Jablonecko - Máte na výběr ze tří míst. Své tipy uvádějte v diskusi pod článkem. Nebo se můžete vyjádřit v dopise doručeném vždy do pátku na adresu redakce Jabloneckého Deníku, Podhorská 7, 466 01 Jablonec nad Nisou.
Čechy pod Kosířem /FOTOGALERIE/ - Nádherně zdoběný smuteční kočár z konce 19. století v pondělí dorazil na korbě náklaďáku do Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Majitel muzea Václav Obr tak do sbírky získal vzácný a vskutku vytoužený exponát.
Častolovice - Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Častolovicích pořádá ve dnech 26. až 28 3. 2010 jarní velikonoční výstavu, která má název Velikonoce – svátky jara“. Výstava se letos koná podesáté.
Zima byla dlouhá a opravdu mrazivá a na pohodové posezení s přáteli pod jarní nebo letní oblohou nebo na první jarní grilovací party se těší asi většina z nás. S blížícími se teplejšími dny a večery začíná na aktuálnosti nabývat i příprava venkovního zahradního posezení.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Už oslavila roční výročí, tréninkově se po ni vertikálním směrem prohánějí desítky sportovců, ale ostrou závodní premiéru zažila až vsobotu.
Klášterec n. O. /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Stadionu Litoměřice vstoupili do semifinále druholigového play off vítězstvím. V Klášterci rozhodli až v samostatných nájezdech.
Čechy pod Kosířem /FOTOGALERIE/ - Nádherně zdoběný smuteční kočár z konce 19. století v pondělí dorazil na korbě náklaďáku do Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Majitel muzea Václav Obr tak do sbírky získal vzácný a vskutku vytoužený exponát.
Hořice – K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání 1. A třídy odjížděla Jiskra s cílem přivézt alespoň bod. Nakonec se vracela s těsnou porážkou, protože fotbal, jak je známou pravdou, se hraje na branky a ne na držení míče, gólové příležitosti či na krásu.
Benešov, Ostrava – Basketbalovou play out mužů 1. ligy začali benešovští hráči s VŠB Ostrava. V pátek doma zvítězili o čtrnáct bodů, v neděli prohráli na severu Moravy o patnáct bodů.
Jižní Morava /ŘEMESLA JIŽNÍ MORAVY/ – Písaři dříve trpělivě stávali v klášterních skriptoriích a opisovali knihy. Většinu jejich práce však později převzaly tiskařské stroje.
Frýdek-Místek, Uničov – Znovu dali dva góly na hřišti soupeře, přesto si domů nepřivezli vítězství. Fotbalistům Uničova na jaře zatím nefunguje obrana tak, jak by si přáli. I proto si z Frýdku-Místku přivezli jen bod za remízu 2:2.
Ráječko – Ráječko přivítalo v prvním jarním mistrovském utkání Ivančice. Po bojovném výkonu jim oplatilo podzimní porážku. „Už to, že jsme dali dva góly, je rozdíl oproti našim podzimním zápasům,“ oddechl si po výhře trenér Olympie Lubomír Zapletal.
Abertamy – Raška, Bauer, Valenta, Jágr, Balatková, Neumannová… Jména českých sportovců, která jsme zvyklí skloňovat v souvislosti se zimou. Co by ale bylo, kdyby zima nebyla? „Přišli bychom o pořádný kus české historie,“ míní starosta Abertam Zdeněk Lakatoš.
Ústí nad Labem - Město Ústí nad Labem chce přilákat více turistů, připravilo proto s turistickými subjekty ve městě i okolí na zahájení letošní sezony ucelenou nabídku akcí.
Vyškov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - U Posádkového domu armády ve Vyškově není v sobotu dopoledne k hnutí. Málem ani nemám kde zaparkovat. Také skrz davy lidí se prodírám jen těžko. Každou chvíli zakopnu o natažené vodítko, musím opatrně obcházet polehávající obří psy vzbuzující respekt a každou chvíli se do mě zabodne vyčítavý pohled některého páníčka, kterému málem zašlápnu trpasličího jezevčíka nebo malého teriéra.
Vysočina – Občanské sdružení Asociace Entente Florale letos opět pořádá klání o Nejkrásnější nádraží České republiky roku 2010. O titul se mohou ucházet, stejně jako všechny ostatní, také železniční stanice z Vysočiny, Třebíčsko nevyjímaje.
