Jihlava - Kapsáři. Jsou rychlí, nenápadní, a hlavně neskutečně drzí. Potkáte je nejčastěji v přeplněných prostředcích městské hromadné dopravy a ze setkání s nimi si rozhodně neodnesete příjemný zážitek.
Horní Vltavice, Houžná - Bezmoc a strach. Tak by se asi daly dvěma slovy označit pocity šestasedmdesátiletého pána, který léta sám bydlí v domku u hlavního tahu silnice na hraniční přechod ve Strážném.
Chrudim/Pardubice - „Je to jako ukrást invalidovi berle,“ posteskl si Otomar Kušička, vedoucí lékař Pardubické krajské záchranky. Co se stalo? Cílem zlodějů se staly vozidla záchranné služby Pardubického kraje!
Teplice - Na sběrače kovů upozornili dva 11 letí školáci, kteří volali na tísňovou linku policie. Tepličtí strážníci zajistili zloděje radiátorů. Chtěli je odvézt do sběrny poté, co je odmontovali v opuštěném chátrajícím soukromém objektu. Jde o dům, kde v minulých sezonách bydleli přes léto Arabové.
Valašské Meziříčí - Valašskomeziříčští policisté chytili v pondělí dvacetiletého místního Róma, který v posledních týdnech po celém městě vybíral školská zařízení a firmy.
SOKOLOV - V souvislosti s krádeží, ke které došlo v noci z 27. na 28. února, se sokolovští policisté a redaktoři Sokolovského deníku obracejí na veřejnost s prosbou o pomoc.
Vítkov - Sedm měsíců děsil obyvatele Vítkova neznámý kleptoman a zlodějský kutil amatér. Než minulé úterý dostal pětadvacetiletý muž z Novojičínska konečně svou tvář, stihl jako neznámý zlodějský fantom provést ve Vítkově osmnáct loupeží a napáchat škodu za bezmála čtyři sta tisíc korun.
Jihlava - Drzost, s jakou takzvaný kamerový zloděj v Jihlavě a okolí ukradl za první dva měsíce letošního roku již sedmnáct bezpečnostních kamer, nedá spát majitelům domů.
Vrchlabí - Zosobního motorového vozidla značky Ford, které stálo na volně přístupné parkovací ploše před jednou zautodílen ve Vrchlabí, ukradl vsobotu večer zatím neznámý pachatel všechna čtyři litá kola. Majiteli tak jeho počínání způsobilo škodu ve výši 20tisíckorun.
Liberec/ Během jediného dne zmizely vLiberci čtyři osobní automobily. Jedno zvozidel, které zloději ukradli během neděle, policisté našli ve Veseckém rybníku, po zbylých třech pátrají.
Kroměříž - Stále více krádeží řeší v poslední době kroměřížští městští strážníci. Nejčastěji si zloději ke svému řádění vybírají supermarkety, kde nenechávají bez povšimnutí ani lup za pár korun.
Staré Město - Policisté pátrají po neznabozích, kteří v na sobotu 8.března řádili na hřbitově ve Starém Městě. Mezi poškozenými je dokonce i starosta obce Josef Mikulec.
Morkovice - Dvacet kilogramů hliníku, pět kilo mosazi a tři kilogramy mědi: takový lup si hodlal minulý týden odvézt z jedné ze sběren druhotných surovin v Morkovicích osmadvacetiletý muž z Brna. Vše si poskládal venku na hromadu, další plány mu však překazil pracovník poškozené firmy, který ho načapal.
Uherskobrodsko - Zájezd do Egypta, nový mobilní telefon či hotelový pokoj, to vše si z matčiných peněz financoval jednadvacetiletý mladík z Uherskobrodska. Matce přitom peníze ukradl.
Horní Bečva - Dvě lampy ze sloupů pouličního osvětlení zmizely v pátek z hráze přehrady v Horní Bečvě. „Na policii to oznámil dvaapadesátiletý místní občan,“ informovala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková s tím, že krádež se stala v době od půlnoci do jedenácti dopoledne.
Mladá Boleslav/ Muž v nemocnici podstoupil chirurgický zákrok. Když se pak na pokoji probral, mobilní telefon už nenašel. Po zloději už pátrají mladoboleslavští policisté.
Slovácko - Stále častějším trestným činem na Slovácku jsou krádeže barevných kovů. Zloději se neštítí ničeho. Policisté odhalili případy, kdy se kradou nejen okapy na novostavbách, ale také vázy na hřbitovech. Asi polovinu z nich se policistům podaří objasnit.
Kutnohorsko/ Krejčovské nůžky v ruce T. P. z Lipence znamenají téměř jistotu, že se šestadvacetiletý muž dostane do křížku se zákonem. Své o tom vědí kutnohorští kriminalisté, kteří proti dotyčnému zahájili trestní stíhání pro šest případů krádeží vozidel, případně vloupání do nich.