Kreativ

ŠTÍTEK: krása

Zda vaše zdraví ohrožuje nebezpečný viscerální tuk zjistíte pomocí krejčovského metru.

Jak se zbavit břicha: Proč „panděro“ není jen o kráse a proč ohrožuje zdraví

Mezi břišním tukem a smrtí existuje přímá linka. Typický pivní pupek není jen otázkou estetického vnímání. V případě, že se jedná o nebezpečný viscerální tuk, je do značné míry ovlivněno i zdraví a život jako takový. Je dobré vědět, jak poznat, že se jedná o viscerální tuk a jak ho změřit, i to, proč je tuk na břiše tak nebezpečný. Podívejte se na rady, jak zhubnout v oblasti břicha.

Vinař podlehl kráse lilií. Doma jich pěstuje stovky, na polích tisíce

Podlehl kráse lilií. Vinař jich doma pěstuje stovky, další má na polích

Alchymista a experimentátor, který se jen tak něčeho nezalekne. Vinař Jan Rozek z Velkých Němčic na Břeclavsku se nespokojil jen s péčí o keře révy vinné, a proto se pustil i do výroby moštů a sirupů. A před pěti lety podlehl kráse lilií. Od té doby se jich na dvorku jeho rodinného domu rozmnožilo na dvě stě padesát. Každá je přitom zcela jiného druhu.

Zátiší s květinami

Čtenářský tip: Nápad na fotky zachycující křehkou krásu

Milí čtenáři, tentokrát to bude příspěvek opravdu netradiční, ale o to více možná inspirativní. Většina z nás má ráda, když stůl, poličku nebo parapet v interiéru zdobí řezané květiny. I u nás je to podobně. Podělím se proto s vámi o pár fotografií, které vznikly před časem jen tak na zkoušku. A stačilo k tomu překvapivě málo.

Lukáš Langmajer.

Projekt 6x5 ukáže krásu jihu. Přijede Lukáš Langmajer v karavanu i Muž roku

Šest tvůrců kreativního obsahu v létě opět zavítá do jižních Čech, aby přes sociální sítě ukázali krásy regionu a představili jej potenciálním návštěvníkům. Letos v červenci tak dorazí třeba herec Lukáš Langmajer, bývalý Muž roku Martin Zach nebo herečka Barbora Mottlová s partnerem. Loni projekt oslovil téměř 3,5 milionu lidí na sítích.

Kolo pro život v Hluboké nad Vltavou. David Šťastný a Tomáš Polanský na startu

Hluboká? Neustále se tu něco děje. Baseball střídá fotbal. Nebo Kolo pro život

Cyklistický projekt Kolo pro život opět přilákal stovky nadšenců do Hluboké nad Vltavou. Tento seriál amatérských závodů na horských kolech nabízí nejen sportovní zážitky, ale i možnost prozkoumat krásy jižních Čech, včetně běžně nepřístupné hlubocké Obory. Akce se stala rodinným fenoménem, který spojuje sport s relaxací a turistikou.

Kolo pro život v Hluboké nad Vltavou

Kolo pro život. Seriál baví celou rodinu. Kameramanka z Milevska točila z lodi

Cyklistický projekt Kolo pro život opět přilákal stovky nadšenců do Hluboké nad Vltavou. Tento seriál amatérských závodů na horských kolech nabízí nejen sportovní zážitky, ale i možnost prozkoumat krásy jižních Čech, včetně běžně nepřístupné hlubocké Obory. Akce se stala rodinným fenoménem, který spojuje sport s relaxací a turistikou.

Kolo pro život v Hluboké nad Vltavou

Zábava pro malé i velké. Kolo pro život je součástí života v Jihočeském kraji

Cyklistický projekt Kolo pro život opět přilákal stovky nadšenců do Hluboké nad Vltavou. Tento seriál amatérských závodů na horských kolech nabízí nejen sportovní zážitky, ale i možnost prozkoumat krásy jižních Čech, včetně běžně nepřístupné hlubocké Obory. Akce se stala rodinným fenoménem, který spojuje sport s relaxací a turistikou.

