Praha, Uherské Hradiště - Slavnostním večerem na Pražském hradě byla v sobotu 11. září zakončena konference ICCN 2010 International Round Table of Mayors (Mezinárodního kulatého stolu starostů a zástupců organizace ICCN), která se od středy konala na Slovácku.
Prachatice – Každý týden se na této straně setkáte se zajímavými lidmi z Prachaticka, kteří hledají odpovědi na otázky a vybrali si, kdo jim na ně odpoví. Dnes odpovídá umělecký kovář Emil Boška.
Liberecký kraj – Parky u hradů a zámků v Libereckém kraji čeká zřejmě už příští rok radikální proměna. Pracovníci zahradního ateliéru z Valtic jim začnou, pokud na projekt získají památkáři dotace, vracet jejich původní historickou podobu.
Liberec – Parky u hradů a zámků v Libereckém kraji čeká zřejmě už příští rok radikální proměna. Pracovníci zahradního ateliéru z Valtic jim začnou, pokud na projekt získají památkáři dotace, vracet jejich původní historickou podobu.
Týnec nad Sázavou – Fotbalisté FK Fercom Týnec nad Sázavou si v I. A třídě s chutí zastříleli do sítě Mnichovohradišťského SK. Pětibrankovému nášupu velel hattrickem Jíša. Hosté si ale tak krutou prohru nezasloužili.
Kladno – Druholigoví fotbalisté Kladna zajíždí v sobotu na stadion Mostu, kde se od 16 hodin uskuteční souboj dvou celků, které mají v živé paměti prvoligovou příslušnost.
Osečná – Už deset let postupně město Osečná obnovuje všechna boží muka a kříže u cest. Nyní se podařilo vrátit někdejší krásu i Božím mukám v Druzcově.
Ostrava /ROZHOVOR, DISKUSE/ - Vedoucím přípravného týmu kandidatury moravskoslezské metropole byl známý televizní a filmový producent Čestmír Kopecký. Těsně před středečním vyhlášením výsledků souboje o Evropské město kultury 2015 se ale pro média omezil pouze na stručné vyjádření. Jak ovšem stále zdůrazňuje, Ostravu miluje…
Krušovice - Potřetí letní motoristickou sezonu uzavřou příznivci automobilů VW Brouk už tuto sobotu. Tentokrát uvidí legendární Brouky obyvatelé našeho okresu.
Klentnice /INFOGRAFIKA/ – Turisté se na začátku příštího roku dostanou na doposud uzavřené západní úpatí Stolové hory u Klentnice. Prostřednictvím tří nových, navzájem propojených turistických stezek to umožní ochránci přírody.
Malínky /PŘÍRODNÍ KRÁSY VYŠKOVSKA/ - Také malebná oblast jihovýchodní výspy vyškovského okresu má svoje mimořádně cenná chráněná území. K těm nejznámějším patří přírodní památka Kuče u Malínek.
Plzeň - Plzeň se stala Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015. Rozhodl o tom verdikt jedenáctičlenné mezinárodní komise. Podle jejího místopředsedy Romana Bělora byly výsledky velmi těsné. "Rozhodl pouze jeden hlas," uvedl Bělor. Poté co předseda sir Robert Scott výsledky vyhlásil, na ministerstvu kultury propukl obrovský potlesk a pokřik členů plzeňského týmu.
Vsetín – Vsetínští jeskyňáři si připsali další objev. Při jejich nedávné expedici do vysokohorské krasové oblasti v rakouských Alpách se jim podařilo rozšířit probádanou část vloni objevené unikátní meandrové jeskyně na téměř trojnásobnou hloubku.
Přerov – Jak by mohl vypadat Přerov a jak krása města ovlivňuje každodenní život, si mohou zájemci přijít poslechnout na veřejné přednášce předních architektů, která se koná ve čtvrtek od 18 hodin v sále loutkového divadla v ulici Brabansko v Přerově.
Jablonecko /FOTOGALERIE/ - Máte na výběr ze tří míst. Své tipy můžete uvádět v diskusi pod článkem nebo se vyjádřit v dopise doručeném na adresu redakce Jabloneckého Deníku, Podhorská 7, 466 01 Jablonec nad Nisou
Valašské Meziříčí – Až třetí domácí pokus fotbalistům Valašského Meziříčí vyšel a na konto si připsali tři důležité body za nejtěsnější vítězství. Bylo ale vykoupeno zraněním posily z Frýdku–Místku Krásy, který skončil v nemocnici.
Plzeň - O šest dní delší prázdniny měli žáci z 2. základní školy ve Schwarzově ulici na Borech. Kvůli rekonstrukci školní budovy dostali vysvědčení o tři dny dříve a nový školní rok jim místo prvního září začal teprve včera.
Dobřív – V Dobřívě měli o víkendu posvícení a při této příležitosti se zájemci mohli pokochat i krásou mečíků. Na dvě stě padesát jejich kultivarů mají na své zahradě man– želé Václav a Jana Čihákovi z obce Mokrouše na Plzeňsku. Některé vystavili i u svých nedalekých ´sousedů´
Roudnice n. L. – Fotbalisté SK Bezděkov vedli několik minut před koncem domácího duelu krajského přeboru nad Modrou už 3:0, ale nakonec jim tři body zajistila až trefa Joba v samém závěru.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Přijďte na výstavu krásných úsměvů! I tak by se dala nazvat výstava fotografií Václava Landovského k pěti letům pěveckého sboru IUVENTUS, GAUDE!, která probíhá do 14. září v přízemí radnice na Mírovém náměstí.
Trutnovsko – Fotbalisté Staré Paky pokazili slavnosti v Mostku. Domácí tým nepotvrdil tři body získané v Úpici v minulém kole a překvapivě prohrál. Stará Paka naopak potvrdila stoupající tendenci v cestě tabulkou.
Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – V rámci Slavnosti města Nový Jičín byl na Štefánikově ulici odhalen památník slavným novojičínským rodákům Antonu Koligovi, Juliu Newaldovi a Alfredu Neubauerovi.
Rakovník – Trenér HC Rakovník Zdeněk Hrabě řeší kromě přestupů i další problémy. Jelikož z původně avizovaného příchodu nového brankáře v poslední chvíli sešlo, řeší, kdo se stane jedničkou mezi tyčemi a kdo bude v prvním kole střežit rakovnickou svatyni.
Varnsdorf - Druholigoví fotbalisté varnsdorfského Slovanu měli ve víkendovém kole na programu opravdový šlágr, když na vlastním hřišti přivítali v neděli odpoledne vedoucí tým tabulky Vlašim. Utkání skončilo bezbrankovou remizou.