České Budějovice – Předloňskou krádež 24 luxusních televizorů Samsung za skoro 800 tisíc korun z nákladního auta v Anglii nyní řeší Okresní soud v Českých Budějovicích. Před senátem se soudcem Milanem Kučerou v čele usedlo pět mužů.
Rakovník - Pozor si v předvánočním shonu dejte nejen na zboží, které nakupujete, ale hlavně mějte na bezpečném místě peněženky a další osobní věci. V těchto dnech totiž doslova zažívají žně kapsáři. O tom, že vás někdo okradl, ani nemusíte hned vědět. Přitom nakupující chmatáky doslova vybízejí k tomu, aby se na jejich osobní věci zaměřili. V nákupních vozících totiž nechávají někteří odložené věci i s peněženkou a v klidu si vybírají zboží.
České Budějovice – Stačí chvilková nepozornost, dřímota nebo kabelka nesená na zádech a kapesní zloději dokonale využijí příležitost. V tlačenicích při předvánočních nákupech riziko krádeží roste. Obchodní domy i policie proto posilují bezpečnost.
Libčeves - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila pokutu 700.000 korun společnosti Stojkastav s.r.o. za to, že vykoupila ve své sběrně 380 kilogramů měděných uren ukradených na hřbitovech. Informovala o tom mluvčí ČIŽP Simona Cigánková. Firma podle ní porušila zákon o odpadech.
Kopidlno – Okrást šestaosmdesátiletou seniorku se nestyděla v pátek dopoledne asi čtyřicetiletá žena v Kopidlně. Bylo krátce před jedenáctou hodinou dopolední, když se u rodinného domku v Nádražní ulici rozezněl zvonek.
Děčín - Pouhé čtyři minuty unikal před strážníky devatenáctiletý zloděj, který kradl v obchodu v děčínské čtvrti Podmokly. Mladíka si převzala policie. Hrozí mu obvinění z trestného činu krádeže.
Všebořice - Policisté v ústecké čtvrti Všebořice pátrají po neznámém pachateli. Vloupal se do sklepních prostor jednoho z panelových domů. Zloděj odcizil dva páry in-line bruslí v hodnotě dva tisíce korun.
Břeclavsko - Pryč s veškerými cennými věcmi. Zřejmě tak by se dala shrnout rada policistů a strážníků v celém břeclavském regionu. Míří k majitelům chat, chalup či zahradních domků, které zůstanou po většinu chladných měsíců opuštěné.
Litoměřice – Jen několik minut před začátkem představení Posel z Liptákova poskytl Zdeněk Svěrák Deníku rozhovor. Publiku v litoměřickém Divadle K. H. Máchy tentokrát se svými kolegy představil hru, která měla premiéru v roce 1977. Je to jeden ze dvou kusů Divadla Járy Cimrmana, který místy nenápadně, místy otevřeně upozorňuje na komunistické praktiky, jako jsou krádeže soukromých firem, činnost tajných policistů mezi lidmi atd..
Libčeves - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila pokutu 700.000 korun společnosti Stojkastav s.r.o. za to, že vykoupila ve své sběrně 380 kilogramů měděných uren ukradených na hřbitovech. ČTK o tom informovala mluvčí ČIŽP Simona Cigánková. Firma podle ní porušila zákon o odpadech.
Plzeň – Plzeňští policisté objasnili krádež osobního auta i benzinu z nádrží dalších dvou vozů. Za všemi třemi případy stojí 34letý muž z Plzně, který už si v minulosti kvůli krádežím odseděl dva roky za mřížemi.
Východní Čechy - Sklepní kóje v bytových domech se často stávají cílem zlodějů. Zpravidla z nich mizí jízdní kola, sportovní potřeby či nářadí. Škoda u některých krádeží podle policie přesahuje i sto tisíc korun.