Žáci Základní školy Křižná z Valašského Meziříčí na výletě za krásami Anglie - Londýn; květen 2024

Školáci z meziříčské ZŠ Křižná vyrazili autobusem za krásami Anglie

Za krásami staré Anglie se vydali 13. května žáci 2. stupně ZŠ Křižná Valašské Meziříčí. Čekalo je ubytování v rodinách v hlavním městě Velké Británie a navštívili řadu významných míst a měst této konstituční monarchie. Vrátili se v sobotu ráno 18. května unavení z dlouhé cesty autobusem, ale plní nečekaných zážitků.

Kosatec sibiřský (Iris sibirica) v Litovelském Pomoraví, 24. května 2024

Záplava krásy u Olomouce. Na louce kvete vzácný kosatec

V hanácké „Amazonii“ vykvetla vzácná krása. Na loukách v lužním lese Litovelského Pomoraví nedaleko Horky nad Moravou se v těchto dnech modrá „moře“ kvetoucích kosatců sibiřských. Vzácný a silně ohrožený druh roste v chráněné oblasti divoce.

ZŠ Karla Jeřábka z Roudnice nad Labem opět vyjela do islandské základní školy v Borgarnes.

Čeští a islandští žáci společně objevují kulinářské a kulturní poklady Islandu

Základní škola Karla Jeřábka z Roudnice nad Labem opět vyjela do islandské základní školy v Borgarnes. V rámci programu Erasmus+ se patnáct českých žáků devátých ročníků pod dohledem tří učitelek vydalo v dubnu 2024 na týdenní nezapomenutelnou cestu po Islandu, během níž prozkoumali nejen krásy této úžasné země, ale také se zapojili do jedinečného projektu vaření s islandskými žáky. Tato mezinárodní kulturní zkušenost zlepšila jejich dovednosti vaření, ale také posílila mezinárodní porozumění a přátelství obou škol.

Ilustrační foto

Gól pro krásu a zdraví. Notino se propojuje s mistrovstvím světa v ledním hokeji

Společnost Notino, největší evropský prodejce kosmetických produktů, spojuje síly s blížícím se Mistrovstvím světa IIHF v ledním hokeji, které se po devíti letech vrací do České republiky. V rámci oficiálního partnerství představuje koncept Beauty of the game, kterým propojuje zdánlivě neslučitelné světy, a to krásy a sportu.

Zahrada 7 krás v Heřmanově bude v červnu otevřena veřejnosti.

Zahrada 7 krás v Heřmanově u Kolešovic bude otevřena veřejnosti

/FOTOGALERIE/ Svátek otevírání zahrad vznikl ve Velké Británii a postupně se rozšířil do celé Evropy. V Čechách se otevírají zahrady od roku 2010 vždy druhý víkend v červnu. Návštěvníci mohou navštívit místa, která jsou během roku uzavřena veřejnosti. Prezentují se jak parky, arboreta, veřejné prostory, tak i soukromé zahrady. Otevřena bude i zahrada 7 krás na Rakovnicku.

Lidé věřili, že keř bezu černého vysazený před domem chrání štěstí jeho obyvatel a odhání zlé duchy.

Léčivka, která prý ochrání vaše štěstí, může být i branou do jiných světů

I když bez černý neoplývá zvláštní krásou, vyplatí se mít jej blízko domu. Má totiž takové množství léčivých účinků, že se o něm už po stovky let hovoří jako o zázračné rostlině. Naši předkové mu navíc přičítali magické vlastnosti. Bez černý pro ně byl posvátnou rostlinou, která uměla chránit člověka, jeho štěstí, obydlí i dobytek. Stejně tak ovšem věděli, že při špatném zacházení jim může bez černý způsobit velké neštěstí nebo dokonce přivodit šílenství.

Podle starosty Židenic Petra Kunce řidiči parkují přímo u zebry přechodu před základní školou Krásného.

Parkování u přechodu před školou v Židenicích: zabránit mají sloupky

/FOTO, VIDEO/ Problémy s řidiči, kteří v Krásného ulici parkují před školou přímo u přechodu, mají v brněnských Židenicích. O situaci informoval ve čtvrtek na sociální síti židenický starosta Petr Kunc. Na místě představitelé radnice nechají nainstalovat zahrazovací sloupky, které řidičům parkování v zakázaných místech znemožní. Sloupky by na místě podle starosty měly stát nejpozději od září.

