu, který v České republice v souvislosti se šířením koronaviru platí od 12. března na dobu 30 dní, se opravdu nemusí vyplatit.
Nosit dříví do lesa rozhodně neměl v úmyslu muž, který nyní svou manipulaci se dřevem musí vysvětlovat policistům – a zvědavý bude i soud. Hlavní problém přitom netkví v tom, že si k odvozu vybral období protikoronavirových opatření, kdy je vyhlášen nouzový stav a lidé nemají zbytečně vycházet mimo domov. Klíčové je, že byl v neděli na Mnichovohradišťsku přistižen při krádeži; přímo při činu. Plyne to z pondělních informací Eva Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ.
Zlodějka okradla spolubydlící, aby měla na mejdan, muž kradl v obchodním centru, jiný vykradl restauraci a zahradní domek. Policie v regionu řeší další případy krádeží, za které teď hrozí mnohem vyšší tresty.
Nezvyklou situaci, kdy kvůli pandemii koronaviru opustili turisté ubytovací zařízení v Peci pod Sněžkou, se rozhodl využít třiatřicetiletý muž ke krádežím. Hrozí mu až osm let vězení.
Nenapravitelný recidivista a zloděj Luděk Dvořák z Jihlavy putoval v pátek z policejní cely rovnou do vězení. Podle police má na svědomí pondělní krádež v jednom z obchodních domů v Jihlavě.
Měřínští a netínští obyvatelé si musí více hlídat své nemovitosti a důkladně je v době své nepřítomnosti zamykat. V regionu se totiž množí krádeže a místní jsou přesvědčeni, že zloději si situaci mapují pomocí dronů. Ty už byly několikrát viděny v pozdních večerních hodinách nad střechami domů.
Opakovaně se na začátku tohoto týdne vracela do stejného brněnského obchodního domu, a to vždy s jediným cílem. Vyhlédnout si zboží a nepozorovaně ho ukrást. Jednala tak přitom v době nouzového stavu.
Počet nakažených v Moravskoslezském v kraji v úterý opět stoupl. Podle posledních údajů Krajské hygienické stanice je v kraji 34 potvrzených případů. Nejvíce jich stále hlásí frýdecko-místecký okres - 17 případů, Ostrava 8, Novojičínsko 5 a Karvinsko má 3 případy. Žádný nárůst zatím hygienici nezaznamenali na Bruntálsku - Opavsko hlásí 1. případ
Až osm let ve vězení za dvě desítky ukradených čokolád. Takové tresty za nynějšího nouzového stavu, vládou vyhlášeného kvůli šíření nového typu koronaviru, hrozí dvěma mužům, kteří byli v pondělí přistiženi při krádežích ve dvou různých prodejnách potravin, vzdálených od sebe jen kousek, při pomezí Prahy a Středočeského kraje. V úterý na to upozornil Jan Daněk z ředitelství pražské policie.
Až osm let ve vězení za dvě desítky ukradených čokolád. Takové tresty za nynějšího nouzového stavu, vládou vyhlášeného kvůli šíření nového typu koronaviru, hrozí dvěma mužům, kteří byli v pondělí přistiženi při krádežích ve dvou různých prodejnách potravin, vzdálených od sebe jen kousek, při pomezí Prahy a Středočeského kraje. V úterý na to upozornil Jan Daněk z ředitelství pražské policie.
Kvůli šíření koronaviru, následnému vyhlášení stavu nouze a karantény se vylidnily ulice a zavřela většina obchodů. Ubylo tak příležitostí ke krádežím a jiným zločinům. Přesto k deliktům dochází, a to navzdory hrozbě přísných trestů za činy spáchané za stavu nouze. Například za banální krádež to může být až osm let vězení.
Kriminalisté z Jihlavy od pátečního večera vyšetřují vloupání do prodejny na Minoritském náměstí v Jihlavě. Jindy poměrně běžná trestná činnost se v době nouzového stavu stává mnohem závažnější s hrozbou mnohem vyššího trestu.
Vsetínští kriminalisté obvinili z krádeží několika jízdních kol sedmatřicetiletého muže z Frýdeckomístecka. Celkem se poberta přiznal k odcizení šesti bicyklů, čímž způsobil škodu v řádu desítek tisíc korun. Ve všech případech kradl ve Valašském Meziříčí.
V roce 1935 zmizel z jedné pražské kanceláře psací stroj značky Remington. Majitel prohledal místnost od podlahy po strop, nepřišel však na žádný další chybějící majetek. I tak se však rozhodl případ nahlásit, psací stroj totiž v té době rozhodně nebyl lacinou záležitostí.
Díky opakovaným krádežím na jednom místě takzvaně přetekl pohár trpělivosti poškozeným majitelům. Tak může začít případ krádeží v rodinném domě na Ševětínsku, které má pravděpodobně na svědomí devětadvacetiletý muž z regionu.
Hobby markety ve Frýdku-Místku patřily mezi hlavní hobby osmatřicetiletého zloděje ve Frýdku-Místku. Ten zde po nocích kradl různý stavební materiál. Při krádeži 4. března ale vešel přímo do náručí policistů.
Z krádeže obvinili policisté pět osob od 18 do 38 let. Obvinění společně a v některých případech také každý sám za sebe úřadovali hlavně v drogeriích a zaměřili se také na osobní auta po Chebsku.
O tisíc přestupků víc než v roce 2018 řešili loni znojemští strážníci. „Celkem jich bylo 8595. Velký nárůst evidujeme v oblasti vloupání a krádeží, o čtvrtinu oproti loňskému roku. Tyto přestupky přechází na Policii ČR a my se jim snažíme maximálně pomáhat. Posilujeme i prevenci a spolupráci,“ sdělil místostarosta Znojma Jakub Malačka.
I když krádeže dřeva na Benešovsku nehrají, co do počtu skutků, žádnou významnou statistickou roli, pro ty, kteří zloději obrali a způsobili jim škodu, to je bezpochyby jiné. A to platí nejen kvůli způsobené finanční ztrátě. Tohle konstatování dokládá i poslední případ, který se před nedávnem stal v lese u Slověnic na Vlašimsku.
Loňská neděle 24. března se pro 42letého muže z Podsedic stala osudná. Muže ležícího na silnici v noci v obci srazilo auto. Postižený měl v krvi přes 3 promile alkoholu. Řidič z místa nehody ujel, aniž by dotyčnému poskytl první pomoc nebo zavolal záchranku.