Lup amatérů: tři sta lidí v Borkovanech bez internetu
Borkovany – Pošlapané antény, potahané kabely, výpadek internetu. V Borkovanech se na satelitu vyřádili buď amatéři, nebo nešikovní zloději.
Borkovany – Pošlapané antény, potahané kabely, výpadek internetu. V Borkovanech se na satelitu vyřádili buď amatéři, nebo nešikovní zloději.
Pardubice - Krádež benzínu. Palivo vytékalo na ulici
Pardubice - Krádež benzínu. Palivo vytékalo na ulici
Zlínsko – Lehkomyslnost. To je podle policie příčina série několika krádeží, jejichž oběťmi byli senioři na Zlínsku. Navzdory opakovanému varování se starší lidé dále příliš důvěřují podvodníkům.
Brněnsko – Policisté v těchto dnech rozluštili případ, který je trápil celý rok. Díky důkazům se jim přiznala pachatelka, která na svou kolegyni zosnovala pomstu.
Ostrava - Finta se spodním prádlem, oblečeným pod vlastními svršky, nevyšla třiadvacetileté ženě, která kradla před dvěma dny v jednom z ostravských nákupních center.
Zlínsko – Lehkomyslnost. To je podle policie příčina série několika krádeží, jejichž oběťmi byli senioři na Zlínsku. Navzdory opakovanému varování se starší lidé dále příliš důvěřují podvodníkům.
Louny - Připojil se načerno vícekrát a byl za to už několikrát potrestán.
Morkovice – Případem vloupání se od úterního rána zabývají morkovičtí policisté. Neznámý pachatel se tam zaměřil na jednu ze škol: překonal plot a násilím vnikl do budovy. Uvnitř překonal i několikery uzamčené dveře.
Morkovicko – Nemilé překvapení čekalo na třiasedmdesátiletou ženu z obce nedaleko Morkovic, která se v úterý na popud svého souseda vydala na místní hřbitov. Muž jí totiž řekl, že její hrob je odkrytý a chybí na něm kamenné panely.
Příbram – Velká škoda zůstala po zloději, který se vloupal do sklepa v Jáchymovské ulici v Příbrami. Neznámý pachatel tam ukradl pánské horské kolo značky Scott Spark v hodnotě 85 tisíc korun a také náhradní díly k němu za dalších 20 tisíc korun. „K tomu přibral ještě pár sjezdových lyží za 20 tisíc korun. Celkem je škoda vyčíslena na 126 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že v případě dopadení hrozí zloději až pět let vězení.
Chrudim - Ze zápisníku městské policie
Ostrava - Finta se spodním prádlem, oblečeným pod vlastními svršky, nevyšla třiadvacetileté ženě, která kradla před dvěma dny v jednom z ostravských nákupních center.
Louny - V rukou policistů skončil 23letý mladík z Loun, který se vloupal do několika zaparkovaných vozidel.
Budišov nad Budišovkou - Třiďte poctivě odpad, odmění vás. Tento nový systém je od nového roku zaveden v Budišově nad Budišovkou. Jak se mu daří? Najdou se klady i zápory, celkově ale představitelé města projekt hodnotí jako zdařilý.
Libuň – V pondělí dopoledne se vloupal doposud neznámý pachatel do jednoho z rodinných domů v obci. Dovnitř se dostal oknem, které poškodil a následně v ložnici odcizil finanční hotovost a platební kartu a lístek s vyznačeným PIN kódem.
Děčín – Policie v Děčíně řeší letos několik případů, kdy zloději ukradli urny ze hřbitovů. Kovy pak dávají do sběrny.
Ústí nad Labem - Soudce byl natolik hodný, že dal na radu policistů, a nechá zloděje odpočívat ve vazbě. Osmadvacetiletý muž se unavil tím, že se pustil do série krádeží a vloupání.
Jihlava - Muž, který kradl automobily a vloupal se do několika domů, je obviněn ze čtyř trestných činů. Hrozí mu několik let vězení.
Rokycany - Nepříjemný budíček měla včera ráno prodavačka z pekařství v Rokycanech. Přijeli pro ni ochránci zákona. Drzý nenechavec zřejmě dostal hlad, proto rozbil skleněnou výplň v obchodě, kde žena pracuje a loupil. Nadělal přitom tolik hluku, že probudil sousedy.