Jennifer Aniston

Bez make-upu ani ránu. Jennifer Aniston, Lady Gaga a další ukázaly své vizážisty

Že se známé herečky a pop divy líčí a češou před důležitou akcí samy v koupelně? To je hodně divoká představa. Každý výlet na červený koberec je vždy do detailu promyšlenou beauty akcí pod taktovkou nejlepších make-up artistů světa. A zásadní celebrita má svého vlastního vizážistu, který ji doprovází… Pokaždé a všude!

Záhony i keře - všechno tu krásně kvete.

Jaro před Kolowratským zámkem v Rychnově kouzlí. Podívejte se na tu nádheru

/FOTO, VIDEO/ Nezvykle brzy o sobě letos dalo vědět jaro. A o uplynulém víkendu to dokonce vypadalo, že jsme skočili rovnou do léta. Teplé a slunečné počasí láká k vycházkám. Vyhledávaným místem je v těchto dnech i okolí Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou, které více než kdy jindy rozkvetlo do krásy.

Rozkvetlé sakury v horní části lázeňského parku v Poděbradech.

Rozkvetlá krása. Růžové květy sakur v lázeňském parku lákají k focení i polibkům

/FOTO, VIDEO/ Jedno z nejkrásnějších přírodních kouzel v regionu mohou nyní obdivovat všichni, kdo zajdou do horní části Poděbrad  mezi sochu TGM a dřevěnou pergolu. Čtvercový sad šestnácti sakur rozkvetl do největší krásy a láká k prohlídce místní, lázeňské hosty i další návštěvníky města. Jsou i tací, kteří do Poděbrad zavítají jen proto, aby se mohli pod rozkvetlými sakurami vyfotit, případně políbit.

Ze slavnostního zahájení osmého ročníku Benešovského literárního festivalu v Šímově síni Muzea umění a designu v Benešově. Na snímku herec Jiří Schwarz.

Osmý ročník Benešovského literárního festivalu zahájil Máchovým Májem

/FOTO/ Měsíc březen, vonící již jarem, býval dříve označován jako Měsíc knihy. Připomínala se tím důležitost a význam četby a literatury, i když to tehdy byl především nástroj ideologické propagace. Nyní, kdy už oficiální akcí není, se označuje spíše jako Měsíc čtenářů. Pro Benešov je březen již poosmé spojen s literárním festivalem, který se stal významnou součástí a obohacením jeho kulturního života.

Užijte si nakupování v celé řadě e-shopů i kamenných prodejen díky slevovým kuponům v rámci Nákupního týdne Deníku.

Jak ušetřit tisíce korun za zdraví a kosmetiku? Stačí si stáhnout kupony Deníku

Už 11. března si budete moct se slevovými kupony dopřát výhodné nákupy v celé řadě e-shopů i v mnoha kamenných obchodech. Na co se během Nákupního týdne s Deníkem můžete těšit v oblasti krásy a zdraví? Máme pro vás tipy na exkluzivní kosmetiku, potravinové doplňky, zdravou výživu i kosmetické procedury v salonech krásy.

James Blunt

Hudebník James Blunt: Projel jsem celý svět, ale krása Čech mě pokaždé uchvátí

Britský hudebník James Blunt má nové album Who We Used To Be a přijel, aby ho 4. března představil i českému publiku. Pro Čechy má obzvlášť velkou slabost. Kromě toho, že kdysi randil s modelkou českého původu Petrou Němcovou, má v Česku i mnoho přátel a rád se sem vrací. Na pondělním koncertě dokonce prohodil pár slov česky. A krátce před ním dal časopisu Story exkluzivní rozhovor. 

Společnost Pražské Benátky Zdeňka Bergmana vozí návštěvníky na lodích po Vltavě a také provozuje Muzeum Karlova mostu

Je nádherné vidět lidi okouzlené krásami hlavního města, říká převozník pražský

Společnost Pražské Benátky provozuje pravidelné vyhlídkové plavby v okolí Karlova mostu a na vodním kanále Čertovka. Návštěvníkům zpřístupňuje i unikátní podzemní přístaviště Judita pod Křížovnickým náměstím a stará se o chod Muzea Karlova mostu. Je také organizátorem obnovených Svatojánských slavností Navalis. Rovněž vybudovala a provozuje většinu pražských přívozů. Za tím vším stojí majitel Pražských Benátek, třiapadesátiletý Zdeněk Bergman.