Bavory – S krádežemi na hřbitovech se roztrhl pytel. Zloději, kterým není nic svaté, řádili tentokrát v Bavorech. Jedná se o druhý případ za poslední týden. První krádež se odehrála o víkendu v Dolních Dunajovicích.
Vyškov – Přilepšit si o dvě lahve vína se ve středu brzy ráno pokusili dva mladíci z Vyškova. Na benzinové čerpací stanici každý z nich popadl do obou rukou láhev vína a pak se bez placení pokusili utéct. To se jim však nepovedlo.
Litvínov – Věnec buřtů by měl koupit muž z Litvínova svému hlídacímu psovi. Zvíře ho totiž upozornilo na 38letého zloděje, který se mu v noci potuloval kolem rodinného domku. Následně chlupáč lapku ještě držel v šachu až do té doby, než mu policisté nasadili na ruce náramky.
Liberecký kraj – Zloděj v chatě bydlel a vyrážel vykrádat ostatní. Další se do chaty vloupal a vypil veškeré zásoby alkoholu. Ne všechny rekreační chaty bývají přes zimu navštěvovány. Některé chaty naopak navštíví nezvaný host bez klíčů od dveří a bez povolení.
Jablonec n. N. – Neznámý pachatel se během uplynulého víkendu vloupal do sklepa domu v Růžové ulici v Jablonci nad Nisou, odkud si odnesl jízdní kolo značky Author Dexter.
Liberecký kraj – Zloděj v chatě bydlel a vyrážel vykrádat ostatní. Další se do chaty vloupal a vypil veškeré zásoby alkoholu. Ne všechny rekreační chaty bývají přes zimu navštěvovány. Některé chaty naopak navštíví nezvaný host bez klíčů od dveří a bez povolení.
Šumperk – Kontejnery na rozměrný odpad, které se postupně objevují v ulicích Šumperka, jsou v centru zájmu Romů. V kontejnerech hledají především kovy, které pak odvážejí do sběrných surovin. I když se v podstatě jedná o krádež, škoda je nulová.
Uherské Hradiště – Za svou lehkovážnost draze zaplatil pětatřicetiletý muž z Uherského Hradiště. Někdo mu v pondělí 11. dubna ukradl drahé sjezdové kolo, které nechal jen tak stát na chodbě domu.
Příbram - Kriminálka už zná muže, který loni v září ukradl výbušninu v lomu v Kozárovicích. Za tento čin, který nebyl jediným jeho prohřeškem, už ve vězení pyká třicetiletý muž z Příbramska. Za krádež, poškozování cizí věci a nedovolené ozbrojování si za mřížemi může posedět až osm let.
Novojičínsko - Policisté museli v poslední době řešit případy, ve kterých hrál prim alkohol. Ať už to byli notně opilí řidiči, či muž, který v podroušeném stavu vykopl dveře do bytu své bývalé přítelkyně.
Českolipsko – Jako pozitivní příklad péče o historické sochy označili památkáři snahy některých obcí na Českolipsku. Ty usilují o navrácení soch, které byly v minulosti uložené v českolipském Vlastivědném muzeu, na jejich původní místo.
Letohrad – Dva a půl roku maloval Miroslav Rada svůj největší obraz Velké Pašije. Pozoruhodné dílo úctyhodných rozměrů – na šířku měří obraz sedm a půl metru a vysoký je tři metry čtyřicet - je nyní vystaven v Letohradě.
Praha – Věci veřejné (VV) v úterý na pražské vrchní státní zastupitelství podaly trestní oznámení kvůli nakládání s finančními prostředky státního podniku Lesy ČR, které strana považuje za nezákonné. Další trestní oznámení VV podaly na povolovací proces internetového hazardu.
Bystřicko – Případ ukradeného jízdního kola za sto čtyřicet tisíc korun už má svého pachatele. O případu z Bystřicka informoval Deník už koncem března.
Vsetín – Krádeže kanalizačních poklopů trápily v uplynulých týdnech pracovníky vsetínské společnosti Vodovody a kanalizace (VaK). Zloději je na území města Vsetín připravili celkem o osm těžkých litinových poklopů a způsobili desetitisícové škody.
Most – Do německého Saska si minulý týden vyjela za krádeží povedená trojice pachatelů z Mostecka. Dva muži (22 a 26let) a 20letá žena dostali zálusk na LCD televize.
Ústí nad Labem – Krajský soud zamítl odvolání v případu rozsudku teplického okresního soudu. Poprvé krajský soud vrátil k novému projednání případ k teplickému soudu v květnu 2009. Druhý teplický rozsudek krajský soud již potvrdil, odvolání odsouzených bylo zamítnuto.
Brno – Kvůli krádeži kabelky s penězi, doklady i mobilním telefonem vyjížděli v pondělí nad ránem brněnští strážníci k Intersparu v ulici Tkalcovská. Zloděje se podařilo dopadnout, kvůli kabelce však museli strážníci vlézt do řeky.
Novojičínsko – Cigarety a možná i časopisy jsou stále velkým lákadlem pro zloděje. Svědčí o tom tři nedávné případy krádeží vloupáním do novinového stánku na Novojičínsku.
Týn nad Bečvou – Do pěti rekreačních chat v Týně nad Bečvou se vloupal koncem minulého týdne neznámý zloděj, který ale neměl velké štěstí. V první chatce poškodil dveře a okno, nic z ní ale neodcizil.
Olomouc – V deseti ulicích v Olomouci nechají radní ještě letos vyměnit staré, dosluhující a poruchové veřejné osvětlení. Nové lampy posvítí na cestu lidem na Tabulovém vrchu, v okolí Mozartovy nebo Přerovské ulice. Radnice za opravy zaplatí přes osm milionů korun.
Praha - Propadlá technická kontrola prozradila zloděje. Stalo se to v sobotu před čtvrtou hodinou ranní, když si motorky jedoucí po Vinohradské třídě všimla hlídka pohotovostní motorizované jednotky.
Praha – Propadlá technická kontrola prozradila zloděje. Stalo se to v sobotu před čtvrtou hodinou ranní, když si motorky jedoucí po Vinohradské třídě všimla hlídka pohotovostní motorizované jednotky.
Bečov – „Tohle je Pavel Cina a tohle Josef Kurečaj. A takhle se krade měď.“ Kuriozní video s tímto komentářem a se záběry na muže z Bečova, kteří se snaží rozříznout ukradený kabel mezi panelovými domy, skončilo na internetovém serveru YouTube.