FOTBAL: Opava - Nemšová 3:0
Lanžhot /FOTOGALERIE/ - V úmorném vedru udolali v úterním podvečeru v Lanžhotu opavští fotbalisté účastníka třetí slovenské nejvyšší soutěže Nemšovou 3:0.
Lanžhot /FOTOGALERIE/ - V úmorném vedru udolali v úterním podvečeru v Lanžhotu opavští fotbalisté účastníka třetí slovenské nejvyšší soutěže Nemšovou 3:0.
Nová Říše - Pro děti i pro dospělé je v Nové Říši nedaleko Telče na Jihlavsku připraven zajímavý projekt s názvem Týden prázdnin trochu jinak.
Kuks /FOTOGALERIE/ - Koně vzápřahu, pod sedlem ivtéměř akrobatických situacích. Aktomu ukázky různých tradičních řemesel. Tak vypadala sobota na loukách pod Hospitalem.
Náměšť na Hané /FOTO/ - Řidiči projíždějící Náměští na Hané na Olomoucku teď musí počítat s dalším dopravním omezením. Od pondělí tady jsou totiž uzavřené hlavní přístupové cesty do náměšťského náměstí T.G. Masaryka. Těžké stroje by však z obce měly zmizet na podzim.
Klatovy - Celkové náklady festivalu pravděpodobně letos přesáhnou 400 tisíc korun
Zruč nad Sázavou -II. etapa projektu „Zručský zámek ožívá“ zdárně pokračuje.
Kutná Hora - Soutěž o královnu krásy Miss Kutnohorska a středních Čech 2009 je v plném proudu. Mezi dvanácti finalistkami můžete i vy vybírat Miss sympatie Deníku. Soutěží i Katerina Neizvestnykh z Chroustova, Miss Polabí 2008.
Kuks /FOTO/ - Koně vzápřahu, pod sedlem ivtéměř akrobatických situacích. Aktomu ukázky různých tradičních řemesel. Tak vypadala sobota na loukách pod Hospitalem.
Kuks /FOTO/ - Koně vzápřahu, pod sedlem ivtéměř akrobatických situacích.. Aktomu ukázky různých tradičních řemesel. Tak vypadala sobota na loukách pod Hospitalem.
Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ - Všude dým a zápach střelného prachu, těla raněných: přesně tak to vypadalo v sobotu odpoledne na Pionýrské louce v Kroměříži. Strhla se tam totiž bitva o město. Ačkoliv ale podle historie Kroměříž dobyli Švédové, tentokrát neuspěli.
Kroměříž /FOTOGALERIE/ - Všude dým a zápach střelného prachu, těla raněných: přesně tak to vypadalo v sobotu odpoledne na Pionýrské louce v Kroměříži. Strhla se tam totiž bitva o město. Ačkoliv ale podle historie Kroměříž dobyli Švédové, tentokrát neuspěli.
Plzeň - Dvaadvacet cyklistů vyrazilo v sobotu dopoledne s průvodkyní Radkou Žákovou na další výlet Plzeňskem na kole. Tentokrát je čekal premiérový okruh za krásami kolem Plas a ujeli asi 65 kilometrů.
Lysá nad Labem - Ve dnech 9. až 12. července se na zdejším výstavišti koná 13. celostátní výstava květin a zahradnické trhy Květy 2009.
Česká Kamenice - Dvě tváře ukázal cyklistický sport členům týmu MS AUTO.
Bruntál - Bruntálský městský park se mění k nepoznání. Staré stromy zmizely, rostou zde nové keře a stromy, brzy přibudou lavečky a další vybavení. Vše dovrší originální dřevořezba.
Ostravice -Ostravický sportovně rekreační areál pod Lysou horou, ve kterém se nachází i golfové hřiště, už má i své vlastní ubytovací kapacity. V minulých dnech tu totiž otevřeli nový čtyřhvězdičkový hotel Green Inn.
Ústí nad Labem - Výstavu výtvarnice Heleny Kitové mohou zájemci navštívit v budově ústeckého informačního střediska na Mírovém náměstí.
Čechy pod Kosířem /FOTOGALERIE/ -Václav Obr končí z přípravami na otevření Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. To bude slavnostně otevřeno ve 14 hodin v sobotu 11. července za přítomnosti pozvaných hostů.
Podzvičinsko - Minulý čtvrtek ráno vyjel letos poprvé cyklobus z Hradce Králové do Vrchlabí a s ním byla zahájena jízda do Hostinného.
Čechy pod Kosířem /FOTOGALERIE/ -Václav Obr končí z přípravami na otevření Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. To bude slavnostně otevřeno ve 14 hodin v sobotu 11. července za přítomnosti pozvaných hostů.
Opočno - Region jako kraj přírodních krás, hradů, zámků, muzeí, ale také pohádek, pověstí, mýtů mohou vyčíst z výtvarně pojaté mapy turisté, kteří uvidí její prototyp na opočenském koupališti Broumar, kam byla prozatím zapůjčena.
Opočno - Region jako kraj přírodních krás, hradů, zámků, muzeí, ale také pohádek, pověstí, mýtů mohou vyčíst z výtvarně pojaté mapy turisté, kteří uvidí její prototyp na opočenském koupališti Broumar, kam byla prozatím zapůjčena.
Opočno - Region jako kraj přírodních krás, hradů, zámků, muzeí, ale také pohádek, pověstí, mýtů mohou vyčíst z výtvarně pojaté mapy turisté, kteří uvidí její prototyp na opočenském koupališti Broumar, kam byla prozatím zapůjčena.
Spořilov - O tomto víkendu se koná finále světové soutěže Miss neslyšících dívek, mezi jednadvaceti finalistkami má své zastoupení i Praha.