Klášterec nad Orlicí – O tom, že Klášterec není lhostejný potomkům emigrantů, svědčí dopis, který do redakce Orlického deníku přišel tento týden z Kanady:
Voznice /FOTOGALERIE/ - Lipová alej, jakou mohla závidět kdejaká obec. Vzrostlé lípy, které se zanedlouho měly ukázat v celé své kráse, čistit vzduch a hostit živočichy. Nic z toho už ale není a už nikdy nebude. Alespoň ne ve Voznici. Jedenáct lip tam nechal v týdnu odstranit majitel pozemku mezi hotelem a koloniálem. U kácení zasahovala i policie.
Liberec – Do města pod Ještědem včera zavítal neobvyklý host. Jak sám vyjádřil, přivedla ho sem prachobyčejná zvědavost. Krásy liberecké radnice mu tak učarovaly, že když jsem se s ním střetla, zářil radostí.
Úpice– Čtenáři Krkonošského deníku mají možnost vyhrát tři vstupenky na diashow Tajemství pouště– Netušené krásy amerického Západu, kterou vpondělí 22.března představí od 19hodin vúpickém kině Máj cestovatelé Kateřina a Miloš Motani.
Vancouver /ZÁPISNÍK REPREZENTANTA/ - Z paralympiády ve Vancouveru zdraví čtenáře Znojemského deníku Rovnost Jan Matoušek, brankář sledge hokejové reprezentace ČR.
České Budějovice – Hostem českobudějovické redakce byl dnes cestovatel, fotograf a spisovatel Leoš Šimánek. Na turné po republice se vydává se svou nejnovější diashow. Vrací se jí k cestě po Rusku.
Veselí nad Moravou– Celkem čtrnáct celovečerních snímků a dva dokumenty se letos představí filmovým labužníkům, kteří zavítají na Seminář íránského filmu.
Sedlčany /ROZHOVOR/ - S fotoaparátem po Egyptě je název výstavy, kterou si v těchto dnech mohou prohlédnout návštěvníci Městské knihovny Sedlčany. Své snímky zde prezentuje geolog a známý cestovatel Richard Hons, který se také podílí na vydávání časopisu VELbloud, zaměřeného na cestování a přírodu. Během výstavy jsme mu položili několik otázek.
Vrchlabí – Varhaník Radek Hanuš (1978) patří k nejvýraznějším hudebním osobnostem ve Vrchlabí. Jeho záběr je vskutku široký. Nejenže učí ve vrchlabské Základní umělecké škole, je varhaníkem v chrámu sv. Vavřince a kostele sv. Augustina i sbormistrem chrámového sboru, zabývá se také opravami starých varhan.
Lány - Dohrávané utkání meziokresního přeboru ledních hokejistů mezi Dolem Kladno a Lány bylo nejen posledním utkáním soutěže, ale také soubojem o konečnou třetí příčku.
Karlovy Vary – V hodně okleštěné sestavě nastoupili ke svému prvnímu ´jarnímu´ duelu fotbalisté Staré Role. Na umělce v Drahovicích je čekal nevyzpytatelný Vintířov.
Mokré – Léto se blíží mílovými kroky a někteří již přemýšlejí, kam na dovolenou, za sluncem… Brouzdají po internetu, půjčují si cestopisy v knihovnách a sní o dobrodružství a romantice.Jen málokdo se však odhodlá navštívit země zcela neznámé, pro nás sice s vůní exotiky, ale také s příchutí nebezpečí. Ale jak se přesvědčit, že všechno je tak trochu jinak? Jedině tím, že se vydáme do oné vzdálené země sami a přesvědčíme se na vlastní oči. Tak to udělal i Martin Lejsal, který navštívil pro nás stále rozporuplný Írán a o své cestě napsal knihu s tajemným názvem Život ve stínu minaretů aneb Cesta k duši Persie.
Jablonecko - Máte na výběr ze tří míst. Své tipy uvádějte v diskusi pod článkem. Nebo se můžete vyjádřit v dopise doručeném vždy do pátku na adresu redakce Jabloneckého Deníku, Podhorská 7, 466 01 Jablonec nad Nisou.