Sokolov – Až rok ve vězení může zpytovat svědomí čtyřiačtyřicetiletá žena ze Sokolova. Ta v potravinách v Sokolově odcizila čtyři čokolády.
Děčín – Policie v Děčíně řeší letos několik případů, kdy zloději ukradli urny ze hřbitovů. Kovy pak dávají do sběrny.
Přibyslav – Velkou tradiční burzu zimního ošacení, obuvi, hraček pro děti a těhotenského oblečení pořádá tento týden v hasičské zbrojnici přibyslavský klub maminek Harmonie.
Jihlava - Muž, který kradl automobily a vloupal se do několika domů, je obviněn ze čtyř trestných činů. Hrozí mu několik let vězení.
Náchodsko - Ještě vládne pěkné počasí, a tak leckteří žáci i kantoři vyrážejí za vzděláním na jízdních kolech. V pondělí policisté náchodského regionu zaznamenali hned několik krádeží bicyklů.
Jičínsko - Během uplynulého víkend byl na Jičínsku relativní klid. Muže zákona zaměstnali hlavně opilci, kteří řádně posilněni alkoholem volali na linku 158, váleli se v ulicích nebo dokonce usedli za volant.
Svitavy – V noci z pátka na sobotu zmizelo z jedné odchovny prasat na Svitavsku sedm selat.
Kroměřížsko – Hned tři oznámení týkající se krádeží věcí ze zaparkovaných aut přijali v pondělí kroměřížští policisté. Ke dvěma vloupáním došlo na různých místech v Kroměříži, třetí se stalo v nedaleké obci. Do dvou vozů vnikl pachatel přes noc z neděle na pondělí.
Staré Město – Pozorný strážná a bleskový zásah policie vedly v neděli 8. září k rychlému zadržení osmnáctiletého mladíka, který se vloupal do podnikatelského areálu ve Starém Městě.
Letohrad – Krádež mědi? Banalita, řeknete si možná. Jinak to však vnímá farář Václav Vacek z letohradské farnosti. V uplynulých dnech totiž zloději „navštívili" poutní kapli Sv. Jana Nepomuckého, kapli, na jejíž opravu se dlouhodobě skládají farníci i lidé z Letohradu a okolí. „Vychovali jsme špatně naše děti a vnuky. Dnes už neplatí desatero, neplatí, že cizí majetek je pro mě posvátný," povzdychl si farář. Jak dodal, s vandalismem se setkává často, sakrální stavby ničí nejen zloději mědi, ale i sprejeři.
Kladensko - Poté, co začala houbařská sezona, evidují policisté nárůst vloupání do vozidel či jejich krádeží. Řidiči nechávají stát svá auta podél lesa a vydají se na houby. Po návratu jim často zbude jen to, co mají v ruce.
Bučovice – Drobná zranění způsobil zloděj ženě, kterou přepadl v pátek kolem třetí hodiny ráno v jedné z bučovických ulic. „Přepadl ji, povalil na zem a pak jí přes odpor sebral kabelku. V ní žena měla peněženku, mobilní telefon, platební kartu a doklady. Pachatel z místa činu utekl. Krádeží způsobil škodu za víc než deset tisíc korun," informovala mluvčí vyškovské policie Iva Šebková.
Branice - Pachatel před spravedlností neunikl.
Svitavy – V noci z pátka na sobotu zmizelo z jedné odchovny prasat na Svitavsku sedm selat.
Náchodsko - Extrémní cyklistický závod Rallye Sudety, který se konal o uplynulém víkendu, se letos, oproti předešlým ročníkům, obešel bez krádeží kol. O jedinou kaňku na všeobecně vydařeném závodu se postaral opilý motocyklista, který doprovázel cyklistický peleton.
Neštěmice - Až 49 dní po ukradení tamaryšků ze záhonů v ulici Výstupní podala neštěmická radnice trestní oznámení na policii. Bylo to dva dny poté, co na krádež v článku upozornil Ústecký deník. Vyplývá to ze zprávy, kterou na posledním jednání zastupitelstva Neštěmic předložil kontrolní výbor.
Kroměříž – Hodně drzou krádež řeší od minulého pátku kroměřížští policisté.
Praha – Policisté hledají ženu, která by jim mohla pomoci s objasněním sobotní krádeže 71 diamantů na pražském výstavišti v Letňanech. Podle záznamů bezpečnostních kamer se tato svědkyně ve fialové halence s květovaným vzorem pochybovala ve chvíli přípravy krádeže kolem údajné zlodějky.
Ostrava – Hned několik podezřelých výtečníků, kteří měli u sebe okapy a další kovové věci, zadrželi v těchto dnech ostravští strážníci.
Děčín - Strážníci městské policie v Děčíně se nezastaví. Musí honit zloděje i probouzet opilce na ulici.
Praha – Ještě si neodpykal trest za krádeže, pro které byl odsouzen – a již si další zlodějinou zadělal na další pobyt v kriminále. Tak lze shrnout situaci notorického vykradače bytů a kanceláří, který řádil zejména v pražských Holešovicích. Konkrétně v ulicích Jankovcova, U Uranie a v okolí, kde se krádeže začaly množit od května.
Mikulov – Hotovo. Konec. Šestašedesátý ročník Pálavského vinobraní je od neděle minulostí. Letos jej navštívil rekordní počet lidí, podle prvního sečtení asi padesát tisíc. Kromě bezpočtu vystoupení a vypitého vína či burčáku došlo i k nehodě a vloupání.
Tanvaldsko - Ze zahrad mizí kolečka, z hřišť kovové válce, z pomníků desky. Tu a tam zeje díra v místě, kde byly poklopy kanálů, mizí všechno…
Mikulov – Hotovo. Konec. Šestašedesátý ročník Pálavského vinobraní je od neděle minulostí. Letos jej navštívil rekordní počet lidí, podle prvního sečtení asi padesát tisíc. Kromě bezpočtu vystoupení a vypitého vína či burčáku došlo i k nehodě a vloupání.
Praha – Ještě si neodpykal trest za krádeže, pro které byl odsouzen – a již si další zlodějinou zadělal na další pobyt v kriminále. Tak lze shrnout situaci notorického vykradače bytů a kanceláří, který řádil zejména v pražských Holešovicích. Konkrétně v ulicích Jankovcova, U Uranie a v okolí, kde se krádeže začaly množit od května.
Valašské Meziříčí – Neznámý lapka se nechal v noci z pátku na sobotu zlákat peněženkou, kterou ponechal na sedadle své dodávky značky Ford Transit třicetiletý muž z Valašského Meziříčí. Chmaták mu způsobil škodu v celkové výši 3200 korun.
Praha – Šperk za téměř deset tisíc korun si ze starožitnictví v centru Prahy odnesla sehraná zlodějská dvojice. Muž doprovázený těhotnou ženou, po nichž policisté pátrají od sobotního odpoledne, udeřil 22. srpna. Tehdy dvojice kradla dvě hodiny po poledni v krámku v ulici Na Poříčí. Zatímco žena odlákala pozornost prodavačky, muž sebral zlatý náramek.
Praha – Sběratelský veletrh na výstavišti v Letňanech přinesl v sobotu večer nečekanou práci kriminalistům III. obvodu pražské policie. Na stánku jednoho z vystavovatelů v sekci, kde byly v rámci samostatné výstavy prezentovány minerály a drahé kameny, se údajně ztratily diamanty ve statisícové hodnotě. Měla je odnést jedna z návštěvnic.
Plzeň - Majitelka obchodu s bižuterií a kosmetikou v Kollárově ulici v Plzni je už zoufalá. Před týdnem ji během roku už podruhé kdosi vykradl. Poprvé zloděje zajímaly jen peníze. V kase nenechali ani dvou a pětikorunové mince. Nyní brali pouze zboží.
Jižní Morava - Podezřelý zvuk zaujal minulý týden vrátného areálu v brněnské ulici Švédské valy. Přicházel z blízkého kolejiště. Muž pro jistotu zavolal strážníky. Po telefonu jim sdělil, že zpovzdálí slyší ruch připomínající rozbíjení. Hlídka zjistila, že jde o krádež kovu.