Lednice /VIDEO/ - Krásná dřevěná díla vznikala celý minulý týden v areálu lednických lázní.
Hořice - Jednání výboru pro kulturu (zastupitelstvo Královéhradeckého kraje) před prázdninami bylo „výjezdní“. Předsedkyně výboru Václava Domšová totiž dostala pozvání od starosty Hořic Ivana Doležala.
Podzvičinsko - Minulý čtvrtek ráno vyjel letos poprvé cyklobus z Hradce Králové do Vrchlabí a s ním byla zahájena jízda do Hostinného.
Jindřichohradecko - Největší počet onemocnění klíšťovou encefalitidou je tradičně na jihu Čech.
Podzvičinsko - Minulý čtvrtek ráno vyjel letos poprvé cyklobus z Hradce Králové do Vrchlabí a s ním byla zahájena jízda do Hostinného.
Kutná Hora - Soutěž o královnu krásy Miss Kutnohorska a středních Čech 2009 je v plném proudu. Mezi dvanácti finalistkami můžete i vy vybírat Miss sympatie Deníku.
Přelouč - Fotbalová I. B třída: Tým ze druhého největšího města okresu se stal v uplynulé sezoně nejlepším na Pardubicku
Olomouc /FOTOGALERIE/ - Zchátralý pavilon či mauzoleum, vymlácené výstavnické stánky, posprejované kdeco, rozbité cesty a lavičky či chybějící toalety. To vše vadí lidem v olomouckých parcích. Město chce do jejich opravy investovat více než sto milionů, mnohá místa hyzdící sady to ale nezmění.
Tachovsko - Jaké autentické pocity z některých z nich mají přímo cyklisté, jak se jim po nich jezdí a na jaké nástrahy se mohou připravit, vám přiblížíme v našem letním seriálu.
Břeclav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Apollonův chrám se po tříleté opravě otevřel veřejnosti. O prohlídku je velký zájem, nabízí totiž výhled do Lednicko–valtického areálu.
Opočno - Příjemný hudebně poetický podvečer mohou návštěvníci strávit v Mariánském kostelíku v Opočně ve středu 8. července od 17 hodin. Bude to druhá akce, která proběhne v rámci Hudebních interpretačních kurzů Opočno 2009.
Chomutovsko - Města se ocitnou na nějaký čas bez svých vládců. Nejde však o revoluci či předčasné volby, pouze nastal čas dovolených, a to i pro i starosty, starostku a primátorku.
Jindřichohradecko - Nejvhodnějším obdobím pro podstoupení vakcinace proti „klíšťovce“ je dle odborníků jaro, avšak nechat se očkovat je možné během celéhoroku.
Červený Kostelec /FOTOGALERIE/ - Na akci Červenokostelecká stovka, kterou tento klub letos pořádá po úspěšné Hadařské pětadvacítce a pochodu Jakuba Haliny - Červený Kostelec - Sněžka, přišlo letos na start pochodu na trasu 100 kilomentrů v pátek večer 17 borců z celé České republiky.
Orlickoústecko - Zhruba čtyřicet posádek automobilů a motocyklů se zúčastnilo víkendové putovní výstavy veteránů, jíž už tradičně uspořádal Veteran Car Club Červená Voda, který si letos připomíná třicáté výročí svého založení. (Článek byl aktualizován a v celém rozsahu doplněn.)
Jaroměř - Netradiční výstava byla zahájena na začátku července v Městském muzeum v Jaroměři. Dvorana Wenkeova domu představuje Jaroměř jako město zahrad a parků.
Karlovy Vary /EXKLUZIVNÍ FOTOGALERIE/ Křišťálový globus za mimořádný přínos světovému filmu v neděli v podvečer ve Velkém sále přebrala Isabelle Huppertová, jedna z hlavních hvězd letošního festivalu, kterou proslavila role v kontroverzním snímku Pianistka. Podívejte se na festivalové dění očima našeho fotografa Jana Handrejcha.
Lutová, Žíteč/FOTO/ - Prázdniny vypukly naplno a Čechy se proměnily v cyklistický ráj.
České Budějovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Jedna z českobudějovických zajímavostí bude po repasi možná opět jezdit.
Bezděkov - O víkendu opět pokračuje seriál letních míčových turnajů Bezděkovské léto 2009.
Nová okna nekupujeme každý den. Proto bychom jejich výběru měli věnovat náležitou pozornost.
Na začátku rozhodnutí vždy stojí estetické, ekonomické a funkční důvody. Starými okny totiž může unikat až třetina energie, která se vynakládá na topení. A to je již docela pádný důvod začít o změně uvažovat.
Lázně Bělohrad - Rozvíjet tradice podkrkonošského lidu, oslavovat krásu života tancem, písní, vyprávěnkou, dávat lidem radost a úsměv - to je poslání souboru Hořeňák. A právě tento soubor slaví 60 let od svého založení.
Nová Bystřice, Albeř - Potřebné opravy se již brzy dočká jedenáct vitrážových oken v kapli v Albeři.
Břeclav, Praha /FOTOGALERIE/ - Zcela novou knihu plnou obrázků a veršů představil v Praze ve Velkopřevorském mlýně na Kampě břeclavský malíř Antonín Vojtek. Více než stostránková publikace nazvaná Krajina mého srdce přináší čtenářům krásy Břeclavi a jejího bezprostředního okolí. Do Prahy přivezl i několik svých obrazů.
Velké Karlovice/FOTOGALERIE/ - Dojezdem ke Karlovskému muzeu ve Velkých Karlovicích skončil v pátek po poledni tradiční sedmidenní seriál cyklovýletů krásnou valašskou přírodou zvaný Dny horské cyklistiky na Valašsku.