Mladá Boleslav - Za neuvěřitelných šedesát vteřin zvládl odcizit krosnu na mladoboleslavském vlakovém nádraží zatím neznámý zloděj. Majitel se od svého cestovního zavazadla, opřeného o zábradlí, opravdu vzdálil jen na minutu. Doba dlouhá tak na to, aby se na jízdním řádu letmo přesvědčil, kdy mu pojede vlak.
Praha – Už rok kriminalisté marně pátrají po podvodníkovi, který si ženy, které poznal prostřednictvím internetových seznamek, dokázal omotat kolem prstu. Pobláznit, obalamutit a oškubat – to byla (a možná zůstává i dnes) jeho taktika. Alespoň tomu napovídají dosavadní zjištění kriminalistů, o kterých v pondělí informovala Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. „Více než padesáti podvody si přišel na miliony korun – a krádežemi na statisíce," konstatovala.
Východní Čechy - Sklepní kóje v bytových domech se často stávají cílem zlodějů. Zpravidla z nich mizí jízdní kola, sportovní potřeby či nářadí. Škoda u některých krádeží podle policie přesahuje i sto tisíc korun.
Praha - Už rok kriminalisté marně pátrají po podvodníkovi, který si ženy, které poznal prostřednictvím internetových seznamek, dokázal omotat kolem prstu. Pobláznit, obalamutit a oškubat – to byla (a možná zůstává i dnes) jeho taktika. Alespoň tomu napovídají dosavadní zjištění kriminalistů, o kterých v pondělí informovala Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie.
Východní Čechy - Sklepní kóje v bytových domech se často stávají cílem zlodějů. Zpravidla z nich mizí jízdní kola, sportovní potřeby či nářadí. Škoda u některých krádeží podle policie přesahuje i sto tisíc korun.
Ústecký kraj – Pokud začátkem prosince, jako tradičně, začne celoměsíční informační kampaň Policie České republiky nazvaná „Obezřetnost se vyplatí", upozorňující na nebezpečí kapesních krádeží, varování se vztahuje především na středočeskou, a zvláště pražskou, aglomeraci.
Mýto - Ve závěru týdne projížděla hlídka rokycanských policistů Mýtem. Díky osobní znalosti si policisté povšimli před prodejnou třiatřicetiletého muže a zkontrolovali ho.
Chotíkov – Mazaného zloděje, který v oddělení nápojů chotíkovského hypermarketu vzal prázdnou přepravku od piva a pak ji vložil do výkupního automatu, zadržela koncem týdne ostraha obchodu.
Písek /Zločiny z archivu/ - V květnu 2005 kontrolovali v píseckém masokombinátu namátkově pořádek v expedici hovězích kůží. Když přistoupili k převažování beden, ve kterých byly uskladněny, zaměstnanec M. se přiznal, že v jedné má schované vepřové půlky…
Praha - Přibližně každý sedmý Čech v předchozích 12 měsících přišel o své mobilní zařízení kvůli neopravitelnému poškození, ztrátě či krádeži. Uživatelé tak přišli i o data, která měli v chytrém telefonu, tabletu nebo notebooku uložená. Vyplývá to z průzkumu antivirové společnosti Kaspersky Lab.
Hradec Králové – Ukradená peněženka nebo vybrané osobní auto plné dárků. I tak může dopadnout předvánoční honička. A podobně tak adventní čas, který by měl být především pohodový, zkazit.
Hradec Králové – Ukradená peněženka nebo vybrané osobní auto plné dárků. I tak může dopadnout předvánoční honička. A podobně tak adventní čas, který by měl být především pohodový, zkazit.
Ostrava – Přestože do Vánoc scházejí ještě více než tři týdny, v Ostravě již začal prodej vánočních stromků. Koupit se zatím dají u nákupních center, zanedlouho je ale začnou nabízet i drobní obchodníci a také Ostravské městské lesy.
Ostrava /HISTORIE/ - Na začátku 19. století mělo město Moravská Ostrava přibližně 1700 obyvatel, tedy jako nepříliš velká vesnice. Byla to idylická doba téměř bez zločinu, kdy se všechny problémy řešily jaksi po sousedsku.
Ostrava – Přestože do Vánoc scházejí ještě více než tři týdny, v Ostravě již začal prodej vánočních stromků. Koupit se zatím dají u nákupních center, zanedlouho je ale začnou nabízet i drobní obchodníci a také Ostravské městské lesy.
České Budějovice – Už jeho pradědeček byl známým zahradníkem v Kostelci nad Labem, prastrýc patřil k nejvýznamnějším šlechtitelům jiřinek na světě a zeleni se věnovali i další rodinní předkové. Jan Kec rodovou tradici nepřerušil. V Kavárně Lanna se rozpovídal o plantážích vánočních stromků či o rostlinách ve městě.
Teplice - Poněkud nerozvážný postarší cizinec zažil v Teplicích neočekávaný sex v autě. Zvláště spokojena byla sexuální pracovnice. Žena byla totiž nadšena z toho, že kromě své chvilkové mzdy si odnesla i peněženku cizince.
Ostrava – O hotovost a věci za bezmála milion korun přišli v těchto dnech dva řidiči, kteří v Ostravě zaparkovali svá vozidla a na krátký okamžik se od nich vzdálili. Toho využili neznámí zloději a z aut vzali, co se dalo.
Liberec - Šest krádeží, kterými šestadvacetiletý mladík z Liberecka napáchal škody za bezmála sto osmdesát dva tisíc korun, ho můžou stát dalších pět let vězení.
Přerovsko – Kupujete stromeček? Nebo si pro něj zajdete s pilkou do lesa? K té druhé možnosti se málokdo veřejně přizná. Přesto vlastníci lesů potvrzují, že s příchodem předvánočního období se riziko krádeží nejen vánočních stromků, ale i jmelí, zvyšuje.
Stříbrné Hory – Adventní koncert Scholy sv. Prokopa ze Žďáru nad Sázavou se bude konat v neděli prvního prosince ve 14 hodin v kostele sv. Kateřiny Alexandrijské ve Stříbrných Horách.
Český Krumlov - Policisté Michal Růzha a Lukáš Holub z místního obvodního oddělení a jejich hornorakouští kolegové Karl Hoffbauer a Petra Herbst z policejních oddělení v Dragoner Strasse Wels a Autobahn Polizei Seewalchen zahájili v Českém Krumlově první společnou hlídku.
Jižní Čechy - Podnikavec z Moravy začátkem letošního roku řádil na jihu Čech. Podle kriminalistů se 44letý muž pohyboval na různých místech kraje a nelegálně těžil a rozprodával cizí dřevo. Způsobil škodu za skoro půl milionu korun a dopustil se trestných činů krádeže a poškození lesa.
Praha /VIDEO/ – Pražští policisté pátrají po muži, který jeden den ukradl stavební kolečko a druhý den se na stejné místo, pozemek u domu v ulici Na Vydrholci v Běchovicích, vrátil, aby si odnesl ještě paletový vozík. Celkem se tak obohatil o deset tisíc korun. Záznam kamery, kterou má majitel umístěnou na domě, ukázal, že se dopoledne objevil neznámý muž, přelezl plot, přes který pak přetáhl i nářadí, které se mu zalíbilo, a zmizel s ním kdovíkde.
Bílovice – Po pachatelích, kteří z novostavby v Bílovicích ukradli elektrospotřebiče v ceně čtvrt milionu korun, pátrají hradišťští policisté. Na vloupání přišli v pondělí 25. listopadu ráno řemeslníci, kteří přišli pokračovat v práci na domě.
Slovácko – Nevšední okolnosti případů krádeže a následných nálezů čtyřkolky a terénní motorky zaměstnávají teď uherskohradišťské kriminalisty. Dne 23. listopadu volal na policii muž, který oznámil, že při údržbě sadu v Boršicích u Blatnice nalezl terénní motorku.
Liberecký kraj - Osm let může ve vězení strávit třiatřicetiletý muž z Liberce. Toho v uplynulých dnech obvinil vrchní komisař z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, poškozování cizí věci, nedovoleného ozbrojování a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku.